Stof ingepakt raadhuis gratis voor verenigingsleven Moergestel Moergestelnaren brengen hulpauto naar Afrika Expositie Louis van den Meijdenberg in Park Stanislaus Gèssels Oktoberfest Alzheimercafé dinsdag 20 september Wereld Alzheimer Dag staat dit jaar in het teken van dementievriendelijke samenle ving. Belangstellenden Brabantse vlag-stof kunnen zich aanmelden Anneke Pbs en Michel Vekemans beginnen aan avontuur van 7.500 kilometer C. V. De Pierewaaiers presenteert: I 5 ’MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 14 SEPTEMBER 2016 PAGINA 5 Louis van den Meijdenberg, geboren te Moergestel in 1949, exposeert van 16 Van het in de Brabantse vlag ingepakt raadhuis van Oisterwijk zijn vele vierkante meters stof overgebleven. De Stichting Oisterwijk 800 SPOT stelt deze stof gratis ter beschikking van het verenigingsleven van Moergestel, Heukelom en Oisterwijk. Belangstellenden kunnen dit kenbaar maken aan Albert Nooren: a.nooren3@hotmail.com De expositie is te bezichtigen van 16 sep tember tot 26 oktober 2016. Maandag t/m vrijdag van 10.00 tot 17.00 uur Zaterdag en zondag van 10.00 tot 16.00 uur Op zaterdag 1 oktober vertrekt het Moergestels stel Anneke Vos (1963) en Michel Vekemans (1962) vanuit Antwerpen voor een 7.500 kilometer lange reis naar Gambia in het westen van Afrika. De auto die hen daar naar toe moet brengen wordt ter plekke bij opbod verkocht. Het totale bedrag gaat naar een ontwikke lingsproject in Gambia. “Spannend”, zeggen ze in koor als ze gevraagd wordt naar hoe het voelt om aan zo’n avontuurlijke tocht te beginnen. Afterparty Na elven worden de lange tafels opgeborgen en is het tijd voor de finale. Double Wood Anneke Vos en Michel Vekemans zijn niet de eerste Moergestelnaren die deze avontuurlijke vorm van particuliere ontwikkelingshulp in de praktijk brengen. Begin april van dit jaar keerden Hennie van Schooien en Paul Spapens terug uit Gambia. Het was onder meer deze reis die Anneke Vos en Michel Vekemans in spireerde om het er ook op te wagen. Ze hebben al vaker door Afrika gereisd. De tocht die ze maken voert ze door Marokko, Senegal en Mauretanië naar Gambia. De onder neming is niet zonder gevaar. Voor de rit door Het raadhuis van Oisterwijk was gedurende twee weken ingepakt in de Brabantse vlag. Dit was de grootste culturele stunt afgelopen zomer in Brabant en voor Oisterwijk was het een grote publiekstrekker. Het gigantische project is volledig uitgevoerd door vrijwilligers. Op maandag 15 augustus is het kunstwerk afgebroken. Ook daarbij waren vluchtelingen van het AZC Oisterwijk behulpzaam. Zij heb ben het raadhuis eveneens mee ingepakt. Entree Het Gèssels Oktoberfest (GOF) wordt dus de grootste live biercantus in Moergestel ooit. We gaan vanachter en vanop onze lange tafels meezingen, meeschreeuwen en meeblèren. Tweeënhalf uur lang, van 20.30 tot 23.00 uur. Tussen het zingen door, wordt er gedronken. Simpel toch? Of je zingt, of je drinkt. Om tij dens de cantus niet te moeten hannesen met muntjes en andere betaalmiddelen, gaan alle deelnemers tijdens de cantus ‘all-in’. Een can- tuskaart kost 25,-.Hé, da’s maar een tientje per uur! Met zo’n cantuskaart ben je verzekerd van een mooie plaats aan een van onze lange tafels en wordt tijdens de cantus het bier non- stop aangevoerd. Kaarten zijn vanaf zaterdag 17 september 2016 verkrijgbaar bij café De Brouwer. De auto waarmee het Moergestelse stel de tocht onderneemt is een twintig jaar oude Opel Monterey. Er is het nodige aan versleuteld om hem geschikt te maken voor de tocht over ongebaande paden en door de Sahara. De 4x4- auto is volgeladen met hulpgoederen, van voet ballen tot balpennen, schoolspullen en kleding. Op 30 september organiseren ze een benefiet avond in hun horecazaak Ibiza aan de Heuvel ring in Tilburg. Iedereen die ze wil onder steunen is welkom. Aanvang 21.00 uur. Michel Vekemans: “Wij zullen het niet laat maken want de volgende morgen zijn we al vroeg op pad naar Gambia.” met zijn belangstelling voor kunst hebben de weg naar de schildersezel geplaveid. De werken van Louis worden getypeerd door een gelaagd rijk kleurenpallet wat bereikt wordt door ge mengde technieken met verf en resin. Na zijn succesvolle zomerexpositie in het Italiaanse Spoleto zijn de meest recente werken nu dicht bij huis te bewonderen. Op woensdag 21 september 2016 om 15.00 uur zal Louis in de aula van Park Stanislaus tekst en uitleg geven over zijn werken en de liefde voor de natuur met je delen. Iedereen is hierbij van harte welkom. Albert Nooren (links') en Henk de Ruyter hebben een van de pakken met vlaggenstof uitgepakt. De pakketten voor hen op het tafeltje is een deel van de totale hoeveelheid. Foto: Paul Spapens. Foto: Paul Spapens. Mauretanië wordt alleen toestemming gegeven als men een gewapende escorte van militairen accepteert. Anneke Vos en Michel Vekemans rijden in een konvooi van in totaal vijftien auto’s. Ze doen mee aan de Antwerpen Banjul Challenge. Deze ‘uitdaging’ viert dit jaar het tweede lustrum. september tot 26 oktober 2016 in Park Stanislaus met kleurrijke schilderkunst. Na jarenlang tal van sociale functies te hebben vervuld, naast zijn werkzaamheden als direc teur van zijn bedrijf, vond Louis het tijd om te werken aan zijn creatieve jongensdroom. Louis is opgegroeid op het platteland van Moergestel, waar hij geïnspireerd is geraakt door de natuur van den Hild en het Broek. De in zijn achtertuin gelegen vijver vol met waterlelies, grenzend aan de kabbelende Reusel en de mysterieuze gracht van klooster Nieu wenhof, is ook een broeinest voor natuurlijke creativiteit. Louis is autodidact als schilder maar heeft vanuit zijn professie als fotograaf leren kijken naar details en vormgeving. In dat werk heeft hij zich geschoold in het samenstellen van het kleurenpallet ten behoeve van professionele fotoafdrukken. Deze ingrediënten, tezamen De afdelingen van Alzheimer Nederland orga niseren rondom Wereld Alzheimerdag bijzon dere bijeenkomsten en evenementen voor mensen met dementie, hun partners, familie en andere betrokkenen. Iedereen is van harte welkom! In Alzheimer Café Oisterwijk-Moergestel staat op 20 september Wereld Alzheimerdag centraal en de vrijwilligers van het café nodigen U uit om er samen met hen een ontspannende avond van te maken met een hapje en drankje. Jolanda muziek verzorgt de avond met een hartverwarmend muzikaal optreden. Waar: De Coppele, Prunusstraat 69 5061 AS te Oisterwijk. Inloop vanaf 19.30. Aanvang programma van 20.00 tot 22.00 uur. Vooraf aanmelden is niet nodig. Meer informatie: Jeanne Verberk, j.verberk@ziggo.nl De afbraak leverde veel resthout en grote lap pen stof op. Het resthout is reeds ter beschik king gesteld van het verenigingsleven. De stof is per lap opgemeten en in zakken gestopt. Deze zijn keurig gelabeld zodat in een oogop slag duidelijk is hoeveel er in zit. Alleen al in deze nauwgezette afwikkeling is vele tijd gaan zitten. Maar nu is de stof dan toch beschikbaar om uitgedeeld te worden. De belangstelling hiervoor is groot. Zodra belangstellenden zich hebben gemeld wordt geïnventariseerd hoeveel men nodig heeft. De stof kan worden opgehaald op zater dag 24 september tussen 10.00 uur en 14.00 uur. De Brabantse vlag-stof ligt opgeslagen in de werkplaats van Stichting Döllekesgat. Deze is gevestigd aan de Oude Haarensebaan in Oisterwijk. De toegang is een groene poort naast huisnummer 7. In deze mail moet worden aangegeven hoeveel stof men zou willen hebben en waar men die voor wil gebruiken. Dat laatste heeft te maken met het feit dat men wil voorkomen dat de stof voor commerciële doeleinden wordt gebruikt. “De Brabantse vlag-stof wordt alleen gratis ter beschikking gesteld aan het vereni gingsleven”, aldus Albert Nooren. speelt nog even door en niemand minder dan dj TBRM (die afkorting staat voor Jeroen van Daelen, althans in dit artikel) maakt er daarna een knalfeest van. Zing, drink en overwin. Zaterdag 22 oktober 2016: GOF! Ein Prosit. Meer info? Zoek C.V De Pierewaaiers even op via Facebook of vraag het aan Lenneke Ketelaars, Frans van der Donk, Johan Burgers of Stephan van der Aa. De GÓF-commissie. Waar? café De Brouwer Wanneer? 22 oktober 2016 Tijden? 20.30 - 02.00 uur Afkorting? GOF Line-up? Double Wood; TBRM; Gèssels Cantuskoor Prijzen? 25,- (cantuskaart met bier/wijn/fris all-in tussen 20.30 en 23.00 uur) Een zuivere biercantus! Op 22 oktober 2016 vindt C.V. De Pierewaaiers het tijd voor het allereerste Gèssels Oktoberfest. Het decor zo ‘Tiroler’ als het maar zijn kan. Het programma misschien iets minder? We gaan zingen... Met zijn allen! Niet met Henny Huisman. Wel met live mu ziek. Niemand minder dan de jonge gasten van Double Wood komen met ons spelen. Als dat niet lekker klinkt... Double Wood is een coverband die van het fenomeen biercantus zijn specialiteit heeft gemaakt en dat is precies het menu voor ons feestje. Biercantus in één zin: Double Wood rockt, het publiek zingt en drinkt. Met deze gouden formule gaat elke zaal plat. Van ein de jaarsfeest op de uni tot aan de allerleukste party van het dorp. Anneke Vos en Michel Vekemans uit Moergestel rijden met de 4x4-auto op de achtergrond naar Gambia. De Moergestelnaren Anneke Vos en Michel Vekemans hebben een groot horecabedrijf (Ibiza) in Tilburg. “We hebben er hard aan gewerkt om het op te bouwen. Nu het een suc ces is willen we dat vieren door middel van deze reis”, aldus Michel Vekemans. Anneke Vos: “En we willen er gelijk een goed doel aan koppelen. We willen onze welvaart delen met anderen.” F

Weekblad Moergestels Nieuws | 2016 | | pagina 5