ZOEKERTJES’ SCHRIFTELIJK OPGEVEN! ZOEKERTJES al ruim 40jaar weekblad van eigen bodem in MOERGESTEL Rondleiding Joodse Begraafplaats Oerrr! Vollemaanswandeling in het Oisterwijkse bos Week van de Opvoeding r I Z BON brengt het nieuws en uw reclameboodschap bij de mensen thuis... Quilt expositie in het Oude Kerkje te Middelbeers Speelgoed en kinderkledingbeurs Foto: Laurie Kamerling Probeer het eens en vraag naar onze tarieven! Eén muisklik is voldoende: buro76@planet.nl Plaats 'n Zoekertje! w I Spullen die u niet meer gebruikt en kwijt wilt? Zintuigen Samen gaan we deze bijzondere avond het bos in. We komen van alles te weten over de maan. (Wist je bijvoorbeeld dat hij niet rond, maar ei-vormig is? En dat de maan helemaal niet schijnt, maar het licht van de zon reflec teert). We zetten onze zintuigen volop aan het werk. Luister maar eens welke dieren je hoort in het nachtelijke bos. Laat je verbazen en verwonderen door de verhalen die onze Info Inschrijven voor deze beurs kan heel mak kelijk door een e-mail met uw naam, adres, telefoonnummer en aantal gewenste kleine of grote tafels te sturen naar Harrie van Nieuwkuijk, e-mail: hnieuwkuyk@ziggo.nl of tel. 504 1749. Het Oude Kerkje is op zaterdag open van 13 tot 17 uur, op zondag van 11 tot 17 uur. De entree is 2,00 euro (t.b.v. instandhouding van het monument), kinderen gratis. Het adres is Willibrordstraat 25,5091 CC Middel- beers. Meer info is te vinden op www.oudekerkje.nl. Ook vindt u ons op Facebook Schoonmaak... Opruiming... Groenland, stadsgids van Heemkundekring de Kleine Meijerij vertelt over de geschiedenis van de Joden in Oisterwijk. In het metaheer- huisje wordt stilgestaan bij de gebruiken bij een begrafenis. Vele oude graven “vertellen” over Joden die in Oisterwijk en Brabant heb ben geleefd. In verband het de gesteldheid van het terrein is goed schoeisel aan te beve len. Kosten 5,- pp waarvan ruim de helft bestemd is voor het onderhoud. U dient zich van te voren op te geven via nummer 528 8352. U bent van harte welkom. Op zondag 2 oktober is er om 11.00 uur een rondleiding over de pas gerestaureerde Joodse Begraafplaats in Oisterwijk. Gedurende bijna 4 jaar hebben aannemers, metselaars en voe gers intensief gewerkt aan de restauratie van de Rijksmonumentale begraafplaats. Op Monumentendag 2016 is de restauratie offi cieel afgesloten. Er moet nog wel wat gebeuren maar dat valt ook te bestempelen als onder houd. De Israëlitische begraafplaats is één van de oudste en meest gaaf bewaarde Joodse begraafplaatsen in Brabant (1748) Helène Wat is er mooier dan tijdens de volle maan in het bos te zijn? Laat je zintuigen prikkelen op 15 oktober en meld je snel aan via natuurmonumenten.nl/agenda. Geheimzinnig De volle maan heeft iets mysterieus. Er zijn weinig culturen en religies te bedenken waarin de volle maan geen belangrijke rol speelt. Al zolang er mensen zijn, is de volle maan een thema in verhalen, bijgeloven, mythes en legenden. Wat we zeker weten is dat de maan zorgt voor eb en vloed, waar sommige dieren afhankelijk van zijn. Ook zou de aarde sneller draaien zonder de maan. gids vertelt. Wie weet wat we onderweg tegen komen? Ga ook mee! Deze activiteit is speciaal voor gezinnen met kinderen vanaf 8 jaar. We verzamelen op 15 oktober om 19:30 uur bij het bezoekerscen trum in Oisterwijk en rond 21:30 uur ronden we af. Leden van Natuurmonumenten en Oerrr betalen 5 euro voor deze activiteit, voor niet-leden kost de activiteit 8 euro. Alle kin deren die meegaan, krijgen gratis het mooie Doe Boek van Het Groene Woud. Vergeet niet je verrekijker meer te nemen! Oerrr is overal Een stap buiten de deur, is een stap in Oerrr. Oerrr is buiten. Buiten waar je altijd iets beleeft en waar het avontuur naar je glimlacht. Oerrr is het jeugdprogramma van Natuur monumenten dat alle kinderen van 0 tot 12 jaar zelf de natuur laat ontdekken. In het weekend van 1 en 2 oktober 2016 expo seert Zus van de Loo in het Oude Kerkje in Middelbeers. 25 jaar creativiteit met lapjes. Lapjes genaaid met de hand of met de machine, veelal tradi tionele patronen. Zij heeft de kunst verkregen door verschil lende cursussen te volgen, gegeven door Ma- griet Kloppers, Marje de Vries, Ada Hou ders en Corry van de Aa. Allen bekend bij Quiltliefhebbers. Diverse bezoeken in Amerika, met name bij de Amish gemeenschap in Pennsylvania, veel inspiratie opgedaan en thuis volop ideeën uitgewerkt. Ook de Quiltmidweken op Texel georgani seerd door Ineke Vaillant leverde veel crea tiviteit op. ZANG EN VRIENDSCHAP DIESSEN Op zondag 13 november 2016 vanaf 10.00 uur tot 13.00 uur is het weer zover. Zang en Vriendschap Diessen organiseert dan alweer voor de 16de keer haar jaarlijkse speelgoed- en kinderkledingbeurs. Deze beurs is bij uitstek de plaats om nog goed te gebruiken speelgoed en kinderkleding te kopen of te verkopen voor een zeer vrien delijke prijs. Ook deze keer zal dit plaatsvin den in de sporthal van Hercules, Rijtseweg 1 te Diessen. De entree bedraagt 2,00 p.p. Kinderen tot 12 jaar mogen gratis binnen. Als U spullen wilt verkopen kunt u daarvoor één of meerdere kleine of grote tafels huren. De kosten voor een kleine tafel bedragen 6,50 en voor een grote tafel 13.00. Van 3 tot en met 9 oktober staat Nederland voor de zesde keer in het teken van de Week van de Opvoeding. Het thema is “Contact!” Voor opvoeders en ouders in de regio Midden-Brabant worden verschillende bijeenkomsten georganiseerd over opvoeden en opgroeien door GGD Hart voor Brabant in samenwerking met andere organisaties zoals ContourdeTwern, Rnewt, Kentra (Novadic-Kentron) en de Tilburgse Toegang. Ouders en opvoeders hebben de gelegenheid om elkaar te ontmoeten en ervaringen uit te wisselen over opvoeden en opgroeien. Meer info www.ggdhvb.nl I z MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 28 SEPTEMBER 2016 PAGINA 6 Weekblad voor Moergestel Woonplaats Telefoon I Onderstaand gedeelte ook invullen, Naam Straat ’Zoekertjes’ UIISLUIIENB schriftelijk opgeven en samen met het verschuldigde bedrag t/m 10 regels 5,00 Vr. 30 sep.: Grootse dag van de Seniorendag vanaf 19.30u. in Den Boogaard Za. 1 okt.Expositie kunstenaarscollectief Rees- hof, Tilburg in Galerie De Verdieping van 13.00- 17.00u. Zo. 2 okt. Expositie kunstenaarscollectief Rees- hof, Tilburg in Galerie De Verdieping van 11.00- 17.00u. Nog t/m 26 okt. Expositie Louis van den Meij- denberg in Park Stanislaus, dagelijks van 10.00- 16.00u. op zaterdag en zondag van 10.00-17.00u. U kunt terecht voor fiets- en wandelkaarten tijdens openingstijden van den Boogaard ma t/m do. 9.00-23.00 u.; vr. 9.00-20.30 u. Info: VW Agentschap Moergestel St. Jansplein 5 5066 AR Moergestel Tel. 013-5136009 E-mail: vw-agentschap@denboogaard.nl Het VW-agentschap is verantwoordelijk voorde inhoud van deze Uit-agenda. Voor info: tel. 513 6009. t/m 6 regels 3,50 UIT Nieuwe collectie Happy Rainy Days is binnen. Jassen zijn wind- en waterdicht en ademend. Vanaf 49,95. Vogels Fiets Sport, 5132134. Noveen St. Clara! Belangrijk: vraag al leen positieve dingen. Bid 9 dagen het Wees-gegroet bij een brandende kaars, ook als u er geen zin in hebt. Vraag 2 dingen die haast onmogelijk lijken om verhoord te wor den en iets wat u erg ter harte gaat. Laat de 9de dag de kaars geheel opbranden en publiceer dit bericht. U krijgt wat u vroeg. Van Spaandonk Onderwerkmakerij: voor alle schoenreparaties! Open: ma/ t/m vrij. 18.00-20.30 u., za. 9.00-15.00 u. Pr. Irene- straat 20, Moergestel, tel. 513 3489. Op heel veel Cortina fietsen 100,- kor ting Vogels Fiets Sport, 013-5132134. 22-10-2016 Gèssels Oktoberfest Café de Brouwer. Cantus-editie kaarten a 25,- (onbep. bier-wijn-fris 20u30-23u) te koop bij JHdB. kosten, bij 'normale' grootte 3,50; anders 5,- p.stuk en worden alleen geplaatst bij CONTANTE betaling! Anoniem aangeboden Zoekertjes worden MET geplaatst! VU-RIO, riolering ontstoppen en ver nieuwen. Frans van Vught, Berkel-Enschot, 013-5333864. Uw ’Zoekertjes’ kunt u uitsluitend schriftelijk tegen contante betaling inleveren op ons redactie-adres. Schrijf wel duidelijk a.u.b. of gebruik onderstaande bon! Achter elk woord een hokje openlaten; elke punt of komma is ook een hokje. Voor brieven onder nummer betaalt u 1,50 extra. U kunt uitsluitend contant betalen! De bon kunt u in een envelop met daarbij het te betalen bedrag in de bus stoppen op ons adres: Kloosterlaan 2a, 5066 AN Moergestel. I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I J - .-w-l

Weekblad Moergestels Nieuws | 2016 | | pagina 6