QOEF! Afsluiting Honk- en softbalseizoen Roef! met het Familietoernooi! Speelgoed- en kinderkleding- markt Audacia- nieuws Judo Cup Brabant seizoen 2016-2017 Herfst bij Mie Pieters... Eenzaamheid, een keuze? Moergestelse Bridgedrive 2016 RIDGECLUB MOERGESTEL Binnenkort bij het Huis voor Zingeving U leest het wekelijks in 'Moergestel-Nieuws'! Sport, muziek, cultuur... 15:30 Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl gaan, het verliezen van je partner, het krijgen van een lichamelijke beperking of wanneer je intensief moet zorgen voor je naaste. De ver halen laten zien dat eenzaamheid geen ziekte is, maar dat je er wel ziek van kan worden. Je maakt kennis met verschillende typen een zaamheid en wat je er tegen kunt doen. kost nog teveel inspanning om tot resultaat te komen en die voorsprong te verdedigen. Ko mende zondag 2 oktober moet Audacia op bezoek in de Haghorst bij EDN, wederom kansen op succes. Louis VanDenMeijdenberg 5 3-3; Audacia 6-Riel42-7;HRC'14VEl zon- Audacia VEI 10-0; Knegselse Boys VR1- Audacia VR1 5-0. Programma 1 oktober Audacia VEI Zat - Boxtel VEI Programma 2 oktober EDN'56 1 - Audacia 1 Steensel 2 - Audacia 2 Audacia 3 - TSV Gudok 5 NOAD 5 - Audacia 4 Audacia 5 - Helvoirt 5 Hilvaria 4 - Audacia 6 Audacia VEI Zon - CHC VE2 Audacia VR1 - HMW VR1 uur en de entree is 1,00. De Gemeynt bevindt zich aan de Gemeint- sedijk 3 te Biest-Houtakker (sportpark de Ste- vort). Roef F2- DOS’80 Mixed-up DB1 - Roef DB 1 Aristos (B) F1 - Roef F1 DS1-HMCDS2 14:30 11:30 11:45 13:00 11:00 12:00 10:00 11:00 Oorzaak Iedereen kan zich weleens eenzaam voelen. Vaak ontstaat dit gevoel als er een wezenlijke verandering in je leven is zoals een verhuizing, een nieuwe school, armoede, met pensioen ber café Mie Pieters iedere vrijdag avond geopend. Vanaf dan kunt u elke vrijdagavond genieten van ouderwets ‘Eten wat de pot schaft’, een heerlijk vers gemaakte maaltijd uit onze keu ken in een gezellig huiselijke sfeer. Wat er die avond op het menu staat kunt u in de loop van de week terug vinden op onze site en face- Zaterdag 24 september begon het nieuwe wed ging St. Jan Moergestel. De judoka’s hebben op hun eerste wedstrijd van dit seizoen goede resultaten behaald en dit belooft veel goeds voor de rest van het seizoen. De resultaten zijn namelijk als volgt1 e plaats voor Juul van de Loo, 2e plaats voor Roel Theeuwes en Nina Lam, 3e plaats voor Levijn Smits en Imke Oerlemans, 4e plaats voor Olek Adamus, Johan Horrevorts, Stijn Mallens en Bart Roosen. Alle judoka’s gefeliciteerd met jullie behaalde resultaten! Wil je komen judoën? Kom dan eens langs op woensdag of donderdag tijdens een van onze trainingen en neemdeel met een aantal gratis proeflessen. Voor 5 t/m 10 jaar van 18:30- 19:30 en voor 10 jaar en ouder van 19:30- 20:30. Of neem contact op door een mail te sturen naar judoverenigingst.jan@home.nl Nu de herfst in aantocht is en de Jeugd Vakantieweek Biest-Houtakker dagen korter worden is vanaf 7 okto- houdt zondag 30 oktober voor de eer ste keer een speelgoed en kinderkle- dingmarkt. Heb je speelgoed en/of kinderkleding waar je op uit bent gekeken? Dan is dit je kans om het te verkopen. Eenzaamheid is een groot probleem in Nederland. Uit onderzoek blijkt dat een derde van de Nederlanders onder de 65 last heeft van eenzame gevoelens. Van de Nederlanders boven de 65 zelfs 49%. Het wordt dus tijd om eenzaamheid samen aan te pakken. Van 22 september tot en met 1 oktober is het de landelijke ‘week tegen eenzaamheid’. Om het thema blijvende aandacht te geven orga niseren de gemeente en Contourde Twern in januari 2017 een grote bijeenkomst over een zaamheid. In aanloop naar deze bijeenkomst verschijnen tot die tijd regelmatig op de gemeentepagina’s van de Nieuwsklok en in Moergestel Nieuws verhalen met de titel ‘Eenzaamheid, een keuze?’. De verhalen laten zien wat eenzaamheid is en wat het betekent in iemands leven. Ervaar je eigen Akasha Kronieken - Helena Struik Er bestaat een onmetelijk kosmisch geheu- genveld, ook wel de Akasha Kronieken ge noemd. Dit veld is snel en eenvoudig toegan gelijk voor iedereen. Contact daarmee maken is niet moeilijk, zo laat spiritueel counselor Helena Struik u tijdens deze workshop zien. Info: 5 oktober, 19.30-22.00, Kloosterdreef 4 in Moergestel, 25 pp 12 oktober - De Magie van Verbinding - Christien Boosten in? Sla je plag met gebruikt speelgoed en twee- Regelmatig organiseren wij een leuke activiteit 2 op de vrijdagavond. In oktober staat het vol- Als mensheid bevinden we ons in een magis trale transformatie. Het betreft de transformatie van de Geest, ofwel: spirit. Info: 12 oktober, 19.30-22.00, Kloosterdreef 4 in Moergestel, 25 pp Aanmelden en meer info: http://huisvoorzin- geving.nl/ Taboe ContourdeTwern en de gemeente willen een zaamheid bespreekbaar maken en uit de taboe sfeer halen. Daarom is vanuit Platform Kwets bare Burgers de Werkgroep Eenzaamheid gestart. Juist omdat eenzaamheid zo gewoon is, kan het iedereen treffen. Heb je vragen over eenzaamheid of behoefte aan een gesprek? Bel dan met Meldpunt Eenzaamheid: Contour deTwern, Jacqueline van den Acker 528 40 80. Ook dit jaar sluit Roef! het seizoen af met een Softbal Familietoernooi. Dat zal plaatsvinden op zaterdag 15 oktober a.s. Na dit toernooi wordt er afgesloten met een BBQ en een feestavond. Een team mag bestaan uit familie, collega’s, vrienden, buren. Alle combinaties zijn moge lijk. Als je geen compleet team hebt kun je ook individueel of met een klein groepje inschrijven dan proberen we er een compleet team van te maken. Er zijn drie categorieën: AUDACIA - OISTERWIJK 2-1 Sinds lange tijd werd er weer eens in compe titieverband gespeeld tegen RKSV Oisterwijk de club die onze naaste buurman is maar jaren lang in hogere sferen verkeerde. Door een vroege goal van Oisterwijk keek Audacia tot vlak voor rust tegen een onnodige 0-1 achter stand tot Gijs Doomenbal gelijk wist te maken 1-1. Nadat Alex Aarts de uiteindelijke win nende goal scoorde (2-1) in de 51e minuut kwam Audacia herhaaldelijk goed weg mede dankzij katachtige reddingen van Joep Hoff mans. Het Moergestelse collectief won vandaag verdiend in een uiterst sportieve derby van de individuele artiesten die hun balbehendig- heid niet konden verzilveren. Maar toch wordt de kwaliteit die Audacia in huis heeft met de huidige selectie nog niet optimaal benut, het ROEF! HANDBAL Uitslagen: RoRoef Dl - Avanti 8-23 Roef Cl - Zephyr .12-5 Roef BI - Desk 6-11 RoefDSl - Miced-up 12-6. Zaterdag 1 oktober 10:00 uur 10:00 uur 15:30 uur 20:00 uur Zondag 2 oktober 11:00 uurRoef DS2 - Aristos (B) DS3 14:25 uurDongen D2 - Roef Dl 17:50 uurBedo HS3 - Roef HS1 Iedereen die denkt dat handbal ook wel een leuke sport voor hen is, mag vrijblijvend mee komen trainen op donderdagavond in de sport hal Stokeind. Voor meer informatie, bel gerust even 5132848 Erik. Handbal is altijd raak! Uitslagen: Audacia 1-Oisterwijk 1 2-1; Auda cia 2-Unitas'592 1-1; VOAB7-Audacia3 1-4; Z2 Audacia 4-SV Reeshof 6 9-2; OVC26 7-Audacia strijdseizoen voor de judoka’s van Judo Vereni- ROEF! HONK- EN SOFTBAL Hieronder een overzicht van de wedstrijden die voor komend weekend op het programma staan. Kijk op svroef.nl voor het actuele schema en nog meer nieuws over HSB Roef! Zaterdag 1 oktober 10.30 uur: Roef! Pup. Honkbal - Royals Pup. Honkbal 12.30 uur: Roef. Asp. Honkbal - Ducks Asp. Honkbal 13.00 uur: Roef. U17 - Vlaamse Liga U17 14.30 uur: Roef U17 - Vlaamse Liga U17 Zondag 2 oktober 10.30 uur: Roef. Pup. Softbal - Jeka Pup. Softbal 11.00 uur: Ducks Dames 1 - Roef Dames 2 14.00 uur: Roef Heren 1 - Indians Heren 1 Op zaterdag 22 oktober wordt door de Bridge club Moergestel voor de 2e keer in den Boo gaard een bridgedrive georganiseerd. Het toer nooi staat onder technische leiding van Mare van Beijsterveldt. Mare is een bekende scheids rechter binnen de Nederlandse bridgebond. Bij deze drive worden meesterpunten toege kend. Ook dit jaar zijn er weer mooie prijzen te verdienen. Mocht u zich nog niet hebben ingeschreven, wacht dan niet te lang want vol is vol. Het inschrijfgeld voor deze drive bedraagt 38,50 per paar (inch lunch). Wé starten om 10.00 uur en de prijsuitreiking is om 17.15 uur. Dus voor iedereen is er een leuk niveau om te Voor inlichtingen en het aanvragen van een inschrijfformulier kunt U mailen naar: fam.zeegers@ziggo.nl of bellen naar: 06-20 43 68 80. U bent van harte uitgenodigd voor deze gezel lige bridgedrive in ons clubhuis Den Boogaard. Reserveer één of meerdere tafels. Een tafel kost 5 euro. U kunt zich makkelijk inschrijven book. Geen trek? Of wilt u na het eten nog na door een email met uw naam, adres, telefoon- tafelen dan kunt u deze avond ook bij ons nummer en het aantal gewenste tafels te sturen terecht voor een gezellige borrel. Klets de hele avond met uw vrienden rondom onze kachel of pak een spelletje uit onze spelletjes kast. Wij zorgen voor een lekker borrel hapje en gezellige achtergrond muziek. Kortom luidt op vrijdag avond het weekend in bij Café Mie Pieters! Ook de zaterdag en de zondag kunt u met ons mee-eten wat de pot schaft. naar: jvwbiest@gmail.com Heeft u bruikbare spullen waar u niets meer mee doet, dan kunt u dit zondag tussen 9:00 en 9:30 uur afgeven bij de Gemeynt. Wij ver kopen deze spullen zelf en de opbrengst is volledig voor de jeugd vakantieweek Biest- Houtakker. Wilt u goed voorbereid de decembermaand j “s r i ii11- dehands kinderkleding. De markt is geopend tussen 10:00 en 13:00 gende op het programma: j zr i nn 7 oktober: bockbierproeverij. - 21 oktober: live muziek van de Jazzy Swing Collection. Kijk voor meer informatie en verdere activi teiten op www.miepieters.nl. Openingstijden café Mie Pieters: dagelijks vanaf 10 uur. Per 1 oktober op maandag gesloten en vanaf 1 november op maandag en dinsdag gesloten. gevorderden, half gevorderden en beginners. spelen, twijfel niet en schrijf je in voor 10 oktober bij: Annie Hekker, via mail: Ihek- ker@home.nl of even bellen met: 06 - 205 318 18. PAGINA 7 ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 28 SEPTEMBER 2016 MMK

Weekblad Moergestels Nieuws | 2016 | | pagina 7