Zondag 9 oktober Bockspringen Ut Gèssels Glas Masterclass met Reynier van Bommel Rotary Oisterwijk organiseert voor Villa Pardoes een Masterclass met Reynier van Bommel voor Villa Pardoes. Rotary Oisterwijk organiseert voor de derde keer met succes een Masterclass. Lunchen in het Gerard Horvers Huis Lotgenotengroep voor rouwenden: Onder de regenboog Hart voor uw Club Kunstenaarscollectief AR.T exposeert in De Verdieping Grote Gèèselse Geschiedenis Quiz Vragen en antwoorden Het nieuws in en om Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl eigen dorp vind je wekelijks bij ons: 'Moergestel-Nieuws'! ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 28 SEPTEMBER 2016 PAGINA 3 ■■■■■■■■■■■■■MM COLUMN Het goede doel: Villa Pardoes Uiteraard is in de prijs inbegrepen een heerlijk diner, een gezellig samenzijn met relaties, een veiling en een loterij, alles ten behoeve van het goede doel: Villa Pardoes in Kaatsheuvel. Villa Pardoes biedt een onvergetelijke gratis vakantie voor gezinnen met een ernstig, moge lijk levensbedreigend ziek kind van 4 tot en met 12 jaar. Villa Pardoes is voor kinderen die dolgraag een tijdje aan iets anders willen den ken dan hun ziekte, voor broertjes, zusjes, ouders, opa’s en oma’s die dromen van een onbezorgde week samen. Even alles vergeten. Masterclass: vrijdag 14 oktober 2016, aan vang 18.30 (einde 22.30 uur) Locatie: Landgoed De Rosep, Oisterwijk Entrée: 85,00 euro per persoon. Heeft u interesse in de Masterclass? Leuk voor een avond met collega’s, familie of vrienden. het leven. Maar hoe ermee omgaan? Het idee bestaat sterk in onze samenleving dat je na een zekere tijd van rouw het verlies een plaats moet hebben gegeven en dat je ver der moet. Zo hoor je soms - goedbedoeld - zeggen, bijvoorbeeld bij de herdenking een jaar na het overlijden, dat het tijd wordt om het nu los te laten. Maar hoe zou een man/ vrouw zijn geliefde ooit kunnen loslaten? Hoe zou een moeder/vader haar/zijn gestorven kind kunnen loslaten? In de lotgenotengroep willen de begeleiders rouwenden een plaats bieden waar een luiste rend oor wordt aangeboden. Een veilige plaats waar mensen gedragen worden door elkaar van vriendschap en verbondenheid in de vaak, soms eenzame momenten. Een vertrouwd samenzijn waar ruimte en tijd is om stil te staan bij de persoonlijke beleving en het ver driet om het verlies van een geliefde.De last Inschrijven voor de Masterclass kan via http:// rotary.nl/oisterwijk/activiteiten/van-bommel hoogte gesteld als je prijswinnaar bent. Het is de bedoeling dat het vanaf nu gaat gon zen in het dorp om samen op 9 oktober vanaf 14.30 uur te gaan stappen ofwel te gaan "sprin gen”. De Bockenwagen staat dan ook klaar voor die genen die liever meerijden dan lopen en natuurlijk om ook het Draaiboompje aan te kunnen doen. De opstapplaatsen zijn Epi, De Veerkes en Het Draaiboompje. Wekelijks houden wij, het bestuur van Moer- gestelGlas, u op de hoogte van de voortgang van het grootste burgerinitiatief in onze ge meente. Het aanleggen van een glasvezelnet werk in Moergestels buitengebied en de Logt te Oisterwijk. Deze week: We tellen af. Je denkt dat er zo kort voor het einde niets meer fout kan, maar in Techniek lopen din gen nou eenmaal altijd even anders dan standaard. Afgelopen week zouden we licht krijgen in de POP aan de Kattenberg vanuit Eindhoven, via Eurofiber. In Eindhoven vertrok het licht maar in Moergestel bleef het donker. Oeps, foutje. Jawel hoor, Eurofiber heeft ergens in het tracé een kruising gemaakt tussen 2 glasve zels. Dat gebeurt vast wel meer, maar wij staan voor een deadline en kunnen het niet gebruiken. En dan is het niet zo dat het bijna goed is, er is een 100% verschil tussen ja en nee en ook tussen licht en donker. We schuiven hierdoor wel weer een weekje op. Jammer, maar het zal het laatste hobbeltje wel niet zijn. Verder lopen de aanvragen en contracten lekker door en kunnen we constateren dat we het als Bestuur al wat rustiger krijgen. Tijd om te starten met alle revisie gegevens van onze leden. Volgende week informeren wij u over de le jaarvergadering in novem ber. Een column is daar het medium niet voor, maar het geeft aan dat de trein loopt en we verder kunnen met fase II. Bridgeclub Moergestel doet mee aan de actie: Rabobank Hart van Brabant stelt een bedrag beschikbaar voor Hart voor Uw club. Dit bedrag verdelen de leden van de bank over de verenigingen en stichtingen die meedoen. Alle leden van de Rabobank ontvangen op 4 oktober een unieke code waarmee ze kunnen stemmen op hun favoriete club of vereniging. Klik door naar onze vereniging en stem op ons! Hartelijk dank namens Bridgeclub Moergestel. Victor Theeuwes voorzitter Kunstenaars uit Reeshof exposeren op hoog niveau Kunstenaarscollectief Ateliers Reeshof .Tilburg (AR.T) heeft in het weekend van 1 en 2 oktober haar jaarlijkse expositie. Dit jaar is gekozen voor het exposeren in Galerie De Verdieping in Moergestel. Dit unieke pand is een voor malig lederwarenfabriek waar tot begin van deze eeuw tassen en aanverwante producten werden gemaakt. De bovenverdieping is omge bouwd tot een unieke expositieruimte, waarin kustwerken goed tot hun recht komen tegen een rustige achtergrond of op een sokkel, vrij in de ruimte. AR.T bestaat dit jaar 18 jaar, en na vele jaren van het openstellen van het eigen atelier in de Open Ateliers Route is de laatste jaren gekozen voor een gezamenlijke expositie. De kunstenaars van AR.T zijn in verschillende disciplines actief; naast schilderwerk met olie verf of acryl zijn ook tekeningen, computer art, beelden in brons, kunststof en hout, kera miek en installaties van gevonden voorwerpen vertegenwoordigd. De expositie laat een veel heid aan kunstvormen en technieken zien zoals niet vaak in exposities of galerieën zal worden aangetroffen. Terwijl op zaterdag de expositie al te zien zal zijn, zal de ‘officiële’ opening op zondag plaats vinden. Hiervoor is een internationaal bekend kunstenaar uit midden Brabant benaderd die naar alle waarschijnlijkheid om 12 uur de ope ning zal verrichten. De expositie is geopend op zaterdag 1 okto ber van 13.00 tot 17.00 uur en op zondag 2 oktober van 11 tot 17 uur, de toegang is gratis. Wij heten u van harte welkom! MoergestelGlas brengt u door deze weke lijkse column een intójk op de vele hande lingen waar je niet bij stil staat als je aan iets dergelijks begint en wij hopen met jullie te eindigen met een foto van het eerste beeld over Glas in Moergestel. Het bestuur van MoergestelGlas Mariëlle Wolfs/Gea op 't Hoog/Joost van de Schoot/Rik de Pina/Pieter van Opbergen Vraag 1: Op welke datum en in welk jaar werd het eerste gedeelte van de A 58 geopend, het wegvak Tilburg-Oirschot? Antwoord: 29 juli 1956. Vraag 2: Hoeveel cafés stonden er begin twin tigste eeuw op de hoek Rootven/Oisterwijk- seweg/Tilburgseweg? Antwoord: vier. Vraag 3: Wie was de architect van de nieuwe kerk van Moergestel? Antwoord: Hendrik Willem Valk Vraag 4: Hoe heet de bouwstijl waarin de toren van Moergestel is uitgevoerd? antwoord: Kempische gothiek. Vraag 5: In welk jaar en op welke datum werd Audacia opgericht? Antwoord: 23 augustus 1948 Vraag 6: Wat betekent Audacia? Antwoord: Stoutmoedig, durf Vraag 7: Aan welke straat stond het H. Hart beeld van Moergestel en waar precies stond het? (aangevèn met de huidige huisnummers ter hoogte van waar het in deze straat stond). Antwoord: Het Rootven, onder andere de huisnummers 12,18 en 20 Vraag 8: Een van de dochters van Henri Witlox (de bouwer van villa Maria Hoeve) heette Miet. Een van haar dochters werd in 1929 geboren. Ze werd een bekende tv-persoonlijkheid. Wie is dat? Antwoord: Mies Bouwman Vraag 9: Hoe heette het café van Jana van den Bosch? Antwoord: café De Ster Vraag 10: Een meerkeuzevraag. Aan de Mo lenakkers werd een stenen voorwerp van 4000 jaar oud gevonden. Dit voorwerp werd ver moedelijk gebruikt als: A Ploeg, B Wapen, C Beitel. Antwoord: A. wordt verlicht, de rugzak van het verdriet aan gemis wordt meegedragen doorheen de vele emoties. De begeleiders vervullen een ondersteunde rol in de zoektocht naar een veerkrachtige zel fontplooiing. Met de groep leren zij samen kijken en invoelen naar de ervaringen van de andere deelnemers. De deelname is gratis en niet gebonden aan leeftijd noch aan kerkelijke gezindheid. In het kader van de eenzaam- heidspreventie krijgt dit initiatief ook de mede werking door de gemeente Oisterwijk en van AH Oisterwijk. In totaal zijn er zes vaste bijeenkomsten ge pland en twee terugkomdagen steeds op dins dag tussen 09.15 uur en 12.00 uur. De bijeen komsten vinden plaats bij: Het Inlooppunt, Kerkstraat 48, Oisterwijk met start op dinsdag 18 oktober. De vaste vervolgdata zijn: 25 okto ber en 8,15,22 en 29 november. Deze lotgenotengroep met maximum 8 per sonen wordt begeleid door Bep Smarius (528 60 51) en Jan Daem (528 61 88). Aanmeldingen en inschrijving is verplicht en kan ook recht streeks gebeuren via: www.metgezelinzinge- ving.com Voor meer info: neem telefonisch contact op met een van de begeleiders. Op vrijdag 14 oktober organiseert Rotary Oisterwijk een inspirerende, verrassende Mas terclass van ondernemer Reynier van Bommel. De opbrengst van de avond gaat naar Villa Pardoes. Reynier vertelt op enthousiaste wijze over: het managen van het toeval, het ontstaan van het familiebedrijf in 1734 en de samenwerking tussen de drie broers; over het maken van keuzes; over visie, lef en het toeval. Hij vertelt waarom ze niet braaf het spoor volgen dat de vorige generaties hebben uitgezet, waarom ze met een constante alertheid de markt in de gaten moeten houden en met vernieuwingen op de proppen komen. Rotary Club Oisterwijk Rotary Club Oisterwijk is in 2001 opgericht en heeft thans 30 leden uit allerlei beroeps groepen. Wij ondersteunen diverse maatschap pelijke doelen. Zo organiseerde Rotary Club Oisterwijk de Santa Run ten behoeve van het Ronald Mc Donald Huis Midden-Brabant. In februari 2014 heeft Jos Burgers een zeer suc cesvolle Masterclass gegeven, waarvan de opbrengst naar Stichting Hulphond is gegaan. Vorig jaar was de eer aan Peter Faber ten behoe ve van de Peter Faber Stichting. Daarnaast steken de leden van de Rotary Club Oisterwijk ook de handen uit de mouwen door eens per jaar bankjes in de Oisterwijkse bossen te poet sen en door de tweewekelijkse begeleiding van dementerende ouderen in Amaliazorg in Ois terwijk. Brasserie 43 debutant Dankzij de aanmelding van Brasserie 43 heb ben we opnieuw 10 deelnemende cafés. Leuk om op deze manier kennis te maken met de nieuwe eigenaar. Bovendien heeft de kastelein ons de vrije hand gegeven om een apart bock bier voor hem te kiezen. Dat wordt in ieder geval een verrassing voor alle proevers. Noteer 9 oktober in je agenda, opdat je het Bockspringen 2016 niet zult missen. We reke nen er op dat bij mooi of geen weer vele Moer- gestelnaren en vrienden uit omliggende dorpen en steden hun "Bockenronde” zullen maken. De Vereniging Bierproeven en Horeca Moer gestel zijn er klaar voor! Op dinsdag 4 oktober verzorgen onze vrijwilligers van 12.00 tot 14.00 uur weer een lunch in het Gerard Horvers Huis voor de ouderen uit onze gemeente. voor maximaal 10 personen en vooraf aanmel den is noodzakelijk. We beginnen altijd met een heerlijke soep. Hierna schenken we koffie, thee en eventueel water in. Er is altijd een warm item in de vorm van een kroket, wor stenbroodje of iets dergelijks. Verder staan op tafel diverse verse broodjes, verschillende kaas- en vleeswaren en een assortiment zoet beleg. Ter afsluiting, vers fruit naar keuze. Tijdens de lunches wordt er door de aanwezigen altijd volop gekletst over diverse onderwerpen in een gezellige sfeer. We zien vaak dezelfde gasten terugkeren, een teken dat het ook hen goed bevalt. Voor deelname aan deze lunches betalen de gasten per keer een kleine eigen bijdrage van 2,50. Wilt u ook eens deelnemen aan een lunch, of lijkt het u wat om als gastvrouw iets te bete kenen, dan kunt u zich aanmelden bij de coör dinator van de lunches op tel. 06 23469293. Buiten schijnt volop de zon. Maar wij denken al weer aan het herfstseizoen. Niet omdat we dol zijn op storm en regen, maar omdat we niet kunnen wachten tot de bockbiertjes weer verkrijgbaar zijn in het café, bij de slijter en de super. En natuurlijk de uitgelezen kans om op 9 okto ber 2016 verschillende bockbiertjes te kunnen proeven tijdens ons inmiddels legendarisch geworden evenement: het Moergestels Bock springen. Heel veel bierproevers uit Moergestel en omge ving weten inmiddels hoe het concept werkt. Zij waren er bij tijdens vorige edities. Voor diegenen die voor het eerst mee willen doen, leggen we het nog een keer uit. Je kiest een Moergestels etablissement. Je koopt voor 20,- een deelnemerskaart. Daarop staan 10 cafés, die elk een eigen bockbier schenken. Als je binnenkomt geef je je kaart af bij de bar. Deze wordt afgetekend en je ontvangt je bockbiertje in een proefglas van 15 cl. Boven dien ontvang je steeds een bijpassend hapje. Op deze manier blijf je in conditie en zijn de 10 biertjes makkelijk te verhapstukken. In het laatste café laat je je kaart achter. Zijn alle 10 de biertjes afgetekend dan ding je mee naar een van de zes prijzen, die een paar weken daarna getrokken worden door het bestuur van de organisatie, de Vereniging Bierproeven Moergestel. Alleen als je je gegevens op de deelnemerskaart hebt ingevuld, word je op de Het Gerard Horvers Huis aan de Kerkstraat 48a in Oisterwijk heeft als doel een plek te zijn voor Oisterwijkse ouderen die nog zelf standig wonen en graag contact met leeftijd genoten willen houden. Eén van de activiteiten die hiervoor zijn ont wikkeld is het organiseren van een lunch. Sinds zo’n anderhalf jaar wordt één keer in de twee weken een lunch verzorgd. In een gezellige huiskamer worden de gasten ont vangen door twee gastvrouwen. We hebben daarvoor een enthousiast team van vrijwilligers die deze taak bij toerbeurt op zich nemen. De tafel wordt met zorg gedekt. De lunch zelf wordt verzorgd door de keuken van Amalia- zorg-Catharinenberg en steeds door onze vaste, vrijwillige chauffeur daar opgehaald en bij het Gerard Horvers Huis gebracht. Rond 12 uur arriveren de gasten en worden hartelijk welkom geheten. We hebben plaats Rouwen is en blijft een werkwoord... en dat doe je niet alleen...!!! Het is belangrijk een mens Om je heen te hebben... die je niet alleen hoort, maar ook naar je luistert die niet alleen naar je kijkt, maar je ook ziet die niet alleen tegen je spreekt, maar ook met je praat die niet bij de tijd is, maar de tijd heeft niet alleen begrip heeft, maar ook je onbegrip begrijpt (Marinus van den Berg) Op dinsdag 18 oktober e.k. starten twee des kundige professionele begeleiders in de rouw - na de geslaagde voorjaarsontmoeting- een nieuwe lotgenotengroep in Oisterwijk. Een dierbare verliezen, geen mens ontsnapt eraan en het maakt ten diepste deel uit van

Weekblad Moergestels Nieuws | 2016 | | pagina 3