2016! MTV via KPN, Tele2 of Vodafone? 1 KVO Buitengebied Moergestel BBQPOP 2016, wat was het een feest! Ut Gèssels Glas Huis voor Zingeving met ‘nieuw jasje’ het nieuwe seizoen in Collectanten gezocht! ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 14 SEPTEMBER 2016 PAGINA 3 Tablet en Smartphone Scan bovenstaande QR code voor MTV lets ■HBMHOMMHMMM COLUMN Schuurtje Als de politie na druk rechercheren een drug scrimineel oppakt, kan het zijn dat hij nog dezelfde dag een opvolger heeft. Het XTC- lab in de schuur draait gewoon door. Vaten extreem giftig afval worden in de natuur gedumpt. En onze samenleving wordt verziekt door goedkope drugs die overal te krijgen zijn. Wat te doen? Gemeenten, bedrijven, waterschappen, politie, brancheorganisaties en ja, ook de buren kun- De opnieuw verder gemodificeerde BBQ draai de overuren om iedereen van heerlijk vlees te voorzien, de vrijwilligers danste achter de bar Toch kunnen ook niet-Ziggo kijkers de pro gramma's van MTV volgen. Hiervoor heb je wel internet nodig en een smart TV of een smartphone of een tablet. Ook via een gewone computer kun je naar MTV kijken. Smart TV Op je smart-TV (dat is een TV, die is aange sloten op internet) start je de YouTube App, start de zoekfunctie en zoek op Moergesteltv (aan elkaar geschreven). Via het YouTube- kanaal "MoergestelTV" kun je vanaf zaterdag alle items (behalve de live uitzendingen) terug kijken. Ook live is MTV van donderdag tot zaterdag te volgen via het YouTube-kanaal "Moergestel TV LIVE". Als je geen QR-code kunt lezen met je apparaat, volg dan de stappen zoals beschreven onder smart-TV. Of scan onderstaande QR code en bekijk MTV Live (niet altijd online). en het publiek vermaakte zich kostelijk. Kij kend naar dit schouwspel van positiviteit wer den de plannen voor BBQPOP 2017 nog voor de laatste noot gespeeld werd al weer aange slingerd, wat wel aangeeft hoe dit evenement leeft bij de vrijwilligers van Gèssel Treft. De organisatie wil via deze weg alle vrijwilli gers, bezoekers maar vooral ook alle sponsoren bedanken voor hun enorme inzet. Zonder hen had BBQPOP nooit kunnen bestaan en daar mogen we als Moergestel best trots op zijn. Op naar volgend jaar... op naar BBQPOP 2017! Afvalstroom in water, bijvoorbeeld De Reusel Wie illegaal af val loost, bespaart zichzelf geld, maar brengt de gezondheid van mens en dier ernstig in gevaar. We willen dat zo iemand niet alleen de cel ingaat, maar ook zijn ver gunning kwijtraakt en de schade vergoedt. Ondermijnende criminaliteit raakt ons alle maal. Maar hoe pakken we dit als samenleving (overheid, bedrijven, publiek) aan? Door samen te werken. Samen stoppen we onder mijning. Beste bewoners van het buitengebied Moergestel. Als wijkagent ben ik met een werkgroep met een landelijke pilot bezig Keurmerk Veilig Ondernemen Bui tengebied. Het Buitengebied van Moergestel is 1 van de 4 landelijke pilots. Als bewoners hebt u een enquête formulier gehad en meer dan 50 heeft gereageerd. Op maandag 19 september 2016 wordt er een bijeenkomst georganiseerd over ondermijning voor u als bewoner van het buitengebied Moergestel waar ik als wijkagent bij aanwezig ben alsmede de werkgroep. Maar wat is ondermijning? nen iets doen. Ziet, hoort, ruikt u onraad? Heeft u het gevoel dat er iets niet pluis is? Meld het. Altijd! Bel 112 als elke seconde telt en 0900-8844 bij geen spoed, wél politie. Melden kan ook anoniem via het meldpunt Meld Misdaad Anoniem. Bel 0800-7000. Wij als werkgroep KVO Buitengebied Moer gestel hopen op een grote opkomst voor deze bijeenkomst. Tijdens deze bijeenkomst krijgt u inzicht en waar u zelf op kunt letten om dit te voorkomen. Computer Al sinds 2009 zijn alle programma's van MTV te bekijken via de website. Ga naar moergesteltv.nl en kies voor Iets Gemist. Ondermijning Ondermijnende criminaliteit, wat is dat nou eigenlijk? De exacte definitie is moeilijk in een zin samen te vatten, maar grofweg betekent het de vermenging van de onderwereld en de bovenwereld. Het is een maatschappelijk pro bleem. Praktijkvoorbeelden zijn er te over: De buurman die wiet verbouwt op zijn zolder waardoor brand kan ontstaan, mensenhande laren die hun slachtoffers dwingen tot prosti tutie, maar ook overlast gevende hangjongeren op een pleintje die ervoor zorgen dat omwo nenden geen aangifte durven te doen. Onder mijnende criminaliteit raakt ons allemaal. MoergestelGlas brengt u door deze weke lijkse column een inkijk op de vele hande lingen waar je niet bij stil staat als je aan iets dergelijks begint en wij hopen met jullie te eindigen met een foto van het eerste beeld over Glas in Moergestel. netbestuur van MoergestelGlas Mariëlle Wolfs/Gea op 't Hoog/Joost van de Schoot/Rik de Pina/Pieter van Opbergen De eerste activiteit die wordt georganiseerd is een Kring voor Zingeving, die op 16 sep tember a.s. start genaamd. Deze wordt gegeven door het Brabantse medium Lilian Gijsbers en heeft als titel: Trance. Al vele duizenden jaren maken zieners en medicijnmannen en -vrouwen over de hele wereld gebruik van verschillende methodes om in trance te raken. In deze Kring voor Zingeving gaan we een natuurlijke trance staat opzoeken, zonder daar bij gebruik te maken van hallucinerende mid delen. Vaak kom je er tijdens trance ervaringen achter wat je diepste verlangens zijn en welke talenten er in jou aanwezig zijn. Info: lósept.en 18nov.,9.30-15.30,Klooster- dreef 4, Moergestel, 150 pp (beide dagen samen). Aanmelden en meer info: http://huisvoorzin- geving.nl/ Woning Sommige vormen van criminaliteit zie je niet als je niet goed kijkt. Wat niet weet, wat niet deert? Integendeel! Als de buurman wiet ver bouwt op zijn zolder, kan er brand en water schade ontstaan. De hele straat loopt gevaar. En allemaal draaien we op voor de kosten van de gestolen stroom. Zo ondermijnt uw buur man de samenleving. het Huis voor Zingeving dit najaar weer vol staat met vele mooie activiteiten die ze dit najaar organiseren. Wekelijks houden wij, het bestuur van Moer gestelGlas, u op de hoogte van de voortgang van het grootste burgerinitiatief in onze ge meente. Het aanleggen van een glasvezelnet werk in Moergestels buitengebied en de Logt te Oisterwijk Deze week: De puntjes op de ‘T’. Over 4 weken is het dan zover. Elke woning met een glasvezelkabel is dan aangesloten. Alle kabels zijn dan binnen afgewerkt en voorzien van een zgn. FTU unit. Het wordt dus hoog tijd om aan de abonne menten te denken. Conform onze gegevens hebben inmiddels 180 abonnees een con tract met Trined als consument of met Signet als het zakelijk is. Maar we hebben 350 leden en contracten. Dus 170 leden hebben nog geen contract gesloten met de leverancier van Internet- Televisie en/of Telefoon. Dat wordt nu wel tijd. Ook deze administra tieve gegevens moeten we kunnen verwer ken. Wacht dus niet tot u woning is afge monteerd, maar ga naar www.trined.nl en meld u aan. Als de woning uiterlijk in week 41 is voor zien van een werkende aansluiting komt er binnen 2 weken ook signaal van een provi der, tenminste als je met een provider een contract gesloten hebt. Wil je de aansluiting nog niet in gebruik nemen hoef je niets te doen. Weet je niet hoe je e.e.a. moet doen? Neem dan contact op met ons bestuur door te mailen naar: moergestel@kempenglas.nl. Bij het Huis voor Zingeving is in de afgelopen zomerperiode hard gewerkt om de website in een nieuw jasje te steken. De vorige was verouderd en toe aan een frisse, nieuwe look! Die is er nu. Eigenaar en organisator van het Huis voor Zingeving, Saskia Basten, is dan ook heel tevreden met het resultaat. Basten: 'Wij zijn bijzonder blij dat we een mooie, geheel ver nieuwde website hebben, gevuld met een boei ende agenda voor dit najaar. We hopen dan ook dat mensen onze website inspirerend, toe gankelijk en informatief vinden.' Natuurlijk is er het een en ander veranderd op de site, maar het webadres is in ieder geval hetzelfde gebleven: huisvoorzingeving.nl. Wat ook hetzelfde is als altijd is dat de Agenda van O QuLpel Deelnemers Fijn, dat al zoveel teams zich hebben inge schreven (al meer dan 25). Wie het nog niet gedaan heeft, wijzen wij er op dat het echt deze week moet gebeuren. We moeten het aan tal teams persé weten, zodat we de juiste hoe veelheid boeken kunnen bestellen. Het aantal aanmeldingen kun je zien als je je team inschrijft (weet je ook meteen wie je concur renten zijn). Inschrijven Aanmelden kan alleen via onze website www.quispelmoergestel.nl. Inschrijven kan tot en met 18 september, dus je hebt nog maar een paar dagen. Op het inschrijfformulier vind je alle gegevens en het reglement (en de mogelijkheid om een 2de boek te bestellen). Wanneer? Nog een keer als geheugensteuntje: vrijdagavond 7 oktober: Quizavond zaterdagavond 15 oktober: Bekendmaking winnend team en feestavond in ’t Draaiboom- pje. Tips Oef, weer een bedscène? Gèssel; meer dan 5850 inwoners! Ken je ze allemaal? Informatie Blijf ons volgen op www.quispelmoergestel.nl en media zoals twitter.com/quispel twit, face book.com/quispelmoergestel en Fnfo@qui- spelmoergestel.nl. Bekijk vanaf donderdag onze promofilm via MTV (digitaal kanaal 43). Het zou best kunnen dat daar ook weer een tip in staat!? Schrijf nu snel in en... veel succes! Maak je sterk tegen MS Van 21 t/m 26 november organiseert het Nationaal MS Fonds de landelijke huis-aan- huiscollecte. Ieder jaar gaan er weer dui zenden collectanten met een collectebus langs de deur om geld in te zamelen voor mensen met Multiple Sclerose (MS). De collecte is de belangrijkste bron van inkom sten voor het Nationaal MS Fonds. We ont vangen geen subsidies en zijn volkomen afhan kelijk van donaties en giften. Door de collecte kunnen we ons werk blijven doen en investeren in innovatieve onderzoeken om MS te gene zen. Wil jij je ook sterk maken tegen MS? Om de jaarlijkse collecte nog succesvoller te maken, zijn we op zoek naar nieuwe collec tanten en coördinatoren. Een avondje collec teren kost maar 2 uur van je tijd. Hou je van regelen en organiseren en heb je ongeveer 10 uur over, dan kun je al aan de slag als collec- te-coördinator. Kijk op de website www.mscollecte.nl voor meer informatie en meld je snel aan. Met behulp van YouTube en de website pro beert MTV ook zoveel mogelijk de TV-kijkers, die niet op het Ziggo kabelnet zijn aangesloten, te bereiken. Vragen en opmerkingen zijn altijd welkom op info@moergesteltv.nl of via facebook. Bijeenkomst ondermijning maandag 19 sep tember 2016 van 19.00-21.30 uur te Moergestel. Aanmelden graag per mail naar wijkagent Ron Oosterwijk ron.oosterwijk@politie.nl of Marcella Palte gemeente Oisterwijk marcella.palte@oisterwijk.nl Het is helaas nog altijd niet mogelijk het gewone, vertrouwde, lokale TV-kanaal te ontvangen via andere TV-providers dan Ziggo. Achter de schermen wordt momenteel hard gewerkt om hier een oplossing voor te vinden, maar voorlopig is dat voor onze lokale omroep nog geen haalbare kaart. gemist. Hier vind je alle items (behalve de live uitzendingen) van de afgelopen periode. Deze 3de editie van BBQPOP was weer mooier, grotere en beter van opzet dan de vorige edities. Met 9 bands die allemaal met evenveel enthou siasme het publiek vermaakte was dit de groot ste line-up die het festival tot nu toe bracht. Zelfs de, niet voorspelde, regen van vrijdag avond kon de meeste bezoekers niet deren, waardoor er bij elke band een mooi gemêleerd publiek de bands toejuichte. Wat kan een orga nisatie zich nog meer wensen!

Weekblad Moergestels Nieuws | 2016 | | pagina 3