moorman De reuzen komen naar Moergestel! RUURS Gèssels Oktoberfest CHAUFFEUR m/v voor kiptrailer Collecte Prinses Beatrix Fonds Ut Gèssels Glas Botdichtheids- meting T J all Vanwege 20-jarig bestaan nog t/m zaterdag alle kleding halve prijs in TWINKELDE! Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl AUTOMOBIELBEDRIJF Moergestel 013 513 1496 Seniorenvereniging Moergestel 50+ behartigt uw belangen Heuvelstraat 20 5066 PC Moergestel Tel. 013 513 1496 e: rene@bruursmoergestel.nl w: www.bruursmoergestel.nl Onderhoud en reparatie van alle merken. Verkoop van nieuwe en gebruikte auto’s ZATERDAG NA 12.00 UUR GESLOTEN! loon- en transportbedrijf C. V. De Pierewaaiers presenteert Gevraagd: Functie-eisen: - in bezit van rijbewijs B, D en E achter D - Code 95 - Ervaring in de GWW Het bezit van een VCA-certificaat is een pré. Salaris volgens CAO Beroepsgoederenvervoer Sollicitaties kunt u telefonisch of via mail richten aan René Bruurs Loon- en Transportbedrijf Bruurs vof BINGO IN DEN BOOGAARD ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 7 SEPTEMBER 2016 PAGINA 3 COLUMN Waar? Wanneer? Hoe laat? Afkorting? Wat is hier nu zo speciaal aan? Het Gèssels Oktoberfest (GOF) wordt de groot ste live biercantus in Moergestel ooit. Toch in Noteer alvast: zaterdag 22 oktober 2016: GOF! Ein Prosit. Meer info? Zoek C.V. De Pierewaaiers even op via Facebook of vraag het aan Lenneke Ketelaars, Frans van der Donk, Johan Burgers of Stephan van der Aa. De GÓF-commissie. DE SONMAN 22 - Tel. 013 - 513 1611 www.ambm.nl Op zondag 25 september 2016 is het dan zover. Op initiatief van onze dorpsgenoot Jan Jonkers zijn alle vier de reuzen van het Reuzengilde Oisterwijk te gast bij Park Stanislaus. Café De Brouwer 22 oktober 2016 20.30 uur GOF Om tijdens de cantus niet te moeten hannesen met muntjes en andere betaalmiddelen, gaan alle deelnemers tijdens de cantus ‘all-in’. De kaartverkoop start op 1 september en de entree prijs maken we op 31 augustus bekend in de eerste nazomerse Moergestel Nieuws. ieder geval sinds ‘niet normaal hoelang gele den’. We gaan vanachter en vanop onze lange tafels meezingen, meeschreeuwen en meeblè ren met de jongens van Double Wood. Deze cantusband bij uitstek verzorgt tweeënhalf uur lang de muziek die we allemaal kennen. Tussen het zingen door, wordt er gedronken. Simpel toch? Of je zingt, of je drinkt. Ingrediënten Lange tafels; dirndls; lederhosen; bier; mu ziek; lekkere Duitse hapjes; kleurstof (de lach van het publiek); bindmiddel (E55, C.V. De Pierewaaiers). Wekelijks houden wij, het bestuur van Moer gestelGlas, u op de hoogte van de voortgang van helgrootste burgerinitiatief in onze ge meente. Het aanleggen van een glasvezelnet werk in Moergestels buitengebied en de Logt te Oisterwijk. Deze week: The last Mile. The Last Mile is een film die we in ons bui tengebied dadelijk met een ultra HD kwali teit kunnen bekijken. Maar de last Mile is ook een uitdrukking in bekabelingswerk. Het laatste stuk naar de woning wordt ook wel the last mile genoemd. In de vakantie is er hard doorgewerkt en zijn de meeste laspunten gemaakt. De POP is ook klaar en het is wachten op de defini tieve stroom aansluiting in de POP. Onze belichter Aquestora is inmiddels begonnen met het plaatsen en inregelen van de appa ratuur. De eerste 8 woningen in Moergestel hebben al een afgewerkte aansluiting en licht op de glasvezel. Over een week zetten we daar sig naal op en testen we intensief 2 weken lang alle signalen. In de tussentijd monteren wij alle woningen in ons dorp en uiteraard de Logt af en gaan we starten met het leveren van intemet-TV telefonie. Het aftellen is begonnen, nog slechts enkele weken te gaan. De reuzen met hun begeleiders. Jan Jonkers is een van de bestuursleden van “het Reuzengilde Oisterwijk”. Hij heeft in overleg met de directie van Stanislaus deze middag georganiseerd. Een vervolg op deze middag zal worden uit gevoerd op 2 oktober. Dan is woonzorgcentrum de Vloet in Oisterwijk aan de beurt. Iedereen die dat wil wordt van harte uitgeno digd om vanaf 15.00 uur gezellig op de koffie te komen en een leuk dansje te doen met onze vier reuzen. Voor diegenen die onze reuzen nog niet kennen, stellen wij ze hierbij voor. Allereerst hebben we onze eigen Ermelindis. De ontstaansgeschiedenis Er was eens, 33 jaar lang, in Moergestel, een Blaoskapellenfestival. Jarenlang kwamen men sen met veel plezier toeteren, rammelen, luis teren en feesten in onze dorpscafés. Die tijd is helaas voorbij. Aan de ene kant een gemis, aan de andere kant een kans voor iets nieuws. Na lang vergaderen is uiteindelijk dan toch besloten en beslist om te kiezen voor misschien wel de meest verrassende oplossing voor ons zwarte gat in de maand oktober: een Oktober fest. Natuurlijk wel op z’n Pierewaaiers. In de late middeleeuwen bestond er een ver ering van de H. Ermelindis bij een aan haar toegewijde tombe in de parochiekerk te Moer gestel. Om “onze” Ermelindis te dragen en te bege leiden, is er een loopgroep opgericht die bestaat uit Moergestelse vrijwilligers. Zij lopen in stijl in de optocht mee rondom Ermelindis. Dan hebben we daarbij Peer Paorel. Dit is geen historische figuur maar een fictieve benaming voor de Oisterwijkse reus. Hij ver tegenwoordigt Oisterwijk ofwel “de Parel van Brabant”. Ook Peer heeft een dragers-loopgroep om zich heen tijdens de z.g. reuzenoptochten. Dit zijn vrijwilligers uit Oisterwijk. En uiteraard gaan ook zij gekleed in stemmige kledij. Onze derde deelneemster is Heukelomse Mie. Zij is wel weer een historische figuur en wel de bekendste inwoonster van Heukelom als mede de uitbaatster van Heukeloms enige kroeg te weten Mie Pieters. Ook Mie heeft haar eigen dragers en loopgroep uit haar eigen... gehucht Heukelom. En zij zijn eveneens gekleed naar de normen uit de tijd van Mie zelf. Dan hebben we als laatste doch zeker niet de slechtste ons eigen reusje Hendrik. Hendrik is een mythologisch wezen wat voortgekomen is uit de vennen die in en rondom de gemeente Oisterwijk ontstaan zijn. Met zijn “vissenkop” is Hendrik een aantrekkelijk reusje voor de wat jongere mensen in de diverse optochten die onze vier reuzen een aantal keren per jaar in diverse dorpen en steden meelopen. Die optochten worden voornamelijk georganiseerd in de meer zuidelijke landen, waar de reuzen een nog grotere betekenis hebben in het cul turele leven van de bevolking. Zet dus zondag 25 september 2016 met grote letters in uw agenda en kom eens kennis maken met onze reuzen. U zult er vast geen spijt van hebben. Vraagt u zich wel eens af of u botont- kalking heeft en hoe u dit kunt voor komen? Op 19 september kunt u in Moergestel een botdichtheidsmeting laten doen om de mate van botontkalking te testen. Botontkalking begin al vanaf 35 jaar en jaarlijks breken meer dan 80.000 mensen boven 50 jaar een bot ten gevolge van botontkalking. Vroegtijdig onder zoek en preventie kan veel klachten en bot breuken door botontkalking voorkomen. Extra risicofactoren voor botontkalking zijn: osteoporose in de familie, roken, veel stress, alcoholconsumptie, medicijngebruik, over- gang, weinig lichaamsbeweging, onvoldoende zonlicht, laag lichaamsgewicht, maag-/ darm- problemen en stofwisselingsziekten. Het onderzoek wordt uitgevoerd door Osteo- Control en bestaat uit twee delen: een risico analyse met vragenlijst en een ultrasone hiel- botmeting. U krijgt direct de uitslag en een persoonlijk advies ter preventie van botont kalking (geen produktverkoop). Het onderzoek wordt meestal vergoed. Kijk voor informatie hierover op www.osteocon- trol.nl. Inschrijven kan bij: Physique Sport- en Gezondheidscentrum, Postelstraat 17, Moer gestel, 06-46005373. Donderdagmiddag 15 september gaan de bal letjes weer rollen voor onze maandelijkse bin go. Wij hebben er weer zin in en hopen dat u dat ook hebt. Aanvang 14.00 uur in Den Boogaard. Kom gezellig met een vriend of vriendin. Er staat een kopje koffie/thee voor u klaar. Er worden 6 ronden gespeeld. Voor een halve kaart betaalt u 4 euro en een hele kaart 8 euro. Wij zorgen weer voor leuke prijzen! Uw spelleidsters Addy en Joke. Prinses Beatrix Fonds bestrijdt spier ziekten en bewegingsstoomissen door het financieren van weten schappelijk onderzoek en zet zich in om de kwaliteit van leven van patiën ten en hun familie te verbeteren. Ook dit jaar doet het fonds weer een beroep op een bijdrage van de Moergestelse bevolking om mensen met een spierziekte een betere kwaliteit van leven te geven. Vorig jaar heeft de Moergestelse bevolking en flinke financiële bijdrage geleverd aan de strijd tegen de spierziekten. Ook dit jaar zullen col lectanten bij u aanbellen met de bekende Oranje collectebus. Welnu, in de week van 14 tot en met 19 sep tember a.s. is het zover. Dan is het weer de nationale collecte-week van het Prinses Beatrix Fonds. Wij zijn nog op zoek naar een aantal mensen die zich één avond in het jaar voor ons Fonds willen inzetten door te collecteren. U zet zich in voor mensen met een vaak ongeneselijke spierziekte. Zo kunt u deel uitmaken van een betere samenleving. Doen dus! Graag ontvang ik uw aanmelding: Wim de Ruiter (coördinator) 513 1573. Volgende week misschien wel een foto van de eerste beelden. MoergestelGlas brengt u door deze weke lijkse column een inldjk op de vele hande lingen waar je niet bij stil staat als je aan iets dergelijks begint en wij hopen met jullie te eindigen met een foto van het eerste beeld over Glas in Moergestel. Het bestuur van MoergestelGlas Mariëlle Wolfs/Gea op 't Hoog/Joost van de Schoot/Rik de Pina/Pieter van Opbergen

Weekblad Moergestels Nieuws | 2016 | | pagina 3