Brief van Theo Raaijmak I - Kleding- inzameling Basisschool De Vonder Opa’s en oma’s bezoeken basisschool Bienekebolders Nieuw bouwtalent in opkomst Wat kunnen jullie verwachten... I* Succes bij Politie hondenvereniging ”de Veiligheid” Rianne Bartels. Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl Publiceer het in 'Moergestel-Nieuws'! Iets organiseren of Moergestelnaren op de hoogte houden van gebeurtenissen en resultaten? Met heel veel groeten en de allerbeste wen sen, en tot een volgende keer! Theo Raaijmakers, Cochabamba Bolivia Heeft u ook uw kledingkast opge ruimd en de zomerkleren verwisseld voor de winterkleren? Wat niet meer past, versleten of geen mode meer is kunt u in zakken doen en inleveren op Basisschool de Vonder. Ingeleverde kleding komt geheel ten goede aan het Leger des Heils. En van de opbrengst kunnen wij op school leuke dingen doen. Donderdag 3 november en vrijdag 4 november kunt u uw kleding inleveren in het schoolge bouw van Basisschool De Vonder, onder de trap bij de hoofdingang Alle textiel mag bij ons ingeleverd worden: kleding, schoenen (per paar gebonden), gor dijnen en (zachte) knuffels. Schoon is een pré, maar het hoeft niet per se mooi of “zo goed als nieuw” te zijn. Wat niet herdraagbaar/her- bruikbaar is, kan het Leger des Heils recy clen. LET OP: •Sterk bevuilde of natte textiel mogen niet worden ingezameld; •Doneer uw kleding altijd in een afgesloten zak, ter bescherming van vocht en vuil; •Na 16:00 uur wordt de kans dat er iemand aanwezig is op school kleiner. Beste mensen van Moergestel, Berkel-Enschot, en omstreken, Het is alweer een tijdje geleden, dat we de Toer Mee hebben gehad - ik ben intussen al weer ruim een week in Bolivia. Ik ben blij dat ik dit jaar de Toer Mee zelf een beetje heb kunnen meemaken en dat ik veel mensen heb mogen ontmoeten, alhoewel ik nog veel meer mensen had willen zien! Ongeveer 50 oma’s en opa’s waren donderdag 13 oktober te gast bij basisschool de Bienekebolders. Daar vierden zij samen met de kinderen en het team de afsluiting van de Kinderboekenweekactiviteiten van dit jaar. Het thema van de Kinderboekenweek was: “Oma’s en opa’s, voor altijd jong”. Na 3 jaar hard intensief trainen met zijn hond “Diesel” is op donderdag 6 oktober jl. onze voorzitter Jorrit Kivits geslaagd met een mooi certificaat met lof voor Politiehond 1. Bestuur en leden feliciteren hem van harte met het mooie behaalde resultaat. veel meer mensen die ik zou moeten bedanken, maar het is onmogelijk om iedereen indivi dueel te bedanken. Daarom zeg ik maar: heel veel dank aan iedereen die deze Toer Mee weer tot een groot succes hebben gemaakt en die weer voor een fantastische opbrengst hebben gezorgd! Samen, met de hulp van jullie alle maal, kunnen we nu weer iets meer doen voor de kinderen en jongeren van Cochabamba. Veel dank! Ja, ik ben alweer even terug hier in Bolivia en het is natuurlijk even wennen. Eerst een lange en vermoeiende reis gehad, daarna nog even uitgerust en al snel weer een beetje aan het werk gegaan. Zo gauw de mensen wisten dat ik weer in de stad was, begon de telefoon te rinkelen en kreeg ik berichtjes via facebook etc. Vaak zijn er mensen, die willen praten over allerlei problemen en dan lijken de dagen soms heel kort: je wilt toch proberen om aan iedereen een beetje aandacht te geven. Mensen, die in de gevangenis zitten of hebben gezeten, In de afgelopen dagen is in de groepen veel verteld over de manier waarop de oma’s en opa’s van de kinderen vroeger leefden. Verhalen over vroeger werden voorgelezen in de klas. Zo werd het grote verschil tussen het dagelijks leven toen en nu voor de kinderen heel dui delijk. Donderdag 13 oktober werden de grootouders van de kinderen uitgenodigd op de school. Bij het bezoek van de oma’s en opa’s in de groepen werden de rollen omgedraaid. De kinderen en teamleden kregen nu de kans om aan hen te vertellen hoe het er tegenwoordig aan toe gaat op een basisschool. Bijvoorbeeld over digiborden, computerlessen, rekenspel letjes en samenwerken. hele jonge vaders en moeders, mensen op straat, zieken, noem maar op. Maar er zijn ook veel leuke en fijne momenten, en daar geniet ik van. Ik hoop hier nog veel jaren te kunnen werken! Beste mensen, nogmaals heel veel dank aan iedereen die zich heeft ingezet voor het wel slagen van de Toer Mee, en ook aan de vele mensen die ik heb ontmoet tijdens mijn vakan tie en die ons hebben gesteund! Afgelopen zaterdag hebben de Welpen bij de Scouting laten zien wat ze allemaal in huis hebben. Samen zijn er diverse hutten gebouwd; net als vroeger zijn ook deze Welpen er achter gekomen hoe leuk dat dit is en dat je samen de grootste lol kunt hebben en toch iets kunt leren. Naast samen werken, want die grote zware planken zijn toch wel wat te zwaar om in je eentje te tillen, is dat zeker ook precies werken. Niets werd aan het toeval overgelaten om toch maar een mooie en stevige hut te maken. Niemand heeft op zijn vingers geslagen en de hutten bleven allemaal staan. Goed gedaan Welpen. Zo zie je maar, bij Scouting is het echt niet iedere week hetzelfde. Volgende week gaan ze weer andere leuke dingen doen. Mocht je dit nu leuk lijken, dan ben je van harte welkom om eens een keer een kijkje te komen nemen. Welpen is een groep jongens en meisjes van 7 tot 11 jaar. Ze komen iedere zaterdag om half tien bij elkaar in ons clubhuis, het scouting- gebouw aan de Bosstraat. Van daaruit beginnen allerlei avonturen. Veel groetjes en we zien je graag. Scouting Moergestel Theo (links) in gesprek op een post tijdens de laatstgehouden Toer Mee. Ik wil graag iedereen heel hartelijk bedanken! In de eerste plaats natuurlijk de mensen van de MOV uit Moergestel en de mensen die de Toer Mee in Berkel Enschot hebben georga niseerd. Op de dag van de Toermee lijkt alles gewoon op rolletjes te lopen, maar ik weet dat daar heel veel organisatie voor nodig is. Heel veel dank daarvoor! Zoveel jaren al, het is ongelofelijk! Ook bedank ik natuurlijk alle mensen die op die prachtige dag hebben mee gefietst en anderen, die hebben gesponsord! Er zijn ook heel veel mensen die bij de start en op de posten alles in goede banen hebben geleid - heel veel dank daarvoor! Er zijn nog ...van Die Naemloose Speelers dit najaar? Aan het woord is onze regisseuse, de Moergestelse Rian Bartels. Na jaren lang zeer verdienstelijk lid te zijn van onze vereniging en tevens speler, heeft Rian de rol van regisseuse voor het komende theaterstuk op zich genomen. Rian Bartels Je debuut als regisseuse. Hoe spannend is dat? Ja, heel spannend natuurlijk. Maar ik heb het aangedurfd, omdat we natuurlijk hele goede, ervaren spelers hebben. Ik heb ze al jaren van heel dichtbij gevolgd en gezien wat hun sterke punten zijn. Ze hebben vaak aan een half woord genoeg, om te snappen wat je precies met een scene of het stuk wilt neerzetten. Dat helpt natuurlijk heel erg. Kun je een tipje van de sluier over het nieuwe stuk oplichten? Het verhaal gaat dit jaar over een koning en zijn kunstgebit. Het paleis staat op z’n kop als hij het kwijt raakt en er worden weer allerlei gekke en onhandige listen bedacht om het terug te vinden. Zijn er nog meer verrassingen te verwachten? Zeker, er zitten heel veel knipogen naar de huidige, moderne tijd in het stuk dit jaar. En we hebben wat meer muziek, die het publiek zeker zal herkennen. Wil je verder nog iets kwijt? Nee, ik ga nu verder echt niks meer verklap pen! Iedereen moet gewoon komen kijken op vrijdag 4 of zondag 6 november naar Het Ko ninklijke Kunstgebit! Die Naemloose Speelers De middag werd afgesloten met uitleg, spel letjes, en beweging waarbij zowel de jongere als de oudere generatie betrokken werd. B Uj ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 19 OKTOBER 2016 PAGINA 5

Weekblad Moergestels Nieuws | 2016 | | pagina 5