moorman Al helft kaarten MPF Tilburg verkocht ZOEKERTJES’ SCHRIFTELIJK OPGEVEN! ZOEKERTJES al ruim 40 jaar weekblad van eigen bodem Kruip in de huid van de rechter - toen en nu Rondleiding Joodse Begraafplaats BON brengt het nieuws en uw reclameboodschap bij de mensen thuis... Probeer het eens en vraag naar onze tarieven! Eén muisklik is voldoende: buro76@planet.nl AUTOMOBIELBEDRIJF Met optredens van René Schuurmans, Jannes, Mr. Polska en Wolter Kroes Bij deze leerzame bijeenkomst zijn ook enkele rechters en raadsheren van de rechtbank en het gerechtshof aanwezig om de vergelijking te maken met hoe zij zaken nu behandelen en welke straffen worden opgelegd. Aanmelden Altijd al willen weten hoe een rechter tot zijn/haar oordeel komt, denkt over straffen en hoe de straffen door de jaren heen zijn veranderd of misschien wel hetzelfde zijn gebleven? Meld je dan snel aan voor deze gratis middag. Er zijn 60 plaatsen beschikbaar, dus vol is vol. Je kunt je aanmelden via ons e-mailadres info@bhic.nl, onder vermelding van ‘Week van de Rechtspraak’. In de laatste week van augustus sturen we je dan een mail met alle praktische informatie over deze middag. Programma Wolter Kroes, Thomas Berge, René Schuur mans, Vinzzent, Roy Donders, Ancora, Henk Bernard, Django Wagner, Gebroeders Ko, Koos Alberts, Marianne Weber, Jannes, John de Bever, Ferry de Lits, Stad en Land, Jaman, Sieneke, Gino Graus, Frans Duijts, Jan Keizer Anny Schilder, Belinda Kinnaer, Lesley Williams, Alex, Peter Beense, Frank van Et- ten, Bonnie St. Claire, Jacques Herb, Mr. Polska, Edwin van Hoevelaak, Ferry Goorden, Yosee en Helemaal Hollands. Aanvang is om 19.45 uur. Het terrein is geopend vanaf 18.30 uur. Dit jaar is het thema ‘De rechter tussen staat en straat’. Onderhoud en reparatie van alle merken. Verkoop van nieuwe en gebruikte auto’s ZATERDAG NA 12.00 UUR GESLOTEN! Bel 06 498 222 11 TE KOOP z.g.a.n. 2-zits lederen bankje Met nog ongeveer een maand te gaan, is de helft van de kaarten voor het Mega Piraten Festijn dat op zaterdag 24 september zal plaatsvinden in Tilburg verkocht. “En daarmee liggen we dus lekker op schema”, vertelt organisator Eddie Mensink. Interactieve middag op de Citadel tijdens Week van de Rechtspraak Altijd al een kijkje willen nemen in de rechtspraak van eeuwen geleden? Benieuwd hoe het er vroeger en nu aan toe gaat tijdens een zitting? Tijdens de Week van de Rechtspraak, op dinsdagmiddag 6 september 2016 van 13.30-15.30 uur, organiseert het Brabants Historische Informatie Centrum (BHIC) samen met de rechtbank Oost-Brabant en het gerechtshof’s-Hertogenbosch de inter actieve middag ‘Op de stoel van de rechter - toen en nu’. Ontdek en vergelijk vonnissen door de eeuwen heen. Tijdens deze interactieve middag laten we je aan de hand van voorbeelden zien hoe zaken vroeger berecht werden. We geven je een inkijkje in de manier van straffen door de rechtbank en het gerechtshof van eeuwen geleden. Hoe hoog waren de straffen, welke woorden gebruikten de rechters van toen en in welke gevangenissen kwamen de overtre ders dan terecht? Kosten 5,= pp waarvan ruim de helft bestemd is voor het onderhoud en de restau ratie. U dient zich van te voren op te geven via nummer 013-5288352. U bent van harte welkom. ‘Op de stoel van de rechter - toen en nu’: Dinsdag 6 september van 13.30-15.30 uur in het Brabants Historisch Informatie Centrum (BHIC), Zuid-Willemsvaart 2, ’s-Hertogen bosch. Kaarten Fysieke kaarten (vanaf 22,50 euro) zijn in de voorverkoop te koop bij Blz. Boekhandel Buitelaar in Goirle, de Bruna’s in Oisterwijk en Dongen, Kantoorvakhandel Peter Swaanen in Hilvarenbeek, Kantoorboekhandel Nog maals in Udenhout en alle vestigingen van Primera. Daarnaast zijn ze ook verkrijgbaar via www.megapiratenfestijn.nl en Paylogic.nl “Het is onze ervaring dat de voorverkoopcijfers in de laatste weken voor het festival enorm stijgen, dus op basis daarvan verwachten we weer het ‘uitver- kocht’-bordje op te kunnen hangen.” Diverse grote namen uit de Nederlandstalige muziekwereld zijn er bij. Van Jannes tot Koos Alberts, van Mr. Polska tot Wolter Kroes, van René Schuurmans tot Thomas Berge. De presentatie is in handen van Willie Oosterhuis. Het festival vindt plaats aan het Laarveld West. Het Mega Piraten Festijn is Nederlands groot ste festivalkaravaan. In totaal strijkt de tour dit jaar in maar liefst negen plaatsen neer. Daarbij weer enkele nieuwe plekken, maar ook veel vertrouwde. “Het is ons doel om heel Nederland te bestrijken”, vertelt Eddie. “Door regelmatig van locatie te wisselen, wil len we voorkomen dat ons publiek verzadigd raakt. Maar vaak nemen we eerder afgestoten locaties later ook weer op in de karavaan. Uit het oog is niet uit het hart!” Het MPF draagt de titel ‘Europa’s grootste meezingfeest’ met trots. De opzet van het MPF is al jaren ongewijzigd. Een groot aantal bekende artiesten treedt op en presentator Willie Oosterhuis jut het publiek op tot vol ledige euforie. Willie is eigenwijs en presen teert gewoon in zijn Overijsselse dialect. En iedereen verstaat hem. De sfeer spat van het podium af! Maar de grootste artiest is het publiek zelf: zingen, in de polonaise lopen, hossen of gewoon lekker met een biertje in de hand alles bekijken vanaf een plekje bij de tap, alles kan en mag. De Mega Piraten festijnen zijn geen feesten, het zijn vieringen. Vieringen van het piratenleven; vieringen voor de liefhebbers van deze zenders en vie- ringen van de (doorgaans) Nederlandstalige muziek. Mensink: “We noemen het MPF ook wel het Meezingfeest van het jaar. En niet voor niets. Iedereen die een MPF heeft bezocht, weet waarover ik het heb. Iedereen zingt mee. Verbroedering en gezelligheid; dat blijft onze insteek en daar wordt niets aan veranderd.” Week van de Rechtspraak De Week van de Rechtspraak vindt jaarlijks plaats in september (dit jaar maandag 5 t/m zondag 11 september 2016). Tijdens deze lan delijke week organiseren alle gerechten één of meerdere activiteiten voor het publiek. Op zondag 4 september 2016 is er om 11.00 uur een rondleiding over de Joodse Begraafplaats in Oisterwijk. De Israëlitische begraafplaats is één van de oudste en meest gaaf bewaarde Joodse begraaf plaatsen in Brabant (1748) Het is een Rijks- monument. De begraafplaats is de afgelopen vier jaar prachtig gerestaureerd. Kees Wei mers, stadsgids van Heemkundekring de Kleine Meijerij vertelt over de geschiedenis van de Joden in Oisterwijk. In het metaheer- huisje wordt stilgestaan bij de gebruiken bij een begrafenis. Vele oude graven “vertellen” over Joden die in Oisterwijk en Brabant heb ben geleefd. Er zijn bijzondere regels. Mannen dienen tijdens de rondleiding een hoofddeksel te dragen. In verband het de gesteldheid van het terrein is goed schoeisel aan te bevelen. ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 31 AUGUSTUS 2016 PAGINA 6 Weekblad voor ^B ^B Woonplaats Telefoon Js t/m 10 '0 jaar be- Uw 'Zoekertjes’ kunt u uitsluitend schriftelijk tegen contante betaling inleveren op ons redactie-adres. Schrijf wel duidelijk a.u.b. of gebruik onderstaande bon! Achter elk woord een hokje openlaten; elke punt of komma is ook een hokje. Voor brieven onder nummer betaalt u 1,50 extra. U kunt uitsluitend contant betalen! De bon kunt u in een envelop met daarbij het te betalen bedrag in de bus stoppen op ons adres: Kloosterlaan 2a, 5066 AN Moergestel. I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I J B Huishoudelijke hulp gezocht voor 21/a uur, 1x in de veertien dagen. Tel. 013- 8893158. DE SONMAN 22 - Tel. 013-513 1611 www.ambm.nl Nieuwsgierig? t/m 6 regels 3,50 t/m 10 regels 5,00 i.v.m. aanpassing interieur: kleur taupe incl. onderhoudsset «II -a. J a. J 1"CJ 1 1 I I 1- I I I- I I- I I - I I- I I I I I- I Onderstaand gedeelte ook invullen. Naam j_Straat B Algemeen Belang is op zoek naar betrokken inwoners, die onze lokale politie ke partij willen versterken en verjongen en eventueel de ambitie hebben om ook raads- of commissielid te worden Ben je geïnteresseerd, neem dan contact op met Ruud van de Ven, fractievoorzitter van AB (RCMVDVEN@hetnet.nl; tel. 513 1938) of met ons secretariaat (AB.signal@gmail.com; tel. 528 67553). Verdere informatie vind je op www.AB-oisterwijk.nl B Noveen St. Clara volbracht. M.W.M. B Noveen St. Clara! Belangrijk: vraag al leen positieve dingen. Bid 9 dagen het Wees-gegroet bij een brandende kaars, ook als u er geen zin in hebt.-Vraag 2 dingen die haast onmogelijk lijken om verhoord te wor den en iets wat u erg ter harte gaat. Laat de 9de dag de kaars geheel opbranden en publiceer dit bericht.LI krijgt wat u vroeg. B Van Spaandonk Onderwerkmakerij; voor alle schoenreparaties! Open: ma/ t/m vrij. 18.00-20.30 u., za. 9.00-15.00 u. Pr. Irene- straat 20, Moergestel, tel. 513 3489. kosten, bij 'normale' grootte 3,50; anders 5,- p.stuk en worden alleen geplaatst bij CONTANTE betaling! Anoniem aangeboden Zoekertjes worden NIET geplaatst! B VU-RIO, riolering ontstoppen en ver nieuwen. Frans van Vught, Berkel-Enschot, 013-5333864. Zoekertjes’ UITSLUITEND schriftelijk opgeven en samen met het verschuldigde bedrag in de bus stoppen... B Feest! Alle kleding halve priji september omdat Twinkeltje 20 staat!

Weekblad Moergestels Nieuws | 2016 | | pagina 6