In Memoriam Jan Rijnen 1946-2016 12e Speelgoed- en kinderkledingmarkt Zondagmiddagconcert in Zonnewende Jan Rijnen We zullen Janne missen in Gèèsel Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl IN MEMORIAM Seniorenvereniging Moergestel 50+ behartigt uw belangen ‘Jan Rijnen dood?’, klonk steeds het ongeloof nadat de mare van zijn overlijden door Moergestel gonsde. ‘Jan Rijnen dood? Dat kan toch niet! Ik heb hem gisteren nog gezien!’ Maar het is toch écht, Jan Rijnen is niet meer, de man die vele decennia zich trouwhartig heeft ingezet voor de Moergestelse samenleving, die samen met zijn echtgenote Mieke een mooi gezin stichtte met drie dochters en zeven kleinkinderen - het achtste wordt in september verwacht. Jan Rijnen overleed op woensdag 10 augustus. Hij is 70 jaar geworden; veel te jong heeft hij moeten vertrekken. Het aantal activiteiten dat Jan Rijnen als vrij williger ontplooide lijkt schier eindeloos. Het is onvoorstelbaar wat een mens in zijn leven kan doen naast het runnen van een gezin en Voor nadere informatie, aanmelding of het maken van een afspraak voor het ophalen van spullen: rommelmarkt.scouting@gmail.com; Henk van Oort 06-34539706 of Jan Jonkers 06-23932361 na 17.00u. GEEF ELKAAR DE HAND Bij goed weer gaan we donderdagmiddag 8 september wandelen met mensen die in een rolstoel zitten. Dat kan zijn met bewoners van Park Stanislaus, maar ook voor mensen die in Moergestel woonachtig zijn en graag met ons mee willen. Voor de laatste groep is het wenselijk dat ze zelf voor een “duwer “zorgen. aanmelden bij Jacqueline tel. 513 2523 Omdat we zoveel mogelijk personen willen meenemen, is er nog vraag naar enkele vrij willigers. Wilt u ons helpen, dan graag een telefoontje naar Corry de Jong tel. 513 3295. We vertrekken rond de klok van 14.00 uur vanaf Park Stanislaus. Bij slecht weer wordt deze middag verschoven naar donderdag 15 september. Met wandelgroetjes, Jacqueline, Corry, Corry, Gina en Ricky Op zondag 2 oktober 2016 vanaf 10.00 uur is het weer zover. Scouting St. Jan uit Moergestel organiseert dan alweer voor de 12e keer haar jaarlijkse speelgoed- en kinderkledingmarkt! Deze markt is bij uitstek de plaats om speelgoed en kinderkleding te verkopen waar uw kin deren te groot voor zijn geworden. En dus natuurlijk ook de plaats om nog goed te gebrui ken speelgoed en kinderkleding te kopen voor een zeer vriendelijke prijs. Ook deze keer zal dat plaatsvinden in ons verenigingsgebouw Den Donk aan de Bosstraat in Moergestel. De markt is geheel overdekt en dus weersonaf- hankelijk. De entree bedraagt slechts 1,50. Kinderen tot 12 jaar mogen gratis naar binnen. Er is ruim voldoende parkeergelegenheid aan wezig. -Als u zelf spullen wilt verkopen, kunt u daar voor één of meerdere tafels huren. Een tafel van ca. 2m2 kost 10,00. -Als u niet zelf wilt verkopen, maar nog wel bruikbare spullen heeft waar u niets meer mee doet, dan kunt u dit op zaterdag 1 oktober BINGO IN DEN BOOGAARD Donderdagmiddag 15 september gaan de bal letjes weer rollen voor onze maandelijkse bin go. Wij hebben er weer zin in en hopen dat u dat ook hebt. Aan vang 14.00 uur in Den Boogaard. Kom gezellig met een vriend of vriendin. Er staat een kopje koffie/thee voor u klaar. Er worden 6 ronden gespeeld. Voor een halve kaart betaalt u 4 euro en een hele kaart 8 euro. Wij zorgen weer voor leuke prijzen! Uw spelleidsters Addy en Joke. Jan Rijnen zag het levenslicht op 23 april 1946 in Tilburg. Door zijn huwelijk met Mieke van Dijk vestigde hij zich in Moergestel en werd hij op-en-top Moergestelnaar door voluit deel te nemen aan het gemeenschapsleven en zich daar voor 100 procent voor in te zetten. Ko ningin Beatrix had dat goed in de gaten want zij kende hem in 2010 een koninklijke onder scheiding toe. Hij was lid in de Orde van Oranje Nassau. Bij een in memoriam is het goed om hierbij stil te staan omdat de lat van een koninklijke onderscheiding hoog ligt. Iedere kandidaat wordt volgens dezelfde regels getoetst. Jan Rijnen besefte dat en mede daar door was hij er terecht fier op dat hij koninklijk was onderscheiden. In 2015 kreeg hij ook een gemeentelijke waardering. oren (50+) aangaat. SVM heeft ouderenadvi seurs en een cliëntondersteuner. De cliënton- dersteuner adviseert, begeleidt en helpt u bij WMO-aangelegenheden. Daar zijn geen kosten aan verbonden. Daarbij kunt u o.a. denken aan informatie krijgen over de WMO (Wet Maatschappelijke Ondersteuning) of uw per soonlijke situatie, u adviseren bij aanvragen voor huishoudelijke hulp, aanwezig zijn bij of advies geven bij gesprekken met de WMO- consulent, advies en hulp bij het aanvragen van voorzieningen (traplift, scootmobiel), u adviseren en begeleiden als u het met een besluit niet eens bent. Kortom u bij het traject van begin tot eind ondersteunen, zo u wilt. Het besluit ligt altijd bij u als cliënt. De cliënt ondersteuner heeft een scholing gevolgd en werkt onafhankelijk. Meer weten of advies nodig: bel de cliëntondersteuner van SVM 513 1833. En om steeds goed geïnformeerd te zijn is wel licht ook het lidmaatschap van SVM te over wegen, als u nog geen lid bent. Neem daarvoor contact op met de ledenadministratie van Seniorenvereniging Moergestel 513 1957. vanaf 13.00 uur brengen bij Den Donk. Wij verkopen het dan zelf, de opbrengst is volledig voor Scouting Moergestel. U kunt ook bellen naar één van de onderstaande nummers: wij halen de spullen dan gratis bij u op! Inschrijven voor de rommelmarkt kan heel makkelijk door een e-mail met uw naam, adres, telefoonnummer en aantal gewenste tafels te sturen naar rommelmarkt.scouting@gmail.com Vervolgens krijgt u een mail met het reglement en de betalingsinformatie. Na betaling is de inschrijving definitief. Op zondag 4 september om 14.15 uur wordt in conferentieoord Zonnewende een concert gegeven door Melle de Vries (1994) cello, en William Shaw (1992) piano. Zij spelen werken van J.S. Bach; G. Fauré; H. Wieniawski en J. Brahms. Met de Zonnewende concerten wil Stichting SOKA een podium bieden aan jonge geta lenteerde musici uit binnen- en buitenland, die hun sporen reeds hebben verdiend bij (interRationale muziekconcoursen. De in authentieke stijl ingerichte muziekzaal van het fraai gelegen landhuis is bij uitstek geschikt voor uitvoeringen van kamermuziek. Conferentieoord Zonnewende, Tilburgseweg 54. Kaarten zijn te bestellen/reserveren via e-mail: muziek@soka.nl; ook via: 06 34146680. Informatie: www.soka.nl Moergestel was zijn biotoop, hoewel hij niet eng vasthield aan de dorpsgrenzen van dit kleine dorp gelegen aan de A 58 onder de rook van Oisterwijk en Tilburg. Hij had de brede visie op het bestaan die past bij de huidige wereld waarin een dorp als Moergestel slechts een puntje is op de wereldkaart, maar waar het leven goed is en samen wordt geleefd. Dat woord ‘samen’ was Jan Rijnen op het lijf geschreven, het was bepalend voor wie hij was, zijn identiteit. Cliëntondersteuning WMO vanuit SVM voor senioren Bij het klantervaringsonderzoek voor maat schappelijke ondersteuning in opdracht van de gemeente geeft 67% aan niet op de hoogte te zijn van de mogelijkheid gebruik te kunnen maken van onafhankelijke gratis cliëntonder steuning. Dat heeft ons erg verrast, omdat via diverse kanalen hierop gewezen wordt. Ook de reikwijdte van de uitspraak van de Centrale Raad van Beroep (CRvB) met betrekking tot de huishoudelijke hulp levert voor veel seni oren vragen op. Leden van SVM worden via de maandelijkse Nieuwsbrief geïnformeerd over alles wat seni- het uitoefenen van een beroep. Jan Rijnen was werkzaam in het Oisterwijkse cultureel cen trum De Kunstkring. Hierdoor was hij ook in Oisterwijk een bekende ‘figuur’. Wat hem onderscheidde was zijn inzet als vrij williger. De volgende opsomming is bij lange na niet compleet. Hij begon al jong, in Tilburg, leider bij een scoutinggroep in Tilburg. Koud inwoner van Moergestel werd hij bestuurslid bij FEVIOR. Vanaf 1975 was hij misdienaar/ acoliet in de kerk, meer dan tien jaar was hij begeleider van de uitstapjes die Scootmobiel- club Oisterwijk organiseerde, hij zat in het ‘bestuur recreatie’ van Stanislaus, hij hielp mee met schoonmaken van de kerk, hij was vrijwilliger tijdens de Jeugdvakantieweek en klusjesman in een logeerhuis voor mensen met een verstandelijke beperking. In 1976 trad Jan Rijnen toe tot de Moergestelse EHBO St.-Christoffel. Drie jaar later werd hij bestuurslid en van 1980 tot 1995 was hij voor zitter. Jan Rijnen was onder meer nauw betrok ken bij het levensreddend Heart Safe maken van Moergestel. In 2006 trad hij toe tot het bestuur van de Stichting WieKentKunst. Lid maatschap van deze organisatie paste hem als een maatpak omdat WieKentKunst zich inzet voor de versterking van de Moergestelse dorps samenleving. En dat is altijd de grote drijfveer geweest achter het doen van Jan Rijnen voor Moergestel. Oprecht en ongeveinsd, zeer betrokken, rond borstig aanwezig en toegewijd stond Jan Rijnen zijn mannetje. Of het nu was voor WieKent Kunst, voor de EHBO, voor de kerk of voor de scootmobielclub. Het maakte Jan niet uit. Hij ging ervoor. Onuitputtelijk waren zijn contacten. Jan Rijen was een netwerker pur- sang in Moergestel en Oisterwijk. Hij zei wat hij deed en hij deed wat hij zei. Plichtsgetrouw, vol humor, adequaat en met een twinkeling in de ogen. Op Jan Rijnen kon je bouwen. Onder zijn drijvende kracht zat een stevig fundament. Dat was zijn Mieke met wie hij ruim vijftig jaar lief en leed deelde: 6 jaar ver kering en bijna 45 jaar huwelijk. De samengebalde kracht van de twee-eenheid Mieke en Jan Rijnen stelde hem in staat het tragische verlies door ziekte van zijn schoon zoon John te kunnen verwerken. Daar stonden tegenover zijn liefde voor zijn kinderen en zijn talentvolle kleinkinderen. Het leven van Jan Rijnen was er een volgens het boekje zoals dat door Onze Lieve Heer voor een gewone mens is geschreven, een afwisseling van plezier en verdriet, met groeikansen door het aan wenden van talenten, met genieten van alles wat de wereld te bieden heeft, met soms een pas terug. Wat ontzettend jammer dat dat boek nu al is dichtgeslagen. Natuurlijk, de herin nering blijft, maar we zijn ‘m wél voorgoed kwijt. Wat ontiegelijk sund. ’t Moes nie meuge. We zullen Janne missen in Gèèsel. Paul Spapens Met verslagenheid hebben wij, EHBO-ver- eniging St. Christoffel uit Moergestel moeten vernemen dat Jan Rijnen op woensdag 10 augustus plotseling is overleden. Op dinsdag 16 augustus hebben we van Jan afscheid genomen. Wij als vereniging maar ook de gemeenschap verliest hiermee een gedenkwaardig, dienst baar en bijzonder persoon en zal Jan dan ook zeker gaan missen. Jan had immers een eigen betekenis voor de afkorting EHBO, namelijk Een Hechte Band Onderling. Jan is geboren in 1946 te Tilburg en de liefde bracht hem later naar Moergestel. Jan zat in verschillende organisaties en ver enigingen, beginnend in Tilburg, later in Oisterwijk waar hij directeur is geweest bij de Kunstkring. De organisaties waarin Jan nog steeds actief was zijn o.a. Scootmobiel club, Stichting Wiekentkunst, acoliet en andere werkzaamheden bij parochie St. Jans Onthoofding en natuurlijk EHBO-vereni- ging St. Christoffel. Jan is bij onze vereniging gekomen in 1976 en werd in 1979 bestuurslid. Vanaf 1980 tot 1995 was hij zelfs ook voorzitter. Verder was hij zeer nauw betrokken bij het levensred dende Heartsafe maken van Moergestel. In 2010 heeft hij een Koninklijke Onder scheiding en in 2015 een Gemeentelijke Waardering mogen ontvangen. Tijdens de ledenvergadering in april van dit jaar is hij erelid geworden van onze vereniging, omdat de vereniging hem zeer erkentelijk is voor de vele functies en taken (te veel om hier allemaal op te noemen) die hij heeft vervuld. Wij wensen Mieke, zijn kinderen, kleinkin deren en familie de komende tijd heel veel sterkte toe. Moge Jan rusten in vrede. Bestuur en leden van EHBO-vereniging St. Christoffel Jan Rijnen loopt voorop in de Ermelindis-processie die WieKentKunst in 2007 organiseerde. Deze processie kwam onder zijn bezielende leiding tot stand. Foto: Archief WieKentKunst. Dat de ontsteltenis over het overlijden van Jan Rijnen zo groot was komt door de manier waarop hij deel heeft uitgemaakt van Moerges tel. Je kon hem overal in het dorp op zijn fiets tegenkomen. Hij kende bijna iedereen, groette iedereen, maakte belangstellende praatjes, kon buurten als de beste; Jan Rijnen was, zou je het kunnen zeggen, het prototype van een Brabantse mens die prima gedijde in een Brabants dorp als Gèèsel. k ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 31 AUGUSTUS 2016 PAGINA 5 Foto: Masja Vlaminckx

Weekblad Moergestels Nieuws | 2016 | | pagina 5