ZOEKERTJES’ SCHRIFTELIJK OPGEVEN! ZOEKERTJES Doe mee aan het gezondheids onderzoek 2016 van de GGD! Elke dag een activiteit rond Wereld Alzheimer dag BON Theatervoorstelling voor alle mantelzorgers van een naaste met dementie uit de gemeente Oisterwijk Plaats 'n Zoekertje! Het nieuws in en om eigen dorp vind je wekelijks bij ons: 'Moergestel-Nieuws'! Met een familiebericht in 'Moergestel-Nieuws' kunt u een geboorte, overlijden of huwelijk bekendmaken. Spullen die u niet meer gebruikt en kwijt wilt? Schoonmaak... Opruiming... Opgave of meer informatie via (013) 513 2268 of via e-mail: buro76@planet.nl 1 i Naam Is gezondheid ook zo belangrijk voor u? En wilt u graag uw mening daar over geven? Dat kan! Uw gemeente wil graag de juiste activiteiten organi seren om de gezondheid en het wel zijn van haar inwoners te bescher men en te bevorderen. Daarom voert de GGD Hart voor Brabant een grootschalig gezondheidsonderzoek uit in opdracht van uw gemeente. Om te weten te komen wat belangrijk vindt! Vul de vragenlijst in! Niet iedereen ontvangt de vragenlijst van de GGD, deelnemers worden willekeurig geko zen. Ontvangt u de vragenlijst? Doe dan mee! Ook als u gezond bent is uw deelname van groot belang. We hopen dat u mee wilt werken aan het onderzoek. Kijk voor meer informatie over de GGD op www.ggdhvb.nl De hele week zal ook in de bibliotheek een tafel zijn ingericht met boeken en informatie over het thema dementie. Ook zal er tijdens deze week in de horeca extra aandacht besteed worden aan dementie. Een aantal horecagelegenheden heeft aange boden in de daluren extra alert te zijn en schenken koffie met een speciaal voor deze gelegenheid gemaakte bonbon. Dus nodigen wij u van harte uit om een of meerdere activiteiten in deze week te bezoe ken en met ons uw kennis en kunde te delen en zo mogelijk uit te breiden naar de hele gemeenschap. Laten we met zijn allen extra aandacht schen ken aan mensen met dementie. Ons motto is “Zie de mens, Vergeet dementie”. Dus met andere woorden: kijk vooral naar de mens achter de ziekte. Ze kunnen nog zoveel w 1. Zeker de vaak vergeten doelgroep van mensen met beginnende dementie die nog thuis woont. Aan de buitenkant zie je niks maar als deze mensen zo lang mogelijk mee willen blijven doen in de maatschappij, bij vereni gingen, winkelcentra en horeca, zullen wij ons aan moeten passen. Zullen wij de ziekte moeten kunnen herkennen en er mee leren omgaan. Daarom is het zo belangrijk dat we kennis en kunde delen om op de toekomst voorbereid te zijn. Vrijdag 23 september is er de tweede training “Natuurbeleving” voor zorgprofessionals en mantelzorgers maar nu vanuit de Vloet. Als u mee wilt doen met de trainingen “Na tuurbeleving”, kunt u zich aanmelden via email bij info@dementiecooperatieoister- wijk.nl. Deelname is gratis. Inhoud voorstelling: Jet en Harrie, wie weet ben jij Jet of Harrie, zijn het je ouders, je buren of vrienden. Iedereen kent wel een Jet en Harrie. Zij staan symbool voor de grote groep mensen die jaar lijks te maken krijgen met de diagnose demen tie. Met Jet en Harrie introduceren wij een mens met dementie en zijn mantelzorgers/ver- De 4 zorg- en wooncentra in de gemeente Oisterwijk hebben in samenwerking met de Dementie Coöperatie Oisterwijk een themaontmoeting georganiseerd voor mantelzorgers van een naaste met dementie. Het is de theatervoorstelling “De dementie van Jet en Harrie” gespeeld door Ervarea. Een avond voor iedereen die betrokken is bij een persoon met dementie. Locatie is Tiliander Oisterwijk op 22 sep tember. Inloop vanaf 19.00 uur, aanvang 19.30 uur, einde 22.00 uur. Op woensdag 21 september is het Wereld Alzheimer Dag. Omdat Alzheimer één van de vele vormen van de ziekte Dementie is, heeft de Dementie Coöperatie Oisterwijk in de week van 18 t/m 25 september voor elke dag een activiteit geor ganiseerd die linkt aan dit thema. Dit met de bedoeling aandacht voor de ziekte de vragen die nog vaak een taboe is, maar waarmee we in de toekomst steeds meer te maken zullen krijgen in verband met de vergrijzing en de verbeterde gezondheidszorg. De Dementie Coöperatie Oisterwijk (DCO) wil op 21 september hun eerste ledenverga dering houden. Inmiddels zijn er al zo’n twin tig tal bedrijven, organisaties en particulieren lid van de DCO en dragen zo hun steentje bij om van Oisterwijk een dementie vrien delijke gemeente te maken. Deze vergadering wordt gehouden in het gebouw van de Rabobank aan de Burg. Ver- wielstraat waar zij gastvrij ontvangen worden. De Rabo-organisatie draagt de DCO ook een warm hart toe en heeft subsidies verstrekt voor de eerste 30 aanmeldingen die lid willen worden. Zij krijgen dan het eerste jaar de contributie terug. Er worden nieuwe initia tieven gepresenteerd, er is kunst te zien, een interview en na afloop gelegenheid tot napra ten en/of aanmelden onder het genot van een drankje en een hapje. Maandagavond 19 september zijn er lezin gen bij het Sociaal Innovatie Centrum (bij het Poirtershuis) en dinsdag 20 september een speciale thema avond in het Alzheimer café bij de Coppele. Woensdag 21 september is er in de middag een training “Natuurbeleving” mantelzorgers en zorgprofessionals vanuit Stanislaus in Moergestel om 13.30 uur tot 16.00 uur. ’s Avonds is de ledenvergadering bij de Rabo bank en donderdag 22 september is er in Tiliander een speciale voorstelling “De De mentie van Jet en Harrie”. Deze is georgani seerd voor zorgmedewerkers en mantelzorgers van de vier zorgcentra in onze gemeente. Na de voorstelling is er gelegenheid tot vragen stellen en napraten. Eind september ontvangt een groot aantal volwassenen in uw gemeente een uitnodiging om een vragenlijst in te vullen. De vragen gaan onder andere over gezondheid, leefstijl, sociale contacten, en zorg- en welzijnsvoor zieningen. Voor exacte dagen en tijden kunt u kijken op bijgaand programma. Dit programma zal ook nog in verschillende media geplaatst wor den en te vinden zijn op de agenda van Oister- wijk.nl. Zondag 18 september De week wordt geopend op zondag 18 sep tember in zorgcentrum de Vloet. Glaskunste nares Josette Meeuwis heeft geheel belange loos een kunstwerk aangeboden aan de Vloet om in de Alzheimertuin te plaatsen. In samen werking met onze stadsdichter Karin van den Heuvel, is er een gedicht in verwerkt. Het glaswerk zal onthuld worden door burge meester Hans Jansen samen met Alice Witlox. Haar man overleed in juli op slechts 50-jarige leeftijd aan de ziekte dementie. Dit was voor de Josette vooral de aanleiding om dit kunst werk te maken en voor mensen met dementie iets te betekenen. Hierna zullen vanaf de Vloet, vanuit Catha- rinenberg en het Poirtershuis, wandelingen starten die voor iedereen toegankelijk zijn. Rond de Vloet, het Poirtershuis, Catharinen- berg en Kerkplein zijn 2 korte wandelingen. Als u beide ommetjes wilt doen zit er ook een verbindende wandeling tussen de huizen in. De wandelingen worden begeleid door IVN- en Stadsgidsen die u van alles kunnen vertellen over de natuur en historie langs de routes. Tijdens deze uren (tussen 14.00 en 16.00 uur) zullen de verzorgingshuizen zorgen voor koffie of thee met een kleine versnape ring. Uw mening is belangrijk! De resultaten van het onderzoek geven inzicht in de mening van de bevolking over gezond heid en welzijn. Passen de voorzieningen bij voorbeeld bij wat mensen nodig hebben? Zijn er veranderingen vergeleken met eerdere onderzoeken? Zijn de problemen in de ge meente groter of doen we het juist beter dan elders in het land? De resultaten van het gezondheidsonderzoek worden in 2017 be kend gemaakt. Toegangskaarten kosten 2,50 per stuk en kunnen gekocht worden bij De Vloet, het Poirtershuis, Park Stanislaus, Catharinenberg of besteld via info@dementiecooperatieois- terwijk.nl zorgers (het netwerk van degene met demen tie). Alles lijkt goed te gaan als Jet en Harrie beide met pensioen gaan. Het leven ligt aan hun voeten, totdat er dingen gebeuren die Harrie een niet pluisgevoel geven. Jet blijkt te lijden aan de ziekte van Alzheimer. We volgen Jet en Harrie van het moment dat er niets aan de hand is totdat Jet is opgenomen op een verpleegafdeling, De voorstelling laat je lachen en huilen en geeft een inkijk in het proces van degene met dementie en de mantelzor gers. Met praktische en soms eenvoudige aan passingen is het leven voor beiden aangena mer te maken. Deze zeer persoonlijke voorstelling heeft humor en is tegelijkertijd confronterend, direct en emotioneel. PAGINA 6 ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 14 SEPTEMBER 2016 MMMMMMMM ■MMI Woonplaats Telefoon i i i- i i- i i i --- i i i i i- i i- i Onderstaand gedeelte ook invullen. Straat Uw ’Zoekertjes’ kunt u uitsluitend schriftelijk tegen contante betaling inleveren op ons redactie-adres. Schrijf wel duidelijk a.u.b. of gebruik onderstaande bon! Achter elk woord een hokje openlaten; elke punt of komma is ook een hokje. Voor brieven onder nummer betaalt u 1,50 extra. U kunt uitsluitend contant betalen! De bon kunt u in een envelop met daarbij het te betalen bedrag in de bus stoppen op ons adres: Kloosterlaan 2a, 5066 AN Moergestel. I I I I I I I I 1 I I I I I I I I I I I I I I I t/m 6 regels 3,50 t/m 10 regels 5,00 Gezocht: Interieurverzorgster voor be- drijfsobiect in Moergestel voor ca. 20 uur per week. Werktijden in overleg. Voor meer info tel.: 06-22607241. Op zondag 25 september wordt de week afge sloten met een expositie van atelier Beeld kracht in het Lodewijkskerkje met kunst werken die gemaakt zijn in het atelier door mensen met geheugenproblemen. Burgemees ter Hans Jansen zal hiervan de opening ver richten en staat tevens model om geschilderd te worden die middag. Zoekertjes’ UITSLUITEND schriftelijk opgeven en samen met het verschuldigde bedrag in de bus stoppen... Noveen St. Clara! Belangrijk: vraag al leen positieve dingen. Bid 9 dagen het Wees-gegroet bij een brandende kaars, ook als u er geen zin in hebt. Vraag 2 dingen die haast onmogelijk lijken om verhoord te wor den en iets wat u erg ter harte gaat. Laat de 9de dag de kaars geheel opbranden en publiceer dit bericht.TJ krijgt wat u vroeg. Van Spaandonk Onderwerkmakerij: voor alle schoenreparaties! Open: ma/ t/m vrij. 18.00-20.30 u., za. 9.00-15.00 u. Pr. Irene- straat 20, Moergestel, tel. 513 3489. Algemeen Belang is op zoek naar betrokken inwoners, die onze lokale politie ke partij willen versterken en verjongen en eventueel de ambitie hebben om ook raads- of commissielid te worden. Ben je geïnteresseerd, neem dan contact op met Ruud van de Ven, fractievoorzitter van AB (RCMVDVEN@hetnet.nl; tel. 513 1938) of met ons secretariaat (AB.signal@gmail.com; tel. 528 67553). Verdere informatie vind je op www.AB-oisterwijk.nl Computerhulp aan huis nodig? PC en MAC! Bel 06-24273661. No cure, no pay! Voor het reinigen van ramen en zonne panelen met osmosewater. Reiniging van terrassen, zwembaden, ornamenten enzo voorts. Allround Reiniging Swinkels Moergestel BV, 013-5133284. Dames van Moergestel! Ook voor u mooi gelakte nagels met Challec gellak van CND. Kom dan naar Salon Vinity. Tel. 06- 20449259. kosten, bü 'normale' grootte 3,50; anders 5,- p.stuk en worden alleen geplaatst bij CONTANTE betaling! Anoniem aangeboden Zoekertjes worden NIET geplaatst! VU-RIO, riolering ontstoppen en ver nieuwen. Frans van Vught, Berkel-Enschot, 013-5333864.

Weekblad Moergestels Nieuws | 2016 | | pagina 6