Grootse dag van de Senioren in Den Boogaard Will Pellis Jozef informatie (013) 513 1504 Het nieuws in en om eigen dorp vind je wekelijks bij ons: 'Moergestel - N ieu ws'! U itvaar tver zor ging Protestantse gemeente Oisterwijk 15 t/m 21 september 2016 IN MEMORIAM Pastor Ad Verest secretariaat Ook dit jaar is er weer een landelijke dag van de Senioren. Het is ondenkbaar dat uitgerekend de SVM, de Seniorenvereniging Moergestel, daar geen aandacht aan zou besteden. Nou, reken maar. Het bestuur is er weer in geslaagd om alle Moergestelse Senioren in Den Boogaard een geweldige avond te bieden. Weliswaar niet op de dag dat landelijk de Dag van de Senioren wordt gehouden, maar op vrijdag 30 september. Wilt u informatie of reageren? Dat kan via: p: Industrieweg 16, 5066 XJ Moergestel t: (013) 5131316 Zondag 18 september 11.00 u Kerk St. Jans Onthoofding: Eucha ristieviering van de 26ste zondag door het jaar met m.m.v. gemengd koor “Cantate Domino” Intenties: Harrie en Fien van den Meijden- berg-Hendrikx Dinsdag 20 september 9.00 u Mariakapel van de kerk St. Jans Ont hoofding: Eucharistieviering met aanslui tend stille aanbidding van het Allerheiligste Woensdag 21 september 19.00 u Kapel Park Stanislaus: Eucharistie viering MIVA-collecte op 17 en 18 september De Missie Verkeersmiddelen Actie (MIVA) kon op 28 augustus niet doorgaan vanwege de Toer Mee-tocht voor pater Theo Raaijma- kers. Vandaar dat deze a.s. weekend gehouden (17/18 september) wordt. Vele mensen in ont wikkelingslanden - waaronder op de eerste plaats de missionarissen - rekenen op onze steun gebruik te kunnen van fietsen, brom mers, scooters, motors en auto’s en zo hun mensen in vaak afgelegen en slecht bereikbare Vooraankondiging: nieuw aanbod ‘Geloofs- vorming voor volwassenen’ In oktober starten er twee nieuwe cursussen in onze nieuwe Jozefparochie: ‘Leerhuis Jo- hannes-evangelie’ en de ‘Geloofsbelijdenis van de Kerk. Geloofsonderricht voor volwas senen’. Daarnaast zal in januari de oecume nische Alpha-cursus opnieuw van start gaan. Binnenkort wordt er een flyer verspreid met meer informatie. doorbraak in 2008 niet meer weg te denken uit de hitparade. Helaas moest Adèle verstek laten gaan maar regelde vervanging. U zult versteld staan. Adèle is klasse maar wat u zult horen en zien, doet daar niet voor onder. Hierna wordt de stemming er in gehouden weer door de Doordrukkers. De toegang voor onze leden is gratis, wel moet u voor 30 september een toegangskaart afhalen bij het barpersoneel in Den Boogaard. Dus tot vrijdag 30 september, half acht in Den Boogaard. U bent welkom. gebieden te kunnen verzorgen. Ingevolge een besluit van het parochiebestuur zullen de speciale collectes voortaan de vorm hebben van deurcollectes aan het einde van de vieringen. Wilt u zo goed zijn om daaraan te denken bij het uitgaan van de kerk? Harte lijk dank. WIL VAN DE KAMP Op 27 juli hebben we afscheid moeten nemen van Wil van de Kamp en hem op 84-jarige leeftijd zijn allerlaatste reis doen maken. Met zijn vrouw Cor, die nu achterblijft, heeft Wil vele jaren een warm nest geboden aan allereerst hun neven en nichten, maar ook aan vele vrienden en bekenden. Wil stond COR VAN IERSEL-VAN BEURDEN Op 20 augustus hebben we afscheid genomen van een bekende en markante vrouw; moeder Cor van lersel-van Beurden. Tot op de zeer hoge leeftijd van 102 jaar is zij voor haar grote gezin en haar vele kleinkinderen en achterkleinkinderen de grote spil van de fami lie geweest. Zorgzaam, altijd belangstelling tonend, humorvol en krachtig waren eigen schappen die haar sierden. Ze had een groot geloof en vertrouwen in God. parochie JOS OP T HOOG Op 22 juli hebben we in onze kerk afscheid moeten nemen van Jos op ’t Hoog. Met zijn 82 jaar was hij een man van weinig woorden die de ander altijd in zijn waarde liet: je voelde je door hem altijd bevestigd, nooit veroordeeld. Toen hij zo’n 30 jaar geleden zijn vrouw Ria verloor, heeft zijn familie Jos en zijn jonge kinderen jarenlang gesteund in de opvang en opvoeding. Met hard werken sloeg Jos zich door de moeilijkheden heen. Gesteund door zijn geloof, heeft Jos een kracht en een verbondenheid ervaren die verder reikte dan het louter aardse. Zoals hij vele mensen stillekes bijstond, zo is hij ook vele jaren acoliet geweest en was hij altijd “de pas toor aan het helpen”, zoals hij dat zei. Op onze begraafplaats hebben we Jos bijgezet en hopen en bidden dat hij mag rusten in vrede. Vanaf 19.30 uur is iedere senior welkom en is er tijd voor een kopje koffie of thee met een traktatie. Bij binnenkomst in de zaal krijgt u 2 consumptiebonnen. Om 20.00 uur het eerste optreden van de Accordeonvereni ging de Doordrukkers uit Spoordonk met sfeervolle en herkenbare muziek wat iedereen zal aanspreken. Rond kwart voor negen een pauze waarin u een hartigheid wordt aangeboden en met ook een geweldige act van niemand minder dan “Adèle”. Adèle is een van de succesvolste zangeressen van de laatste jaren. Deze 28 jari ge vedette, geboren in Londen, is vanaf haar Donderdag 22 september 9.00 u Mariakapel van de kerk St. Jans Ont hoofding: Eucharistieviering Donderdag 15 september 19.00 uur is er weer een nieuwe uitzending, waarin deze week o.a.: Derde trekking SMC Super- loterij; Jeugdvakantieweek 2016; Toermee met pater Raaijmakers; Open Monumentendag. Vrijdag 16 september vanaf 19.00 uur en zaterdag 17 september vanaf 12.00 uur kunt u de uitzending ook (nog eens) bekij ken (zonder de loterij). Kijk ook eens op internet: www.moergesteltv.nl/iets gemist! MTV Radio Zondag 18 september kunt u luisteren naar ZM van 10.00-12.00 uur. Presentatie: Stephan van der Aa; techniek Laurens van der Aa. altijd klaar om te helpen, niets was hem te veel en maakte van zijn vakmanschap als meubelmaker en interieurbouwer een ge schenk voor ieder. Het leek of niemand meer met kinderen ophad dan hijzelf; hij heeft zich met zijn grote en begrijpende hart bij tallozen voor altijd geliefd gemaakt. We hopen en bidden dat hij nu moge rusten in vrede. We vertrouwen erop dat zij - zoals ze steeds voor iedereen bad tijdens haar leven hier op aarde - dat ook in de hemel mag voortzetten. Zaterdag 17 september 19.00 u Kapel Park Stanislaus: Eucharistie viering op de vooravond van de 25ste zondag door het jaar met samenzang Intenties: Johannes Beerens en Adriana Wil lems en overleden familieleden (jgt.); Bart Denissen (verj.); Henk van Herck (vw. SVM) JAN RIJNEN Op 16 augustus hebben we afscheid moeten nemen van een geliefde mens: Jan Rijnen. Bij zijn plotselinge dood kwam naar voren hoe bekend en bemind hij was om zijn vrien delijkheid en zachtheid die tegelijk ook krachtdadig en vastberaden was. Hij verstond de kunst om zich één te maken met wie hij voor zich had, of het nu volwassenen of kin deren waren. Jan liet het leven niet om zichzelf draaien, maar om het geluk van anderen, spe ciaal van zijn vrouw Mieke, zijn dochters en kleinkinderen. Hij had zich in zijn 70 levens jaren trouw getoond in vriendschap en in geloof, waardoor de klap van zijn verlies nog pijnlijker is. Niet alleen voor de samenleving maar ook voor de parochie heeft Jan veel betekend: zo was hij meer dan 40 jaar acoliet. Wat zullen we hem missen! We hebben hem te rusten gelegd op ons kerkhof. Moge hij rusten in vrede... Vooraankondiging: Wie-kent-Kunst in de kerk St. Jans Onthoofding Op 24 en 25 september zal in het kader van Wie-kent-kunst onze kerk opengesteld wor den voor een tentoonstelling van pastoors die in het verleden van grote betekenis zijn geweest voor de emancipatie en vooruitgang van de Moergestelse bevolking. Daarnaast zullen ook enkele kerkschatten getoond wor den. Op zaterdag zal er in de kerk een rond leiding zijn om 15.00 uur, en op zondag een om 12.30 u en om een om 15.00 u. Woord van de pastor In dit nieuwe werkjaar staan er in onze kerk weer vele activiteiten op de agenda. Maar het gaat in een geloofsgemeenschap niet alleen om het doen van dingen; het gaat ook een manier van zijn, om een innerlijk leven; dat is een geestelijk leven dat verzorgd en gevoed moet worden. Daarom lijkt mij de behoefte om de momenten van gebed en bezinning in onze kerk uit te breiden, heel terecht. Die behoefte komt ook overeen met mijn per soonlijke wens om als pastor mensen zo veel mogelijk samen te brengen voor gebed. Daar om zal er komende week op 20 september gestart worden met op dinsdag en donderdag een Eucharistieviering om 9.00 u. Met op dinsdag aansluitend een stille tijd van aan bidding van het Allerheiligste. Voorlopig zul len de Eucharistievieringen in de Mariakapel plaatsvinden. Voor het geval er op de dins- of donderdagen een uitvaart plaats vindt, zal de ochtendmis vervallen. De avondmis op woensdag in Park Stanislaus blijft gehandhaafd. Agenda Vrijdag 16 september: 10.30 u overleg com missie Kerkbalans Dinsdag 20 september: 19.45 u Cursus zang techniek op parochiecentrum; 20.00 u Eva luatie van Toer Mee 2016 Bedevaart naar Banneux Op woensdag 12 oktober organiseert de paro chie een dagbedevaart naar Banneux. We ver trekken met de bus om 7.30 u. vanaf de Joan- neskerk, De Lind 50, Oisterwijk en zijn daar om 20 u. weer terug. De kosten bedragen 43,50 p.p. U kunt zich opgeven via: secreta- riaat@jozef-parochie.nl (tel. 521 33 76). Flyers zijn achter in de kerk verkrijgbaar. Zondag 18 september, ds. Wil van Egmond uit Oisterwijk, 10.15 uur Het is startzondag: de start van het nieuwe kerkelijk seizoen. Het thema van deze zondag is ‘Deel je leven’. In een feestelijk dienst delen we ons leven met elkaar en gaan we op zoek naar eikaars talenten. Na de dienst is een ex positie van foto’s en voorwerpen waarmee we ons leven delen. Ook is er taart, gebakken door gemeenteleden, onder het motto ‘Heel de Gemeente bakt!’ De collectes zijn voor het Dalitsproject en voor het landelijk vredeswerk. Er is kinder - nevendienst, jeugdkerk en crèche. Kijk voor meer informatie over alle activi teiten op onze website: www.pkn-oisterwijk.nl Veelzeggend is een versje dat in haar papieren gevonden is: “Als ik een wensje wensen mocht, dan wist ik ’t meteen: ’t Ging over simpelweg gelukkig zijn, voor jullie, voor mij, voor iedereen” Oma van lersel LIES RIJNEN-DE BEER Op 30 juli hebben we afscheid moeten nemen van Lies Rijnen-de Beer. Ze was een sterke vrouw die haar zorgtaken heel serieus nam: er was altijd plaats voor anderen. Voor haar twee pleegdochters is Lies altijd een echte moeder geweest die hen steunde door dik en dun, ook toe haar man haar kwam te ontvallen. Ze was een heel sociaal bewogen mens, ruimdenkend en met vele contacten. Haar hobby’s hebben haar veel plezier ge bracht. We herinneren ons alle goeds dat ze voor ons heeft betekend, en hopen en bidden dat ze de eeuwige rust mag vinden. Indien U geen lid bent van SVM (Senioren- Vereniging Moergestel) of KBO (Oisterwijk) is de toegangsprijs 5,-. Ouderavond EHC woensdag 28 september Tijdens deze avond krijgt u informatie over de communievoorbereiding van het komend jaar en hebt u de mogelijkheid om uw kind in te schrijven. De avond vindt plaats van 20 tot 21.30 u. in het parochiecentrum in Moer gestel. Kinderen uit groep 4 hebben deze week een uitnodiging ontvangen via de basis scholen. Ook kinderen uit groep 5 en 6 en kinderen die buiten het dorp naar school gaan, kunnen deelnemen aan het commu nieproject. 0900 332 22 22 PAGINA 2 MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 14 SEPTEMBER 2016 MTV I: www.moergesteltv.nl; e: info@moergesteltv.nl .513 1424 .5131204 Kerk: St. Jons Onthoofding Parochiecentrum 013 5132774 mailadres: st.jansonthoofding@jozef-parochie.nl voor noodgevallen: 06 1029 4358. Zie ook: www.jozef-parochie.nl Misintenties 14 dagen voor afroepweekend opgeven VRIJWARING VAN AANSPRAKELIJKHEID 'Moergestel-Nieuws' kan op geen enkele wijze aansprakelijk gesteld worden voor publicatie van teksten en afbeeldingen. Deze worden geplaatst onder volledige verantwoording van de inzender(s) daarvan. Wij kunnen ook niet de bron van toegestuurde afbeeldingen achterha len. Die verantwoording ligt daarom te allen tijde bij de inzender(s). Vermelding van naam van de fotograaf wordt gaarne toegestaan. Doktoren Moergestel: W. de Lenne, Raadhuisstraat 32B P. Terwindt, Raadhuisstraat 32 P. Blessing-van Luijt, Raadhuisstraat 32 513 1204 Apotheek Moergestel, Kerkstraat 2 513 0757 ma - vrij: 08.00 - 18.00 uur Apotheek De Stroom, Raadhuisstr. 32 ....513 1008 ma-vrij: 08.00- 17.30 uur HUISARTSENPOST Parochiecentrum, telefoon 013 513 2774. Voor allerlei afspraken (doop, huwelijk, intenties, e.d.). Ma., di., do. en vrij, geopend van 10-12 uur. Ook voor dringende zaken belt u 013 - 513 2774 of mail: st.jansonthoofding@jozef-parochie.nl Parochiële Werkgroep Ziekenpastoraat. Mevr. C. v/d Zanden, Nieuwenhoflaan 1, tel. 513 6081 Politie alarm: 1-1-2 Rode Kruis afdeling Oisterwijk-Haaren: Dorpscoördinator Moergestel: Éls Gelden, 513 1609; vakantiecoördinator Toos van der Sande, 513 3442 Bankrek.NL85RABO011.81.28.035; www.rodekruis.nl De Zonnebloem afd. Moergestel: secretaris Mevr. Patricia Mols, tel. 06-23110368 Charitas Oisterwijk www.charitasoisterwijk.nl Postbus 394, 5060 AJ Oisterwijk, tel. 06 20087292 Metgezel in Zingeving: Rouwverwerking Jan Daem, Tel. 528 6188 Thebe wijkverpleging Moergestel 24 uur per dag bereikbaar: Tel. 088-1176763; e-mail: buurtteam.moergestel@thebe.nl

Weekblad Moergestels Nieuws | 2016 | | pagina 2