2016! Heeft u Hart in en om voor Crescendo? Wij vragen om uw stem! Moergestelglas bestuur zoekt aanvulling in MOERGESTEL Een lekker rondje boeken Jongerenwerk Moergestel 25 jarig bestaan Op zaterdag 24 september zijn er ver schillende activiteiten gepland om stil te staan bij 25 jaar jongerenwerk in Moergestel. In de middag vanaf vier uur start er een netwerk bijeen komst toegankelijk voor organisaties, stichtingen, verenigingen of perso nen die zich betrokken voelen bij het jeugdwerk. Heeft u geen uitnodiging ontvangen aarzel niet en stap gewoon binnen. Mooie gelegenheid om het resultaat van de verbouwing te bewonderen. Collecteweek Fonds Verstandelijk Gehandicapten Hoveniersbedrijf van de Ven in actie voor Hovenier Helpt Het nieuws eigen dorp vind je wekelijks bij ons: 'Moergestel- Nieuws'! Binnenkort bij het Huis voor Zingeving 1 De coöperatie MoergestelGlas beheerd het glasvezelnetwerk in het buitengebied van Moergestel, en wij zoeken een extra bestuurslid die ons wil vertegenwoordigen binnen KempenGlas. Klinkt het Interessant en heb je affiniteit met glasvezel en diensten en tevens één keer per maand tijd om te vergaderen meld je dan even door te mailen naar: moergestel@kempen- glas.nl De deelnemers Wij zijn er best trots op, dat deze 4de editie meer dan 1500 mensen op de been zal bren gen. Dit moet resulteren in een vernieuwd aanbod voor de jeugd tussen 10 en 15 jaar. Echter we zitten ook met een andere uitdaging betrokken ouders die een steentje willen bijdragen voelt u zich geroepen loop de 24e binnen of mail naar bovenstaande adres. Partijen die ons financieel willen bijstaan kunnen een bijdrage doneren op NL 21 RABO 0134534700. Nog een dag of 17 en dé avond van Gèssel vangt weer aan. De spanning in het dorp is nu al te snijden. Ongeveer 50 teams hebben zich al ingeschreven. Hoewel wij als Quispelteam hiermee dik tevreden zijn, willen wij die enkeling die het vergeten is, toch de kans geven om nog in te schrijven. Uiterste datum wordt 23 september! dingen, oud en jong, rangen en standen komen (hoewel Gèssel kent die laatsten niet!). Horeca, gilden, families, verenigingen, buurtschappen, vriendengroepen en bedrijven werpen zich in de strijd. Ze laten zien, dat Moergestel liever ’s avonds een spelletje speelt, dan dat het naar een kijkkastje zit te gapen. bockbieren. Dat maakt het zeer de moeite waard om de gevraagde gegevens op de kaart zo volledig mogelijk in te vullen. En zet er dan niet de naam van de groep op of van een van de groepsleden, maar je eigen naam. Dan maak je namelijk meer kans. De organisatie haalt de kaarten met dezelfde naam er namelijk uit. Brasserie 43 Ook dit jaar is er weer een nieuwe horecadeel- nemer. Brasserie 43 die in het pand zit van de voormalige Schouw, doet voor het eerst mee. En het leuke van dit jaar is dat er weer meer kasteleins voor een bockbier hebben gekozen van onbekende brouwerijen. Dat maakt het voor de trouwe deelnemers een stuk gevari eerder. Oisterwijkse Uitdaging Het jongerenwerk is samen met de Oisterwijk se uitdaging het activiteitenaanbod voor het najaar aan het invullen. Maatschappelijke betrokken organisaties spreken hun netwerk aan om te voorzien in activiteiten. Op dit moment worden er lijntjes uitgezet naar ver schillende partijen. Ervaar je eigen Akasha Kronieken - Helena Struik Er bestaat een onmetelijk kosmisch geheu- genveld,.ook wel de Akasha Kronieken ge noemd. Dit veld is snel en eenvoudig toegan gelijk voor iedereen. Contact daarmee maken is niet moeilijk, zo laat spiritueel counselor Helena Struik u tijdens deze workshop zien. Info: 5 oktober, 19.30-22.00, Kloosterdreef 4 in Moergestel, 25 pp Aartsengelen initiaties - Saskia Basten Als je een aartsengelenintiaties doet, dan maak je een persoonlijke, energetische verbinding met een specifieke aartsengel. Deze serie van vijf initiaties is echt heel bijzonder en kan een hele nieuwe (innerlijke) wereld voor je openen. Bovendien verhogen ze jouw trillingsenergie. Info: start 12 oktober,9.30-11.30, Krijtestraat 20 in Moergestel, 25 pp per keer 125 in to taal). Aanmelden en meer info: http://huisvoorzin- geving.nl/ Laatste week In ‘n volgende uitgave van Moergestel Nieuws en via onze website krijg je de laatste informatie over de quizavond van 7 oktober o.a. over de plaats van afhalen, het quizboek, de plaats van inleveren en de trofee. En niet vergeten 15 oktober: de bekendmaking van het winnende team en de feestavond in ‘t Draaiboompje’. Je kunt alles volgen via www.quispelmoerges tel.nl En heeft u ook weer zo’n zin in het bockenrondje door Moergestel in een volle huifkar met lotgenoten die ook voor het volgende bockbiertje op sjouw gaan. Samen zingen uit volle borst tot de Bockenwagen gearriveerd is bij de volgende kastelein die zijn bockbiertje met een bijpassend hapje al klaar heeft staan. De stemming zit er altijd goed in onder de deelnemers aan het jaarlijkse Bockspringen. Dat zal zondag 9 oktober zeker ook weer het geval zijn. Dus zorg dat u er bij bent. De Bockenwagen is al opgetuigd en staat op die dag vanaf 14.30 uur klaar. Vorig jaar gingen meer dan 500 deelnemers op deze manier op stap. Ook nu rekenen we weer op minstens zo veel Bockbier liefhebbers. Voor de horeca Moergestel is dat geen pro bleem. Ze hebben met zijn allen 11 verschil lende bockbieren ingeslagen. Met een strip penkaart die je in het le café koopt, ga je in elk van de 10 cafés een bockbiertje proeven. Natuurlijk kun je met de strippenkaart ook een andere consumptie nuttigen. Prijs En dan is er ook nog iets te winnen. Als je je "strippenkaart" die je in je eerste café koopt en in elk te bezoeken café laat aftekenen nadat je je bockbiertje besteld hebt en je volle kaart bij het laatste café afgeeft, maak je kans op 1 van de 6 prijzen. Er worden uit alle ingeleverde kaarten 6 namen getrokken. De trekking vindt in de week na het bockspringen plaats. De deelnemers die uit de hoge hoed komen, krij gen zo spoedig mogelijk bericht dat ze prijs hebben. Elke prijs is voor elk van de zes dezelf de, namelijk een volle krat met verschillende Op dezelfde zaterdag is er vanaf zes uur een BBQ om de vrijwilligers te bedanken voor de inzet van de afgelopen jaren maar ook om de klussers en betrokkenen te bedanken voor hun bijdrage tijdens de verbouwing die recent gerealiseerd is. Tijdens deze BBQ schuiven oud bezoekers, vrijwilligers en beroepskrachten aan die vanuit het verleden actief zijn geweest in de Vision” periode. Wie er meedoen aan deze quiz? Als je de deel nemerslijst bekijkt, zie je dat ze uit alle gele- Vision Reünie Na de BBQ rond de klok van negen uur barst de Vision Reünie los toegankelijk voor iedereen die in het verleden de weg wisten te vinden naar de Bosstraat en los gingen bij o.a. de SL Adicted party’s. De oud gedienden Hard- style DJ’s zullen weer met wat platen gaan smijten. Het belooft een ouderwetse feestje te worden tot in de late uurtjes. Sportief Wij doen een beroep op alle inwoners van ons dorp om mee te werken aan het slagen van de quiz. Veel mensen zullen waarschijnlijk worden gebeld om informatie te geven, die de deelne mers zelf niet kunnen vinden in boeken, kran ten, tijdschriften of via Google. Het kan natuur lijk vervelend worden als er tientallen mensen naar jou bellen. Wees echter sportief en geef iedereen het correcte antwoord. Hoe meer je gebeld wordt, hoe meer dat blijkt, dat je een bekende Moergestelnaar bent; en dat is toch ook een hele eer! Quispel wordt door ieders medewerking nog meer een quiz voor en door Moergestel. Wij rekenen op jullie medewerking en sportivi teit. Volgende week 26 september tot 1 oktober is het weer collecteweek voor het Fonds Verstandelijk Gehandicapten. Doelstelling van het fonds verstandelijk gehan dicapten: Het leven van mensen met een ver standelijke beperking leefbaar maken en ver rijken. Het Fonds Verstandelijk Gehandicapten zorgt ervoor dat mensen met een verstandelijke beperking toch in kleinschalige woonvormen kunnen gaan/blijven wonen en steunt hun daarbij door financiële tegemoetkomingen voor de inrichting van gemeenschappelijke ruimtes, tuin of speeltoestellen. Verder onder steunen zij ook projecten waarin mensen met een verstandelijke beperking zich verder kun nen ontplooien. Ook dit jaar doen wij weer een beroep op u voor een bijdrage aan het Fonds Verstandelijk Gehandicapten. Hiervoor komen de collectanten volgende week weer bij u aan de deur om te vragen dit Fonds, voor de mensen met een verstandelijke beperking, te steunen. Door uitvallen van enkele collectanten zijn wij op zoek naar een aantal mensen die ons één of meerdere avonden willen helpen met collecteren. Dit alles om mensen met een verstandelijke beperking te steunen door hun talenten verder te kunnen ontwikkelen en om in een woon voorziening te kunnen gaan/blijven wonen. Mocht u interesse hebben om het Fonds Verstandelijk Gehandicapten te helpen kunt u met mij contact opnemen. Toon Moorman (coördinator Moergestel) Tel: 06-20802389 Reden genoeg dus om er op 9 oktober weer bij te zijn. Biertjes, hapjes en veel sfeer in de kroegen en natuurlijk in de Bockenwagen. Vereniging Bierproeven Moergestel en de Horeca Moergestel rekenen op je. Tot dan. Kindertheater Op zondag 2 oktober staat er een kindertheater ingepland is samenwerking met theater Niks en van Alles met als thema Opa’s en Oma’s voor altijd jong. Een leuke middag met een komische voorstelling, lezing en workshop. Aanvang kwart voor vier entree (vrijwillige bjjdrage) leeftijd 5 tot en met 10 jaar. Ouders en Opa’s en Oma’s ook van harte welkom. We hebben plek voor 50 paar billetjes aanmelden via m.lapien@planet.nl In de week van de hovenier, 26 september tot en met 1 oktober, gaat Hoveniersbedrijf van de Ven in actie voor Hovenier Helpt, het initiatief waarbij een hulpbehoevende wordt ondersteund in zijn of haar ‘groene’ werkzaamheden door een vakbekwaam hovenier. Tot 1 september was er de mogelijkheid om projecten aan te melden voor dit landelijke initiatief. Ook in deze regio werden diverse projecten aangemeld. Initiator van het project, TuinKeur, heeft vervolgens een groot aantal projecten gekoppeld aan de deelnemende hove niers. Voor Hoveniersbedrijf van de Ven was het geen moeilijke beslissing om deel te nemen aan het project. Eigenaar, Hans van de Ven, vertelt: ‘Toen wij werden benaderd voor dit project hebben we niet lang hoeven na te den ken. Hoe mooi is het als je met je passie voor groen hulpbehoevende mensen een hart onder de riem kan steken? Wij stellen graag ons vak manschap beschikbaar voor dit initiatief!’ Wie in Moergestel kent nu niet die mooie gemengde zangvereniging Crescendo. Het koor dat op diverse plaatsen in en rond Moergestel jaar lijks uitvoeringen geeft. In dit koor hebben ongeveer 30 mensen weke lijks veel plezier met elkaar en bij het inoefenen van het repertoire. Dit repertoire bestaat, zoals u weet, uit licht klassieke en populaire num mers. De koorleden hebben niet alleen zelf plezier hierin, maar ze bezorgen ook velen in de regio op gezette tijden een mooie avond of middag uit. En dit alles al meer dan 75 jaren! Alleszins dus de moeite waard om uw stem uit te brengen op gemengde zangvereniging Crescendo in het kader van de actie “Hart voor uw Club” van de Rabobank. Dat kan van 4 t/m 17 oktober aanstaande, wanneer u be schikt over de unieke code die u kunt ont vangen van de Rabobank. Alle koorleden van Crescendo danken u bij voorbaat voor de geboden steun. Jongeren Werk J Moergestel PAGINA 3 MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 21 SEPTEMBER 2016 o HMMHMMI F O Qufëpel Gèssel quispelt massaal UIT Vr. 23, za. 24, en zo. 25 september Wiekent- kunst Zo. 25 sept.: Reuzengilde in Park Stanislaus om 15.00u. Zo. 25 sept.: Historisch op de foto tijdens Wie- kentkunst tussen 12.00-16.00u. bij de bibliotheek St. Jansplein U kunt terecht voor fiets- en wandelkaarten tijdens openingstijden van den Boogaard ma t/m do. 9.00-23.00 u.; vr. 9.00-20.30 u. Info: WV Agentschap Moergestel St. Jansplein 5 5066 AR Moergestel Tel. 013-5136009 E-mail: wv-agentschap@denboogaard.nl Het WV-agentschap is verantwoordelijk voorde inhoud van deze Uit-agenda. Voor info: tel. 513 6009.

Weekblad Moergestels Nieuws | 2016 | | pagina 3