expeditie ló] W! Andere naam ‘bekte’ niet... moergestel- i oerqeste De nieuwe burgemeester is er! Weet u het nog?... IllUUlUtSSWI- niei Blóóte kniejes r® YWWHKHl Tot eind december stukjes blijven sturen naar Martien Oerlemans 41 jaar geschiedschrijving De kraant... mtr J En op deze manier werd de nieuwe burgemeester op 25 januari 1977 voorgesteld... 3 Maart 1976: de voorpagina van de allereerste 'Moergestel-Nieuws’... In mei 1986 verscheen het boekje '10 jaar Moergestel-Nieuws in vogelvlucht'. Van elke maand van die tien jaar werd in het boekje een foto met een bijschrift opgeno men. Deze foto had eerder in Moergestel- Nieuws gestaan. Als je nu door dat boekje bladert besef je de grote historische waar de van een dorpskrant als Moergestel- Nieuws. In feite heeft deze dorpskrant 41 jaar aan geschiedschrijving gedaan. Al bladerend in Moergestel-Nieuws kunnen de volgende generaties een goede indruk krijgen van de gebeurtenissen in Moergestel tussen 3 maart 1976 en 2 november 2016. Martien Oerlemans zegt dat hij overweegt om van de overige dertig jaar van Moergestel-Nieuws ook een boek uit te brengen. 'n Bijzondere krant was ook die van 28 mei 2014 met liefst acht 100-jarigen... Nilles Op 't Hoog en Jacques Stroucken vertrouwden ons 'n aantal gedichten toe die we graag publiceerden en ook bij onze lezers in de smaak vielen. Nilles deed dat onder eigen naam; Jacques Stroucken deed dat onder het pseudoniem Jodocus. Jacques maakte ook vaak gedichtjes op de actualiteit, zoals bijv, de Jaarmarkt, de kermis of Moederdag. Van beide publiceren we met plezier, en willekeurig, nog eens 'n gedichtje... Aan alle veranderingen moet een mens wennen. Om de gewenning aan de nieu we situatie zo vlot mogelijk te laten verlopen kunnen tot eind dit jaar bij dragen (tekst en foto's) op de ver trouwde manier naar Martien Oerlemans worden gestuurd. Hij zorgt dat de spullen in Moergestel-Nieuws in Nieuwsklok terecht komen. Pas vanaf begin volgend jaar moet bij het aanle veren gebruik worden gemaakt van een zogeheten 'portal'. Dat kan nu overi gens ook al. Tegen die tijd volgt - uiter aard in Moergestel-Nieuws - een goede uitleg van hoe het werkt (heel eenvou dig trouwens). 100 Met excuses ïsx'l— SsE Cor van lersel-van Beurden 100 jaar: "Met hard werken blijf je gezond!” Moergestelnaren jB 8 ■■Ml Toen 'Moergestel-Nieuws’ 25 jaar bestond kreeg de krant 'n andere naam. In de volksmond sprak men immers altijd van 'De Gèsselse’. Dat bleek echter niet zo’n goed idee te zijn. De tot dan toe opgebouwde naam 'Moergestel-Nieuws' bleek al zó vertrouwd te zijn dat die nog steeds werd gebruikt. Verder werd met de dag duidelijker dat in zakelijke omgang de naam ‘De Gèsselse’, vanwege het dialect, niet zo makkelijk lag. Vandaar dat weer werd besloten de 'oude' naam opnieuw op te pakken. Bij aanvang van de 30e jaargang prijkte de naam 'Moergestel-Nieuws' weer trots bovenaan de voorpagina! Inmiddels acht 100-jarige M MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 2 NOVEMBER 2016 PAGINA 7 WOENSDAG 3 MAART 1976 - NR 1 Opleiding foto: photó atahet louis v/d meydenberg. Gemengd koor "Crescendo" Moergestel foto: photo-atelier louis v/d meydenberg. Nilles Op ’t Hoog Jodocus Vanavond ric Or ster wijk Moergestel Biest-Houtakker foto: Ons moeder zaoliger zee] drie keer daogs: Ge meugt God op oew blóóte kniejes danke! En ‘k vuul nog dikkels naor de dikke laog lit, van de harde houte kerkbanke! Den tèèd van blóóte kniejes is gewist: Ons moeder ok, mar ik heur ut ze nog zegge. En in de kerk is 't alle zondaog fist, Ge hoeft er zelfs gin kusses nir te legge. Mar toch, somtèds, as 't kerkvolk huistoe gaot, En ‘k luster naor de teste urgelklanke, Wo'k dè ons moeder nog es naost me zaat: Dan zo’k God op mun blóóte kniejes danke! dit jaarlijks terugkerende evene ment. Moergestel-nieuws brengt primeur in samenwerking met Louis v.d. Meydenberg Ik laas lest in de kraant ik denk: zie’k dè wel goed? Dè ge gin zeldzaam mos mir meugt plukke? Misschien wordt dè tegeworrig wel zwaorder beboet es dè ge èrges in ut laand de stéén ut de straot staot te rukke! Dinsdag 25 januari 1977. De redaksie ging samen met photograaf Louis v.d. Meydenberg vanmorgen direkt na het bekendworden een kijkje nemen in het landelijk gelegen Pannerden en trof daar een uiterst vriéndelijke en sympathieke man aan die dus de nieuwe burgemeester van Moergestel gaat worden, 'n benoeming die ook hij vanmorgen pas kreeg van Minister de Gaay-Fortman. 'n Zichtbaar verheugde man die ons vertelde enorm blij te zijn met deze benoeming waarop hij zo gehoopt had Burgemeester J. ter Veer voor de ingang vari het gemeentehuis te Pannerden. Na de Lagere School bezocht Dhr. ter Veerde Middelbare School (H.B.S.). waarna hij besloot de voorkeur te geven aan een ambtelijke loopbaan Achtereenvolgens was hij 1e ambtenaar te Aarle-Rixtel, Zevenaar en Nuenen en was hij gemeentesekretaris te Batenburg Sinds enkele jaren is hij werkzaam als burgemeester/sekretaris te Pannerden. Daarnaast bekleedt hij nog enkele bestuurlijke funkties in het gewest Arnhem; zoals o a gecommiteerde voor het milieu en heeft hij de bestuurlijke leiding over de enorme vuil-verbrandingsoven voor het gewest Arnhem die we even buiten Pannerden aantroffen Moergestel FietMknp ZajMftM'; Hiermee willen we graag een van de mogelijkheden van dit blad aantonen. Vanmorgen rond de klok van 11 uur kwam de officiële benoeming van de heer J.B.S. ter Veer als nieuwe burgemeester van Moergestel. Dhr. ter Veer die momenteel als burgemeester/sekretaris werkzaam en woonachtig is te Pannerden (Gld.) werd op 31 dec. 1933 geboren te Breda. Hij werd gekozen uit 74 sollicitanten. dat ik tomaat onverwacht en ongevraagd bij U binnen kom vallen, wil ik mij toch even aan U voorstellen. Moergestel nieuws Is mijn naam en onder date titel kom ik voorlopig om de veertien dagen bij U via de brievenbus naar binnen, Niemand hoeft voor mij 'n abonnementsgeld of iets derge- lijks te betalen, het enige wat ik feuk zou vinden is dat U mij zou willen aksepteren en dat U na verloop van tijd zult zeg gen: ..We hebben ar 'n nieuwe huisvriend bij gekregen!" 'n Vriend, die voor het grootste gedeelte natuurlijk nieuws komt brengen uit Moergestel, omdat mijn inhoud wat tekst betreft veelal zal worden bepaald door het nieuws, versla gen van vergaderingen, activiteiten e.d. van de verschillen de verenigingen en!of groeperingen uit Moergestel. Uiteraard wordt dit nieuws allemaal gratis geplaatst en ik hoop dan ook dat vele verenigingen hiervan gebruik zullen maken. En wat ook mogelijk is, foto's en lof tekeningen die bij 'n bepaald artikel behoren, kunnen door mij zonder ekstra kosten worden geplaatst, omdat Ik. zoals dat heet, in offset wordt gedrukt Ook familie-nieuws zoals geboorte- en huwelijksaankondi gingen zijn bij mij van harte welkom on worden tegen 'n zeer gunstige prijs geplaatst. Mijn redaksie is gevestigd: BURO 7» OISTERWUKSEWEG 43 MOERGESTEL, welk adres U binnenkort ook telefonisch kunt bereiken en waar U kopij in kunt leveren tot 's zondagsavonds, voordat ik 's woensdags weer verschijn. aas-'1-” .«Fr» Ook voor dit jaar hebben wij weer diverse optredens in petto, maar daarover t J.t. maar Graag willen wij nog even op h«t volgende wijzen Met de heer Arnas zijn wij het af gelopen iaat aen de opbouw van een ge heel nieuw repertoire begonnen en wij zouden het op prijs stellen, wanneer men sen met belangstelling en interesse voor ons koof O'is ais Md zouden willen .helpen om dit streven weer te maken en zich nu meteen als lid op te geven W O W —XST* IruMWUlM ÏWU'IUH ■■to—«èd»* -I-MV wto— .uavr.- - Wordt om de 14 dagen gratis buis sen huis bezorgd in Moergestel Uitgave en redaksie Buro "76 - Oisterwijkseweg 43 Moergestel Inleveran kopij en advertenties tot urteriijk 'a zondagsavonds vóór bet verschijnen van dit blad, op bovenstaand adres "vièsselse ^^^8 Uitgave en redactie: Buro '76. Oisterwijkseweg 43. 5066 XC Moergestel, Tel. (013) 513 2268, Fax (013) 513 2871 - E-mail: buro760wolmail.nl Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur: e-mail uiterfijk zondag 18.00 uur; advertenties tot en met zondagavond - www.gesselse.nl Als eersie blad in de geschiede nis van Moergestel, presenteren wij U in samenwerking met photo atelier Louis v/d Meyden berg twee dagen na de Karna- valsoptocht de eerste foto's van Onlangs deden wij een schrijven uitgaan met informatie over het afgelopen jaar. betreffende ons koot Dit schrijven dat speciaal bestemd is voor onze donateurs en begunstigers, en dit zéér binnenkort krijgen bezorgd, willen wij toch ook graag doorgeven aan alle verdere belangstellen den Op 8 maart 1975 werkten wij mee aan een uitwisselmgsconcert dat werd georgani seerd door Zangvereniging "Echo der Dui nen" in Loon op Zand. Op 10 maart gaven wit de bejaarden op de "Rauzeihof" aen fijn concert dat erg in de smaak viel. In juk hebben wij de heer Arno» urt Tilburg be noemd tot onze nieuwe dirigent Ons eerste optreden onder rijn folding was het uitwisselingsconcert in "Oen Boo gaard op U oktober en georaantwwd door Crescendo'' Hiervoor was veel be- langstefiing. Vervolgens op 15 december een koffieconcert in de Kievitslaar te Til burg in samenwerking met het jeugdkoor "Cecitfe" en het jongerenkoor Zand I, bar don uit Tilburg. Daarna op 18 januari 1976 ditzelfde con cert in 'Den Boogaard" Hiervoor was een onverwacht grote belangstelling Tot zover dus ons verslag

Weekblad Moergestels Nieuws | 2016 | | pagina 7