Cor Verhagen, 92 jaar, ‘komt uit de lucht gevallen’... St. Hubertusviering zondag 30 oktober om 12 uur 55 jaar Dertien persoonlijke records voor nieuwe wedstrijdploeg Schaatsclub “De Vennen” Pieregeblèr 2017: ‘We zèn goed gemutst!’ Wie wordt de nieuwe prins van CV De Dors(t)vlegels? Deze vraag zal beantwoord worden op het jaarlijkse prinsenbal van CV de Dors(T)vlegels op zaterdag 5 november as. in café ’t Centrum. Weer veilig met de voetjes op de grond. Bij de foto: De nieuwe wedstrijdploeg van “De Vennen” is klaar voor de start van het nieuwe seizoen. Met carnavaleske groeten van de Pieregeblèr- cotnmissie, Jaap, Koen, Lindsey om er samen met ons weer een mooie, geslaagde avond van te maken. allereerste wedstrijd van het nieuwe seizoen wel in om de gewenste promotie te behalen. Met tijden van 55.81 respectievelijk 54.83 ble ven Thomas en Teun ruimschoots onder de limiettijd. Eerder op de avond hadden zij ook al hun persoonlijke record (PR) op de 100 meter verbeterd. Ook Thom Botermans en Wouter Weber verbeterden hun PR op beide gereden afstanden. Jochem van Hulten, Hilde van Hulten, Teun van der Linden, Karlijn Schellekens en Martijn Weber gingen ieder met één PR huiswaarts. Het allereerste PR van het nieuwe seizoen was echter al op 23 juli door Merel Bertens gereden. Tijdens een trainingsstage in het Zuid-Duitse Inzell was zij met 45.16 op de 500 meter 0.31 seconde sneller dan haar oude record. Op de 1000 meter bleef zij met 1:30.58 maar 0.05 seconde boven haar PR. Hieronder alle in Tilburg gereden tijden: 4 leden reden een rit over 100 (le tijd) en 500 meter (2e tijd): Teun Wagemakers 13.77 (PR) en 54.83 (PR promotie); Thomas van Berkel 13.78(PR) en 55.81 (PR promotie); Teun van der Linden 14.03 (PR) en 55.73; Karlijn Schellekens 14.97 (PR) en 1:13.94 (val). 3 leden reden een rit over 500 (le tijd) en 1000 meter (2e tijd): Merel Bertens 45.89 en 130.83; Martijn Weber 47.76 (PR) en 139.38; Hilde van Hulten 53.75 en 1:50.73 (PR). 8 leden reden een rit over 500 (le tijd) en 1500 meter (2e tijd): Jochem van Hulten 43.65 en 2:13.90 (PR); Wouter Weber 44.54 (PR) en 2:14.70 (PR); Julian Haans 45.19 en 2:31.93; Jan op ’t Hoog 48.29 en 2:32.99; Thom Botermans 49.47 (PR) en 2:36.73 (PR). Op zondag 23 oktober maakte Cor Verhagen zijn eerste parachutesprong! Op zijn 92e verjaardag in augustus antwoordde hij op de vraag, wat hij nog zou willen doen, dat een al lang maar ook stil gekoesterde wens van hem was om óóit eens parachute te springen. Het zal een prins worden die het motto We zén goed gemutst zeker zal uitdragen tijdens de carnaval en de voorbereidingen hierop. Wij nodigen dan ook heel carnaval minnend Moergestel uit om samen met onze bevriende verenigingen te komen kijken wie de nieuwe prins van CV de Dors(T)vlegels wordt voor het carnavalsseizoen 2016/2017 Tot ziens op zaterdag 5 november. CV de Dors(T)vlegels uur, als al onze bevriende carnavalsvereni gingen binnen zijn zal Prins Ronaldo aftreden en zich voegen bij de ex-prinsengarde. Wat er dan staat te gebeuren is alleen nog maar bekend bij de prinsencommissie van de Dors(t)vlegels. Zij zorgen er immers elk jaar weer voor dat er om 11 over 11 op spectaculaire wijze de nieuwe prins van CV de Dors(T)vlegels be kend gemaakt wordt. ‘Hangend’ aan de tandemmaster komt Cor naar beneden. Nadat de kinderen in de navolgende weken drie keer hadden gecheckt of hij dat wel meen de - wat het geval bleek te zijn - werd gestart met de voorbereidingen. Eerst maar eens de huisarts raadplegen. Die gaf groen licht. Daarna een bezoekje aan de parachuteclub in Bos- schenhoofd, vliegveld Seppe, en daar gesproken met de baas van de club. Die zag geen enkel bezwaar, als Cor maar in staat was om bij de landing de benen goed hoog te tillen. Na een demonstratie van Cor, waarbij hij de benen hoog de lucht in zwaaide, was ook daar geen enkele belemmering meer. Op zondag 23 oktober meldden Cor en zijn 11 februari 2017 Zoek al je vrienden, vriendinnen, collega’s bij elkaar om mee te doen aan het Pieregeblèr 2017, dat zal plaatsvinden op 11 februari om 20.00 uur. Wij als commissie dagen jullie uit 30 kinderen en (achter-)kleinkinderen zich bij vliegveld Seppe. Naast Cor gingen ook zoon Jan, dochter Petra, en kleinkinderen Marieke en Joeri de sprong wagen. Helaas was het erg mistig, waardoor het een aantal uren leek of de sprongen van die dag niet door kon den gaan, maar uiteindelijk brak de zon door en was er een mooie blauwe lucht. De springers kregen een luchtoverall en een harnas aan en werden voorgesteld aan hun ‘tandemmasters’ waarna een korte instructie volgde: hoe het vliegtuig in, in welke volgorde, hoe je benen en armen te houden bij de sprong uit het vliegtuig, en vooral ook hoe de benen omhoog te houden bij de landing. Nog even kijken of er iemand vragen had, en ja hoor: Cor had een vraag. ‘Wat te doen als hij daar boven naar het toilet moest.Daarna mocht hij zijn boortoestellen af doen en zijn gebit uit de mond. Het enige probleem was toen nog wel om in het vliegtuig te komen, want de opstap was nogal hoog. Met vereende krach ten lukte ook dat, zodat het vliegtuig de lucht in kon naar het afspringpunt tussen Rucphen en Schijf. Het vliegtuig uitspringen op een hoogte van 3000 meter kostte minder moeite dan er in te klimmen, en daarna deed de zwaartekracht de rest. Eerst een vrije val van bijna 30 secon den, dan de parachute open, en vervolgens heerlijk rustig naar beneden zweven, en onder tussen ook nog even oefenen voor de landing. De landing verliep prima en Cor was weer een geweldige ervaring rijker. Hij was dolenthou siast, maar toch ook opgelucht. Nadat iedereen was geland werd er nog lang nagepraat. Leuk dat iemand op zo’n hoge leef tijd nog zulke wensen heeft en ook het lef en - gelukkig - de conditie heeft om ze in ver vulling te laten gaan. in de bossen bij de kapel van de Heilige Eik in Oirschot In de prachtige natuur bij de Heilige Eik orga niseert de Wild Beheereenheid Moergestel e.o. met de Oirschotse en Beerse jagers en vele andere natuurvrienden de jaarlijkse viering rondom de patroonheilige van de jacht St. Hubertus. Deze dienst in het kader van de schepping zal worden voorgegaan door pastor Wilfred van Nunen, die op zijn manier jong en oud maar vooral kinderen weet te boeien met zijn sfeer volle dienst waar de bijzondere band tussen mens en natuur treffend is. De bijzondere sfeer rond de kapel met zijn prachtige versieringen, de vuurkorven en zijn herfstkleuren, wordt extra verhoogd door de natuurtonen van de Vaesheimer Jachthoorn- blazers. Ook de vele meegebrachte dieren zoals honden, roofvogels, de ruiters te paard en met kar, de fretjes en andere huisdieren geven een Zou de huidige Jubileumprins, Prins Ronal do, die het afgelopen jubileumjaar op voor treffelijke wijze de scepter heeft gezwaaid over het Dors(T)vlegelrijk nog een jaar terug komen of vind hij dat het na één jaar mooi is geweest en zegt ik heb alles ut de kaast geho- ald. Om hier achter te komen zult u op zaterdag 5 november naar onze Residentie Café ’t Cen trum moeten komen. De aanvang van ons prinsenbal is om 20:30 extra ambiance aan het geheel (alle dieren zijn welkom!). Tijdens de dienst worden Hubertusbroodjes en de dieren gezegend. Na de dienst worden de Hubertusbroodjes uitgereikt (volgens de legende ter voorkoming en genezing van hondsdolheid). En is er een gezellig samenzijn onder het genot van een kop soep, roggebrood met zult, koffie, ranja, cake, glühwein en een borrel Jagermeister. Dit alles wordt u gratis aangeboden. Wel kunt U een vrijwillige gave doen in de bussen van Het Running Team Oirschot, RTO. Dat is een groep vrijwilligers die mensen met een ernstige ziekte uit Oirschot, de Beerzen en omgeving met vakanties, bloemen, ge- spreksmiddagen, enz. een helpende hand bie den om hun ziekte te verlichten. Voorafgaand aan de langebaanwedstrijd op zondagavond 16 oktober in Tilburg werd de nieuwe wedstrijdploeg van Schaatsclub “De Vennen” gepresenteerd. Nadat de gebruikelijke foto’s op het plein voor de Ireen Wüst Ijsbaan waren gemaakt, namen de leden deel aan de openingswedstrijd van het seizoen 2016- 2017. In totaal werden er maar liefst dertien persoonlijke records verbeterd en promoveerden twee rijders naar een hogere klasse. vorige seizoen al dicht in de buurt van promotie naar de zesde klasse, maar het lukte maar steeds niet om de 500 meter binnen de 57 seconden te rijden. Dankzij hard trainen in de zomermaanden slaagden zij er tijdens de C. V. De Pierewaaiers organiseert: Nu het carnavalsseizoen voor de deur staat en de dagen alleen maar korter worden, begint het langzaam te krie belen bij alle carnavalsvierders onder ons. Gelukkig liggen er nog vele carnavaleske gebeurtenissen in het verschiet! Carnavalslied 2017 Hierbij willen we graag even jullie aandacht voor een evenement dat nog komen gaat. Wij willen iedereen in Moergestel en omgeving uitdagen om alle (muziek)registers open te trekken en zich klaar te gaan maken voor het Pieregeblèr 2017! Het draait tenslotte om hét carnavalslied van Moergestel/Pierewaaiersrijk voor 2017. Een titel die iedereen op zijn buc ketlist moet hebben staan. Aanmelden?! Aanmelden voor het Pieregeblèr 2017 kan tot 23 december 2016. Je kunt hiertoe vanaf 1 november het inschrijfformulier downloaden op onze website of contact opnemen met ons via pieregebler@gmail.com. Wij zullen klaar staan voor al je vragen en helpen je graag op weg, speciaal ook voor eventuele twijfelaars en nieuwe groepen. Voor promotie naar een hogere klasse moeten de rijders een bij hun leeftijd en niveau pas sende afstand sneller rijden dan bijbehorende limiettijd. Thomas van Berkel en Teun Wagemakers kwamen aan het einde van het ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 26 OKTOBER 2016 PAGINA 4 5* PIERtWAA’4^.

Weekblad Moergestels Nieuws | 2016 | | pagina 4