Twin keltje bestaat 20 jaar daarom t/m 10 september ALLE KLEDING HALVE PRIJS!!! Open Monumenten Dag zondag 11 september 2016 KVO Buitengebied Moergestel Nieuwe cursus EHBO Word jij onze vrijwilliger(ster) in het restaurant of winkel van Park Stanislaus te Moergestel Elkaar Nabij start weer gespreksgroep buro76@planet.nl Met een familiebericht in 'Moergestel-Nieuws' kunt u een geboorte, overlijden of huwelijk bekendmaken. Opgave of meer informatie via (013) 513 2268 of via e-mail: Het thema van de Open Monumenten Dag op zondag 11 september 2016 is dit jaar “Iconen symbolen”. De opening van deze dag, die van 11.00 tot 16.30 uur duurt, vindt plaats bij de toren in Moergestel. Schuurtje Als de politie na druk rechercheren een drug scrimineel oppakt, kan het zijn dat hij nog dezelfde dag een opvolger heeft. Het XTC- lab in de schuur draait gewoon door. Vaten extreem giftig afval worden in de natuur gedumpt. En onze samenleving wordt verziekt door goedkope drugs die overal te krijgen zijn. Door uw hulp kunnen we onze bewoners een gezellig eetmoment bieden! Voor meer informatie: Anke Verdijk of Brigitte de Wit, tel. 513 9320. Namens de commissie Open Monumenten Dag, Piet •van lersel en Gerard Willems Cia en Ad er alles aan gedaan hebben om de sfeer van toen te handhaven. Aan de Bosstraat is het kerkhof opengesteld. Dit kerkhof stamt uit het eind van de jaren twintig van de vorige eeuw toen het in verband met het bouwen van een nieuwe kerk naar deze locatie verplaatst is. U treft hier een aantal zeer oude grafmonumenten aan waarvan er twee de status hebben van rijksmonument. Op deze dag zal Paul Spapens om 13.00 u. een rondleiding verzorgen en Cees van Dijk een om 14.30 u. De Standerdmolen aan de Schoolstraat is dit jaar geen deelnemer aan de OMD maar zal deze dag wel open zijn. Ook dit icoon is van binnen te bezichtigen en Victor en Michiel met hun helpers zullen u alles vertellen over het ambacht van molenaar op een korenmo len. De afsluiting vindt dit jaar plaats in Kafé Van Leer op het KVL terrein te Oisterwijk waar om 17.00 uur de jaarlijkse monumentenprijs van de gemeente zal worden uitgereikt. Ook dit jaar is een informatieboekje met rou tebeschrijving en details over de deelnemende monumenten beschikbaar. U kunt dit gratis afhalen in Den Boogaard, bij NOVI van Wezel en de Jumbo. Ook bij het Medisch Centrum, het Parochiecentrum en Zorgcentrum Park Stanislaus zijn boekjes beschikbaar. Meer informatie vind u op: www.oisterwijk.nl Zomaar wat reacties van deelnemers: “Ik ben er sterker uitgekomen en hoop dat meer mensen deze bijzondere en warme manier van begeleiding bij rouwverwerking mogen ervaren”. “Het doet goed om op allerlei manieren over rouwen en met rouwen bezig te zijn en eikaars ervaringen te delen. Het geeft veel steun te Afvalstroom in water, bijvoorbeeld De Reusel Wie illegaal afval loost, bespaart zichzelf geld, maar brengt de gezondheid van mens en dier ernstig in gevaar. We willen dat zo iemand niet alleen de cel ingaat, maar ook zijn ver gunning kwijtraakt en de schade vergoedt. Ondermijnende criminaliteit raakt ons alle maal. Maar hoe pakken we dit als samenleving (overheid, bedrijven, publiek) aan? Door samen te werken. Samen stoppen we onder mijning. Beste bewoners van het buitengebied Moergestel. Als wijkagent ben ik met een werkgroep met een landelijke pilot bezig Keurmerk Veilig Ondernemen Bui tengebied. Het Buitengebied van Moergestel is 1 van de 4 landelijke pilots. Als bewoners hebt u een enquête formulier gehad en meer dan 50 heeft gereageerd. Op maandag 19 september 2016 wordt er een bijeenkomst georganiseerd over ondermijning voor u als bewoner van het buitengebied Moergestel waar ik als wijkagent bij aanwezig ben alsmede de werkgroep. Maar wat is ondermijning? Ondermijning Ondermijnende criminaliteit, wat is dat nou eigenlijk? De exacte definitie is moeilijk in een zin samen te vatten, maar grofweg betekent het de vermenging van de onderwereld en de bovenwereld. Het is een maatschappelijk pro bleem. Praktijkvoorbeelden zijn er te over: De buurman die wiet verbouwt op zijn zolder waardoor brand kan ontstaan, mensenhande laren die hun slachtoffers dwingen tot prosti tutie, maar ook overlast gevende hangjongeren op een pleintje die ervoor zorgen dat omwo nenden geen aangifte durven te doen. Ondermijnende criminaliteit raakt ons alle maal. (incl. bediening AED) Bent u al langer aan het twijfelen of u misschien toch maar eens een cursus EHBO wilt gaan volgen? Dan is er nu goed nieuws voor u. EHBO-vereniging St. Christoffel wil in sep tember, bij voldoende aanmeldingen, weer gaan starten met een nieuwe cursus EHBO. Deze cursus is natuurlijk inclusief reanimatie en het bedienen van de AED. De cursus wordt gegeven op de donderdag avonden van 20.00 uur tot 22.00 uur door een zeer ervaren instructeur. Bel voor meer infor matie of als u zich meteen wilt opgeven voor de cursus, Jacqueline Vis (tel. 513 2523). Kijkt u voor meer informatie over onze vereniging ook eens op www.ehbomoergestel.nl Misschien heeft u ons al gezien maar anders komen wij komen deze week (29 augustus t/m 3 september) weer bij u langs voor onze jaarlijkse collecte. Woning Sommige vormen van criminaliteit zie je niet als je niet goed kijkt. Wat niet weet, wat niet deert? Integendeel! Als de buurman wiet ver bouwt op zijn zolder, kan er brand en water schade ontstaan. De hele straat loopt gevaar. En allemaal draaien we op voor de kosten van de gestolen stroom. Zo ondermijnt uw buur man de samenleving. Wat te doen? Gemeenten, bedrijven, waterschappen, politie, brancheorganisaties en ja, ook de buren kun nen iets doen. Ziet, hoort, ruikt u onraad? Heeft u het gevoel dat er iets niet pluis is? Meld het. Altijd! Bel 112 als elke seconde telt en 0900-8844 bij geen spoed, wél politie. Melden kan ook anoniem via het meldpunt Meld Misdaad Anoniem. Bel 0800-7000. Wij als werkgroep KVO Buitengebied Moer gestel hopen op een grote opkomst voor deze bijeenkomst. Tijdens deze bijeenkomst krijgt u inzicht en waar u zelf op kunt letten om dit te voorkomen. Niet alleen in verdriet Afscheid moeten nemen van je partner door de dood geeft een verdriet dat nau welijks te bevatten is. De directe omgeving kan misschien begrijpen hoe groot het gemis is. Maar voor velen daarbuiten is het moeilijk te beseffen wat je door maakt. Het kan dan veel steun en bemoediging geven om te praten met anderen die ook weten wat het betekent je partner te verliezen. In een gespreksgroep voor rouwenden is daar alle ruimte voor. Elkaar Nabij geeft in oktober weer de gele genheid om deel te nemen aan zo’n gespreks groep. Elkaar Nabij is een groep vrijwilligers in de regio, die mensen in rouw proberen te steunen. Zij hebben speciale trainingen gevolgd om deze steun te geven. Twee vrijwilligsters van Elkaar Nabij, Margret Dirkx en Margriet Krijnen, begeleiden de gespreksgroep. Zij doen dit al jaren en merken steeds hoe goed het doet om samen met lot genoten verdriet en ervaringen te delen: “We staan met elkaar stil bij wat er gebeurd is: het sterven en het afscheid, herinneringen die bovenkomen, gevoelens waar je geen raad mee weet, moeilijke en mooie momenten. Maar ook kijken we naar de toekomst. Hoe kun je kracht vinden om verder te gaan, en weer het gevoel krijgen dat het leven toch de moeite waard is?” zien dat niets goed of fout is maar iedereen zijn eigen manier heeft”. “Het is bijzonder om te ervaren hoe er binnen de groep een band ontstaat die er voor zorgt dat iedereen zich vrij voelt om over persoon lijke zaken te praten”. In alle reacties klinkt door dat de deelnemers blij zijn dat ze deze stap hebben ‘durven’ zet ten. De gespreksgroep is bedoeld voor mensen die een half jaar of (veel) langer geleden hun part ner verloren. Deelname is niet gebonden aan leeftijd of geloofsovertuiging. aantal bijeenkomsten: tien van ongeveer twee uur aantal deelnemers: maximaal acht eerste bijeenkomst: woensdagmiddag 12 okto ber plaats: De Voorhof, Kerkstraat 62, Oisterwijk kosten: 25,- (huur Voorhof, materialen, kof- fie/thee) Opgave graag vóór 1 oktober bij: Margret Dirkx (533 1029) margretdirkx@gmail.com Margriet Krijnen (533 2137) krijnen- hingh@kpnplanet.nl Zie ook: www.elkaarnabij.nl/gespreksgroepen Hier zijn o.a. meer uitgebreide reacties van eerdere deelnemers te vinden. Bijeenkomst ondermijning maandag 19 sep tember 2016 van 19.00-21.30 uur te Moergestel. Aanmelden graag per mail naar wijkagent Ron Oosterwijk ron.oosterwijk@politie.nl of Marcella Palte gemeente Oisterwijk marcella.palte@oisterwijk.nl Naast de openstelling van een elftal monu menten kunt u dit jaar ook kennis maken met leerlingen van de Oisterwijkse Muziekschool Pop Wise die de muzikale omlijsting bij een aantal monumenten voor hun rekening zullen nemen. Wethouder Ina Batenburg zal om 10.45 uur onder begeleiding van enkele muzikanten van onze harmonie Prinses Juliana bij ons grootste monument -en daardoor een Icoon van for maat-, de toren, de Open Monumenten Dag van dit jaar feestelijk openen. Vanaf 11.45 uur is de toren de hele dag open- gesteld. U kunt de toren van binnen beklim men. Dit kan onder begeleiding van een gids. Bij binnenkomst treft u een rooster aan met de juiste tijden. Op de 4de geleding kunt u de gewelven van het middenschip van de kerk bereiken. Deze toegang is vandaag opengesteld. Ook de kerk kunt u bezoeken, pastor Ad Verest wil u deze middag graag vertellen over het bijzondere interieur van de kerk. Aan de Kloosterlaan zal het pand nummer 13 opengesteld zijn. Dit pand is in de twintiger jaren van de vorige eeuw door de gemeente gebouwd als veldwachterswoning. De laatste “veldwachter” die er met z’n gezin gewoond heeft is Richard van Geersaem. Daarna is het betrokken door gemeentebode Ad Nouwens. Ad en zijn vrouw Cia bewonen het nu nog en zij zullen u graag ontvangen om u in hun monument rond te leiden. Het huis is nooit noemenswaardig verbouwd zodat u een woning aantreft precies zoals architect Toon Vriens het destijds bedacht heeft. U zult merken dat A ij.ii A ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 31 AUGUSTUS 2016 PAGINA 3 s t r u n b Ij rouw door vrijwilligers (foto beschikbaar gesteld door Noud Smits) ELKAAR NA.S1.J

Weekblad Moergestels Nieuws | 2016 | | pagina 3