2016 QuiSpel Temgblik op de Toer Mee r 1 k Monuta Tom van Dijk doorbreekt taboe RUDflCIfi Welkom in de ‘nieuwe’ kantine van Audacia "HAPJE VOOR HAPJE" Reserveer nu via: info@draaiboompje.nl of bel 013-5131315. Theo Raaijmakers bij de startplaats op het St.-Jansplein. Zaterdag 17 september: Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl Onbeperkt kiezen uit diverse heerlijke voorgerechten, hoofdgerechten en desserts. Inschrijven Aanmelden kan alleen via onze website www. quispelmoergestel.nl Daar kun je ook zien welke teams zich al hebben aangemeld. Inschrijven kan tot en met 15 september, dus je hebt nog een dag of acht. Op het inschrijfformulier vind je alle gegevens en het reglement (en de mogelijkheid om een 2de boek te bestellen). Tips Geloof jij ook in sprookjes? Zorg dat je je maatje bij je hebt! Onderzoek uitgevoerd in mei 2016 onder 1093 respondenten van 45 jaar en ouder. EEN BOURGONDISCHE AVOND MH KLEINE GERECHTJES Het zag er naar uit dat het op zondag 28 augustus bloedheet zou worden, maar gelukkig temperde de zon haar stralen en was het met 25 °C voor veel mensen aangenaam fietsweer. 27,50 p.p. (exclusief drankjes) Oe volgende MAPJE VOOR MAPJE islOMvemlien Deelname Zo, dat ging weer voortvarend! Binnen een mum van tijd hebben de eerste 14 teams zich aangemeld. Moergestel gaat er weer voor! Tip: let op! Overal kan iets in verborgen zitten. Volg dus alle nieuwsuitingen over ons dorpje in dag- en weekbladen, op MTV en via de moderne media. TILBURG - Het kan een lastig onderwerp zijn om te bespreken: je uitvaart- wensen. Desondanks heeft vier op de vijf Nederlanders van 45 jaar en ouder het er met vrienden, familie of gezin toch wel eens over gehad. Slechts één op de vijf, ofwel 20 procent, neemt echter daadwerkelijk de stap om zijn/haar wensen vast te leggen. De belangrijkste reden om dit niet te doen is dat men er (nog) niet aan toe is. Een andere vaak gehoorde reden is dat men het liever aan de nabestaanden overlaat, aldus een onlangs uitgevoerd onderzoek door uitvaart - bedrijf Monuta*. Tom van Dijk, uitvaartonder nemer van Monuta in Tilburg en de omliggende dorpen zegt hierover: “Je eigen uitvaart is meestal geen onderwerp waar je dagelijks bij stil staat. Toch is het wel verstandig om er nu al over na te denken. Door zelf aan te geven hoe je herinnerd wilt worden, weten je nabe staanden later welke keuzes zij moeten maken. Wij weten uit ervaring dat je hen daarmee heel wat zorgen uit handen neemt. Nabestaanden zijn na melijk vaak onzeker of ze wel de juiste keuzes maken.” Wanneer? Nog een keer als geheugensteuntje: vrijdagavond 7 oktober: Quizavond zaterdagavond 15 oktober: Bekendmaking winnend team en feestavond in “’t Draai boompje”. Tijdens de Algemene Ledenvergadering van Audacia werd besloten om het ‘binnenwerk’ van de kantine grondig te renoveren. Tijdens de jaarlijkse klusdag werd het start schot voor deze renovatiewerkzaamheden gege ven. Meerdere vrijwilligers sloten zich die dag aan bij de ‘vaste groep’ die de renovatie in handen heeft. We zijn zeer trots op deze groep vrijwilligers, want dankzij hen is de renovatie vlotjes verlopen en is het resultaat nog mooier dan verwacht. Opvallende binnenkomer is de muurdecoratie naar ontwerp van Louis van den Meijdenberg. In het midden van het beeld stroomt de Reusel die voor Moergestel èn Audacia in het bijzon der altijd bepalend is geweest. In de tijd dat Audacia aan de Bosstraat speelde, zijn vele ballen in de stroom verdwenen en dit is nog steeds het geval. Linksboven staat de kerk van Moergestel met daarnaast de naam Audacia. Deze Latijnse vertaling van het woord ‘moed’ is door de kerkelijke overheid in 1948 bedacht met de voorvoegsels Rooms Katholieke Sport Vereniging. Rechtsboven de molen van Moer gestel die beeldbepalend is voor het van oor sprong boeren dorp. Links in beeld de wap perende vlag van Audacia en rechts onder het logo. Daartussen een ballet van jeugdig dan sende voetballertjes en centraal in het midden het dames voetbal dat een volwaardige voet- baltak in wording is. Op vrijdag 26 augustus jl. werd de gerenoveerde kantine officieel geo pend door projectleiders Lian Janssen-op ‘t Hoog, Hariëtte en Adrie Ketelaars, waarmee tevens het voetbalseizoen 2016-2017 van start is gegaan. De vele positieve reacties van zowel leden als bezoekers doen ons goed en doen veel recht aan de zelfwerkzaamheid waarmee de renovatie is gerealiseerd. Kom ook gerust eens een kijkje nemen. U bent van harte wel kom! De routes voerden dit jaar via Haghorst door de contreien van de Beerzen en Vessem. Enkele posten waren in deze mooie omgeving inge richt als rust- en ontmoetingsplaats. Daar was ook gelegenheid om pater Theo Raaijmakers, op verlof in Nederland, te ont moeten. Om hem te ondersteunen bij zijn scholingsproject in Bolivia daar was het immers allemaal om te doen. En zoals pater Theo zei: Zonder zijn thuisfront kan een missionaris nu eenmaal weinig of niets. Er was een flinke deelname aan deze 36e Toer Mee met rond de 300 personen. Ook de start post in Berkel-Enschot leverde een prima aan deel in deelname en in opbrengst. De financiële opbrengst ziet er goed uit en lijkt het totaal van vorig jaar nog te overtreffen. De vrijwilligers op de posten en de medewer kers van de MOV-werkgroep hebben enorm veel werk verzet om van het geheel een geslaag de dag te maken, waarvoor hartelijk dank. We bedanken ook de families in Moergestel, Oost- en Middelbeers die hun plaats beschik baar stelden voor de posten, voor hun gast vrijheid. Bijzondere dank aan iedereen, die een gel delijke bijdrage heeft gegeven voor het goede doel. Mocht u niet in de gelegenheid zijn geweest en wilt u toch nog een bijdrage schenken, dit is nog steeds mogelijk op reke ningnummer NL95RABO0134.503.589 t.n.v. Missie- en Ontwikkelingswerk Moergestel. MOV-werkgroep Monuta Tom van Dijk heeft onlangs zelf een boekje ont wikkeld en uitgegeven waarin mensen enerzijds kunnen lezen wat er zoal mogelijk is op het gebied van uitvaart en ander zijds hun wensen kunnen in vullen. Door dit boekje te bewaren bij de bank- en verzekeringspapieren weten de nabestaanden later precies welke keuzes te maken. Van Dijk: “Als je weet dat de uitvaart geregeld is zoals de overledene het zelf had gewild, geeft dat rust en kun je, voor zover dat mogelijk is uiteraard, met een goed gevoel afscheid nemen. Daarom willen wij mensen helpen om hun uitvaartwensen nu al vast te leggen.” Een exemplaar van het Uitvaartwensenboekje is gratis op te vragen bij Monuta Tom van Dijk door een email te sturen aan info@monu- Het omslag van het boekje. tatomvandijk.nl. Vergeet u hierbij niet uw naam en adresgegevens te vermelden. U ont vangt het boekje dan binnen enkele dagen in de brievenbus. Wilt u liever persoonlijk een keer uw uitvaartwensen doorspreken, kunt u dat ook per email aangeven of bellen met (013) 822 65 27. Meer informatie over Monuta Tom van Dijk en een korte videopresentatie vindt u op www.monutatomvandijk.nl. Informatie Blijf ons volgen op www.quispelmoergestel.nl en media zoals twitter.com/quispel_twit, face book.com/quispelmoergestel en info@qui- spelmoergestel.nl. Bekijk vanaf donderdag onze promofilm via MTV (digitaal kanaal 43). Het zou best kunnen dat daar ook weer een tip in staat!? Schrijf nu snel in en... veel succes! Hoe wilt u herinnerd worden? ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 7 SEPTEMBER 2016 PAGINA 5 c Hild 1, Moergestel, Tel. (013) 513 1315 ‘t Draaiboompje o www. draaiboompje. nl Eetcafé Zalen Terras Cater i n g Leg eenvoudig uw wensen vast. Bewaarexemplaar

Weekblad Moergestels Nieuws | 2016 | | pagina 5