WINTERBARBECUE wU/ Die Naemloose Speelers spelen weer Informatieavond in Moergestel voor ouders met puberende kinderen Superloterij: zesde trekking en 11/11! Binnenkort bij het Huis voor Zingeving Blokkades doorbreken en je wensen waar maken - Monique Coppens Die Naemloose Speelers Derde prijs voor de familie Hoeven. Dames- of herenfiets voor de familie Horsten 2e kerstdag bij 't draaiboompje: Hild 1 MEER IHFO: www.DRaaiB00MPjE.nl 013-5131315 volwassenen: 27,95 kinderen t/m 11: 15,95 ROOD-A-16 BLAUW-H-18 BLAUW-H-12 ROOD-D-17 namebewijs voor de extra loterij. Verder zijn er die avond maar liefst 20 Superprijzen van minimaal 100,- elk te winnen alsook de fon kelnieuwe auto: een Citroen ClMTV zal live verslag doen via Ziggo-kanaal 43 alsook op YouTube via www.moergesteltv.nl/live (van 20.00 tot plm. 22.30 uur). Bezijden de invulling door de Superloterij zal het programma van deze feestelijke avond worden verzorgd door dj Tommy Santo en volkszanger Koen Hessels. Tot 00.30 uur maken we er een feestje van en blikken we samen terug op deze geweldige actie, die het openbaar Carnaval voor de komende jaren weer financieel mogelijk maakt! Moergestel Oss Oisterwijk Moergestel Wilt u komen, dan kunt u zich aanmelden op: hansjagers@kpnmail.nl Vrijdag a.s. 19.00 uur en zondag a.s. 15.00 uur Toneelvereniging "Die Naemloose Speelers" gaan komend weekeinde weer een gloednieuw toneelstuk voor jullie spelen in Den Boogaard. E. Wolfs L. Horsten C. Hoeven M. Kraal Sport, muziek, cultuur... U leest het wekelijks in 'Moergestel-Nieuws'! Expert Kees Vreugdenhil over verschil tussen puberteit en pubertijd Puberende kinderen van nu maken een heel andere ontwikkeling door dan hun ouders toen die van dezelfde leeftijd waren. Ze zijn bijvoorbeeld niet geïnteresseerd in het onderwijs dat ze wordt aangeboden, ze chatten liever of spelen liever Pokémon. Kees Vreugdenhil is een landelijk erkend specialist in wat er omgaat in het puberbrein. Op uit is echt veel leuker dan je misschien denkt. Voor de prijs hoef het niet te laten; slechts 3,50 voor kinderen en 5,00 uur voor vol wassenen. Je zult een fijne avond of middag hebben waarbij je ogen en oren flink verwend worden. Een onvergetelijke belevenis voor de hele familie. Kortom: plezier voor jong en oud. Kaarten zijn te verkrijgen via voorverkoop, bij Novy aan het Rootven, of aan de kassa bij één van onze voorstellingen. We spelen a.s. vrijdag 4 november om 19.00 uur en zondag 6 november om 15.00 uur. Komt dat zien! De kern van het verhaal van Kees Vreugdenhil is het onderscheid dat tegenwoordig wordt gemaakt tussen de termen pubertijd en puber teit. Met de eerste bedoelt men de tijd en de culturele omstandigheden waarin jongeren tussen circa 10 en 16 jaar puberen. Puberteit slaat dan op de lichamelijke processen en het gedrag. Om te begrijpen wat er in het brein van jongeren gebeurt tijdens de puberteit, besteedt Kees Vreugdenhil eerst aandacht aan de bouw en de werking van het brein. Vervol gens gaat hij in op de begrippen pubertijd en puberteit. Hij geeft er de kenmerken van en staat ook kort stil bij eventuele verschillen tussen jongens en meisjes. Tot slot besteedt hij aandacht aan het leren en het gedrag van pubers. Zowel tussendoor als aan het eind geeft hij concrete tips over hoe men thuis en op school met pubers kan omgaan. Kees Vreugdenhil was jarenlang docent in het lager, middelbaar en hoger onderwijs. Hij stu deerde onder andere leer- en ontwikkelings psychologie aan de Universiteit van Tilburg. Hij promoveerde aan de Universiteit van Am sterdam in een onderzoek naar onderwijscon cepten. Hij werkte als schoolleider, schoolbe- geleider, projectleider voor de vernieuwing van de lerarenopleiding en als lector aan een lerarenopleiding. Daar deed hij onderzoek naar het leren van studenten. Hij is gespecia liseerd in de relatie tussen hersenonderzoek en leren in en buiten het onderwijs. De laatste trekking is op vrijdag 11 november tijdens een feestelijke avond in een tent op het St.-Jansplein. Iedereen is daarvoor van harte uitgenodigd, ook als u niet deelneemt aan de loterij. Onder alle aanwezigen worden nog twee extra Superprijzen verloot: een jaar lang iedere maand een verse bos bloemen en een wijnpakket ter waarde van ruim 100 euro. BLAUW-G-19 BLAUW-B-22 ROOD-F-5 ROOD-D-6 BLAUW-F-15 GROEN-I-5 De cast van de komende voorstelling: “Het Koninklijke Kunstgebit”. Dit nieuwe theater stuk heet ‘Het Koninklijke Kunstgebit” en gaat over een koning en zijn kunstgebit. Het paleis staat op z'n kop als hij het kwijt raakt en er worden weer allerlei gekke en onhandige listen bedacht om het terug te vinden. Een leuk, grappig en boeiend avontuur waar vele dingen gebeuren, met veel knipogen naar de huidige/ moderne tijd, die je beslist gezien moet hebben. Ja, hoe dat dan allemaal precies in elkaar zit en hoe het afloopt, dat laten we jullie graag zien in één van onze prachtige, kleurrijke en spannende uitvoerin gen. Nog nooit een voorstelling van Die Naem loose Speelers bijgewoond?. Dan is het de hoogste tijd om dat nu eens te doen, want het Kees Vreugdenhil komt in Moergestel vertellen over het verschil tussen puberteit en pubertijd. Op 27 oktober was de zesde trekking van de SMC Superloterij, waarin maar liefst 12 prijzen ter waarde van minimaal 100,- elk werden verloot. Gast Hans de Brouwer, de bekendste Moergestelnaar, bepaalde op speelse wijze de kleuren, letters en cijfers van de winnende loten. 1. Samsung smart led-tv 2. Dames-of herenfiets 3. Bon 250,- VakantieXperts 4. Dinerbon 100,- ’t Lieve LevenROOD-F-16 5. Wijnpakket 6. Nespresso koffieautomaat 7. Nilfisk stofzuiger 8. Seiko herenhorloge 9. Bon 100,- Horeca Moergestel GROEN-I-14 10. Braun draadloze staafmixer 11. Master Heater B3 12. Nespresso koffieautomaat Moergestel Moergestel Moergestel Nijkerk P Stokkermans Oisterwijk H. Bruurs T. Kasoglu H. Somers J. Zoontjens M. Eijnthoven Vlijmen Moergestel Moergestel VANAF 15.00 UUR VOLOP KINDERPRET MET LIVE MUZIEK OP EN TOP^KERSTSFEER In deze workshop zal Monique Coppens je veel gaan leren over haar stokpaardjes “blok kades doorbreken” en “wensen waarmaken”. Twee paardjes die heel veel met elkaar te maken hebben! De reden waarom je nog niet hebt wat je wenst, is vaak dat je het op een of andere manier blokkeert. En aan die blokkades gaan we deze avond werken! Info: 9 november, 19:00-22.00, Huize Nieuwen hof: Kloosterdreef 4 in Moergestel, 25 pp Onze Levensopdracht in deze tijd-Hans Stolp Het is het goed ons bewust te worden van het eigene van deze tijd en welke bijzondere op dracht ons daarmee wordt toevertrouwd. Unieke kans om Hans Stolp live mee te maken! Info: 16 november, 20.00-22.00, de Tiliander: Stationslaan 82c in Oisterwijk, 15 pp Aanmelden en meer info: http://huisvoorzin- geving.nl/ Tot ziens op 11/11 om 20.00 uur in de feesttent op het plein! C. Bergmans F. de Wilde Elsemieke Wolfs: de eersteprijswinnaar van deze ronde. De uitslag van de zesde trekking, onder toezicht van notaris Joep Vrijdag, vindt u hieronder (onder voorbehoud van typefouten). Alle prijs winnaars: van harte gefeliciteerd! De prijzen werden door Johan Burgers, commissielid van het SMC en van C.V. De Pierewaaiers, aan de blije winnaars overhandigd (zie foto’s). Het programma start om 20.00 uur. Als u vóór 20.30 uur binnen bent, ontvangt u een deel- nodiging van de Coöperatie Zorg voor elkaar geeft hij een lezing op woensdagavond 9 november om 19.30 uur in cultureel centrum den Boogaard in Moergestel. De informatie avond kan gratis worden bijgewoond. Veel ouders lopen tegen de problematiek van puberende kinderen aan. Voor Coöperatie Zorg voor Elkaar was dat de reden om Kees Vreug denhil uit te nodigen. Met deze bijeenkomst laat de coöperatie zien hoe signalen uit de samenleving worden opgepikt en hoe daar vervolgens mee wordt omgegaan. Coöperatie Zorg voor elkaar is opgericht voor de inwoners van Oisterwijk, Moergestel en Heukelom. Deelname aan de informatieavond staat voor iedereen open. v Br ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 2 NOVEMBER 2016 PAGINA 11 y MOERGESTEL IE PRIJS: Samsung smart led-tv Van Veithovpn

Weekblad Moergestels Nieuws | 2016 | | pagina 11