moorman Will Pellis nformatie Jozef Jan Jansen (013) 513 1504 Rinus van Balkom Uitvaartverzorging Protestantse gemeente Oisterwijk buurtgenoten Al die moderne dingen 27 oktober t/m 2 november 2016 van het Allerheiligste Pastor Ad Verest secretariaat DANKJEWEL... AUTOMOBIELBEDRIJF - 9.00 u Mariakapel van de kerk St. Jans Ont hoofding: Uur van gebed en meditatie Donderdag 27 oktober 9.00 u Mariakapel van de kerk St. Jans Onthoofding: Eucharistieviering Dinsdag 1 november 9.00 u Mariakapel van de kerk St. Jans Ont hoofding: Eucharistieviering (feest van AI Onderhoud en reparatie van alle merken. Verkoop van nieuwe en gebruikte auto’s Kijk ook eens op internet: www.moergesteltv.nl/iets gemist! MTV Radio Zondag 30 oktober kunt u luisteren naar ZM van 10.00-12.00 uur. Presentatie: Mar tin Laurenssen; techniek: Marcel Oerle- mans. Zondag 30 oktober 11.00 u Kerk St. Jans Onthoofding: Eucha ristieviering van de 31ste zondag door het jaar m.m.v. gemengd koor ‘Cantate Domi no”. Intenties: Wilhelmus Wolfs e.v. Johanna Wolfs-Pijnenburg en overleden familieleden (verj); Toon en Anneke Dickx-Mulders, zoon Jantje en kleinzoon Menno; overleden leden van de fam. Wolfs-Jonkers Zaterdag 29 oktober 19.00 u Kapel Park Stanislaus: Eucharis tieviering op de vooravond van de 31ste zondag door het jaar met samenzang Intenties: Piet Jonkers e.v. Joke Jonkers-Bee- rens (1ste jgt.); Mariëtte Horsten-van Riet (ns. SVM); Wil Tan-Pas (ns. SVM); Jan Jansen e.v. Sjaan Machielsen (ns. SVM) Gezinsviering zondag 6 november: schoe nendoosactie Op zondag 6 november staat de gezinsviering in het teken van de schoenendoosactie. Het thema van de viering zal zijn: “Geven vanuit je hart”. De schoenendozen kunnen ingele verd worden tijdens de gezinsviering, maar ook bij het parochiecentrum tijdens ope ningstijden t/m vrijdag 4 november. Actie- folders om deel te kunnen nemen aan de schoenendoosactie zijn verkrijgbaar bijbasis school de Vonder, de kerk, slagerij Ketelaars, Novy van Wezel en Park Stanislaus. Zondag 30 oktober, ds. Wil van Egmond uit Oisterwijk, 10.15 uur We herdenken vandaag de gemeenteleden die afgelopen jaar gestorven zijn. De collectes zijn voor de diaconie en voor de landelijke kerk: Hervormingsdag. Er is jeugdkerk, kindernevendienst en crè che. Agenda 31 oktober 14.30-16.30: Leerhuis ‘Barmhartig zijn op vele fronten’(3), Levenskerk Oister wijk Kijk voor meer informatie over alle activi teiten op onze website: www.pkn-oisterwijk.nl Agenda do 27 okt 19.30 u 1ste sessie van cursus ‘Ge loofsbelijdenis van de Kerk’ op parochiecen trum van de St. Petruskerk te Oisterwijk di 1 nov 20.00 u informatieavond voor vor melingen én ouders op parochiecentrum van de St. Petruskerk te Oisterwijk wo 2 nov na de Allerzielenviering koffie op het parochiecentrum Woord van de pastor Allerzielen 2016. Op de avond van 2 november waarop we weer onze overleden dierbaren van het afgelopen jaar gedenken, lijkt de tijd even stil te staan. We noemen de namen van wie ons zo dierbaar en vertrouwd waren, we halen het beeld van hun persoon weer voor ogen en voelen aan ons verdriet hoe veel het kost om geliefde mensen los te moeten laten. Maar te midden van het verdriet en de rouw mogen we ook een woord van hoop laten klinken, een perspectief van eeuwigheid laten gloren, dat onze overledenen geborgen zijn in de Schepper van het Leven. Als wij mensen al niet onze dierbaren willen vergeten, dan geldt dat in hoogste mate ook voor God. Daarom is de Allerzielenviering ook een Eucharistieviering waarin we uitdrukkelijk bidden voor de zielerust van wie ons zijn voorgegaan in de dood; we bidden tot God dat zij mogen rusten in vrede, d.w.z. dat zij uit kracht van het Paasmysterie de verzoening en voltooiing van hun leven blijvend mogen ervaren. Daarmee gaat de rouwe uitdrukking: “Dood is dood” voor een gelovig mens geluk kig niet helemaal op. Bosch een bijeenkomst over de encycliek 'Laudato Sii' Geloofd zijt Gij van paus Franciscus. Die draagt als ondertitel 'De zorg voor ons gemeenschappelijk huis'. Onze nieu we bisschop Gerard de Korte gaf hierover een lezing. De aarde is ons huis, een gave van God. Die moet worden beschermd. Klimaatverandering, verspilling van grond stoffen, honger en armoede bedreigen de leef baarheid. 'Alle mensen van goede wil' dienen de aarde te beschermen en goed te beheren. Duurzame ontwikkeling en zorg voor de arm- sten dichtbij en veraf zorgen voor een betere wereld. Wat kunnen wij, alleen en samen met anderen hieraan bijdragen? ‘Cantate Domino” zingt op 30 oktober De samenzang die op zondag 30 oktober was gepland, wordt vervangen door ons gemengd koor “Cantate Domino”. Dit omdat de zang- beurt van het ‘projectkoor’ waar onze diri- gent/organist bij berokken is, dit keer op die datum niet doorgaat. We zijn blij dat het gemengd koor wil inspringen. Donderdag 27 oktober starten we om 19.00 uur met de live trekking van de superlo- terij van het SMC. Aansluitend een nieuwe uitzending met Zoektocht naar het ver leden: “de loodsen”, een aflevering welke deze week in het teken staat van de bevrij- ding van Moergestel. Vrijdag 28 oktober vanaf 19.00 uur en zaterdag 29 oktober vanaf 12.00 uur kunt u de uitzending ook (nog eens) bekijken. van de gedachteniskruisjes. Intenties: Annie van Riel-van de Wiel; Piet Ketelaars; Jana Hendriks; Betsy Denissen- Welten; Corry Groffen-van Lee; Ton de Zwart; An Verheyen-Willems; Annemarie Kennes; Cisca Neggers-van Esch; Riet Roo- zen-de Jong; Jan van lersel; Jo van Haaren- Spaninks; Frans van Gisbergen; Hub van de Wiel; Ad Wolfs; Bart van de Snepscheut; Eddie Hermus; Anna Jans; Peter Denissen; Jos op ’t Hoog; Wil van de Kamp; Lies de Beer-Rijnen; Jan Rijnen; Frans Vugts; Cor van lersel-van Beurden; Jo van de Wouw- van de Ven; Harrie Wolfs; Jan Jansen; Jo van de Kerkhof-van de Wiel tieviering bij gelegenheid van Allerzielen; samenzang -19.00 u Kerk St. Jans Onthoofding: Eucha ristieviering bij gelegenheid van Allerzielen m.m.v. gemengd koor “Cantate Domino”; uitdelen van gedachtenisprentje met de over ledenen van afgelopen jaar; overhandigen Tegenwoordig zijn we van alle gemakken voorzien. Ook zijn we overal bereikbaar met mobiele en snoerloze telefoons. Maar wat als die moderne apparaten het niet doen? Waarvoor dienen al die knopjes? Welke schroefjes moet je wel of niet aan draaien? Met beide zaken kwamen mensen bij Buurt genoten. Een heer van gevorderde leeftijd stond plotseling voor de deur met twee tele foontoestellen in zijn hand. Eén was zijn mobiele telefoon, die hij had gekregen van de kinderen. De andere was zijn snoerloze ‘vaste’ telefoon. Geen van die apparaten deden het meer, was zijn mededeling. De kinderen hadden het allemaal uitgelegd, maar hij snapte er niets van. Wat nu? De betreffende buurtgenoot beloofde iemand te zoeken die verstand had van telefoons. Diezelfde dag was die persoon gevonden. Hij ging meteen langs bij de betreffende bewoner. Het probleem bleek inmiddels opgelost. Een van de kinderen was onverwacht langs geko men en had de oorzaak gevonden. Vader had op te veel knopjes tegelijk gedrukt, waardoor niets het meer deed. Eind goed, al goed. Een andere vraag betrof een draaiende wc- bril. Iedere keer als de hulpvraagster op de wc ging zitten, schoof ze een klein eindje opzij. Toch vervelend in zo’n situatie. Even vragen bij de Buurtgenoot bij haar in de straat. De oorzaak van het probleem was zo gevonden. Eén van de schroeven van de wc- bril zat los. Even thuis de goede tang gehaald, schroef aangedraaid. Probleem opgelost. Zo eenvoudig kan het zijn. Bent u geïnteresseerd, neem dan contact op met een van de Buurtgenoten in uw buurt of met de coordinator: Piet Gelden, telefoon 513 1609 of mail: pgelden@home.nl. Motto van Buurtgenoten: kleine moeite, groot plezier! Ankie Wessels Beljaars Encycliek 'Laudato Sii' en mgr. de Korte Vorige week was er op 20 oktober in Den 0900 332 22 22 lerheiligen); aansluitend stille aanbidding van het Allerheiligste Woensdag 2 november - 19.00 u Kapel Park Stanislaus: Eucharis- PAGINA 2 ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 26 OKTOBER 2016 I OM za. Sjaan, kinderen, kleinkinderen, achterkleinkind Moergestel, oktober 2016 DANKBETUIGING Wij hebben dit zeer gewaardeerd en willen u daarvoor hartelijk danken. Moergestel, oktober 2016 Sjan van Balkom-van de Staak Yvonne en Derrick Chantal, Chavèli Kees en Corine Ries, Celine Openingstijden: ma. en di. alleen op afspraak wo. t/m vr. 10.00-12.00 en 15.00-18.00 uur 10.00-14.00 uur Het heeft ons goed gedaan zo veel lieve reacties, kaarten en blijken van medeleven te ontvangen na het overlijden van mijn man, onze vader, schoonvader en opa voor iedere vorm van belangstelling bij het overlijden van Wilt u informatie of reageren? Dat kan via: p: Industrieweg 16. 5066 XJ Moergestel t: (013) 513 1316 I: www.moergesteltv.nl; e: info@moergesteltv.nl Doktoren Moergestel: W. de Lenne, Raadhuisstraat 32B P. Terwindt, Raadhuisstraat 32 DE SONMAN 22 - Tel. 013 - 513 1611 www.ambm.nl ZATERDAG NA 12.00 UUR GESLOTEN! Industrieweg 21a, Moergestel Tel. (013) 511 1177/06 12963617 parochie Kerk: Si. lans Onthoofding Parochiecentrum 013 5132774 mailadres: st.jansonthoofding@jozef-parochie.nl voor noodgevallen: 06 1029 4358. Zie ook: www.jozef-parochie.nl Misintenties 14 dagen voor afroepweekend opgeven VRIJWARING VAN AANSPRAKELIJKHEID Moergestel-Nieuws’ kan op geen enkele wijze aansprakelijk gesteld worden voor publicatie van teksten en afbeeldingen. Deze worden geplaatst onder volledige verantwoording van bron van toegestuurde afbeeldingen achterha len. Die verantwoording ligt daarom te allen tijde bij de inzender(s). Vermelding van naam van de fotograaf wordt gaarne toegestaan. Rode Kruis afdeling Oisterwijk-Haaren: Dorpscoördinator Moergestel: Els Gelden, 513 1609; vakantiecoördinator Toos van der Sande, 513 3442 Bankrek.NL85RABO011.81.28.035; www.rodekruis.nl De Zonnebloem afd. Moergestel: secretaris Mevr. Patricia Mols, tel. 06-23110368 Charitas Oisterwijk www.charitasoisterwijk.nl Postbus 394, 5060 AJ Oisterwijk, tel. 06 20087292 Metgezel in Zingeving: Rouwverwerking Jan Daem, Tel. 528 6188 Thebe wijkverpleging Moergestel 24 uur per dag bereikbaar: Tel. 088-1176763; e-mail: buurtteam.moergestel@thebe.nl „513 1424 „513 1204 P. Blessing-van Luijt, Raadhuisstraat 32 513 1204 Apotheek Moergestel, Kerkstraat 2 513 0757 ma - vrij: 08.00 - 18.00 uur Apotheek De Stroom, Raadhuisstr. 32 „..513 1008 ma-vrij: 08.00- 17.30 uur HUISARTSENPOST Parochiecentrum Moergestel, St Jansplein 9 geopend op ma,, di., do., vr. 10-12 uur tel. 513 2774 of st.jansonthoofding@jozef-parochie.nl Voor urgenties (bedieningen, overlijden) 06 1029 4358 Aanvraag voor ziekenbezoek kunt u richten tot de pastor op ad.verest@jozef-parochie.nl of op bovenstaand telefoonnummer of mailadres Politie alarm: 1-1-2 de inzender(s) daarvan. Wij kunnen ook niet de I k J

Weekblad Moergestels Nieuws | 2016 | | pagina 2