moorman SCHADUWSPEL Oorlogsfilm Schaduwspel in Den Boogaard Bockspringen editie 2016 Gèssels OktoberFest Portfolio Groep 1 Asverstooiingsbos vlakbij Moergestel Huis voor Zingeving Sinterklaaskleding AUTOMOBIELBEDRIJF C. V. De Pierewaaiers presenteert: Het nieuws in en om eigen dorp vind je wekelijks bij ons: 'Moergestel-Nieuws'! dien, dus je kijkt zo over de meute heen in de ogen van de mooie boys van de band. Wel OktoberFest, maar geen cantus? Het kan dus. Cantuskaarten De kaartverkoop is al een paar weken aan de gang en het gaat de goede kant op. Er zijn reeds ruim 60 cantuskaarten 25,- per stuk) verkocht. Hoelang ze nog verkrijgbaar zijn? Zullen we daar maar niet op wachten? Haast je naar café De Brouwer! Afterparty Na elven worden de lange tafels opgeborgen en is het tijd voor de finale. Double Wood speelt nog even door en onze eigen GOF-dj knoopt een spetterend einde aan ons knal- feest. matie over de film ga naar www.schaduwspeldefilm.nl. Onderhoud en reparatie van alle merken. Verkoop van nieuwe en gebruikte auto’s EEN ODE AAN DE VERZETSHELDEN Zondag 23 oktober: Op zondag 23 oktober, de dag waarop de bevrijding van Moergestel van de Duitse bezetting wordt herdacht, wordt in cultuurcentrum Den Boogaard de oorlogsfilm Schaduwspel vertoond. Deze film, een initiatief van de Stichting Oisterwijk Verbeeld(t), werd gemaakt ter gelegenheid van de 70-jarige bevrijding van Oisterwijk en de omliggende gemeenten, en ging dan ook in oktober 2014 in première. We maken er met zijn allen zeker weer een onvergetelijk evenement van. Tijdens het Quispelspel gaat het om de adrenaline en de kunst van het samenwerken. Tijdens het Bockspringen draait het enkel om de lekkere smaken van de biertjes en de hapjes en vooral om heerlijk ontspannen te genieten van eikaars gezelligheid. En nog 1 ding. Vergeet niet je volledig afgete kende deelnemerskaart in te leveren voorzien van je persoonlijke gegevens. Dan ding je zeker mee naar een van de zes prijzen. De uitslag is een paar weken na het Bockspringen te lezen in Moergestel-Nieuws en de prijswinnaars worden persoonlijk benaderd. Sinds 1 oktober 2016 beschikt Oisterwijk over een klein bos dat door de eigenaar beschikbaar wordt gesteld voor, in zeer beperkte mate, ver strooiingen van de asresten van crematies. Daar kan men, na afspraak en voorafgaande De Magie van Verbinding - Christien Boosten Als mensheid bevinden we ons in een magis trale transformatie. Het betreft de transformatie van de Geest, ofwel: Spirit. Het toverwoord van deze avond is: verbinding. Info: 12 oktober, 19.30-22.00, Kloosterdreef 4,25 pp De Godin in jeZelf - Saskia Basten Verschillende godinnen hebben verschillende kwaliteiten en eigenschappen: de sensuele energie van Venus en de water energie van Nehallenia. Ga mee op ontdekkingsreis in je Zelf en ontdek hoe deze godinnen je kunnen boeien, inspireren, ontroeren èn transforme ren! Info: 14 oktober, 9.30-15.30, Krijtestraat 20, 47 pp Aanmelden en meer info: http://huisvoorzin- geving.nl/ De gezamenlijke Nederlandse brouwers presenteren op maandag 3 oktober hun bockbieren. En in Moergestel hoef je zeker niet lang te wachten om er een tiental te gaan proeven. Als de bockbiertjes op maandag 3 oktober worden uit geleverd begint op zondag 9 oktober het Bockspringen al. Dus wij zijn er op tijd bij en u natuurlijk ook. En qua deelname is het allemaal vrij eenvoudig. Je spreekt rond half drie met al je vrienden en kennissen bij een van de Moergestelse kaste leins af. Je koopt daar je deelnemerskaart, je stempelt meteen je eerste bockbiertje af en het bockspringen is begonnen. Als alle Quispel- teams dit jaar ook met elkaar gaan Bocksprin gen breken we het deelnemersrecord van vorig jaar zeker. En wat is gezelliger om tijdens het Bockspringen nog eens samen te evalueren wat er goed ging en wat er volgend jaar beter moet Alle informatie over deze asverstrooiingslocatie in de gemeente Oisterwijk kan men vinden op de website van dit speciale bos www.as -verstrooien-oisterwijk.nl. Daar vindt u ook alle informatie over de verstrooiingsmogelijk- heden en de locaties in het bos, de bepalingen en de voorwaarden. Voor telefonische infor matie kunt u terecht op 06-22422404. Biercantus Ons OktoberFest staat in het teken van een onvervalste biercantus. De muzikale leiding is in handen van live-band Double Wood. Elke deelnemer krijgt een boek met de lyrics (liedteksten). Geen excuus om niet mee te zin gen dus. Zelfs een mond vol bier is dat niet. Bier drinken is namelijk enkel toegestaan als de koorleider (leadzanger van DW in ons geval) dit aangeeft. In principe zijn er maar twee spelregels: je zingt of je drinkt. Er zijn echter wel veel straffen te ‘verdienen’. Ad ftm- dum voor een volle zaal? Misschien toch maar in het gareel? In de zaal van café De Brouwer richten we een ‘Biergarten’ in. Hier zijn 100 zitplaatsen voorzien voor ‘het koor’. Onze zan gers en zangeressen worden tijdens de cantus onbeperkt voorzien van bier, wijn en/of fris. Wil je een plekje in ons cantuskoor? Koop dan een cantuskaart! Nieuwe bieren Naast het feit dat ‘Brasserie 43’ dit jaar voor het eerst meedoet, is de bierlijst flink aangepakt en hebben we zeker 6 bieren andere bieren dan vorig jaar. Kaartverkoop Schaduwspel is te zien op zondag 23 oktober, 15.30 uur, in Den Boogaard. Kaartjes 5,=) zijn in de voorverkoop bij Den Boogaard. U kunt ook telefonisch reserveren (521 7220) of via internet (www.theatersoisterwijkmoer- gestel.nlOp 23 oktober is de kassa van Den Boogaard vanaf 15.00 uur open voor kaartver koop. Vanwege het tijdstip (na afloop van de her denkingsviering) en de duur van de film krij gen de bezoekers in de pauze, op vertoon van het entreebewijs, een gratis kop koffie en een broodje aangeboden. Geen cantus, wel OktoberFest? Het kan natuurlijk dat je wel zin hebt om naar het Gèssels OktoberFest te komen, maar niet mee wilt doen aan de cantus. Dan hebben we goed nieuws. Iedereen is welkom! De beste plaatsen ten opzichte van het podium zijn dan wel voor de cantusdeelnemers, maar we hebben voor de rest nog plek zat. Staanplaatsen boven- Fototentoonstelling van Portfoliogroep 1 in de Verdieping, Moergestel. Op zaterdag 8 (13.00-17.00 uur) en zondag 9 oktober (11.00-17.00 uur) exposeren de deel nemers aan Portfoliogroep 1 bijzonder foto werk in Galerie de Verdieping. Portfoliogroep 1 bestaat uit gedreven ama- teurfotografen en een enkele beroeps. In de portfoliogroep werken ze een jaar lang aan het uitdiepen of vernieuwen van hun eigen stijl en visie. Tijdens diepgaande werkbesprekin gen, begeleid door Hans Zoete, wordt ingegaan op zaken als beeldtaal, maar ook aan het ver sterken van attitude en motivatie. Dat leidt tot boeiende en eigenzinnige fotografie van fotografen, die zichtbaar iets te melden hebben. In de tentoonstelling is werk te zien van negen totaal verschillende fotografen, met ieder een uitdrukkelijk eigen ‘smoel’. In de expositie vindt men dan ook diverse fotografische genres, visies en stijlen. Denk daarbij aan fotografische dagboeknotities, klassieke straatfotografie, urbex, agrarische en natuurlijk landschappen, verstilde en symbolische stillevens, poëtische interieurs en impressies van dieren en sterk geabstraheerde en geënsceneerde zwart/wit beelden. De exposerende fotografen zijn: Koen Bakx (Tilburg), Wilco van Bragt (Made), Henk Elshout (Waalwijk), Helen Forbes (Ooster- hout), Arnold Jacobs (Rijen), John Melsen Met het steeds meer in gebruik raken van crematies is de behoefte ontstaan aan een passende verstrooiing van de asresten. Dat verstrooien gebeurt regelmatig in de vrije natuur. Maar de overlast van de uitgestrooide as op daartoe niet geëigende plaatsen, zoals paden, en vooral ook de achtergebleven ornamenten, zoals plastic bloemen en knuffels of aange plante exotische boomsoorten, brengt de eige naren en beheerders van bos-, heide- en water gebied ertoe met dit vrije verstrooien steeds meer moeite te hebben. Daar komt bij dat ver strooien van asresten in Nederland alleen is toegestaan met toestemming van de eigenaar van het beoogde land of water. En die toe stemming wordt zelden gevraagd. In het verhaal over de vrijwilligersprijs voor Elly van Zon in Moergestel-Nieuws van vorige week stond het volgende: ‘Al vi jftien jaar is Elly van Zon betrokken bij de Sinter klaasviering in Moergestel. Ze maakt de kleding van Sinterklaas en zijn Zwarte Pie ten.’ Volgens Karin Verbakel-Rooth wordt hierdoor de indruk gewekt dat de winnares van de vrijwilligersprijs de laatste vijftien jaar de sinterklaaskleding heeft gemaakt. Karin Verbakel: ‘Tijdens de sinterklaasin tocht van 2007 kon Moergestel voor de eerste keer de nieuwe pakken van de Zwarte Pieten bewonderen. Deze waren ontworpen en gemaakt door Anne-Katrien Bakkers. Anne- Katrien verzorgt deze pakken en het pak van Sinterklaas nog steeds tot in de puntjes.’ Winnares Elly van Zon van de vrijwilligers prijs heeft in het verleden gedurende heel wat jaren voor de kleding van Sint en Piet gezorgd. De film werd in Oisterwijk maar liefst twaalf maal vertoond voor uitverkochte zalen (Tili- ander, Filmplein en Openlucht Theater), maar was nog niet eerder in Moergestel te zien. De viering van de bevrijding is aanleiding om de film alsnog ook daar te vertonen. Schaduwspel volgt een aantal personages, som mige authentiek, sommige verzonnen, tijdens de bezetting in WO II. Een belangrijke rol speelt daarbij de Oisterwijkse verzetgroep on der leiding van Bim van der Klei. Aan de film werkten zo’n duizend vrijwilligers mee uit de gemeenschap van Oisterwijk, Moergestel en Heukelom. De film werd beloond met de Tili- ander/Den Bogaard Cultuurprijs, kreeg een gemeentelijke motie van waardering en het predicaat “historisch document”. Voor infor- (Vlijmen), John Plugge en Jacolien Plugge- Schamle (Chaam), Brigitte Tijssen (Dongen). De tentoonstelling wordt vrijdag 7 oktober om 20.00 uur geopend. U bent van harte uit genodigd. Toegang gratis. Dresscode Nog één dingetje. OktoberFest kent een dress- code. Mannen in ‘Lederhosen’ en vrouwen in ‘Dimdl’s’. Houd de Facebook-pagina van C.V. De Pierewaaiers in de gaten voor meer infor matie. We zullen nog tips geven. Vertrouw ons, het wordt de allerleukste party van het dorp. Wij gaan alvast dagdromen over een zaal vol dorpsgenoten in Tirolerkledij. Hopelijk zingen, drinken en overwinnen we samen op zaterdag 22 oktober 2016: Gèssels OktoberFest. Ein Prosit! Meer info? Zoek C.V. De Pierewaaiers op via Facebook of vraag het aan Lenneke Ketelaars, Frans van der Donk, Johan Burgers of Stephan van der Aa. De GOF-commissie. toewijzing van een specifieke locatie in het bosperceel en dus alleen met schriftelijke toe stemming van de eigenaar, de asresten van een dierbare overledene in alle rust verstrooien. Er is keuze uit verschillende locaties in dat bos, die een verschillend karakter hebben, waardoor kan worden aangesloten bij de eigen wensen, passend bij de emoties en bij de moge lijke eigen wensen van de overledene. Graag tot zondag 9 oktober. Start 14.30 uur tot... delate uurtjes! Locatie: Café De Brouwer Datum: 22 oktober 2016 Tijd: 20.30 - 02.00 uur Afkorting: GOF Line-up: Double Wood; Gèssels Cantuskoor; Afterparty Prijzen €25,- (cantuskaart met bier/wijn/fris all-in tussen 20.30 en 23.00 uur) Capaciteit: 100 zitplaatsen Op 22 oktober 2016 vindt C.V De Pierewaaiers’ allereerste Gèssels OktoberFest plaats. Het decor zo ‘Tiroler’ als het maar zijn kan. Het programma misschien iets minder? We gaan zingen... Met zijn allen! PAGINA 3 ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 5 OKTOBER 2016 M tA DE SONMAN 22 - Tel. 013 - 513 1611 www.ambm.nl ZATERDAG NA 12.00 UUR GESLOTENI IKEMNNHMMHSBHHHHBnflnNNNNBnHUBKHnBHKKMMMni

Weekblad Moergestels Nieuws | 2016 | | pagina 3