en Geef voor blinden slechtzienden. 'DANKJEWEL' GUO-concert Martin Hayes Dennis Cahill Stichting Voor en Door Moergestel doneert Moergestel TV Poppentheater in de herfst F 'ogen^ naar 4333 en donee I Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl Seniorenvereniging Moergestel 50+ behartigt uw belangen Nederland telt nu al 350.000 blinden en slechtzienden. Dat aantal groeit snel. Wij helpen met onderwijs, hulpmiddelen én onderzoek. Help ook mee: steunBartimeus.nl Martin Hayes haalt zijn muzikale inspiratie niet alleen uit de traditionele Ierse muziek, die hij van pa BJ. Hayes leerde. Hoorbaar zijn ook invloeden van Arvo Part, jazzfenomeen John Coltrane en meester op de viola da gamba Jordi Savall, de Catalaan met wie hij in 2015 de grote concertlocaties in Groot-Brittannië en Ierland aandoet. De traditie is altijd respectvol nabij, zij het geplaatst in een nieuwe muzikale dimensie qua ritme, melodie en klankkleur. Ook buiten de folkscene waardeerde de vakpers hun twee cd’s tot nu toe met de grootste lof en deelde meermaals de maximale vijf sterren toe. stichting. Ook aan het culinaire gedeelte wordt weer de nodige aandacht geschonken! Als bestuurslid is Theo Jacobs verantwoordelijk voor deze invulling van de avond. ”Er zijn weer genoeg ideeën voor een verrassend menu”, aldus Theo. Stichting Voor en Door Moergestel, p.a. Burg. Poortstraat 47, Moergestel e-mail: info@voorendoormoergestel.nl (ook voor eventuele aanmelding voor de feestavond) U kunt zich nog aanmelden via de website www.voorendoormoergestel.nl of bij een van de bestuursleden. Kosten zijn 100,- per per soon, all-inclusive. “Bij een uitverkochte avond kan Moergestel TV rekenen op de door hun gewenste professionele camera”, zo zegt Joke van Dal, penningmeester van de stichting. Bij aanmelding geldt: Vol is vol. Hart voor uw club SVM De seniorenvereniging Moergestel doet ook dit jaar mee met de Rabobankactie “Hart voor uw Club”. Omdat eind volgend jaar 2007 het 60 jarig jubileum wordt gevierd willen wij onze leden senioren een onvergetelijke dag bezorgen. Dit is dan ook ons aangemeld doel. Hier gaan we voor. Als u lid bent van de Rabobank en u wordt in de periode 4 tot 17 oktober uitgenodigd om te stemmen; denkt u dan aan de SVM? Onze senioren verdienen toch uw betrokkenheid? bartiméus sonneheerdt lers-Amerikaanse wereldtop zondag 2 oktober in Tiliander Oisterwijk Met Martin Hayes Dennis Cahill heeft concertorganisatie Groeten Uit Oisterwijk op zondagmiddag 2 oktober de absolute wereldtop uit de Celtic Music op haar podium. De Ierse fiddler en de Amerikaanse gitarist verzorgen het tweede van veertien concerten uit GUO-concertserie 2016/2017. Het concert bij GUO is het enige van dit duo in Nederland, begint om 15.00u. Kaarten via www.tiliander.com of tijdens kantooruren op 521 7220. Heeft u belangstelling dan kunt u zich wenden tot onze contactpersonen voor vragen of een inschrijfformulier. Frans Laureijssen, de Looyakker 4, Moergestel tel. 513 2763. e-mail: franslau@ziggo.nl of Dion Rijnen, ‘t Vunderke 22, Moergestel tel. 513 1838. e-mail: dionrijnen@home.nl Super-combi The Gloaming Met lers-Amerikaanse super-combi The Gloa ming doet hij sinds 2014 de muzikale wereld versteld staan. Zijn integratie van geraffineerde tot explosieve authentiek lers-Keltische mu ziek met jazz en klassiek slaat in als een mete oor. De fiddles van Hayes en Raghal-laigh, gecombineerd met de ijle, klagende vocalen van O Lionaird, het soms spaarzame, maar dan weer uitdrukkelijk aanwezige pianowerk van Thomas Bartlett en het subtiel ondersteu nende gitaarwerk van Dennis Cahill zorgen voor een onvergetelijke luisterervaring. Wonderlijke beleving Bij elk concert opnieuw wekt het verbazing hoe twee muzikanten op een podium, slechts gewapend met akoestisch gitaar en viool, zo’n in extremis rijk, vol, eigen en spannend geluid weten te produceren. Met ogen en oren open ziet u een duo, maar hoort u een orkest. Een niet te missen, wonderlijke beleving voor muziekliefhebbers met open mind naar ver nieuwende, Ierse muziek met respect voor haar Keltische oorsprong. Ofwel: hoe urgent traditionele muziek uit Ierland, eenmaal in meesterlijke handen van Martin Hayes Dennis Cahill, ook anno 2016 kan zijn. Stijldansen voor 50 plus in Moergestel Bent u 50+ en houdt u van dansen; bij onze stijldansclub is het komende seizoen weer plaats voor enkele nieuwe paren. Binnen onze club, die dit seizoen al 40 jaar bestaat, is naast het dansen vooral ook het onderlinge contact en het plezier belangrijk. Alles kan, niets moet. Onze club telt momenteel naast Moergestelse leden ook leden uit de omliggende plaatsen zoals Oisterwijk, Hilvarenbeek, Best. Herfstvoorstelling in het poppentheater in Oisterwijk Op woensdag 28 september en woensdag 5 en 19 oktober speelt Marleen Groenland van pop pentheater ’t Groene Land de herfstvoorstel ling ‘De verdwenen paddenstoel’. De voor stelling begint om 15.00 uur en vindt plaats binnen in het poppentheater ‘De Witte Lelie’ dat op het terrein van het Natuurtheater Oister wijk ligt. Na de voorstelling is er een boswandeling/ speurtocht, waarbij de kinderen de verdwenen paddenstoelen gaan zoeken. De gehele voorstelling, inclusief wandeling, is bedoeld voor kinderen in de leeftijd van 4 jaar tot en met 8 jaar met hun ouders, opa's, oma's en voor wie maar wil. De entree bedraagt 5.00 per persoon en het duurt ongeveer twee uur. Reserveren: telefoonnummer 528 4008. e-mailmarleen@groenelandtheater.nl lers-Amerikaans De ouders van Dennis Cahill verkasten van County Kerry in Ierland naar de States waar Dennis in Chicago werd geboren. In de tach tiger jaren liep hij daar als jong gitarist de naar Amerika geëmigreerde Martin Hayes tegen het lijf. In jazzrock-formatie Midnight Court fuseerden en experimenteerden ze er op los. In de negentiger jaren liet Martin Hayes zijn fiddle nieuw leven blazen in zijn traditionele, Ierse roots. Na twee albums hervatte hij de muzikale samenwerking met Dennis Cahill. Uitgangsbron was de lyrische muziek van East Clare. Nooit meer handen wassen Mocht u een Ierse krantenboer van chauvi nisme verdenken, op zondagmiddag 2 oktober toetst u zijn oordeel helemaal zelf. En wel bij GUO in Tiliander te Oisterwijk. Want de Ierse maestro rukt zich met zijn Amerikaanse gitaar- maatje Dennis Cahill voor even los uit hun supergroep The Gloaming voor een toertje tussendoor. Voor Groeten Uit Oisterwijk aan leiding om ze in te plannen in haar GUO- concertserie. En voor de GUO-programmeur reden handjes te schudden om de zijne ver volgens nooit meer te wassen. Want voor hem is Martin Hayes al bij leven de Miles Davis en Jimi Hendrix van de folkscene en far bey ond. In de toekomst praten muziekliefhebbers met eenzelfde bewondering over Martin Hayes als nu over Miles Davis en Jimi Hendrix: alle drie virtuoos in hun genre op hun instrument! Aldus Irish Times in februari 2015. Martin Hayes is geen jazz- of rock-crack op trompet of leadgitaar, maar folk-gigant op fiddle. Zijn passie: Celtic Music uit eigen land. Maar dan wel naar de eigengereide, eigentijdse meesterhand gezet. Wij dansen en oefenen onder andere quickstep, Engelse wals, tango, samba, slow-foxtrot, rumba, cha-cha-cha met daarnaast af en toe een line-dans. Het nieuwe seizoen start weer op woensdag 28 september en eindigt eind maart. De dans lessen zijn steeds op de woensdagmiddag in Den Boogaard in Moergestel van 13:15 uur tot 14:15 uur. Na de les is er een pauze om met een drankje wat bij te praten. Aansluitend bestaat de mogelijkheid om te oefenen, elkaar te helpen met de geleerde danspassen of gewoon vrij te dansen. De danslessen worden steeds verzorgd door dansleraar Nico Kuipers samen met zijn assis tente. Elk jaar organiseren wij ter afsluiting van het seizoen een gezellige avond in de vorm van een diner-dansant. Allemaal reuzengezellig dus. “Een nieuwe editie, een nieuw “Goed Doel” en een verrassend thema”. Zo begon voorzitter Cees van Dal de eerste vergadering van Stichting ‘Voor en Door Moergestel’ ergens in maart van dit jaar. Uit de diverse aanmeldingen is Moergestel TV dit jaar gekozen tot het goede doel. Moergestel TV is een begrip in het dorp. Al vele jaren verzorgen zij als plaatselijke omroep tv- en radio uit zendingen, gemaakt door vele vrijwilligers. Dan het avondvullende programma: in eerste instantie zit het bestuur bij elkaar in de vorm van een brainstorm-sessie. De vraag “hoe gaan we onze gasten vermaken?” leidt in eerste instantie tot bijzondere ideeën. We willen onze gasten een bijzondere avond voorschotelen, met enkele verrassende items. Dat de Stichting ‘Voor en Door Moergestel’ de lat hoog legt, hebben de eerdere gasten de afgelopen jaren mogen ervaren. We kunnen op onze thema-avond zo’n 64 gas ten ontvangen. We hebben deze keer gekozen voor 1 locatie. Waar? Dat blijft voorlopig een verrassing. Op de definitieve uitnodigingen wordt de locatie bekend gemaakt. Onder de naam ‘Wild Wijn’ vindt deze avond plaats op zaterdag 5 november 2016. “Het belooft wederom een leuke avond te wor den!” aldus Frans Kools, secretaris van de Nu, een kwart eeuw verder, spelen ze niet alleen samen in The Gloaming maar ook nog altijd als duo. De dienende, maar dwingende gitaar-ritmes van Cahill, met versiering, solo, accentje, legt de ultieme basis waarop Hayes met uitgesponnen fiddle-soli excelleert. Soms breekt de zon door in een serene of juist lustige wereld, dan snijdt een klaagzang (lament) over het betrekkelijke, vergankelijke leven diep door de menselijke ziel. MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 21 SEPTEMBER 2016 PAGINA 9 350.000X J VERENIGING Cenn)a/ig 2’5°€/sms

Weekblad Moergestels Nieuws | 2016 | | pagina 9