r Een vergeten soldaat... Neil Young tribute night Andere Tijden Moestuinencomplex het Reuseldal Speelgoed- klottermarkt in MOERGESTEL Binnenkort bij het Huis voor Zingeving Avalon ELA energie - Marion Bemdsen Wie wordt de (ubileumprins van C.V. De Pierewaaiers? Liefhebbers van Neil Young kunnen binnenkort hun hartje ophalen! Gèssel Treft organiseert op zaterdag 29 oktober een tribute night geheel gewijd aan deze Canadese singer- songwriter met een stem die je uit duizenden kunt herkennen. Zijn gitaarwerk wisselt van gevoelige folk en countryrock tot bluesrock, maar ook pittige gitaarrock behoort tot zijn stijl. Het meest bekende solowerk is het album Harvest uit 1972. Naast zijn solocarrière heeft Neil Young in verschillende bands gespeeld, denk aan Buffalo Springfield en aan Crosby, Stills Nash Young. Ook nu weet hij nog volle zalen te trekken. We starten de avond met een documentaire over deze legendarische zanger. Daarna wordt door enkele DJ’s zijn muziek ten gehore gebracht; ook de nummers die je zelden hoort! Wie komt kijken, luisteren en genieten van Neil Young? De avond begint om 20.00 en de entree is gratis. Gèssel Treft organiseert deze avond in het gebouw van JWM, Bosstraat 1b, Moer gestel. Voor meer informatie: check onze website of facebookpagina. www.gesseltreft.nl of www.facebook.com/gesseltreft/ Op zaterdag 22 oktober 2016 kwam er te lange leste een einde aan de anonimiteit van Toon van der Wensch. Toen de voorzitter van de “Stichting Vrienden van Sint Jan”, Jan Vriens, aan wethouder Ina Batenburg het verzoek richtte om de lauwerkrans een plek te geven in de kapel, toen was daarmee duidelijk, dat de zo lang in vergetelheid geraakte soldaat Toon van de Wensch eindelijk “terecht” was. C. V. De Pierewaaiers presenteert: Prinsenbal; Het is bijna weer zover: het Prinsenbal van C.V. De Pierewaaiers. Op 12 november aan staande wordt bekend wie de nieuwe Prins van C.V. De Pierewaaiers is en dus als Stads prins de scepter zal zwaaien over ’t Piere- waaiersrijk tijdens Carnaval 2017. Deze keer een speciale editie van het Prinsen bal, want de nieuwe Prins zal tevens de Jubi- leumprins tijdens het 55-jarige bestaan van onze vereniging zijn. Een zeer eervolle taak mogen we wel zeggen. Gelukkig heeft de Prinsencommissie in al die 55 jaar haar oren en ogen goed de kost gegeven en kon zij, terug in de tijd duikend, veel inspi ratie opdoen. Alle namen die in de aanloop naar de vele prinsenbals in het verleden de ronde deden in de geruchtenmachine en spe- culatiemolen, waren voor de commissie poten tiële kandidaten voor de rol van Jubileumprins. De Prinsencommissie kon dit jaar dus uit een hele grote vijver vissen en heeft daarom vorige week in Moergestel Nieuws al een voorselectie prijs gegeven middels een foto-galerij met 55 kandidaat-J ubileumprinsen. In de galerij van deze week zijn er elf kandi daten afgevallen, de spoeling wordt dus al wat dunner, de speculaties sterker en de spanning hoger. Houd dit weekblad in de gaten om de afvalrace te volgen. Iedere week publiceren we elf kandidaten minder om op de avond van het Prinsenbal met slechts elf kandidaten naar de grote onthulling toe te werken. Deze onthulling belooft een ware apotheose te wor den. De geschiedenis van de wereld, Nederland en ’t Pierewaaiersrijk zal centraal staan op deze avond, wat betekent dat er veel herkenbare en hilarische beelden en verhalen de revue zullen passeren. Als carnavalsliefhebber mag u dit niet missen. Daarom: komt allen naar het Prinsenbal van C.V De Pierewaaiers; zater dag 12 november, 20.30 uur, zaal café De Brouwer! Tijdens deze interactieve avond zal het bekende medium Marion Bemdsen ons laten kennis maken met de Avalon-ELA energie, een gebundelde energie afkomstig uit Egypte, Lemuria en Atlantis. Zij zal hierover vertellen en de Avalon-ELA energie laten voelen door middel van een prachtige, diepe, geleide medi tatie. Info: 2 november, 20,00-22.00, Kloosterdreef 4 in Moergestel, 10 pp Blokkades doorbreken en je wensen waar maken - Monique Coppens In deze workshop zal Monique Coppens je veel gaan leren over haar stokpaardjes “blok kades doorbreken” en “wensen waarmaken”. Twee paardjes die heel veel met elkaar te maken hebben! De reden waarom je nog niet hebt wat je wenst, is vaak dat je het op een of andere manier blokkeert. En aan die blokkades gaan we deze avond werken! Info: 9 november, 19:.0-22.00, Kloosterdreef 4 in Moergestel, 25 pp Aanmelden en meer info: http://huisvoorzin- geving.nl/ Ad van den Oord hield een historisch overzicht van de gebeurtenissen rond de meidagen van 1940, zodat voor de aanwezigen veel wetens waardigheden naar voren gehaald werden. Pastor Ad Verest was voorbidder met drie weesgegroetjes, die bijdroegen aan de sfeer welke bepalend was voor de middag, die als erg bijzonder ervaren werd. Koffie werd geser veerd en een speculaas werd gezien als de “kers op de taart”. Je zou het bijna vergeten maar tegenover de Bienekebolders en achter de Scouting liggen 56 fantastisch mooie tuinen. Mooie tuinen met een grote diver siteit aan groenten, bloemen en struiken, van pastinaak tot subtropische planten, van een rijtje sla of andijvie tot een tuin met wijndruiven. Heel divers en fascinerend net zoals de bezitters van de tuinen, allemaal Moergestelnaren, jong en oud, van beide geslachtde een met over geleverde oude wijsheden, de ander belezen, velen met veel vrije tijd en anderen met een druk leven. Ieder met een eigen mening, veelal eigenwijs, altijd eigenzinnig en steeds meer vrouwen, met slechts een doel: een fantastische hobby uitoefenen. Zo kennen we een planten- en bloemen- enthousiast, die planten all over the world haalt en kweekt, hij is een meester in enten. Landen zoals Zuid Afrika, Engeland en het mediterraan gebied zijn vakantiedoelen waar hij zijn rijkdom in alle glorie in een natuurlijke omgeving kan bewonderen. Een praatje met hem verzandt in eindeloze Latijnse benamin gen en begrippen, hij kent ze allemaal. Weer een ander houdt van bloemen die goed in Nederland gedijen en heeft rijen dahlia’s, tome loze calla’sslanke aronskelken en ander vaas- vullend schoon waarmee hij alle seizoenen het huis mee vult. Zijn vrouw vindt het prach tig, wij ook. Verderop zit de schrijver van dit stukje, die 12 jaar geleden begon met een expe riment, het verbouwen van druiven en het maken van wijn. Geholpen door de theorieën en lessen als lid van de Tilburgse wijnclub het Waterslot en later van de Brabantse wijnbou wers (zie de site) heeft hij een aantal hybride rassen, 65 stokken, wit en rood, die ondanks ons klimaat hele aardige wijnen opleveren. Hybride rassen o.a. regent, leon millot, muscat zijn bestand tegen onze koude, vocht en wind en worden in onze lage landen, Engeland en In de aanloop naar 5 december organiseert basisschool de Bienekebolders een speel- goedmarkt voor verkopende en kopende ouders. Maar ook voor alle andere belang stellenden in Moergestel! Deze speelgoed-klottermarkt wordt op 9 no vember 2016 gehouden in het gebouw van de basisschool aan de Bosstraat 1 in Moergestel. De markt begint om 20.00 uur en eindigt om 21.30 uur. Zij die willen verkopen kunnen om 19.45 al een plekje zoeken in de school. Om zeker zijn van een gratis tafelplek kan men zich aanmelden via: yvonne.tromme- len@opmaat-scholen.nl Dan reserveren we een plekje! De speelgoed- klottermarkt is voor iedereen die wil verkopen en kopen toegankelijk. Duitsland veel gebruikt. Vooral in de lente en de zomer zijn de tuinen een lust voor het oog, de grond wordt omge werkt, de kassen schoongemaakt en heringe richt, de tuinmeubelen en parasols komen uit de kast en voor een praatje is alle tijd. Een fleurig gezicht met al dat groen, bloemen en tuinders activiteiten. Over het houden van pluim- en ander vee wordt in de het tuinre glement niet gerept maar wordt gedoogd en de kraaiende, kukelende hanen en tokkende kippen geven een leuke dimensie aan het geheel. Een boeiende hobby maar het is meer; het levert vriendschappen en sociale contacten op, het dwingt tot fysieke inspanning, (Japie wordt overbodig), je dient een plan te maken met keuzes van dat wat je wilt oogsten, de momenten van zaaien, verspenen of uitplanten. Plannen en structureren zijn begrippen die je in de praktijk dient te brengen anders wordt het een rotzooitje en dat willen we niet. Het is bovenal ook een onderhoudende club, eens per jaar wordt een gezellige feestmiddag gehou den waar onze leden naar uitzien, vakanties worden ervoor omgezet. Wekelijks wordt er op maandag en woensdag in de middag voor de liefhebbers gejeu de bouled. Leuke ont spanning waarbij veel humor de ronde doet. Het geschal en gelach van een oud kastelein, “de bekendste Moergestelnaar” wordt tot in het dorp gehoord. De vereniging leeft. De jaarvergadering wordt druk bezocht. De kosten zijn minimaal, de opbrengsten zijn materieel en immaterieel, maximaal. Kortom een club waar je bij wilt horen, komt goed uit want we hebben enkele tuinen vrij. Bel snel 06 41050540 voor opgave op de wachtlijst of info. Of bezoek een jeu de bou- lesmiddag, er is altijd wel iemand die je rond wil leiden. De begrafenis van Toon van der Wensch. Op het bij de krans behorende lint droeg im mers het opschrift: Een vergeten soldaat. Als gevolg van Duits mitrailleurvuur bij “De Vier Winden” aan de Oirschotseweg, werd Toon dodelijk getroffen. Bij het Mariakapelletje vond op 22 oktober vond min of meer ook een familiereünie plaats. De vier kinderen, die op zo’n vroege leeftijd op 1 mei 1940 hun vader moesten verliezen, haalden herinneringen naar boven, waarbij vooral één foto (zie hierboven)van de begrafenis van Toon van der Wensch in Waalwijk, wel zeer aangrijpend was. Opa Van der Wensch hield het handje vast van de jongste zoon van vier jaar, terwijl de pastoor met kapelaan en pater boven het gedolven graf woorden van troost en bemoediging spraken. De lauwerkrans droeg de foto van Toon, de foto, die vroeger deel had uitgemaakt van de trouwfoto. Jan Vriens heette de aanwezig wel kom en gaf een korte uiteenzetting hoe men gekomen is tot het initiatief om op de bronzen plaquette een kleine plaquette te doen aan brengen, zodat de vermelding van Toon van der Wensch bijdroeg aan een gegeven wat de familie zo lang heeft moeten ontberen. Na de voorzitter kwam wethouder Ina Batenburg aan het woord en zij stipuleerde nog eens hoe belangrijk het is om te blijven herdenken. Zij ging in haar toespraak over de grenzen heen en zij ontkwam er niet aan om een vergelijk te trekken tussen de foto met opa en kleinkind en de foto, die onlangs de gruwelen van Aleppo zo schrijnend in beeld bracht. Jan Vriens riep Tonnie van Elderen naar voren om nog eens expliciet te vermelden hoezeer hij de achting verdient van het bestuur van de Vrienden van St. Jan. Nog 44 kandidaten... ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 26 OKTOBER 2016 PAGINA 3 UIT Za. 29 okt.: Feest van de langste nacht in 't Draaiboompje Za. 29 okt.: Expositie leerlingen kunstopleidin gen in Galerie De Verdieping van 13.00-17.00u. Zo. 30 okt.: Optreden van smartlappenkoor Je remiade in Den Boogaard, aanvang 14.30u. en tree gratis Zo. 30 okt.: Expositie leerlingen kunstopleidin gen in Galerie De Verdieping van 11.00-17.00u. U kunt terecht voor fiets- en wandelkaarten tijdens openingstijden van den Boogaard ma t/m do. 9.00-23.00 u.; vr. 9.00-20.30 u. Info: VW Agentschap Moergestel St. Jansplein 5 5066 AR Moergestel Tel. 013-5136009 E-mail: vw-agentschap@denboogaard.nl Het WV-agentschap is verantwoordelijk voor de inhoud van deze Uit-agenda. Voor info: tel. 513 6009.

Weekblad Moergestels Nieuws | 2016 | | pagina 3