Will Pellis Heeft u Hart u voor Crescendo? informatie Natuurlijk Moergestel stelt zich aan u voor Jozer Protestantse gemeente Oisterwijk Uitvaartverzorging Gezinsviering zondag 2 oktober (013) 513 1504 Jo van de Wouw-van de Ven 29 september t/m 5 oktober 2016 Pastor Ad Verest secretariaat Dankbetuiging Wij danken u hartelijk voor uw blijken van belangstelling en medeleven bij het overlijden en afscheid van mijn lieve vrouw en onze moeder, oma en grootoma Wij danken ook verzorgingsteam 2 van Park Stanislaus voor de goede zorg en toewijding. Ook dokter Blessing bedanken wij voor haar goede zorgen. Het heeft ons enorm gesteund. Zondag 2 oktober, ds. Wim de Leeuw uit Eindhoven,10.15 uur We vieren de maaltijd van de Heer. De collectes zijn voor de Rudolph Stichting en voor Kerk en Israël. Er is kindernevendienst en crèche. Zondag 2 oktober, Taizé viering, 19.00 uur Agenda 30 september 17.30: Ontmoeting aan de tafel 1 oktober 19.30: Club 412 3 oktober 14.30-16.30: Leerhuis: Barmhartig zijn op vele fronten, Levenskerk 4 oktober 10.00: Creatieve groep Kijk voor meer informatie over alle activi teiten op onze website: www.pkn-oisterwijk.nl Wilt u informatie of reageren? Dat kan via: Zondag 2 oktober 11.00 u Kerk St. Jans Onthoofding: Eucha ristieviering van de 27ste zondag door het jaar. Gezinsviering m.m.v. kinderkoor ‘de Muzieknoten’ Het thema is ‘geloven in Jezus iets doen voor de ander’. Intenties: Frans en Sjaan van de Wouw-Bruurs en zoon Adrie (jgt.); Agenda Donderdag 29 september: 20.00 u Werkgroep kindercatechese Dinsdag 4 oktober: 9.30 u Werkgroep zie kenpastoraat. 18.45 u Cursus zangtechniek Donderdag 29 september 9.00 u Mariakapel van de kerk St. Jans Onthoofding: Eucharistieviering 12.30 u Doop van Noud, zoon van Joost en Anniek Klessens-van Leeuwen 13.15 u Doop van Madelief, dochter van Ray mond Verberk en Janneke Geurts Welke discipline beoefent Saskia zelf? Saskia is eerst in aanraking gekomen met Reiki. Vanuit hier ging ze dit al snel gebruiken als therapeut. Gaandeweg kwam Saskia er achter dat ze liever als coach werkt dan als therapeut. Daarom is ze de opleiding Transfor matie Coach gaan doen en heeft ze die suc cesvol afgerond. Het mooie van deze vorm van coaching is dat klanten zelf hun ant woorden vinden. Saskia Basten laat ze zien hoe dat moet. Daarna kunnen ze het zelf. Tijdens de Transformatie coaching leert Sas kia de klant zichzelf beter te leren kennen en een sterkere verbinding maken met gevoel start weer de ‘Alpha-cursus’, een oecumeni sche cursus voor wie hernieuwd kennis wil maken met het christelijk geloof. Van harte aanbevolen! Moment van gebed en meditatie Naast de doordeweekse eucharistievieringen op dinsdag en donderdag in de Mariakapel van de kerk en op woensdag in de kapel van Park Stanislaus, zullen we vanaf komende week 5 oktober ook starten met een wekelijks gebeds- en meditatie moment in de Maria kapel van de kerk. We willen wekelijks een half uurtje bij elkaar gaan komen om samen te bidden voor onze gemeenschap, de noden van de wereld en voor onze persoonlijke gebedsintenties. Het moment van gebed en meditatie vindt plaats op iedere woensdag ochtend van 9.00 tot 9.30 uur en zal volgens een boekje worden geleid door pastor Ad Verest. U bent van harte welkom om deel te nemen. FRANS VAN DE WOUW kinderen, kleinkinderen en achterkleinkinderen Alle koorleden van Crescendo danken u bij voorbaat voor de geboden steun. Woensdag 5 oktober 9.00 Mariakapel van de kerk St. Jans Ont hoofding: Uur van gebed en meditatie 19.00 u Kapel Park Stanislaus: Eucharistie viering met aansluitend rozenhoedje vanwege de Rozenkransmaand Opbrengst MIVA-collecte Dit jaar heeft de collecte die we op 17 en 18 september gehouden hebben voor de Missie Verkeersmiddelen Actie het bedrag van 212,51 euro opgebracht. Dank aan ieder die heeft bijgedragen! en intuïtie: het Hoger Bewustzijn. Je bij een Hoger Bewustzijn bijvoorbeeld denken aan de Bron of de Engelen. Door deze verbinding kun je veel makkelijker uit je hoofd komen en vanuit je hart leven. Dan is er meer flow en minder stress in je leven. Saskia legt daar mee ook een verbinding tussen de moderne technieken van Transformatie coaching met de oude wijsheid van de Engelen. Woord van de pastor Het heeft even op zich laten wachten, maar dan is nu er toch het nieuwe aanbod voor geloofsvorming voor volwassenen, die in komende maand oktober start. Daarbij is het “Leerhuis Johannes-evangelie” een uitge sproken bijbelcursus, die langlopend is naar de traditie van de joodse leerhuizen in de synagogen. Voor wie zich serieus wil verdie pen in de rijke betekenis van de plechtige geloofsbelijdenis kan bij de cursus “Geloofs belijdenis van de Kerk” terecht. In januari Natuurlijk Moergestel is een samenwerkingsverband tussen professionals op het gebied van natuurlijke gezondheid in Moergestel. Het is hun passie om je te laten zien hoeveel keuzemogelijkheden er zijn in Moergestel om te werken aan een gezond lichaam en geest. Denk aan yoga, massage, voeding, paranormale therapie en nog veel meer... de leden van Natuurlijk Moergestel stellen zich hier graag individueel aan je voor. Veel mensen hebben een bepaald beeld bij natuurgenezers of therapeuten. De leden van Natuurlijk Moergestel zijn echter goed ge schoolde en gekwalificeerde professionals die met veel passie mensen helpen. Professionaliteit was voor Saskia Basten de belangrijkste reden voor het initiatief tot Na tuurlijk Moergestel. Ze benaderde een aantal collega’s en Natuurlijk Moergestel werd gebo ren. “We zijn bevlogen en serieus met ons vak bezig. Het is belangrijk om elkaar te kun nen vinden en onderling door te kunnen ver wijzen zodat onze klanten optimaal geholpen worden”, aldus Saskia. Zaterdag 1 oktober 19.00 u Kapel Park Stanislaus: Eucharistie viering op de vooravond van de 27ste zondag door het jaar met samenzang Intenties: Lena Verheijen-Buijckx (jgt.); Jo van Haaren-Zoontjens e.v. Piet van Haaren (verj.) Bedevaart naar Banneux Op woensdag 12 oktober gaan we met de parochie naar het Mariaheiligdom te Banneux (40 km onder Maastricht) voor een dagbede- vaart. We vertrekken met de bus om 7.30 u vanaf de Joanneskerk, De Lind 50, te Oister wijk en zijn daar om 20 u weer terug. De kos ten bedragen 43,50 p.p. U kunt zich opgeven via: secretariaat@jozef-parochie.nl (tel. 521 33 76). Flyers zijn achter in de kerk verkrijg baar. Wij vragen om uw stem! Wie in Moergestel kent nu niet die mooie gemengde zangvereniging Crescendo. Het koor dat op diverse plaatsen in en rond Moergestel jaarlijks uitvoeringen geeft. In dit koor hebben ongeveer 30 mensen weke lijks veel plezier met elkaar en bij het inoe fenen van het repertoire. Dit repertoire be staat, zoals u weet, uit licht klassieke en popu laire nummers. De koorleden hebben niet alleen zelf plezier hierin, maar ze bezorgen ook velen in de regio op gezette tijden een mooie avond of middag uit. En dit alles al meer dan 75 jaren! Alleszins dus de moeite waard om uw stem uit te brengen op gemengde zangvereniging Crescendo in het kader van de actie “Hart voor uw Club” van de Rabobank. Dat kan van 4 t/m 17 oktober aanstaande, wanneer u beschikt over de unieke code die u kunt ont vangen van de Rabobank. Wil je meer weten over Saskia en over trans formatie coaching/hoger bewustzijn/engelen, lees dan meer op haar website saskiabasten.nl en houdt ook het Huis voor Zingeving in de gaten. Opening nieuwe schooljaar Zondag 2 oktober om 11.00 uur is in de kerk de eerste gezinsviering van het nieuwe school jaar. Het thema van de viering zal zijn: geloven in Jezus iets doen voor de ander. Het koortje de Muzieknoten zal de viering muzikaal on dersteunen. Tijdens een gezinsviering willen we alle kinderen de mogelijkheid geven om iets actiefs mee te doen, zodat ze zich zo goed mogelijk betrokken voelen bij datgene wat er allemaal gebeurt in de kerk. Kinderen mogen mee zingen, iets lezen, boekjes mee uitdelen, misdienaar zijn om de pastor te hel pen of helpen bij de collecte. U kunt uw kind hiervoor opgeven bij dorris.rijnen@jozef-parochie.nl Dinsdag 4 oktober 9.00 u Mariakapel van de kerk Sint Jans Ont hoofding: Eucharistieviering met aansluitend aanbidding van het Sacrament (gedachtenis van de heilige Franciscus van Assisië) Nieuwe aanbod: 3 x ‘Geloofsvorming voor volwassenen’ Op 11 oktober a.s. start in onze Jozefparochie de nieuwe cursus: ‘Leerhuis Johannes-evan gelie’. Het is een doorlopende maandelijkse bijbelcursus over het evangelie van Johannes. Aan vang 19.30 u in het parochiecentrum van de Petruskerk te Oisterwijk. Vervolgens start op donderdag 27 oktober de nieuwe cursus ‘Geloofsbelijdenis van de Kerk. Geloofsonderricht voor volwassenen’. Het is een verdiepingscursus over de betekenis van de plechtige geloofsbelijdenis in de geloof straditie en in het nu. Ook die wordt maan delijks gehouden in het parochiecentrum van de Petruskerk te Oisterwijk, aanvang 19.30 u. Daarnaast zal in januari de oecumenische Alpha-cursus opnieuw van start gaan in de pastorie van de Joanneskerk te Oisterwijk. De “Alpha” is een serie van 10 bijeenkomsten voor wie (hernieuwd) kennis wil maken met het geloof. Een folder met de nieuwe aanbod ligt achter in de kerk en staat op www.jozef-parochie.nl; aanmelden via secretariaat@jozef-parochie.nl of persoonlijk via de pastor. Donderdag 29 september 19.00 uur is er weer een nieuwe uitzending, waarin deze week o.a.: Vierde trekking SMC Super- loterij; WieKentKunst 2016; Vitrine Reuzengilde; Stichting Tess. Vrijdag 30 september v.a. 19.00 en zaterdag 1 oktober v.a. 12.00 uur kunt u de uitzen ding ook bekijken (zonder de loterij). Voor niet-Ziggoabonnees zijn de uitzen dingen ook via het youtubekanaal van MTV ook te bekijken. Kijk ook eens op internet: www.moergesteltv.nl/iets gemist! MTV Radio Zondag 2 oktober kunt u luisteren naar ZM van 10.00-12.00 uur. Presentatie: Ron Hermus; techniek Joris Laurenssen. 0900 332 22 22 PAGINA 2 ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 28 SEPTEMBER 2016 ■■■■■■■■■■MHHMHHBBHBHHHBBHMHMMHMMM p: Industrieweg 16, 5066 XJ Moergestel t: (013) 513 1316 i: www.moergesteltv.nl; e: info@moergesteltv.nl .513 1424 .513 1204 Kerk: St. Jans Onthoofding Parochiecentrum 013 5132774 mailadres: st.jansonthoofding@jozef-parochie.nl voor noodgevallen: 06 1029 4358. Zie ook: www.jozef-parochie.nl Misintenties 14 dagen voor afroepweekend opgeven VRIJWARING VAN AANSPRAKELIJKHEID 'Moergestel-Nleuws' kan op geen enkele wijze aansprakelijk gesteld worden voor publicatie van teksten en afbeeldingen. Deze worden geplaatst onder volledige verantwoording van de inzender(s) daarvan. Wij kunnen ook niet de bron van toegestuurde afbeeldingen achterha len. Die verantwoording ligt daarom te allen tijde bij de Inzender(s). Vermelding van naam van de fotograaf wordt gaarne toegestaan. parochie Rode Kruis afdeling Oisterwijk-Haaren: Dorpscoördinator Moergestel: Éls Gelden, 513 1609; vakantiecoördinator Toos van der Sande, 513 3442 Bankrek.NL85RABO011.81.28.035; www.rodekruis.nl De Zonnebloem afd. Moergestel: secretaris Mevr. Patricia Mols, tel. 06-23110368 Charitas Oisterwijk www.charitasoisterwijk.nl Postbus 394, 5060 AJ Oisterwijk, tel. 06 20087292 Metgezel in Zingeving: Rouwverwerking Jan Daem, Tel. 528 6188 Thebe wijkverpleging Moergestel 24 uur per dag bereikbaar: Tel. 088-1176763; e-mail: buurtteam.moergestel@thebe.nl Doktoren Moergestel: W. de Lenne, Raadhuisstraat 32B P. Terwindt, Raadhuisstraat 32 P. Blessing-van Luijt, Raadhuisstraat 32 513 1204 Apotheek Moergestel, Kerkstraat 2 513 0757 ma-vrij: 08.00- 18.00 uur Apotheek De Stroom, Raadhuisstr. 32 ....513 1008 ma-vrij: 08.00 - 17.30 uur HUISARTSENPOST Parochiecentrum, telefoon 013 - 513 2774. Voor allerlei afspraken (doop, huwelijk, intenties, e.d.). Ma., di., do. en vrij, geopend van 10-12 uur. Ook voor dringende zaken belt u 013 - 513 2774 of mail: st.jansonthoofding@jozef-parochie.nl Parochiële Werkgroep Ziekenpastoraat. Mevr. C. v/d Zanden, Nieuwenhoflaan 1, tel, 513 6081 Politie alarm: 1-1-2

Weekblad Moergestels Nieuws | 2016 | | pagina 2