2016 Eric van Bladel wint Grote Gèèselse Geschiedenis Quiz Moergestelse vrijwilligersprijs voor Elly van Zon VAN ALPHEN Oisterwijk In Den Boogaard werd spontaan ‘Elly bedankt!’ gezongen Uw Gemeentenieuws op www.oisterwijk.nl WOENSDAG 28 SEPTEMBER 2016 41e JAARGANG Nr. 1866 Nog maar negen dagen en het is weer zover. Precies 51 teams hebben zich ingeschreven en besloten de strijd met elkaar aan te gaan. Wij als Quispelteam zijn hiermee dik tevre den en wij zijn er ook een beetje trots op, dat deze 4de editie meer dan 1500 mensen op de been zal brengen. Het aantal teams is wel een beetje gedaald, maar het aantal deelnemers per team is gegroeid. FOCWfl Trofee gemaakt door Ineke van de Loo met veel Moergestelse iconen Uit handen van burgemeester Hans Janssen ontvangt Elly van Zon het bronzen beeldje van reuzin Ermelindis. - - - - Elly van Zon was van 1990 tot 2015 bestuurs lid van Scouting St. Jan. Behalve bestuurslid heeft ze bij de scouting veel ander werk verzet. In de genoemde periode heeft ze de kleding van de scouting verzorgd. Kleding die kin deren over hadden werd bij Elly van Zon ingeleverd. Ze controleerde de kleding en herstelde die waar nodig en stelde vervolgens deze kleding beschikbaar aan kinderen die De Moergestelse vrijwilligersprijs is toegekend aan Elly van Zon. Ze kreeg de prijs vrijdagavond in Den Boogaard uitgereikt door burgemees ter Hans Janssen. De bekendmaking gebeurde onder grote publieke belangstelling. De 66-jarige winnares van de vrijwilligersprijs was totaal verrast en beduusd toen de zaal spon taan ‘Elly bedankt!’ begon te zingen. Op de hem eigen manier maakte burgemees ter Hans Jansen de winnares bekend door steeds een klein beetje meer te onthullen over de achtergrond van Elly van Zon. Uiteindelijk vatte hij de kenmerkende verdiensten van de Moergestelse samen met de twee kern woorden ‘keuken en kleding’. “Dan moet het toch wel duidelijk zijn wie het is”, grapte hij. Elly van Zon is de zestiende Moergestelnaar aan wie de vrijwilligersprijs is uitgereikt. Deze bestaat uit een bronzen beeldje van de Moergestelse reuzin Ermelindis. De idee ach ter de vrijwilligersprijs is immers dan een vrijwilliger net als een reus met kop en schou ders boven de samenleving uitsteekt. De offi ciële naam van de vrijwilligersprijs is ‘Gèèselse reus’. Bij de prijs hoort overigens ook een geldbedrag van 250 euro dat aan het goede doel moet worden besteed waarvoor de win naar zich inzet. Staat van dienst Voor Elly van Zon wordt dat nog een hele puzzel want in de loop van enkele decennia heeft zij zich voor verschillende organisaties ingezet. Een (zeker niet complete) greep uit haar voortreffelijke staat van dienst als vrij williger: Informatie Hoewel de deelnemende teams op de avond zelf voor de overhandiging van het boek de nodige informatie mee krijgen, toch een paar tips vooraf. De rol van de teamleider is zeer belangrijk. Hij/zij moet de taken goed verdelen en zorgen, dat er een paar leden meteen kunnen insprin gen bij bepaalde opdrachten. Belangrijk is ook de rol van MTV radio. Zorg, dat je de juiste frequentie of het juiste kanaal te pakken hebt (inl. Moergestel Nieuws). De door de Stichting WieKentKunst geor ganiseerde Grote Gèèselse Geschiedenis Quiz is gewonnen door Eric van Bladel. Hij had alle tien vragen goed beantwoord. Af gelopen vrijdagavond tijdens de openings avond van WieKentKunst in Den Boogaard ontving hij de aan de quiz verbonden tro fee. Deze prijs was gemaakt door Ineke van de Loo. De Moergestelse keramiste maakte er een iets heel bijzonders van met een Moerges telse toren in keramiek op een sokkel. Op de sokkel zette Ineke van de Loo allerlei sym bolen die kenmerkend zijn voor Moergestel, variërend van de molen tot het kapelleke, de natuur, de boeren, de schoenindustrie en dat alles onder het vaandel van de Brabantse vlag. Zoals Ineke van de Loo dat in de bokaal tot uitdrukking bracht, is WieKentKunst al ne gentien jaar bezig met de identiteit en het erfgoed van Moergestel. Het afgelopen weekeinde organiseerde Wie KentKunst een evenement met als thema de geschiedenis van het dorp. Een onderdeel daarvan was de in MoergestelNieuws gepu bliceerde Grote Gèèselse Geschiedenis Quiz. De quiz bestond uit tien vragen. De inzen dingen werden beoordeeld door Jeanne Jon kers en Peter Vrijhoeven van de Stichting WieKentKunst. Zij wezen Eric van Bladel aan als winnaar omdat hij alle vragen had beantwoord en geen enkele fout had gemaakt. De Geheime Opdracht vereist, dat de afge vaardigde van het team al om 20.00 uur op de geheime locatie aanwezig is (locatie wordt ’s avonds bekend gemaakt). Tijd Degene, die het boek (de boeken) komt afha len moet op vrijdag 7 oktober om 18.45 uur aanwezig zijn in Den Boogaard. Na een aantal instructies krijgt hij/zij het opdrachtenboek mee en kan zich dan naar zijn/haar team begeven. Kom a.u.b. op de fiets en voer buitenopdrach ten ook uit op de fiets. Niet alleen voor de veiligheid van jezelf, maar ook voor die van anderen. Een ongeluk bederft voor iedereen de avond en zoals we in Gèssel wel eens zeg gen; “Ut goa nie om een koej”, maar om de eer! Laatste week In de volgende uitgave van Moergestel Nieuws en via onze website krijg je eventueel nog aanvullende informatie over de quizavond van 7 oktober. En houd natuurlijk zaterdag 15 oktober in je agenda vrij voor de bekendmaking van het winnende team en de feestavond in ’t Draai- boompje’. Je kunt alles volgen via www.quispelmoer- gestel.nl Natuurlijk word je ook via Twitter, Facebook, enz. de hoogte gehouden van de nieuwste ontwikkelingen. Foto: Paul Spapens ze nodig had. Ze deed elke week de was, maakte gordijnen en zelfs vlaggen voor het scoutinggebouw. - Al meer dan tien jaar is ze verantwoordelijk voor de keuken tijdens de rommelmarkt en de speelgoedmarkt van de scouting. Namens de scouting organiseert Elly van Zon de col lecte van Jantje Beton. Al vijftien jaar is Elly van Zon betrokken bij de Sinterklaasviering in Moergestel. Ze maakt de kleding van Sinterklaas en zijn Zwarte Pieten. Hetzelfde vrijwilligerswerk doet ze voor twee gilden: Sint Sebastiaan en Sint Barbara en het gilde Sint Joris. Al vele jaren verzorgt ze de kleding van beide gildes. - Voor de parochie heeft Elly van Zon de liturgische kleding van de pastoor en van de misdienaars verzorgd. Als vrijwilligster zet ze zich bovendien in voor het poetsen van de kerk van Moergestel. Ze heeft de kleding van seniorenkoor Echo verzorgd. Jarenlang gaf ze handwerkles bij de KBO. Veel felicitaties Na de bekendmaking door burgemeester Hans Janssen vormde zich een lange rij om de kersverse vrijwilligster van het jaar te feli citeren. Dat gebeurde onder het toeziend oog van reuzin Ermelindis. Onder de vele aan wezigen bevonden zich ook inwoners van Heukelom en Oisterwijk. Deze solidariteit met dit Moergestels eerbetoon werd door de organisatie zeer gewaardeerd. De Moergestelse Vrijwilligersprijs is een ini tiatief van de Stichting WieKentKunst. Winnaar Eric van Bladel met de door Ineke van de Loo ontworpen trofee van de Grote Gèèselse Geschiedenis Quiz. Foto: Paul Spapens Weekblad voor Moergestel e es Voor de antwoorden op de vragen zie pagina 3 Nu bij schadeherstel: 2 GRATIS TOEGANGSKAARTEN voor een thuiswedstrijd van Willem II Uitgave en redactie: Buro '76, Kloosterlaan 2a, 5066 AN Moergestel Tel. (013) 513 2268 - e-mail: buro76@planet.nl Inleveren kopij via e-mail: tot uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties: tot uiterlijk maandag 12.00 uur nieuws gemeente ƒ5*— o QuiSpel EUIiüGAfiAfiilBflKlJf AUTOSCHADES: - q mis 18SÜ Kraaivenstraat 24, 5048 AB Tilburg Tel. (013) 542 17 55 info@msvanalphen.nl Nieuw: maak online een herstelafspraak of vraag online een geschat schadebedrag op! Ga naar www.vanalphenautoschades.nl GRATIS: VERVANGEND VERVOER GRATIS: HAAL- EN BRENGSERVICE Wij zijn aangesloten bij Aegon, NH1816, Schadegarant en vertrouwensreparateur voor Interpolis/Centraal Beheer Achmea

Weekblad Moergestels Nieuws | 2016 | | pagina 1