c?.b Oh Veilig Honk voor scholieren OEF! Audacia- nieuws Neil Young tribute night Stichting “Oh, kom maar eens kijken” gaat Sinterklaas helpen! Opbrengst collecte Fonds Verstandelijk Gehandicapten Oorlogsfilm Schaduwspel in Den Boogaard VEXLXG HONK Het nieuws in en om eigen dorp vind je wekelijks bij ons: 'Moergestel-Nieuws'! kom moor eens kijken Met een familiebericht in 15:30 'Moergestel-Nieuws' kunt u een geboorte, overlijden of huwelijk bekendmaken of iemand verrassend feliciteren... Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl Opgave of meer informatie via (013) 513 2268 of: buro76@planet.nl .09:45 uur .10:30 uur .11:15 uur .12:00 uur .19:30 uur .20:45 uur We starten de avond met een documentaire over deze legendarische zanger. Daarna wordt door enkele DJ’s zijn muziek ten gehore gebracht; ook de nummers die je zelden hoort! Wie komt kijken, luisteren en genieten van Neil Young? De avond begint om 20.00 en de entree is gratis. Gèssel Treft organiseert deze avond in het gebouw van JWM, Bosstraat 1b, Moerges tel. Voor meer informatie: check onze website of facebookpagina. www.gesseltreft.nlhttp://www.bbqpop.nl/ of www.facebook.com/gesseltreft/ Vanwege het tijdstip (na afloop van de her denking) en de duur van de film krijgen de bezoekers in de pauze tegen vertoon van het entreebewijs een gratis kop koffie en een brood je aangeboden. Info over Schaduwspel: www.schaduwspelde- film.nl Promofilmpje vertoning 23 oktober: https://www.youtube.com/watch?v=NkL2Gu Yup2U motie van waardering en het predicaat ‘histo risch document’. Als stichting zijn wij natuurlijk afhankelijk van donaties. Wij zijn onze huidige donateurs 14:00 12:00 11:45 10:30 11:00 14:30 10:00 Kaartverkoop: De film is te zien op zondag 23 oktober, 15.30 uur, in Den Boogaard. Kaartjes 5,-) zijn in voorverkoop te verkrijgen bij Den Boogaard. Op 23 oktober is de kassa van Den Boogaard vanaf 15.00 uur open voor kaartverkoop. Liefhebbers van Neil Young kunnen binnen kort hun hartje ophalen! Gèssel Treft organi seert op zaterdag 29 oktober een tribute night geheel gewijd aan deze Canadese singer-song- writer met een stem die je uit duizenden kunt herkennen. Zijn gitaarwerk wisselt van gevoe lige folk en countryrock tot bluesrock, maar ook pittige gitaarrock behoort tot zijn stijl. Het meest bekende solowerk is het album Harvest uit 1972. Naast zijn solocarrière heeft Neil Young in verschillende bands gespeeld, denk aan Buffalo Springfield en aan Crosby, Stills Nash Young. Ook nu weet hij nog volle zalen te trekken. AUDACIA - RIEL 2-0 Deze keer zult U het moeten doen met een virtuele verslaggever, die overigens meer dan genoeg materiaal via Twitter en Facebook bin nenkreeg om een voldoende onderbouwde weergave te geven van afgelopen zondagmid dag. Was tot de 80e minuut nog de veelgeprezen lange-termijn-visie van ons gemeentebestuur, om de afgelopen jaren niet een kunstgrasveld aan te leggen, vooral het onderwerp van gesprek, daarna ging het over het plukken van de vruchten van het door onze trainer zorg vuldig uitgestippelde Rielatiesysteem dat ons uiteindelijk een erg verdiende driepunter bezorgde. Zoals de uitslag al sterk doet ver moeden hield onze verdediging o.l.v. Joep Na 5 succesvolle jaren gaat de stichting “Oh, kom maar eens kijken” ook dit jaar Sinterklaas weer helpen. Vorig jaar heeft de stichting, overigens in samen werking met Sint Nicolaas en zijn pieten, bijna 65 kinderen blij gemaakt met het cadeau dat deze kinderen zelf hebben gevraagd. Ook dit jaar wil de stichting Sinterklaas weer gaan helpen in de hoop dat nog meer kinderen blij worden gemaakt. De stichting vindt het dan ook belangrijk dat kinderen in de leeftijd van 3 t/m 12 jaar op 5 december toch een goed gevulde schoen krijgen als de omstandigheden thuis dat financieel lastig maken. Wij hopen dat de mensen die het betreft hier gebruik van maken. Het belangrijkste is dat de verlang lijstjes bij ons komen. De stichting zal dan gaan zorgen voor cadeautjes zodat die dit jaar, in overleg met de ouders (en wellicht met de hulp van de pieten), ook in de schoenen komen van deze kinderen. voel je je niet veilig of heb je hulp nodig, ga dan naar een van de Veilige Honken. De adres sen van de Veilige Honken, vind je hier: Kinderopvang Tierelier, Spoordijk 8, Heukelom Zwembad Baksche Ven, Baksevenweg 1, Oisterwijk Firma Broeders, Eindhovenseweg 12, Moergestel (vlakbij Trappistenklooster) Oirschotseweg, Oirschotseweg 85, Moergestel Bij afwezigheid van de vrijwilligers kun je terecht aan de overkant op Oirschotseweg 70 Dekkers Transport, Bosscheweg 77, Berkel-Enschot Fam. Jansma, Bosscheweg 39, Berkel-Enschot De Bollekens, Enschotsebaan 2IA, Berkel-Enschot Vromans Haardhout, Enschotsebaan 35, Berkel-Enschot Fam. Smits, Hazennest Oost 6, Berkel-Enschot (vlakbij Tilburg Noord) Firma Hoppenbrouwers Elektro, Kreitenmolenstraat 201, Udenhout McDonald’s, Rijksweg 1, Udenhout Fam. Oerlemans, Molenstraat 48, Berkel-Enschot Fam. Kools, Berkelseweg 57, Berkel-Enshot (vlakbij fietspad N65) Fam. Vos, De Kraan 96, Berkel-Enschot (vlakbij Boer Robben) weer eens de nul. En waren de eerste tachtig minuten, zoals een toeschouwer twitterde, 3 x niks, toen was het 2 x Aliks die hem er twee keer aartshard inpoeierde. Hetgeen een vreug dedans met bokkensprongen tot gevolg had waardoor er meteen geanticipeerd werd op wat ons ‘s avonds nog te wachten stond. Harrie Schollen Uitslagen: Audacia 1-Riel 1 2-0; Audacia 4- ZIGO 5 6-0; Audacia 6-Gloria UC 6 0-2; Nieuwkuijk VEI - Audacia VEI Zon 2-0. Programma 15 oktober Audacia VEI Zat - LSV VEI Programma 16 oktober Essche Boys 1 - Audacia 1 EFC 3 - Audacia 2 Audacia 3 - Wilhelmina Boys 4.... TSV Gudok 4 - Audacia 4 Audacia 5 - Nemelaer 5 TSW Merlijn 3 - Audacia 6 Audacia VEI Zon - RKKSV VEI In de week van 26 september tot 1 oktober is het weer de jaarlijkse collecteweek voor het Fonds Verstandelijk Gehandicapten geweest. Dit heeft in de gemeente Oisterwijk in totaal 2640,60 opgebracht waarvan 801,57 in Moergestel is opgehaald. Bij deze wil ik de collectanten van harte bedan ken voor de uren die ze weer ingezet hebben voor het Fonds Verstandelijk Gehandicapten. Ook wil ik iedereen bedanken voor de giften tijdens deze collecte. De helft van deze opbrengst komt ook dit jaar weer ten goede aan Kans Plus regio Oisterwijk, een vereniging voor gezinnen met gezinsleden met een beperking, die er weer leuke activi teiten organiseren voor mensen met een beper king verstandelijk of lichamelijk Wilt u zich volgend jaar ook in zetten tijdens de collecteweek van het Fonds Verstandelijk Gehandicapten kunt u altijd met mij contact opnemen zodat ik u volgend jaar kan benade ren. Toon Moorman (coördinator Moergestel) Tel: 06-20802389 Scholieren moeten soms ver fietsen van huis naar school. Onderweg naar school kan er van alles gebeuren. Een lekke band, valpartijen, pesterijen of een onveilig gevoel. Om scholieren onderweg extra veiligheid te bieden, hebben de gemeente Oisterwijk en de Dorpsraden in Udenhout en Berkel-Enschot een aantal Veilige Honken in het leven geroepen. Hulp Een Veilig Honk is een huis of bedrijf waar vrijwilligers een veilige plek bieden. Dat doen ze door hulp te geven aan de scholieren als ze daarom vragen, bijvoorbeeld het uitlenen van een fietspomp of het plakken van een pleister. Veilig Honk-logo De Veilige Honken zijn te herkennen aan een bordje met het Veilig Honk-logo dat bij de woning of het bedrijf is geplaatst. In geval van nood kunnen scholieren terecht bij de volgende Veilige Honken. Waar Ben je onderweg naar huis of naar school en Op zondag 23 oktober wordt, na afloop van de herdenkingsplechtigheden rondom de bevrijding van Moergestel, in Den Boogaard de film Schaduwspel vertoond. Deze film, geproduceerd door de Stichting Oisterwijk Verbeeld(t), werd gemaakt ter gelegenheid van de 70-jarige bevrijding van Oisterwijk en de omliggende gemeenten, en ging dan ook in oktober 2014 in première. De film werd in Oisterwijk maar liefst twaalf maal vertoond voor uitverkochte zalen (Tili- ander, Filmplein en Openlucht Theater), maar was nog niet eerder in Moergestel te zien. Uit de Moergestelse gemeenschap werd geïnfor meerd naar de mogelijkheid om de film hier ook te bekijken, en de Stichting Oisterwijk Verbeeld(t) komt daaraan uiteraard graag tege moet. De viering van de bevrijding is dan natuurlijk een goede aanleiding. Binnenkort kunt u zich hiervoor aanmelden via een bon in Moergestel Nieuws of Nieuws- klok. Of via de website www.ohkommaareen- skijken.com Ook kunt u andere mensen aanmelden waar van u vindt dat zij dit nodig hebben. zeer dankbaar. U kunt dit doel ook steunen door een bijdrage over te maken op rekening nummer NL46 RABO 01362 66 282 t.n.v. St. Oh, kom maar eens kijken. Draagt u onze stichting een warm hart toe en bent u lid van Rabobank Hart van Brabant, geef ons uw stem tijdens de actie “Hart voor uw Club”. Doe dit wel voor maandag 17 okto ber via www.rabobank.nl/hartvanbrabant. De stichting “Oh, kom maar eens kijken” hoopt dat ook dit jaar weer een succes wordt! ROEF! HANDBAL Uitslagen: Roef Dl - Elshout Dl 8-14; Roef DB1 - Elshout DB1 11-15; Roef HS1 - Jupiter’75 30-10; RHV F1 - Roef F2 3-5. Zaterdag 15 oktober RoefF2-Taxandria Roef Fl - White-Demons Roef Dl - White-Demons Roef Cl - Witte ster Roef DS1 - DOS’80 RoefHS-MHV Zondag 16 oktober Roef BI - Delta10:00 uur Roef DS2 - Achillis11:00 uur Iedereen die denkt dat handbal ook wel een leuke sport voor hen is, mag vrijblijvend mee komen trainen op donderdagavond in de sport hal Stokeind. Voor meer informatie, bel gerust even 5132848 Erik. Handbal is altijd raak! Schaduwspel volgt een aantal personages, som mige authentiek, sommige verzonnen, tijdens de bezetting in WO II. Een belangrijke rol speelt daarbij de Oisterwijkse verzetsgroep o.l.v. Bim van der Klei, een groep die ook con necties had met het verzet in Moergestel. Aan de film werkten zo’n duizend vrijwilligers mee uit Oisterwijk, Heukelom en Moergestel. De film werd beloond met de Tiliander/Den Boo gaard Cultuurprijs, kreeg een gemeentelijke ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 12 OKTOBER 2016 PAGINA 7 I HaMBBHHHSSa

Weekblad Moergestels Nieuws | 2016 | | pagina 7