Gezien in Gèèsel r I I Ik I LIGTVOET SHOES II fe L\ VhebbS I E f®) Brandweer viert feest en bedankt jubilarissen Mij hebben een wens... V We zijn beni euwd kids - women - men Jan de Laat oftewel Jantje: 40 jaar trouwe brandweerdienst Jan is een heel bijzondere man. Zegt niet veel, maar als... dan is het raak. Als automonteur in Moergestel, met name overdag bij ieder uit ruk bijna altijd aanwezig. Jarenlang bevel voerder geweest. Ook heeft Jan jaren als chauf feur gefunctioneerd. Een prima chauffeur. De bijbehorende versierselen werden opge speld door de Regio commandant Leo Havermans. Hij bedankte de jubilarissen en ook hun partners met een mooie bos bloemen. Waarna het feestje op een gezellige manier werd voortgezet. Heb je de eerste schoentjes die bij ons gekocht zijn nog liggen? Maak er een foto van en stuur deze via post, mail of Facebook naar ons op. heid. Dat dit erfgoed gemakkelijk kan ver dwijnen bleek een jaar of tien geleden toen het Vonderpad door de gemeente werd opge offerd aan nieuwbouw. Het Torenpad is een dusdanig belangrijk erfgoed voor Moergestel dat Snel werk gemaakt moet worden van het opknappen en blijvend in goede staat houden van dit monument. Het Torenpad loopt van de Kerkstraat naar de Korenstraat. In de Kerkstraat komt het vrijwel pal tegenover de toren en de kerk uit. Andere namen die voor het Torenpad werden gebruikt zijn Jan van Góolepèdje (genoemd naar smid Jan van Gooi) en Van Hultenspèdje (naar bakker van Hulten). Foto: Paul Spapens. Omdat we inmiddels 25 jaar met veel passie Ligtvoet Shoes runnen, lijkt het ons leuk om te zien wat er de afgelopen jaren zo al de revue heeft gepasseerd op het gebied van schoenen JUBILARISSEN Sjonnie van Elderen 25 jaar (vrijwillige) brandweerman Alweer een jubileum van een brandweerman die het met de paplepel heeft binnen gekregen. Zag zijn vader als brandweerman in actie en wist toen.dat ik wil ook. Dat heeft hij gewe ten. In no time bij de beroeps binnen gekomen, opgeklommen naar ploeg chef. En ook daar in Tilburg een zeer gewaardeerde persoon. Met heel veel kennis van zaken en een op en top brandweerman. voor deze geweldige mooie hobby.’ ‘Ik wil hierbij, misschien nog wel allerbelang rijkste, zeker niet vergeten! Waar is een brand weerman als hij thuis niet een geweldige part ner heeft die achter hem staat. Als hij weer het warme bedje in kan duiken na een nach telijke uitruk. Een partner die dan zegt, “hoe was het?”. Vandaar dat ik jaarlijkse traditie zeker niet wil vergeten’, aldus Gerard waarna alle brandweerpartners een mooie bos bloemen ontvingen. Gerard Vugts 40 jaar trouwe brandweer dienst Gerard begon als vrijwilliger bij de brand weerpost Diessen. Waarna hij na 16 jaar ver huisde naar ons mooie Moergestel en daar direct weer aansloot bij de brandweer. In de loop der jaren doorgegroeid naar de functie van ‘Teamleider’. Weet op een rustige manier het team te motiveren om toch maar goed te blijven oefenen. V.l.n.r.: Teamleider Gerard Vugts, Jan de Laat en Sjonnie van Elderen. Brandweerpost Moergestel hield afgelopen zaterdag haar jaarlijkse feestdag. Teamleider Gerard Vugts: ‘Eén keer per jaar kijken we terug op wat er weer ge beurd is en wat we weer hebben moeten/mogen oplossen. Het was wederom een bewogen jaar.’ ‘Het aantal uitrukken wordt de laatste jaren iets minder maar daardoor niet minder heftig. Lastige klussen die onze post toch steeds maar weer opnieuw klaart met een enorm enthou siasme en vakmanschap. Neem de grote brand in de sporthal waarbij het een strijd was tegen het vuur, keihard wer ken was om de hal te behouden. Vooral ook omdat het met zomerse temperaturen gepaard ging. ‘Samen hebben wij al deze klussen geklaard, mijn complimenten hiervoor, ik ben trots op jullie. Er wordt keihard gewerkt en ieder van jullie staat klaar om zijn medemens te helpen daar waar mogelijk is. Jullie zijn er, en jullie doen het! Mannen bedankt!’, aldus teamleider Gerard Vugts. Gerard vervolgt: ‘We hebben weer een paar geslaagden dit jaar, manschappen, chauffeur en een fanatiek lid op de opleiding voor bevel voerder. Afgelopen week stond in Moergestel Nieuws een stuk met de vraag naar nieuwe leden. Ik hoop dat iedereen eens in zijn omge ving rondkijkt en mensen weet te motiveren Graag onder vermelding van je naam, mail en eventuele datum van aankoop. Het Torenpad verkeert in een erbarmelijke staat. Dat is op deze twee foto’s goed te zien. Het pad is op enkele plaatsen nauwelijks nog begaanbaar door hoge begroeiing en zeer veel onkruid. Een hekwerk staat dusdanig schots en scheef dat het een regelrecht gevaar is voor passanten. Het Torenpad is van oorsprong een kerkpad. Deze paadjes ontstonden doordat gelovigen uit het buitengebied de kortste weg zochten om in de kerk te komen. Het is zeer bijzonder dat er in Moergestel verschillende van deze paadjes bewaard zijn gebleven. Een voorbeeld daarvan is het Hippelpad. Maar ook andere paadjes zoals het Pastoorspaadje en het Simonnepad geven Moergestel een grote eigen- i*. - -• is SIS K PAGINA 11 ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 21 SEPTEMBER 2016 Beste klant, I I KST! Groetjes Maaike Peter Ligtvoet Raadhuisstraat 15 5066 AP Moergestel Openingstijden: T 013 513 18 67 info@ligtvoetshoes.nl ma. - do. 09.00 -18.00 uur vrij. 09.00 - 20.00 uurza. 09.00 - 17.00 uur www.ligtvoetshoes.nl Gratis parkeren voor de deur! jÊP! J S® 1 d

Weekblad Moergestels Nieuws | 2016 | | pagina 11