Oh c?.6 Hulp nodig van Sint? PI IR th Daten met het Kempenhorst College Om ouders van kinderen uit groep 7 en vooral groep 8 op tijd te kunnen informeren over belangrijke zaken met betrekking tot onderwijs -en schoolkeuze voor het voortgezet onderwijs, organiseert het Kempenhorst College in Oirschot op woensdag 9 november een informatieavond. Inspiratiebijeenkomst Duif te Zorgen Oisterwijk Gezellige meezingavond Workshop PR voor Oisterwijkse verenigingen Collecte Nederlandse Brandwonden Stichting groot succes Vriendenconcert Seniorenorkest De Meierij J', Naam. Adres. Postcode/woonplaats.. Telefoonnummer kom maar eens kijken... Aantal kinderen in de leeftijd 3 t/m 12 jaar: Opsturen naar: Stichting Oh kom maar eens kijken, Antwoordnummer 10008, 5060 VB Oisterwijk De aanvang is om 19.45 uur en de toegang is zoals bij al onze optredens gratis. Dus kun je zingen zing dan mee. In de week van 9 tot en met 15 oktober collecteerden in heel Nederland meer dan 50.000 vrijwilligers voor de Nederlandse Brandwonden Stichting. Ook in Moergestel gingen de collectanten langs de deuren. En met succes! Gezamenlijk werd een bedrag van 838 opgehaald. De opbrengsten van de collecte stelt de Brandwonden Stichting in staat om haar werk voor mensen met brandwonden voort te zetten. Ernstige brandwonden kunnen je hele leven op zijn kop zetten. Het medische traject, met tientallen operaties, duurt soms jaren. Daar naast zijn er de verwerkingsproblemen van het vaak traumatische ongeluk. En tot slot zijn het vooral de ontsierende littekens die het leven van brandwondenslachtoffers moei lijk maken. Mensen met brandwonden worden vaak nagestaard, gemeden en soms niet voor vol aangezien. Daar moeten zij mee leren leven. De Brandwonden Stichting helpt daarbij. Dit doet zij op drie fronten: het voorkomen van brandwonden, het verbeteren van de behandeling (door onderzoek) en het bevor deren van de psychosociale nazorg en bege leiding. Dankzij de collecte kan de Nederlandse Brandwonden Stichting haar activiteiten voort zetten. Namens de plaatselijke collecteorga- nisator dankt de Brandwonden Stichting alle collectanten en gulle gevers in Moergestel voor hun bijdrage aan ‘de strijd tegen de lit tekens’. 19.30 uur, vooraf aanmelden is niet nodig. Naast deze informatieve avond wordt er op donderdag 17 november een OoKe-avond voor ouders georganiseerd. Men kan hier, door korte lesjes te volgen, ervaren hoe er op het Kempenhorst College les wordt gegeven. Deze avond sluit aan op de OoKe-(Onderwijs op Kempenhorst)dag voor leerlingen uit groep 8. Door te beleven wat hun kind overdag heeft meegemaakt, kunnen ouders wellicht beter het gesprek met hun kind aangaan over een vervolgopleiding. De OoKe-avond voor ouders begint om 19.30 uur. Aanmelden voor deze avond is noodza kelijk en kan via de website www.kempenhorst.nl Durf te zorgen Oisterwijk komt tijdens de Week van de Vrijwilliger met een inspiratiebijeenkomst voor vrijwilligers in de informele zorg. Jan van Ganzewinkel (SKN), Maarten Pieters (toenmalig wethouder) en Joris van der Pijll (redacteur van Nieuwsklok en Oisterwijk nieuws.nl) stonden enkele jaren terug aan de wieg van een uitdaging: 26.000 inwoners... hoe maken wij daar nog meer vrijwillers van? Hoe kunnen wij onze "buren" inspireren om helpers te worden? Hoe kunnen we meteen ook onze activiteiten onder aandacht brengen? En hoe waarderen we onze vrijwilligers voor hun inzet? Doelgroep Deze bijeenkomst is er voor alle bestaande deelnemers, en nieuwe deelnemers, gericht op vrijwilligers in de informele zorg en welzijn, die een warm enthousiast hart hebben en dat willen delen. Voor de enthousiaste vrijwilliger, die wil weten wat Durf te zorgen Oisterwijk doet met en voor die 26.000 Oisterwijkse buren. Hoe kan ook jij helpen om van onze 26.000 inwoners (nog meer) vrijwilligers te maken? Dinsdag 8 november 2016 van 14.00-16.00 uur in Tiliander in Oisterwijk. Deelname is gratis, vooraf aanmelden noodzakelijk. Dat kan via deze website: http://www.vrijwilligers- academieoisterwijk.nl/cursus/bijeenkomst- durf-zorgen/ Deelnemers aan het project maken kans op zes maal honderd euro voor hun sociaal-maat- schappelijke activiteit. Nol Havens samen met kinderen van hetAZC op bezoek bij De Vloet in Oisterwijk (Foto: Joris van der Pijll/ Oisterwijknieuws.nl) Wat kunnen wij doen? Wij helpen de sint met het geven van cadeau tjes aan kinderen in de leeftijd van 3 t/m 12 jaar. Dit cadeau mag voor ieder kind maximaal 25 euro kosten. Via een verlanglijstje kunnen de kinderen zelf hun wensen aangeven. kanten (m/v) uit Oisterwijk. Velen van hen hebben een muzikale opleiding gehad en alle maal ontwikkelden ze hun talent als spelend lid van een harmonie, fanfare of een ander ge toonzet muziekgezelschap. Het nieuwe reper toire dat op 6 november in theater Tiliander ten gehore wordt gebracht is zeer gevarieerd en met geliefde klassieke en populaire moderne muziekstukken voor jong en oud aantrekkelijk. Het orkest, dat dat onlangs zijn twintigjarig bestaan vierde, wil vanwege dit jubileum met het vriendenconcert 2016 extra voor de dag komen. Mede daarom heeft het als intermezzo’s twee (korte) optredens van het salonorkest Philadelphia (bekend in de regio Den Bosch) in het programma opgenomen. Voor de lief hebbers van allerlei muziekgenres is het (gratis) meebeleven van het vriendenconcert 2016 van seniorenorkest De Meierij een aanrader. Tijdens deze avond wordt men door middel van “speeddating” op de hoogte gebracht van diverse facetten van het Kempenhorst College. Er zijn korte sessies over projectonderwijs, ondersteuning en begeleiding, TOPm (Theore tische leerweg op maat); daarnaast komen ook de richtingen waarin je examen kunt doen op deze VMBO-school aan bod. Voor algemene en persoonlijke vragen kan men terecht op een informatiemarkt. Door dit alles krijgt men een goed beeld van het Kempenhorst College, maar ook van het VMBO in zijn algemeen heid. Op het schoolkeuzeproces dat menig ouder aan het doorlopen is, kan deze avond een belangrijke aanvulling zijn. Geïnteresseerde ouders zijn van harte welkom aan de Eiken bussel 1 in Oirschot. De avond begint om Zondagmiddag 6 november 2016 in theater Tiliander Oisterwijk Na een gedegen voorbereiding met o.a. een aantal pittige repetities van het nieuwe repertoire is regionaal seniorenorkest De Meierij klaar voor zijn jaarlijkse vriendenconcert. Het orkest geeft dit optreden op zondagmiddag 6 november in cultureel centrum Tiliander in Oisterwijk. Aanvang: 14.00 uur. Het is een traditie van het orkest om elk najaar in een van de theaters in de gemeente Oister wijk (w.o. ook Den Boogaard in Moergestel) een bijzonder, gratis toegankelijk concert te geven. Dit om de band met de inwoners van de gemeente Oisterwijk (waar het orkest zijn statutaire zetel heeft) te benadrukken en aan te halen. Maar niet alleen de mensen in Oister wijk, Moergestel en Heukelom die het orkest een warm hart toedragen en ondersteunen worden door het bestuur en de leden van het orkest als hun vrienden gezien. Ook allen, her en der in de regio, die waardering hebben voor de prestaties van dit muziekgezelschap en zo nu en dan een concert ervan bezoeken worden omarmd. Seniorenorkest De Meierij telt ruim 60 actieve leden, zowel mannen als vrouwen, uit verschillende gemeenten in de regio Den Bosch-Tilburg, waaronder ook meerdere muzi- Het Sinterklaasfeest in de gemeente Oisterwijk is altijd een mooi feest. Helaas slaagt Sinterklaas er niet in om bij alle kinderen de schoen gevuld te krijgen met mooie cadeau tjes. Dit vindt de Stichting “Oh kom maar eens kijken” jammer. Joris van der Pijll, redacteur van Nieuwsklok en Oisterwijknieuws.nl, gaat tijdens de Week van de Vrijwilliger in op het gebruik van (social) media en de tools van promotie voor verenigingen en goede doelen in de lokale Oisterwijkse samenleving. Haal alles uit de vele hedendaagse mogelijkheden van lokale media en de digitale lokale social media. De basisbeginselen, de bekende en onbekende wegen naar meer bekendheid, wat mogelijkheden en beperkingen zijn van sociale media, en ook gewoon ‘Hoe krijg ik een stukje in de Nieuwsklok?’ of‘Hoe zet ik mijn vrijwilligers in het zonnetje?’ Donderdag 10 november 2016 om 19.30 uur in het gebouw van Leystromen, Blokshekken 3 in Oisterwijk. Aanmelden vooraf is noodzakelijk en kan via http://www.vrijwilligersacademieoisterwijk.nl/cursus/workshop-social-media- pr/ Voor wie? Gezinnen in Oisterwijk, Moergestel en Heu kelom die om financiële redenen niet of moei lijk het sinterklaasfeest kunnen vieren en die kinderen in de leeftijd van 3 t/m 12 jaar heb ben. Wat moet u doen? U kunt zich aanmelden met bijgaande bon. U kunt deze bon uiterlijk tot 9 november op sturen. Een postzegel is niet nodig. Of via de website www.ohkommaareenskijken.com Op woensdag 9 november organiseert Liederta- fel Santé Oirschot een gezellige meezingavond bij Brouwerij van de Oirsprong aan de Koe straat in Oirschot, met medewerking van het Smartlappenkoor ZangRiela uit het Brabantse Riel. Elk koor zal afwisselend tweemaal een half uur optreden, met voor elkaar een zeer afwisselend repertoire. Er worden o.a. gezongen: smartlappen, levens liedjes, zeemansliedjes en Brabantse liedjes maar ook populaire liedjes. Dus hebt u zin in een gezellige meezingavond dan bent u van harte welkom om mee te komen zingen, er zijn meezingbundels aanwezig. rT'W JftL - ff mi PAGINA 4 ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 2 NOVEMBER 2016 n I - "o

Weekblad Moergestels Nieuws | 2016 | | pagina 4