Gratis proeflessen tennis voor basisschool]eugd Gerard Horvers Huis Liederentafelfestival in Oirschot Kampina vol historie DE 1 j» ZON NE V BLOEM Geniet met IVN Oisterwijk van de purperen hei 4^ Het nieuws in en om eigen dorp vind je wekelijks bij ons: 'Moergestel-Nieuws'! Op zondag 4 september 2016 organiseert Liedertafel Santé Oirschot haar jaarlijks festival. Dit jaar zijn er 12 koren aanwezig die o.a. zingen aan de terrassen in het centrum, winkelcentrum de Loop, Hof van Solms en bierbrouwerij van de Oirsprong. Dit geheel zal worden opgeluisterd met auto's van weleer door O.T.O. Old Timers Oirschot op de markt. Het festival begint om 14.00 uur, toegang gratis in een autovrij centrum. De Natuurmonumenten excursieleiders laten je daarnaast de mooiste plekjes zien. Vertrek om 10.00 uur en het duurt tot 12.30 uur. Aanmelden via www.natuurmonumenten.nl/denatuurin/ agenda Voor meer informatie: Bezoekerscentrum Oisterwijk, 523 18 00. Gelukkig hebben we nog wel wat over om van te genieten. Rond eind augustus zijn er nog mooie stukken bloeiende hei op de Kampina te bewonderen. Natuurmonumenten doet er alles aan om de hei zo gezond mogelijk te hou den. Maar ook als teamsport wordt tennis de afge lopen jaren steeds populairder bij kinderen. Al vanaf 6 jaar is het mogelijk om samen met je tennisvrienden competitie te tennissen. Je speelt dan met je team wedstrijden tegen verenigingen uit de omgeving en probeert samen kampioen te worden van de regio. Wil je meer informatie over lidmaatschap en/of trainingen bij MTV Stokeind, dan kun je een email sturen aan jc@mtvstokeind.nl Het Gerard Horvers Huis is een plek voor ouderen in de gemeente Oisterwijk zonder indicatie voor professionele dagopvang, die nog zelfstandig wonen en het contact met leef tijdsgenoten heel graag willen behouden. Ze kunnen er onder het genot van koffie en/of thee een gezellige ochtend of middag door brengen en zich gast voelen in een prettige omgeving. Voor wie ouder wordt hoeft de wereld niet bij de voordeur te eindigen. Er zijn nog zoveel mensen om te leren kennen, zoveel gedeelde interesses om over te praten. De gasten van het Gerard Horvers Huis zijn dan wel op leef tijd, maar ze staan nog midden in het leven. In het Gerard Horvers Huis ligt de nadruk op welzijn, eigen kracht en eigen keuze. Het is een plaats waar de wensen van de bezoekers centraal staan, een plaats met enthousiaste en gemotiveerde gastvrouwen, waar altijd ruimte Door vaak te gaan oefenen en mee te doen met alle activiteiten leer je het snelst de spel regels en zal je zien dat je steeds beter wordt. Wij raden echter aan om voor het aanleren van de basisvaardigheden wel tennistrainingen te gaan volgen. Deze tennislessen worden bij MTV Stokeind gegeven door een trainer van Tennisschool Gijs maar zijn niet bij het lidmaatschapsgeld inbegrepen. Je kunt hier optioneel een lespakket voor af sluiten, we informeren je graag over de moge lijkheden. Kampina, een groot natuurmonument Het noordelijk deel van de Kampinase heide is vrij droog met daarin veel struikheide. Deze heidesoort bloeit nu nog prachtig paars. Het zuidelijke deel is een stuk vochtiger. Hier groeit de dopheide. Juist de afwisseling van vochtige en droge heide maakt dit gebied zo uniek. Beide typen heide zijn dan ook het leef gebied van een aantal bijzondere planten en dieren. Tussen de struikheide kunt u een levendbarende hagedis aantreffen. Het is ook het gebied van de tapuit. Op de nattere delen bloeit de zeldzame zonnedauw, een insecte netend plantje. Het gentiaanblauwtje, een bij zondere vlindersoort, komt ook alleen op voch tige heide voor. Alleen door een zorgvuldig beheer kunnen deze bijzondere soorten in dit unieke gebied behouden blijven. We moeten niet vergeten dat die hei in vroegere tijden vele malen groter was dan nu. Ongeveer een eeuw geleden zijn grote heidegebieden in Brabant ontgonnen voor de moderne land bouw. Op zaterdag 3 september organiseert Natuurmonumenten een wandeling over de Kampina waarbij veel historische verhalen centraal staan. Dit prachtige hei degebied, tussen Oisterwijk en Boxtel, is bij uitstek een natuurgebied waar natuur en cultuurhistorie centraal staan. MTV Stokeind nodigt alle basisschoolkinderen uit om deel te nemen aan onze Maak-Kennis-Met-Tennis-Proeflessen! Balsvoort is een voormalige landbouwenclave. Recentelijk opgeknapt door herstel van het kleinschalige mozaïeklandschap. Graslanden, bloemrijke akkers en houtwallen wisselen elkaar nu weer af. Daarnaast is de grootschalige begrazing omgezet in perceel begrazing door Brandrode runderen. Daarnaast speelde er tij dens WO II een drama af op Balsvoort. Twee van de drie broers Schut zijn door de nazi’s doodgeschoten. Ook dit verhaal zullen de excursieleiders uit de doeken doen. Inmiddels is de laatste boerderij in 1986 gesloopt, maar nu enigszins teruggekomen in de vorm van een mooie plexiplaat en een grondkarkas. is voor een goed gesprek met gelijkgestemden. Vervoer kan geregeld worden, dus dat hoeft geen beletsel te zijn. Wilt u weten of u ook een steentje kunt bij dragen? Kijkt u dan eens op onze website: www.gerardhorvershuis.nl. Gewoon bellen kan natuurlijk ook. Het telefoonnummer van onze coördinator is: 06 22382085. Meerdere malen per schooljaar zullen we een reeks van drie proeflessen organiseren, waarbij je met de tennistrainer bal- en slagvaardigheid gaat oefenen. En wie weet is tennis wel helemaal dé (team) sport voor jou! Op woensdag 10 augustus hebben we weer onze jaarlijks terugkerende picknick van de Zonnebloem Moergestel gehouden. Ook dit jaar waren we weer welkom bij Tonny en Kees op Den Heikant. We hadden 40 gasten uitgenodigd. En iedereen werd tussen 10.30 en 11.00 uur verwacht. Diverse gasten moesten gehaald en gebracht worden, ook hadden we de beschikking over een rolstoelbus die een van onze vrijwilligers had kunnen lenen. De vooruitzichten voor de dag was niet denderend, maar toch hebben we een groot gedeelte van de dag toch buiten kunnen zitten. Toen iedereen gearriveerd was begonnen we de dag met een kop koffie en Op woensdagmiddag 21 september, 28 sep tember en 5 oktober kun je helemaal gratis meedoen! Geef je voor 10 september op door een email te sturen aan stokeind@tennisschoolgijs.nl, je hoeft alleen maar je naam en geboortedatum te vermelden. Je krijgt uiterlijk op 16 september een beves tiging toegestuurd met de exacte tijd waarop je bent ingedeeld. Voor een racket wordt gezorgd als je deze zelf niet hebt. Voor iedere leeftijdscategorie zijn er aangepaste tennisspelregels, waarbij ook het soort ten nisballen en de grootte van de baan geschikt zijn voor het speelniveau. Hierdoor krijgen kinderen de kans spelen derwijs te groeien in de sport en al vanaf jonge leeftijd met veel enthousiasme het tennissen te leren. een pecanbroodje, gemaakt door Graad Bier- kens. Daar genoot iedereen van. Rond de mid dag begon het te regenen en zijn we naar bin nen gegaan. Toen iedereen weer een plaatsje gevonden had, begonnen we met de lunch, we begonnen met een kop tomatensoep die door een van onze vrijwilligers was gemaakt, daar kregen we een broodje hamburger, het broodje was gebakken door Graad, en daarna kregen we een slaatje. Tussen de gerechten door deden de gasten wat oud hollandse spel letjes en genoten van een consumptie. Zo rond de klok van 15.00 uur kwam er een ijskar waar iedereen een ijsje kon halen. Daarna was het tijd om deze geslaagde dag af te sluiten en onze gasten weer naar huis te brengen. Ik wil hierbij al onze vrijwilligers, die door hun inzet, bedanken, voor deze geweldige picknick dag. Ook willen wij Tonny Kees en Graad van Den Heikant hartelijk danken voor de gastvrijheid en hun hulp bij het slagen van deze dag. Zonnebloem Moergestel Banisveld en Balsvoort Gedurende wandeling kom je bij twee zeer unieke plekken, namelijk Balsvoort en Ba nisveld. Het laatste gebied is sinds 1996 van een grootschalig verkaveld gebied veranderd in een prachtig natuurgebied. De voormalige vuilnisbelt is afgedekt en omgevormd tot uit- kijkheuvel. Daarnaast is Banisveld een ver bindende schakel tussen De Mortelen (Bra bants Landschap) en De Kampina. Samen lunchen Op dinsdag 6 september verzorgen onze vrij willigers van 12.00 tot 14.00 uur weer een lunch in het Gerard Horvers Huis. Zoals iedere keer zetten zij zich graag in om onze gasten de kans te geven enkele uren onder de mensen te zijn. Voor een geringe bijdrage in de kosten krijgen ouderen: soep, broodjes en beleg, vers fruit en koffie of thee. Let op: aanmelden voor de lunch is wel noodzakelijk. Dit kan voortaan via het telefoonnummer 06 23469293. Enthousiast geworden na de proeflessen? Wist je dat je al voor 58 euro een heel jaar aspirandid bent van onze tennisvereniging? Je mag dan zo vaak als je wilt komen tennissen met vrienden of familieleden die ook lid zijn van onze tennisclub. De jeugdcommissie organiseert veel sportieve activiteiten waar je als jeugdlid aan mee kunt doen, zoals bijvoorbeeld een friettoernooi, BBQ-toernooi of ouder-kind-toernooi. Naast al deze gezelligheid kun je ook als jeugd lid al deelnemen aan officieel wedstrijdtennis. Zo houden we twee keer per jaar clubkampi- oenschappen voor alle tennisjeugd in Moer gestel. Wie kent niet het Brabantse lied waarin de purperen hei bezongen wordt. De bossen, de vennen, de purperen hei, een dorp dat past in je hand. De Peel, de Kempen en de Meijerij, mijn heerlijke Brabantse land. Op 4 september willen IVN Oisterwijk en LNMH Haaren jullie graag uitnodigen om met ons mee te wandelen om hiervan te genie ten. Ervaren gidsen zullen proberen hun hart voor de natuur aan u over te brengen De gratis excursie start om 09.30 uur en we verzamelen op de parkeerplaats kruising Burg, van den Oeverweg/ Posthoornweg in Oister wijk (dat is aan het einde van de onverharde fietspad) We hopen uiterlijk 12.00 weer terug te zijn bij het vertrekpunt. www.ivnoisterwijk.nlwww.lnmh.nl ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 31 AUGUSTUS 2016 PAGINA 7 ■■■■■■MHHBHHMBHHiHHMHBaHaMaMHHBHBBBMBBHaBHBBMMBMBMHHaaHBaHBBMBHHMMMHnBHMaMi ■■■■MMMM H 13M ■■■MHMMMHHMHMHHBHBMBBHMBMBHMHHHHHHMMHMMHHHHMMaaHHHHHIHHMMMHMMHMHMHHMMMi v

Weekblad Moergestels Nieuws | 2016 | | pagina 7