informatie Jozef7 leder mens is bijzonder en verdient een uniek afscheid Protestantse gemeente Oisterwijk AFRIT 10 Monuta W Tom van Dijk Schoenendoosactie 2016: Driedaagse bezinning in de abdij van Postel "Vanuit de wonde samen op weg naar verwondering." 20 T/M 26 OKTOBER 2016 Pastor Ad Verest secretariaat Zondag 23 oktober, ds. Marieke van Baest uit Tilburg,10.15 uur De collectes zijn voor de diaconie en voor het crisispastoraat van onze kerk. Er is kindernevendienst en crèche. Agenda 25 oktober 20.00: Gespreksgroep 25 Kijk voor meer informatie over alle activi teiten op onze website: www.pkn-oisterwijk.nl Dinsdag 25 oktober 9.00 u Mariakapel van de kerk St. Jans Ont hoofding: Eucharistieviering met aansluitend stille aanbidding van het Allerheiligste Woord van de pastor Nu de herfst echt is ingezet, komen we aan de jaarlijkse herdenking van onze doden. Voordat we op Allerzielen 2 november onze overledenen van het afgelopen jaar uit eigen kring gedenken, doen we dat allereerst op 23 oktober met de traditionele herdenking van de bevrijding van Moergestel en van alle Kijk ook eens op internet: www.moergesteltv.nl/iets gemist! MTV Radio Zondag 23 oktober kunt u luisteren naar ZM van 10.00-12.00 uur. Presentatie: Cor- né Schoenmaker; techniek: John Steijger. Zaterdag 22 oktober 19.00 u Kapel Park Stanislaus: Eucharis tieviering op de vooravond van de 30ste zondag door het jaar met samenzang Intenties: Leen en Jo Smits; Lena Verheijen- Buyckx (verj.); Jolanda Berkelmans (jgt.); Tinus Derksen e.v. Greet Derksen-Meeuwis (jgt.); Toos Roozen e.v. Kees van Dijk (verj) Agenda di 25 okt 20.00 u planning Kinderkerk/Kin- dercrèche wo 26 okt 19.45 u commissie Tienerclub 412 in Oisterwijk Getuigenis van lekenmissionaris Sander Kesseler Tijdens de Mis van zondag 23 oktober zal de lekenmissionaris Sander Kesseler een getui genis geven over zijn werk voor de scholen en weeshuizen in Oeganda. Hij zal zijn dank betuigen voor de steun die hij de afgelopen tijd gekregen heeft voor het project van het weeshuis, dat onderwerp is geweest van de Vastenactie in het afgelopen jaar. Na de Mis is er gelegenheid nog nader met Sander kennis te maken. Nieuw: geloofsvorming voor kinderen met Kinderclub “St. Jozef” In november van dit jaar gaan we in de paro chie van start met een doorlopende geloofs vorming voor kinderen van 7 t/m 12 jaar. Kinderen uit Haaren, Moergestel en Oister wijk kunnen mee doen door lid te worden van de “Kinderclub St. Jozef”. Ook als een kind geen Communie of Vormsel heeft gedaan is hij of zij van harte welkom om deel te ne men. De kosten bedragen 15 euro per kind per jaar voor de aanschaf van een werkboek Doe mee, en vul een schoenendoos! Deze week gaan we vanuit de parochie weer van start met de jaarlijkse schoenendoosactie. Deze actie wordt landelijk georganiseerd door stichting de Samaritaan. Zie voor meer info www.actie4kids.org De bedoeling is dat kinderen (volwassenen mogen ook meedoen!!) een schoenendoos versieren én vullen met allerlei bruikbare en leuke spullen, voor een kind ergens anders op de wereld. De schoenendozen gaan dit jaar naar landen in West Afrika, Oost Europe en het Midden Oosten. De Actiefolders waarin precies staat wat de bedoeling is, zijn verkrijgbaar bijbasisschool de Vonder (op het tafeltje bij de ingang van de school), de kerk, slagerij Ketelaars, Novy- van Wezel en Park Stanislaus. Per schoenen doos wordt een bijdrage gevraagd van 5 euro voor transport- en organisatiekosten. Het geld kan in een envelop gedaan worden en met een elastiek vastgemaakt aan de schoe nendoos. De schoenendozen kunnen ingeleverd wor den tijdens de gezinsviering (thema: geven vanuit je hart) van zondag 7 november om 11 uur in de kerk en bij het parochiecentrum tijdens de openingstijden (ma, di, do. en vr. 10-12 u) t/m vrijdag 5 november. Zondag 23 oktober -11.00 u Kerk St. Jans Onthoofding: Eucha ristieviering van de 30ste zondag door het jaar m.m.v. gemengd koor “Cantate Domi no”. Getuigenis van Sander Kesseler over zijn werk als lekenmissionaris in Oegenda. Intenties: Hendrikus en Cornelia van Over dijk-Kemps, zoon Piet en dochters Nelly en Riet; Jan van Esch e.v. Anneke Wolfs; Marti- nus v.d. Ven e.v. Maria v.d. Ven en zoon Nico (jgt-)- -13.00 u Kerk St. Jans Onthoofding: jaarlijkse herdenking van de bevrijding van Moergestel, met aansluitend samenkomst bij het beeld van generaal Barber. De abdij is rolstoelvriendelijk. Tijdens deze driedaagse participeren wij als groep gedeeltelijk mee aan het getijdengebed van de paters. Aanmelden tot uiterlijk 7 no vember. Kostprijs all-in:€ 170,00 Euro. Info en inschrijving: www.metgezelinzinge- ving.com ofwel 013/52.86.188. Jaarlijkse herdenking van de bevrijding Op zondag 23 oktober vangt de traditionele herdenking van de bevrijding van Moergestel aan om 13.00 u met een civiele samenkomst in de Kerk, waarbij ook de burgemeester aan wezig zal zijn. Dit jaar is het thema: “Vrijheid geef je door; vrijheid omarmd”. Na de her denkingsdienst gaat het in optocht naar de brug over de Reusel, waarbij bij het beeld van generaal Barber kransen worden gelegd ter nagedachtenis van de slachtoffers die gevallen zijn in de Tweede Wereldoorlog en in de oorlogen en conflicten daarna. Tenslotte is er koffie in den Boogaard, met de moge lijkheid om in de filmzaal om 15.30 u de film “Schaduwspel’ te zien over de bevrijding van onze dorpen. en andere materialen. De catechese wordt gegeven middels het pro ject “Het licht op ons pad”. De bijeenkomsten vinden lx per maand plaats op woensdag avond van 18.00-19.30 uur in de H. Joannes- kerk, te Oisterwijk, op de volgende data: 9 nov, 7 dec, 4 jan, 1 febr, 8 maart, 12 april, 10 mei 2, 7 juni, 5 juli. Tijdens de bijeenkomsten worden de kinde ren gesplitst in twee leeftijdsgroepen van 7- 9 jaar en van 10-12 jaar. U kunt uw kind opge ven via het aanmeldingsformulier dat u kunt vinden op de website van de parochie: www. jozef-parochie.nl Contactpersoon voor Moergestel: Tonnie Roozen (06-22038769) Van vrijdagmorgen 25 november tot en met zondag 27 november zijn Karin Segers (Mas ter in spiritualiteit) en Jan Daem (Rouwthera- peut) voor het zesde jaar nu te gast in de Ab dij van Postel. Beiden begeleiden zij de bezin ningsdagen met het thema: "Vanuit de wonde samen op weg naar verwondering." Elk mensenleven kent wonden - zowel groot als klein- die geheeld kunnen worden. Het programma voor de drie volle dagen wordt gekenmerkt door ontroerende werkvormen waarbij meditatieve/reflectieve werkvormen elkaar afwisselen. Door de omgevingsfactoren van stilte en rust stimuleren de begeleiders om terug bij uzelf te komen. Het is heilzaam om te ervaren hoe wonden geheeld worden om thuis te komen en te zijn in jezelf. Het afsluitend gesprek met één van de paters zul len de deelnemers sterk raken en inspireren. De driedaagse is een aanzet naar een weg van innerlijke vreugde en bevrijding die door werkt in het nieuwe dagelijks bestaan vanuit een persoonlijke veerkracht. De max. 12 deelnemers beschikken over een individuele eenpersoonskamer. Er is moge lijkheid voor koppels in twee persoonskamer. slachtoffers die daarbij zijn gevallen. Dit jaar is het thema: “Vrijheid geef je door; vrijheid omarmd”. Met de dreigingen van deze moder ne tijden op de achtergrond blijkt de zwaar bevochten vrijheid geen bezit voor eeuwig. We zullen de vrijheid levend moeten houden, in woord en daad, en ze als gemeenschappe lijke waarde steeds opnieuw gestalte moeten geven, zo niet opnieuw veroveren op de drei gingen. Een opdracht die nooit ophoudt.... Donderdag 20 oktober 19.00 uur is er weer een nieuwe uitzending, waarin deze week o.a.: Uitslag Quispel; Roef, huldiging; Kinderboekenweek; Moergestelse kunstenaars exposeren; Schaduwspel; In Gèssel staat een huis. Vrijdag 21 oktober vanaf 19.00 uur en zaterdag 22 oktober vanaf 12.00 uur kunt u de uitzending ook (nog eens) bekijken. Woensdag 26 oktober 9.00 u Mariakapel van de kerk St. Jans Ont hoofding: Uur van gebed en meditatie 19.00 u Kapel Park Stanislaus: Eucharistie viering met aansluitend rozenhoedje vanwege de Rozenkransmaand Donderdag 20 oktober 9.00 u Mariakapel van de kerk St. Jans Onthoofding: Eucharistieviering PAGINA 2 MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 19 OKTOBER 2016 an Dijk Margnet 1 Ivan Ingen Wij zijn 24 uur per dag bereikbaar op (013) 822 65 27. Ook als u niet of elders verzekerd bent. Kijk voor meer informatie en een videopresentatie op www.monutatomvandijk.nl Wilt u informatie of reageren? Dat kan via: p: Industrieweg 16, 5066 XJ Moergestel t: (013) 513 1316 i: www.moergesteltv.nl; e: info@moergesteltv.nl .513 1424 .513 1204 "Mijnheer... waar komt u vandaan?" "Uit Moergestel, was mijn antwoord, maar meteen bedacht ik: Och nee, een afrit verder... Dat komt ervan als je meer dan de helft van je leven ergens gewoond hebt... En... "waar je schat is, daar zal ook je hart zijn" staat in het evangelie... Heel veel jaren lag mijn hart in het parochiecentrum, dat dit jaar 25 jaar bestaat! Vele jaren hebben Ad en Nellie (deze maand 50 jaar getrouwd!) het tot een proper huis gemaakt. Het was 25 jaar het bruisend hart van de parochie. Elke avond (behalve in het weekend) was ik er tussen 6 en 7 uur. Vaak moest ik een loempia gaan halen bij Theo's Snackbar, omdat er geen tijd was om op de Stappert een boterham te gaan smeren. Om 8 uur kwam er wel een of andere werkgroep of vergadering, of was er huwelijks-, doop- of vormselvoorbereiding. De sfeer was er meestal heel vriendschappelijk en vrolijk. En... Douwe Egberts had er een goeie klant aan! Ook het bisdom heeft er wel eens gebruik van gemaakt en de vicaris-generaal merkte eens op: Zo'n mooi parochiecentrum heb ik nergens gezien in het bisdom.Mijn voetstappen zijn er intussen wel weggeveegd. Op De Leyhoeve vinden die voetstappen steeds beter hun weg. Maar mijn hart moet nog gestolen worden. Dat gaat zo maar niet... In afwachting daarvan een hartelijke groet vanaf afrit 10 en tot ziens bij de Jumbo of zo... Herman Jozef De steun bij Iedere uitvaart. VRIJWARING VAN AANSPRAKELIJKHEID ‘Moergestel-Nieuws’ kan op geen enkele wijze aansprakelijk gesteld worden voor publicatie van teksten en afbeeldingen. Deze worden geplaatst onder volledige verantwoording van de inzender(s) daarvan. Wij kunnen ook niet de bron van toegestuurde afbeeldingen achterha len. Die verantwoording ligt daarom te allen tijde bij de inzender(s). Vermelding van naam van de fotograaf wordt gaarne toegestaan. Kerk: St. Jans Onthoofding Parochiecentrum 013 5132774 mailadres: st.jansonthoofding@jozef-parochie.nl voor noodgevallen: 06 1029 4358. Zie ook: www.jozef-porochie.nl Misintenties 14 dagen voor afroepweekend opgeven A parochie Rode Kruis afdeling Oisterwijk-Haaren: Dorpscoördinator Moergestel: Els Gelden, 513 1609; vakantiecoördinator Toos van der Sande, 513 3442 Bankrek.NL85RABOQ11.81.28.035; www.rodekruis.nl De Zonnebloem afd. Moergestel: secretaris Mevr. Patricia Mols, tel. 06-23110368 Charitas Oisterwijk www.charitasoisterwijk.nl Postbus 394, 5060 AJ Oisterwijk, tel. 06 20087292 Metgezel in Zingeving: Rouwverwerking Jan Daem, Tel. 528 6188 Thebe wijkverpleging Moergestel 24 uur per dag bereikbaar: Tel. 088-1176763; e-mail: buurtteam.moergestel@thebe.nl Doktoren Moergestel: W. de Lenne, Raadhuisstraat 32B P. Terwindt, Raadhuisstraat 32 P. Blessing-van Luijt, Raadhuisstraat 32 513 1204 Apotheek Moergestel, Kerkstraat 2 513 0757 ma-vrij: 08.00- 18.00 uur Apotheek De Stroom, Raadhujsstr. 32 ....513 1008 ma - vrij: 08.00- 17.30 uur HUISARTSENPOST 0900 332 22 22 Parochiecentrum Moergestel, St Jansplein 9 geopend op ma., di., do., vr. 10-12 uur tel. 513 2774 of st.jansonthoofding@jozef-parochie.nl Voor urgenties (bedieningen, overlijden) 06 1029 4358 Aanvraag voor ziekenbezoek kunt u richten tot de pastor op ad.verest@jozef-parochie.nl of op bovenstaand telefoonnummer of mailadres Politie alarm: 1-1-2

Weekblad Moergestels Nieuws | 2016 | | pagina 2