Moergestel herdacht bevrijding Sint Nicolaas comité Moergestel Natuurlijk Moergestel stelt zich aan u voor WINTERTIJD Het is bijna zover, nog minder dan 2 weekjes... Expositie Jan Vugts in Park Stanislaus Die Naemloose Speelers De voorbereidingen van de “klusgroep” zijn in volle gang. Hier ziet U de “klusgroep“ met de kookpot uit “Frotje en de Swahoeloekrijgers”. U bent er misschien nog niet mee bezig maar wij al een tijdje. De dagen worden al weer korter en de temperatuur daalt. We komen weer dichter bij de maand november waar de jaarlijkse intocht van Sint Nicolaas en zijn pieten weer gevierd wordt in ons dorp. De voorbereidingen zijn in volle gang en daar zijn vrijwilligers voor nodig. Zoals jullie al weten zijn ‘Die Naemloose Speelers’ al weer wekenlang druk bezig met de voorbereidingen van een nieuw toneelstuk voor jullie. siaste vrijwilligers aangediend om deze taken over te nemen. De leden van het Sint Nicolaas comité zijn Vanessa Oerlemans (penningmeester), Corry Linkels (secretaris), Roos Nagel, Kimberley Vugts, Peter Jans en Gunther Ro-mijn (voor zitter). Met dit vernieuwde comité willen we weer een mooi sinterklaasfeest neerzetten voor jong en oud in Moergestel. Rond haar twintigste is Nathalie uit interesse zich gaan verdiepen in de paranormale wereld. Op haar dertigste zijn haar paranormale gaven tot uiting gekomen. Uiteindelijk is ze in contact gekomen met het bekende medium Marion Berndsen. Bij haar heeft ze diverse opleidingen en workshops gevolgd om haar paranormale en helende vermogens verder te ontwikkelen. Waarom bij Natuurlijk Moergestel? Nathalie wil samen met de collega’s van Na- De kinderen van groep 7, samen met de deel nemers aan de vredesmissies Dennis van Gorp en Jack de Laat en de Werkgroep Herdenking Oorlog Bevrijding bij het monument. In de nacht van zaterdag op zondag a.s. gaat de klok 'n uurtje terug... Zondagmiddag werd voor de 72e keer in Moergestel de bevrijding, die officieel op 25 oktober 1944 was, herdacht. Altijd toch weer een bijzondere bijeenkomst. De stichting “Herdenking Oorlog en Bevrijding” staat ieder jaar bij de bevrijding van Moergestel stil en wil zowel jong als oud bij de festiviteiten betrekken. Uiteindelijk gaat het erom dat Nathalie met haar collega’s de mensen verbinding wil laten maken met hen zelf en ze troost en hulp te bieden. Op een eenvoudige, laagdrempelige en nuchtere manier. Wil je meer weten over Nathalie? Lees dan meer op haar website: www.farasha-healing.nl Léon van Helvert heeft vorig jaar aangegeven zijn taak als voorzitter te beëindigen en zich in te zetten voor andere activiteiten in ons dorp. Ook Janneke van der Schoot wil haar taak als secretaris te beëindigen na de intocht van dit jaar. Daarom bedanken we Léon en Janneke voor hun jarenlange vrijwillige bij drage die ze voor het Sint Nicolaas Comité gerealiseerd hebben. Maar er heeft zich gelukkig een aantal enthou- Jan Vugts, geboren in 1942 te Tilburg, woont in Hilvarenbeek. Naast zijn hobby fotograferen, kreeg Jan en een nieuwe passie bij: aquarelleren. Dankzij zijn ervaring in het fotograferen heeft hij oog gekregen voor detail, compositie en kleurstellingen. Deze kennis past hij toe in zijn schilderskunst. Jan kreeg les in aquarelleren bij Anton Maas in Hamont, België. Daarnaast heeft hij zich autodidactisch verder ontwikkeld in het maken van pentekeningen, pastels en olieverfschil derijen. Al deze vormen van kunst vragen om een andere aanpak. Daardoor is er een brede verzameling van werken ontstaan. Jan wandelt regelmatig door de natuur om inspiratie op te doen. U bent van harte uitgenodigd om een bezoek te brengen aan zijn expositie. De expositie is te bezichtigen van 27 oktober tot 7 december 2016. Openingstijden: maandag tot en met vrijdag van 10.00-17.00 en zaterdag en zondag van 10.00-16.00 uur. over de Tweede Wereldoorlog van de groepen 7 van basisschool De Vonder worden bekeken. Als afsluiting van de herdenkingsplechtighe den werd daar de oorlogsfilm “Schaduwspel” vertoond. De film waaraan zo’n duizend vrij willigers uit Moergestel, Heukelom en Oister- wijk hebben meegewerkt, geeft een deels aut hentiek en deels verzonnen beeld van de Ois- terwijkse verzetsgroep onder leiding van Bim van der Klei. Die groep had ook connecties met het verzet in Moergestel. Zo waren de groepen zeven van basisschool de Vonder afgelopen weken bezig met het bewogen onderwerp. Zo verzorgde de voor zitter van de stichting Noud Smits een gastles in de groepen. De kinderen kregen bij de foto’s uit die tijd een boeiende uitleg over wat zich zoal tijdens de oorlog en de bevrijding in Moergestel heeft afgespeeld. De veteranen en deelnemers aan vredesmissies Jack de Laat en Dennis van Gorp gingen met de kinderen aan het werk rondom het thema “Vrijheid”. Dit als voorbereiding van de herdenking afgelopen zondag. Dienst Het programma startte met een herdenkings dienst in de parochiekerk. Nadat in woord en met muziek was stilgestaan bij het helaas nog immer actuele onderwerp van oorlog trokken ruim honderd belangstellenden onder bege leiding de “Clan Lamont Pipe Band” naar het herdenkingsmonument van generaal Colin Muir Barber. De man die met zijn manschap pen destijds Moergestel mee heeft bevrijd. Ter ere van de bevrijders van Moergestel werden ter plaatse kransen gelegd. Burgemeester Hans Janssen benadrukte daarbij nog eens dat het herdenken belangrijk blijft: “Vrijheid geef je door met respect voor de bevrijders van toen.” Tentoonstelling Aansluitend kon na de kranslegging in Den Boogaard onder andere een tentoonstelling Je kunt dan ook voor een grote diversiteit aan vragen bij Nathalie terecht. Of het nu gaat om mentaal weer in balans te komen, weten welke wegen je in moet slaan in je leven, omgaan met je hooggevoelligheid of in contact komen met een dierbare overledene of met dieren die ‘gedragsproblemen’ vertonen.dat is allemaal mogelijk bij Farasha Healing. Het spirituele is wat Nathalie betreft absoluut niet zweverig en/of eng. Het is gewoon iets wat er wel degelijk is en prima past in deze tijd en naast de reguliere geneeskunde. Het is zeker niet iets om uit de weg te gaan. Want hoe onbegrijpelijk en moeilijk uit te leggen het ook is, het werkt! Aandacht voor je natuurlijke gezondheid is in! Mensen gaan steeds vaker op zoek naar zichzelf, hun basis, rust en gezondheid. Bij Natuurlijk Moergestel is een grote diversiteit aan professionals aangesloten die je bij deze zoektocht kunnen helpen. Nathalie Wolfs is zo’n professional. Van huis uit is Nathalie maatschappelijk werker bij Stichting Mee. Deze opleiding en werkervaring matcht perfect met haar werk als medium/hea- ler in haar praktijk Farasha Healing. Het bege leiden en helpen van mens en dier is echt haar passie. Nathalie is een nuchtere vrouw die met beide benen op de grond staat. Dat klinkt tegen strijdig, gezien haar spirituele werkzaamheden. Ze houdt echter niet van de zweverij die je vaak in de paranormale wereld tegenkomt. Je weet al van onze regisseuse Rian Bartels, uit het Moergestel Nieuws van vorige week, dat het weer een mooi en boeiend stuk gaat worden. Het verhaal gaat dit jaar over een koning en zijn kunstgebit. Het paleis staat op z'n kop als hij het gebit kwijt raakt. Een gekke en onhandige zoektocht naar het kunstgebit volgt. We gaan natuurlijk niets alles verklap pen, maar in dit nieuwe avontuur komen vooral veel grappige dingen voorbij. Zo is er bijvoor beeld een hofnar die allemaal leuke dingen doet om iedereen aan het lachen te krijgen. Ook de twee lakeien en de overige hulpjes van de koning zorgen voor doldwaze taferelen, die voor het nodige vermaak zullen zorgen bij Nathalie Wolfs. tuurlijk Moergestel aan de mensen uit Moer gestel laten zien dat het spirituele laagdrem pelig is. En Natalie kan dat prima in gewoon taalgebruik uit leggen aan de mensen. Het is prettig om met collega’s te kunnen samen werken, ieder vanuit zijn/haar eigen passie en specialiteit. «4 piem/ooff w/ jong en oud! Natuurlijk ga je alles weer op het puntje van je stoel meemaken en je mag soms zelf meedoen!! Meer kunnen we je nu helaas niet vertellen. Zorg maar dat je er bij bent met je ouders, grootouders,familie en al je vriendjes en vrien dinnetjes. We spelen, in Den Boogaard, op vrijdag 4 november om 19.00 uur en zondag 6 november om 15.00 uur. Zet de datum vast op de kalender. Kaartjes zijn nu al te koop bij Novy. Slechts 3,50 voor kinderen en 5,00 voor volwassenen. Jij komt toch ook? PAGINA 5 MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 26 OKTOBER 2016

Weekblad Moergestels Nieuws | 2016 | | pagina 5