2016 Brasserie 43 Oproep initiatieven in Moergestel voor jaarlijkse onderscheiding Alzheimercafé dinsdag 18 oktober 2016 Thema: Diagnostiek tot Dementie 7 oktober; Quispel-evening! Gerard Horvers Huis SARAH... 5 x 10 Het nieuws in en om eigen dorp vind je wekelijks bij ons: 'Moergestel-Nieuws'! Het is niet aan je te zien Miriam, hartelijk gefeliciteerd! Ruim 1500 mensen (de teams waren nog gro ter dan vorig jaar en bestonden gemiddeld uit ongeveer 30 personen) gaan vol enthou siasme aan de slag. En denk eraan! Om 20.00 uur moet er iemand terugkomen voor de geheime opdracht. Oisterwijkse zorgcoöperatie Zorg voor Elkaar was eerder winnaar van Gouwe Peerke De jaarlijkse prijs Het Gouwe Peerke heeft voor 2016 als thema het herbestemmen van tweedehandskleding en daar anderen hier of elders in de wereld mee helpen. De prijs gaat dit jaar naar personen of organisaties die zich voor dat doel inzetten. Voor Het Gouwe Peerke kunnen zich initiatieven uit het 013-gebied aanmelden, dus ook in Moergestel. De Oisterwijkse coöperatie Zorg voor Elkaar won deze prijs een paar jaar geleden. Organisaties en/of personen worden opgeroepen zich aan te melden voor Het Gouwe Peerke. In de jury van Het Gouwe Peerke zitten Aziza Aboulkacem (voorzitter), Denis Hendrick, Rob Mutsaers, Paul Spapens, Cees Swaans en Léon Timmermans. Aanmelden moet voor zaterdag 12 november. Telefoon 06-55888981, email gouwepeerke@live.nl. Postadres secre tariaat: Jury Het Gouden Peerke, De Schans 95, 5011 EN Tilburg. bestaande documentatie over Moergestel bij de hand? Wie laten we de opdrachten bui tenshuis doen? Wat zal de geheime opdracht zijn en zou de hint, die we krijgen voldoende informatie verschaffen om de juiste persoon naar Den Boogaard te sturen? Wie kan ons helpen bij de vragen over Moergestel? Het Alzheimer Café is een ontmoetingsplaats voor mensen met dementie, jong en oud, voor familieleden vrienden, hulp en dienstverleners en andere belangstellenden. Lotgenoten kun nen heel veel voor elkaar betekenen, zij her kennen het geen de ander meemaakt, en wat dit voor hem of haar betekent. De ondersteu ning die mensen elkaar op zo’n avond geven is van zeer grote waarde; de bezoekers gaan dan ook met een voldaan gevoel naar huis. Onze medewerkers staan gedurende de avond voor iedereen klaar en mocht u vragen hebben stel ze gerust. Toegang is gratis. Inloop vanaf 19.30 uur. Programma van 20.00- 22.00 in De Coppele in Oisterwijk. Vooraf aan melden is niet nodig. Voor meer informatie: Jeanne Verberk. E-mail j.verberk@ziggo.nl Vrijdagavond 7 oktober Om 18.45 uur staan afgevaardigden van de teams te trappelen om hun quizboek te ont vangen. Na een korte uitleg van Hans Antonis krijgen ze om 19.00 uur het boek. Even kijken naar de tip voor de geheime opdracht! Waar slaat dat nou weer op! We moeten een uur eerder komen, zouden we dit jaar dan toch een buitenopdracht krijgen? Moeten we er een sportman/-vrouw op af sturen? Of toch maar niet, want een eind verder staat een echte sportopdracht! Klere... wat moeilijk, wat doen we? Het jaarthema 2016 van deze prijs sluit aan bij een maatschappelijke ontwikkeling. Er wordt steeds meer aandacht gegeven aan her gebruik. Het is zonder om iets weg te gooien dat nog goed is. Het herbestemmen van twee dehandskleding vervult wat dat betreft al heel lang een voorbeeldfunctie. Het inzamelen van kleding voor een goed doel gebeurt al lang. De Stichting Het Gouwe Peerke rekent dan ook op de nodige aanmeldingen. Onder het Gastspreker: Ralf Vingerhoets, Klinisch Geriater Twee Steden Ziekenhuis Tilburg. Dhr. Vingerhoets spreekt over het thema “Hoe komt de diagnose dementie tot stand”. In een vraaggesprek zal de geriater o.a. vertellen over zijn werk als klinisch geriater. Een goede diagnose is belangrijk om bepaalde ziekten die dementie symptomen veroorzaken, te onderkennen en te behandelen. Ook zal ter sprake komen welke ziektebeelden hij ziet en met welke disciplines er wordt samengewerkt. Omdat er tot nu toe nog geen behandeling bestaat die dementie geneest, zal aan bod komen welke medische en psychosociale behandeling het lijden van de patiënt en zijn mantelzorger kan verlichten. Na deze inleiding bent u in de gelegenheid om vragen te stel len. Deelnemers Binnen de teams neemt de spanning toe. De hele dag vliegen de berichtjes heen en weer. Zijn er dit jaar 13 rubrieken? Waar hebben we kleingeld voor nodig? Hebben we alle Het zal de oplettende dorpsgenoot niet ontgaan zijn dat in het voormalige pand van Tapperij Brasserij “de Schouw” aan het Rootven een nieuw horecabedrijf zijn intrek heeft genomen. Prijkte voorheen de naam “Buffalo’s” op de gevel, sinds enige tijd is “Brasserie 43” de nieuwe loot aan de goed gevulde horecaboom van Moergestel. In korte tijd twee bedrijven in hetzelfde pand? Nee dus. Het concept van Buffalo’s met op de kaart een keur aan hamburgers en steaks bleek niet echt aan te slaan in ons dorp. De aan loopproblemen in het openingsweekend èn de wildste geruchten over de historie van Buf falo’s deden het bedrijf geen goed. Zo doet nu blijkbaar zelfs het verhaal de ronde dat de Brasserie gesloten en failliet zou zijn. Niks is minder waar. Maar waar menig horeca-ondernemer in de zelfde omstandigheden al snel de handdoek in de ring zou gooien besloten Jos en Patricia hun schouders eronder te zetten. Zij voelen zich thuis in Moergestel en willen hier hun droom waarmaken. Om tegemoet te komen aan de wensen van het moergestelse publiek hebben ze, onder een nieuwe naam, het concept volledig omgegooid. De nieuwe uitgebreide kaart biedt veel huisgemaakte producten (in de komende herfstmaanden natuurlijk ook stamppotten en erwtensoep) en staat garant voor een avondje betaalbaar bourgondisch uit eten in ons eigen dorp. Dat klantvriendelijkheid hoog in het vaandel staat bij Jos en Saskia was gelukkig al eerder bekend. Dit in combinatie met service, hui selijke warmte en gewoon goed, lekker eten rechtvaardigt een bezoek aan Brasserie 43. HdN Op dinsdag 18 oktober verzorgen onze vrij willigers van 12.00 tot 14.00 uur weer vol enthousiasme een lunch in het Gerard Horvers Huis voor de ouderen uit onze gemeente. Zoals iedere keer zetten zij zich graag in om onze gasten de kans te geven enkele uren onder de mensen te zijn. Voor een geringe bijdrage in de kosten krijgen ouderen: soep, broodjes en beleg, vers fruit en koffie of thee. Let op: aanmelden voor de lunch is wel noodzakelijk. Dit kan voortaan via het telefoonnummer 06 23469293. Het Gouwe Peerke wordt door de gelijknamige stichting voor de zevende keer uitgereikt. De onderscheiding ging in 2010 naar het Rode Kruis Tilburg en omgeving. Het jaar daarop werd Ronde Tafelhuis in Tilburg met het Gouwe Peerke onderscheiden. Daarna volgden de Blauwe Maan (Tilburg), een organisatie die zich inzet tegen seksueel misbruik. Coö peratie Zorg voor Elkaar (Oisterwijk) en De Vuurhaard (Udenhout). Vorig jaar viel de eer te beurt aan de palliatieve thuiszorg van Con- tourDeTwern. Dit rijtje laat zien dat de prijs zich richt op Tilburg en omgeving. Eindelijk was hij daar: 7 oktober 2016; de 4de Moergestelse Quispelavond! Een geleidelijk zonniger wordende dag werd opgevolgd door een prachtige avond zonder een spatje regen! Fijn voor de buitenopdrach ten! Gespannen ziet de organisatie de licht zenuw achtige kopjes van de teamafgevaardigden binnenkomen in Den Boogaard. Stipt 18.45 uur is iedereen aanwezig in afwachting van...? weer niemand hoeven te diskwalificeren! Snel terug naar het team voor een hapje en een drankje en wat napraten en dan vol span ning wachten tot zaterdag 15 oktober. Wil je al vast een indruk hebben hoe de qui- zavond is verlopen, dan adviseren wij je om donderdag, vrijdag of zaterdag te kijken naar MTV. Feestavond Zaterdag 15 oktober om 20.30 uur begint de feestavond in partyboerderij ’t Draaiboompje’. We hopen weer net zoveel deelnemers en hun supporters te mogen begroeten als vorig jaar. We gaan die avond niet de antwoorden op de quizvragen geven. Wel worden op een leuke, onderhoudende manier alle teams in wille keurige volgorde in de schijnwerpers zetten. Alleen de laatste tien worden tot het eind bewaard. En de winnaar bewaren we tot het allerlaatst. Dat team mag de schitterende wis seltrofee en het applaus van de hopelijk weer volle zaal in ontvangst nemen. Dus zorg dat je er vanaf het begin bij bent! De definitieve uitslag wordt zondag 16 okto ber op de website geplaatst. Om nog meer fleur te geven aan het geheel verzorgt deze avond DJ Lars de muziek. En hij heeft beloofd, dat iedereen toch gezellig met elkaar kan kletsen! Informatie Blijf ons volgen op www.quispelmoergestel.nl en media zoals twitter.com/quispel_twit, face book.com/quispelmoergestel en info@qui- spelmoergestel.nl De winnaar van het Gouwe Peerke 2016 krijgt een replica van een modern beeld van Peerke Donders en een bedrag van 1.000 euro. De initiatieven die als tweede en derde eindigen ontvangen ieder een bedrag van 250 euro. De keuze voor het hergebruik van kleding als thema voor de prijs 2016 is geïnspireerd op een van de zeven werken van barmhartigheid, namelijk de ‘naakten kleden’. De universele waarden van de werken van barmhartigheid vormen het centrale thema van alles wat er omtrent de Tilburgse zalige Peerke Donders gebeurt. De Stichting Het Gouwe Peerke doet zijn werk in het kader van Peerke Donders. Het is in ieder geval wel ontspannend en kost weinig kracht! De opdrachten Wat een variatie: hoe verzinnen ze het? Dat zijn vragen, die weet ons moeder wel en die kan ik maar beter aan de jongste geven. Moet je ook nog een cake bakken en die moet dan weer door de sporter van ons club worden afgeleverd. Mogen we hem zelf nog opeten ook; die organisatie is zeker bang dat zij er voedselvergiftiging van krijgen! Wie gaat er naar het St. Jansplein, want daar willen ze ook van alles van weten? Ha, leuk een puz zeltje oplossen, dat is iets voor mij. Hoe ko men ze erbij; iemand een selfie laten maken in Peru! Man, ik kan nog geen sms versturen; dat moet de jeugd maar oplossen. En het taal gebruik op dat telefoontje; dat is toch geen Nederlands meer. Die cake eten we morgen wel op, je hebt nog geen tijd om iets te drinken. Er wordt gemop perd, hou je mond er komt iets op MTV Radio, even Marieke bellen, verdorie wat bedoelen ze hier nu weer mee? De tijd vliegt voorbij. Wat is dit leuk, maar het kost wel energie! 22.50 uur: opschieten je moet op tijd in Den Boogaard zijn! Anders hebben we heel de avond voor niets gewerkt! Inleveren Uitgeput, hijgend, maar voldaan worden de boeken ingeleverd bij het Quispelteam in “Den Boogaard”. Om exact 22.59 uur wordt het laatste quizboek ingeleverd. Gelukkig Voorzitter Aziza Aboulkacem reikt de cheque van 1.000 euro uit aan een van de vrijwilligers van depalliatieve thuiszorg van ContourDelwem. De vrijwilligers van de prijs 2015 ontvangen tevens de wisselbokaal. Op de achtergrond de juryleden Cees Swaans (links) en Rob Mutsaers (midden). Foto: Paul Spapens herbestemmen van kleding valt niet alleen het inzamelen, maar ook verkoop in bijvoor beeld kringloopwinkels of het leveren van deze kleding aan ontwikkelingslanden. Of misschien wordt in een Oost-Europees land wel een bejaardenhuis of weeshuis bekostigd met de opbrengst van gebruikte kleding. Geheime opdracht Sta je daar met je technische kennis en vaar digheden. Krijg je een orkest voor je neus, die allerlei liedjes speelt en dan mag jij zeggen welke song het is. Dat is toch wel heel moei lijk, als jezelf geen echte muziekkenner bent. PAGINA 3 MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 12 OKTOBER 2016 ■■■HBBNMHHHHHMMSEBMKEaSBHHnHnsni HHN O Quiêpel

Weekblad Moergestels Nieuws | 2016 | | pagina 3