Club Mix Wildconcours Gilde St. Joris Dagbesteding in Moergestel in 2017 Marathon schaatstalent Merel Bertens in landelijke wedstrijd in Tilburg Ereplaatsen voor schaatsers “De Vennen” bij opening marathonseizoen Schaatser Dai Dai Ntab naar World Cup Expositie ‘Weerspiegeling van de natuur’ t Wüst ijsbaan in Tilburg. Seniorenvereniging Moergestel 50+ behartigt uw belangen Expositie Weerspiegeling van de natuur in het Lodewijkskerkje, Kerkstraat 64 te Oisterwijk www.lodewijkskerkje.nl Data: za. 12 en zo. 13 november; za. 19 en zo. 20 november. Tijd: van 13.30 tot 16.30 uur Bas en Nicole Berkelmans Metalen objecten info@basberkelmans.nl www.basberkelmans.nl gemaakt. Helaas zijn de wedstrijden hierdoor soms wat onoverzichtelijk. Als gevolg hiervan kreeg Merel Bertens te laat in de gaten dat de sterke en ervaren rijdster Lieke Splinter uit Babyloniënbroek stiekem in een kopgroep met mannen was meegegaan. Toen Merel besef te dat een concurrente voor de overwinning in de kopgroep zat, probeerde zij nog wel het gat met de kopgroep te dichten. Aangezien Merel als de sterkste sprintster van het dames- peloton wordt beschouwd, kreeg zij daarbij helaas geen steun van de andere rijdsters. Uiteindelijk lukte het de kopgroep om een ronde voorsprong te pakken en was een tweede plaats voor Merel het hoogst haalbare. Deze tweede plaats bereikte zij door overtuigend de sprint van het peloton te winnen. Jan op ’t Hoog hoopt dit seizoen weer op een plaats in de top tien in het eindklassement van de heren Masters-2. Met een achtste plaats in de wedstrijd over veertig ronden legde Jan een goede basis voor het behalen van deze doelstelling. Marco van Duijnhoven werd in dezelfde wedstrijd achttiende. zich samen met Ronald Mulder, Jan Smeekens, Kai Verbij en Kjeld Nuis voor de wedstrijden in Harbin (China, 11-13 november), Nagano (Japan, 18-20 november), Astana (Kazachstan, 2-4 december) en Heerenveen (9-11 december). Olympisch Kampioen Michel Mulder moest genoegen nemen met de zesde plaats en zal zich daardoor via Nederlandse wedstrijden moeten voorbereiden op de tweede helft van het schaatsseizoen. ZWARTE PIETEN BINGO Op donderdag 17 november houden wij onze gezellige Zwarte Pieten bingo om 14.00 uur in Den Boogaard. Wij hebben er weer zin in en hopen dat u dat ook hebt. Zorg dus dat u erbij bent voor onze altijd gezellige bingo. Wij zorgen weer voor leuke prijzen en wie weet brengt Zwarte Piet een extraatje mee. Doet u ook mee? dagen: maandag en woensdag van 10.00 tot 16.00 uur. U mag een dagdeel komen of een hele dag. Wie de hele dag blijft, krijgt voor 2,50 een eenvoudige lunch aangeboden. Er is een beroepskracht aanwezig of bereikbaar, ver der wordt gewerkt met vrijwilligers. We begin nen met een kleine groep en met die groep kijken we naar waar de behoefte liggen en wat zij daarin kunnen betekenen. Naast sociaal contact worden er ook activiteiten georgani seerd, afgestemd op de vraag van de aanwezi gen. We kunnen dit echter niet alleen. Het slaagt en kan worden voortgezet als er mensen zijn die dit ondersteunen. We zijn op zoek naar een paar vrijwilligers die op één of beide dagen als vrijwilliger mee willen helpen. Voor infor matie over de rol van de vrijwilliger kunt u contact opnemen via onderstaand e-mailadres. In de komende weken komt aanvullend infor matie over deze vorm van ontmoeting. Hebt u vragen of wilt u zich aanmelden als vrijwilliger? Bel naar Jan Geerts 513 1833 of stuur een mail naar jan-ine.geerts@hetnet.nl De eerste schutters waren er al om half negen, het was nog al mistig voor de middag. Het was middags toch nog een mooie dag om te schieten en zo waren er 132 kruisboog en handboog op wipschutters naar het gezellige wildconcours gekomen. Het is ook elk jaar een gezellige dag waar het broederschap hoog in het vaandel staat. Het was de tweede keer dat er een wedstrijd voor de jeugdige schutters was met mooie prij zen. Dit is om het schieten met de kruisboog te stimuleren onder de jeugd zodat deze traditie van het gilde wezen niet verloren mag gaan. Voor de negende maal werd er om de zilveren wildtrofee geschoten, deze is geschonken door onze keizer Hans Kerkhof. Om deze trofee zal jaarlijks geschoten worden door vele kruisboogschutters uit de omgeving. Het is een wisseltrofee die nooit af zal gaan, dus hij komt elk jaar bij een andere schutter. Jos van de Ven van gilde St. Catharina uit Moergestel zorgde er voor dat de trofee weer in Moergestel bleef voor een jaar. De kampioen van dit jaar werd ook Jos van de Ven van gilde St. Catharina uit Moergestel. Kampioen kun je worden als je de twee laatste series vol schiet namelijk 10 punten. Er waren dit jaar 34 schutters die om de kam pioen mochten afkampen. Ook dit jaar waren er weer handboogschutters uit Diessen, Alphen en Moergestel die weer eens een wedstrijd hadden om met de hand boog op de wip te schieten. Deze wedstrijd komt steeds meer in trek bij het gilde die met de handboog op wip schieten. Volgend jaar is het de veertigste keer dat het gilde een wild concours organiseert en de tien de keer dat er om de zilveren wildtrofee wordt geschoten. Het was weer een zeer geslaagde dag voor ons gilde St. Joris. Club Mix is opgezet door mensen met en zon der een beperking die organiseren activiteiten voor mensen met en zonder een beperking. Zaterdag 12 november is er weer een Club Mix avond. Dit keer een Hollandse avond met optredens van Michael Humblé en de groep Marcel van de Velden, Paul Baard Mascha Netten en met DJ Tom. Het belooft weer een spetterende avond te worden, kom dus zaterdag 12 november gezellig naar Club Mix. Voor de kosten hoef je het niet te laten 2,00 entree. Adres Bosstraat 1b van 20.00 tot 23.00 uur. Als je zin hebt om te komen helpen ben jij van harte welkom, we kunnen heel goed hulp gebruiken. Info: leny.com@planet.nl06 48 15 12 38. Uitslag: Jeugd;le R. op ‘t Hoog St. Joris Moergestel, 2e J. Bruurs St. Catharina Moergestel, 3e D. op ’t Hoog St. Joris Moergestel. Later op de avond kwamen Merel Bertens, Jan op ’t Hoog en Marco van Duijnhoven aan de start van de eerste wedstrijd om de Zuid- Nederlandse Marathoncompetitie. Volgens traditie zijn de dames en heren tijdens de wed strijden van deze competitie gelijktijdig in de baan, maar worden er wel aparte uitslagen en klassementen voor de verschillende categorieën Kampioen; Jos van de Ven van gilde St. Catha rina uit Moergestel. 20 punten; le J. van de Ven St. Catharina Moergestel, 2e E van Berkel St. Joris Diessen, 3e Th. Moorman St. Joris Moergestel, 19 pun ten; le A. Melis St. Joris Moergestel, 2e Chr. Van de Ven St. Joris Moergestel, 3e C. van den Hout St. Joris Diessen, 18 punten; le J. Smet- sers St. Sebastiaan Oirschot, 2e J. Wolfs St. Catharina Moergestel, 3e H. van Berkel St. Joris Diessen, 17 punten; le J. van Daelen St. Catharina Moergestel, 2e S. Bierens St. Joris- St. Sebastiaan, E Becx St. Catharina Moerges tel. Handboog: le E Rommens St. Willibrordus Alphen, 2e M. de Boer St. Willibrordus Al phen, 3e A. van Hees St. Willibrordus Alphen. Vanaf deze plaats willen wij Martien Oerlemans bedanken voor het vele werk wat hij de afge lopen jaren heeft gedaan om het nieuws van Moergestel bij alle gezinnen in Moergestel binnen te brengen door het Moergestel Nieuws te maken. Martien namens gilde St. Joris bedankt. Velen kennen de dagbesteding voor mensen met een indicatie, bijvoorbeeld vanuit de Wet Maatschappelijke Ondersteuning (WMO) of de Wet langdurige zorg (Wlz) binnen een woonzorgcentrum (verzorgingshuis). Daar naast kennen velen ook dagbesteding met of soms zonder indicatie op een zorgboerderij. Op dit moment wordt er druk gewerkt aan een dergelijke vorm van ontmoeting in Moer gestel voor mensen zonder indicatie. Het ini tiatief hiervoor ligt bij Seniorenvereniging Moergestel (SVM). Met ondersteuning van Thebe voor het inhoudelijke gedeelte, de gemeente voor het meedenken en de financiële ondersteuning en den Boogaard voor het moge lijk maken van de activiteiten die plaats vinden. De bedoeling is dat er een laagdrempelige vorm van ontmoeting wordt gecreëerd die voor iedereen toegankelijk is. Hierbij kun je denken aan mensen die vaak alleen zijn en behoefte hebben aan een praatje of mantel- zorgers die vragen hebben over bijvoorbeeld dementie. Iedereen is welkom! Bij voldoende belangstelling beginnen we in januari op twee Op zondag 23 oktober had gilde St. Joris haar jaarlijkse wildconcours. Dit is volgens de traditie altijd op de tweede zondag na vijftien oktober het begin van het jachtseizoen. Merel Bertens uit Moergestel gaat de strijd aan met de beste Regionale schaatsers uit al de Gewesten van Nederland. Deze schaatsers treffen elkaar in de Regio Top Divisie. 6 wedstrijden waarvan de eerste nu op 5 november in Tilburg is. De finale is gepland op 4 maart 2017 in Amsterdam. Ook deze wedstrijden staan bol van spanning. Val partijen, uitlooppogingen en de hoge snelheid zorgen voor 50 ronden lang schaatsplezier. Marathon schaatsen in optima forma. Het is nu voor de nu pas 18 jarige Moergestelse het tweede seizoen in deze Regio Top Divisie. Het eerste jaar was een mooi leerjaar waarin zij al een aantal mooie klasseringen wist te halen. Zelfs een 8ste plaats in Breda. Merel zal strijden en tot het uiterste te gaan om nu op haar thuisbaan een hele mooie klassering te halen. Ga zelf kijken naar het spektakel van de mara thonschaatsers, die 125 ronden lang voor actie zorgen. Kom dus op 5 november naar de Ireen Wüst ijsbaan in Tilburg. Merel Bertens Met wedstrijden in Tilburg werd op zaterdag 22 oktober voor de schaatsers uit Zuid-Nederland het marathonseizoen geopend. De jeugdleden reden de eerste wedstrijden van de Tilburgse baancompetitie en streden om de eerste punten voor de Zuid-Nederlandse competitie. Met een eerste en twee tweede plaatsen waren de schaatsers van “De Vennen” gelijk al succesvol. Bij de jongens Pupillen namen de Vennenleden Thomas van Berkel en Teun van der Linden samen met Geophrey Coenraad van Ijsclub Tilburg gelijk na de start de leiding. Door goede samenwerking werd de voorsprong op het peloton snel uitgebreid. In de laatste van de zes te rijden ronden kon Geophrey het hoge tempo niet meer bijhouden en konden Thomas en Teun gaan strijden om de overwinning. In een spannende sprint ging Teun vlak voor Thomas over de finish. Gijs van der Linden behaalde in dezelfde wedstrijd de zevende plaats en bij de meisjes Pupillen werd Karlijn Schellekens vijfde in de wedstrijd over vijf ronden. Dai Dai Ntab van Schaatsclub “De Vennen” heeft zich gekwalificeerd voor deelname aan de eerste vier wedstrijden om de World Cup van het nieuwe sei zoen. De schaatser die rijdt voor het profteam Plantina van Gerard van Velde werd vierde op de 500 meter tijdens de kwalificatiewedstrijd op 28 oktober 2016 in Groningen. In de opbouw van het seizoen is deelname aan de topwedstrijden in het internationale circuit van groot belang. In schaatsland Nederland zijn er echter heel veel goede kandidaten voor de slechts vijf beschikbare plaatsen per afstand. Daarom is de kwalificatiewedstrijd aan het begin van het nieuwe seizoen gelijk een van de belangrijkste wedstrijden. Ondanks een flinke misslag op het laatste rechte eind reed Dai Dai Ntab in Groningen met 35.56 op de 500 meter de vierde tijd. Hierdoor plaatste hij Sinds een aantal jaren zijn Bas en Nicole Berkelmans bezig met het ontwerpen en creëren van metalen objecten, vooral geïnspireerd door de natuur. Alle objecten zijn gemaakt uit gerecycled ijzer. Verwondering is wat je voelt als je de metalen kunstwerken van Bas en Nicole Berkelmans voor de eerste keer ziet. Verwondering door het mooie ontwerp maar ook door de precisie, toewijding en zorgvuldigheid waarmee ieder kunstwerk is gemaakt. De kunstwerken zijn een weerspiegeling van de natuur. Het licht verandert de schaduw van het kunstwerk waardoor het op ieder moment van de dag weer anders op de muur reflecteert. Dat is fascinerend. PAGINA 9 ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 2 NOVEMBER 2016

Weekblad Moergestels Nieuws | 2016 | | pagina 9