‘x^loitus Automobiel en schadebedrijf Persoons Kverkooyen BÖVAG Bedankt! ’ZOEKERTJES’ SCHRIFTELIJK OPGEVEN! ZOEKERTJES in MOERGESTEL Open Dag bij de Krekul Het Kiemuur: voor ontmoeting en groei isolerende beglazing schilder- en behangwerk BON I Historisch op de foto bij bieb Moergestel tijdens WieKentKunst Voor al uw: Plaats 'n Zoekertje! Spullen die u niet meer gebruikt en kwijt wilt? APK Verkoop van auto’s Reparatie van alle automerken Dit alles zorgt dat de Krekul al bijna 50 jaar een bijzondere Creatieve en Culturele plaats inneemt in Oisterwijk en omgeving. Industrieweg 24 5066 XJ Moergestel Tel. (013) 513 1404 Schildersbedrijf Naam Schoonmaak... Opruiming... Over de Krekul De Krekul is een creatief en cultureel cen trum, waar iedereen van jong tot oud en van alle rangen en standen zich kan ontwikkelen. Iedereen kan naar eigen vermogen tot ont plooiing komen. Dit onder leiding van goed geschoolde enthousiaste docenten, die oog hebben voor ieders individuele ontwikkeling. Een team van gastvrouwen en -heren zorgt voor een gezellige, laagdrempelige sfeer en heeft ook aandacht voor sociale aspecten. Op de foto is geheel vrijblijvend voor alle bezoekers. Je eigen historische foto stelt de bibliotheek MB de week na WKK gratis digi taal beschikbaar. Ook dit jaar zet de Krekul in Oisterwijk haar deuren weer wagenwijd open op zondag 11 september van 11.00-16.00 uur als introductie van het nieuwe cursus seizoen. Net als vorig jaar zijn er weer veel leuke gratis inloop-workshops voor jong en oud en zal onze spannende kinderzolder weer geopend zijn. Deze zolder, die maar één keer paar jaar toegankelijk is, staat helemaal in het teken van creatieve activiteiten voor de kinderen en wordt “bemand” door onze docenten die de kinderen meteen aan een leuke activiteit zetten. Wat ook uw interesse heeft, u bent van harte welkom op zondag 11 september tussen 11:00 en 16:00 uur aan de Nicolaas van Eschstraat 30 in Oisterwijk. Uiteraard kunt u gratis bij ons parkeren klederdracht op de foto kan. Daarom doet de bieb een beroep op toneelverenigingen en andere organisaties of inwoners die zich bezig houden met historie, om oude klederdracht ter beschikking te stellen voor die dag. Zo wordt de foto nog echter, met een kleine ver kleedpartij. Heb je kleding te leen die aan vroegere tijden doet denken? Je kan je melden bij de bieb in Den Boogaard, of mailen naar: jeannejonkers@bibliotheekmb.nl Graag wil EHBO-vereniging St. Christoffel langs deze weg ieder een bedanken die afgelopen week een bijdrage heeft gegeven aan onze vereniging tijdens de jaarlijk se collecte. Van dit bedrag kunnen wij o.a. nieuw oefen(verband)materiaal aanschaffen, zodat wij weer opleidingen kunnen ver zorgen en uiteraard om de kennis van onze huidige leden op peil te houden. U kunt zich nog opgeven voor de nieuwe cursus! Deze cursus start, bij voldoende aanmeldingen, in september en zal op de donderdagavond gegeven worden. Opge ven voor de cursus kan telefonisch bij Jacqueline Vis (513 2523). Opgeven kan ook via onze website www. ehbomoergestel.nl. Klik op de knop “Be stuur” en u kunt een mailtje sturen naar onze secretaris Jacqueline Vis. EHBO-vereniging St. Christoffel Het bestuur van de Krekul bestaat uit vrij willigers, zodat de kosten van de cursussen acceptabel gehouden kunnen worden. Door een goede samenwerking met andere orga nisaties wil de Krekul ook inspelen op maat schappelijke behoeften. We bieden ook cur sussen aan voor jongeren, allochtonen en mensen met een beperking, waardoor we een zinvolle bijdrage leveren aan integratie in Oisterwijk. Het Kiemuur is een voor iedereen gratis toegankelijke ontmoetingsinloop. De naam komt van het woord ontkiemen, als in groei en ontwikkeling. Iedereen heeft zijn eigen persoonlijke groeiproces in het leven en dat verloopt niet voor iedereen even gemakkelijk. In Het Kiemuur worden ervaringen gedeeld en komen allerlei thema’s aan bod zoals wo nen, werken, vrije tijd, zorg of opvoeding. U kunt bij ons terecht voor vragen, een luiste rend oor of gewoon voor een praatje. U bent van harte welkom om een keer aan te slui ten! Het Kiemuur wordt geleid door mensen die zelf ervaring hebben op het gebied van psy chische kwetsbaarheid of andere sociaal maat schappelijke problemen. Zij hebben hier zelf ook een proces in doorlopen en willen graag uw vragen beantwoorden. Het Kiemuur is er elke maandag- en woens- Op 25 september kun je tijdens WieKentKunst tussen 12.00 en 16.00 bij de bibli otheek Moergestel terecht om een ware historische foto van jezelf te laten maken. In Den Boogaard heeft de bieb het favoriete onderdeel van haar DigiLab weer uitgeklapt; het greenscreen. Met dit gadget waan je jezelf binnen de kortste keren in vroegere sferen. Een greenscreen is een groen scherm dat o.a. in actiefilms of science fictions films veel vuldig gebruikt wordt. In een kale studio kan je zelf je achtergrond kiezen en zo waan je je op het beeldscherm ineens in de ruimte of in de wildernis. Voor WieKentKunst zijn er enkele historische foto’s van het Moergestel van weleer uitgekozen. Oproep kleding I Het leukste is natuurlijk als je in echt oude dagochtend van lOu tot 12u in Den Boogaard, Sint Jansplein 5, Moergestel. We zitten ook in Oisterwijk, maar dan op dinsdagavond van 19u tot 21u en vrijdag ochtend van lOu tot 12u. Locatie is wijkcen trum Pannenschuur, Lavendel 9, Oisterwijk. We hopen u graag een keer te ontmoeten! Kijk voor de meest actuele info op www.kie- muur.nl, E-mail: info@kiemuur.nl Telefoon Team Kiemuur: 06-15 90 44 92 Het Kiemuur wordt georganiseerd door RIBW Brabant. ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 7 SEPTEMBER 2016 PAGINA 6 za. ■■■■■■■■■Mi ■■■■■MHHHHHHHHHHHMM ■MMHHRMHMBHMM Woonplaats Telefoon Openingstijden: ma. en di. alleen op afspraak wo. t/m vr. 10.00-12.00 en 15.00-18.00 uur 10.00-14.00 uur Burg. Bardoelstraat 3 5066 VD Moergestel Telefoon (013) 513 3357 Uw ’Zoekertjes’ kunt u uitsluitend schriftelijk tegen contante betaling inleveren op ons redactie-adres. Schrijf wel duidelijk a.u.b. of gebruik onderstaande bon! Achter elk woord een hokje openlaten; elke punt of komma is ook een hokje. Voor brieven onder nummer betaalt u 1,50 extra. U kunt uitsluitend contant betalen! De bon kunt u in een envelop met daarbij het te betalen bedrag in de bus stoppen op ons adres: Kloosterlaan 2a, 5066 AN Moergestel. Industrieweg 21a, Moergestel Tel. (013) 511 1177/06 12963617 t/m 10 regels 5,00 Zo. 11 sept. Open monumentendag. In Moergestel te bezichtigen 10.45 uur. Start met de opening van de kerkto ren, open tot 16.30u. Woonhuis Kloosterstraat 13, van 11,00-16.30u. R.K. Begraafplaats in de Bosstraat, van 11.00- 16.30u. Noteer alvast in uw agenda Do. 15 sept. Bingo in Den Boogaard U kunt terecht voor fiets- en wandelkaarten tijdens openingstijden van den Boogaard ma t/m do. 9.00-23.00 u.; vr. 9.00-20.30 u. Info: WV Agentschap Moergestel St. Jansplein 5 5066 AR Moergestel Tel. 013-5136009 E-mail: vw-agentschap@denboogaard.nl Het VW-agentschap is verantwoordelijk voorde inhoud van deze Uit-agenda. Voor info: tel. 513 6009. t/m 6 regels 3,50 UIT 1 I I - I I I- I I-- I I I---- I I--- I I I I I- I Onderstaand gedeelte ook invullen. ^Straat Nu uw (oude) films overzetten op DVD: - videobanden VHS, S-VHS - ook van usb-stick, tablet of telefoon - cameratapes (miniDV, VHSc, 8 mm en Super 8 mm) - oude 8 mm-spoelen - oude foto's bewerken/repareren - dia's en negatieven bewerken - cassettebandjes op CD/DVD Voor info en prijs: Jeanne (bij Frans van Velthoven) jeannevanderlinden@hotmail.com of in de winkel ’Zoekertjes’ UITSLUITEND schriftelijk opgeven en samen met het verschuldigde bedrag in de bus stoppen... I I I I I I I I I I I I I I I I I I Noveen St. Clara! Belangrijk: vraag al leen positieve dingen. Bid 9 dagen het Wees-gegroet bij een brandende kaars, ook als u er geen zin in hebt. Vraag 2 dingen die haast onmogelijk lijken om verhoord te wor den en iets wat u erg ter harte gaat. Laat de 9de dag de kaars geheel opbranden en publiceer dit bericht. U krijgt wat u vroeg. Van Spaandonk Onderwerkmakerij: voor alle schoenreparaties! Open: ma/ t/m vrij. 18.00-20.30 u., za. 9.00-15.00 u. Pr. Irene- straat 20, Moergestel, tel. 513 3489. Algemeen Belang is op zoek naar betrokken inwoners, die onze lokale politie ke partij willen versterken en verjongen en eventueel de ambitie hebben om ook raads- of commissielid te worden. Ben je geïnteresseerd, neem dan contact op met Ruud van de Ven, fractievoorzitter van AB (RCMVDVEN@hetnet.nl; tel. 513 1938) of met ons secretariaat (AB.signal@gmail.com; tel. 528 67553). Verdere informatie vind je op www.AB-oisterwijk.nl Heb je al een selfie gemaakt? Feest! Vanwege 20-jarig bestaan nog t/m zaterdag: alle kleding halve prijs in Twin- keltje! Vakantie voorbij? Klaar voor een Lekker Evenwichtige levensstijl? www.lekkerevenwichtig.nl of info@lekkerevenwichtig.nl of 06-54258487. Let op: nü inschrijven voor Quispel! kosten, bij 'normale' grootte 3,50; anders 5,- p.stuk en worden alleen geplaatst bij CONTANTE betaling! Anoniem aangeboden Zoekertjes worden NIET geplaatst! VU-RIO, riolering ontstoppen en ver nieuwen. Frans vanvught, Berkel-Enschot, 013-5333864.

Weekblad Moergestels Nieuws | 2016 | | pagina 6