Will Pellis Hup met de beentjes Informatie Thema-avond: “Diabetes en uw ogen” buurtgenoten Protestantse gemeente Oisterwijk Jan Rijnen Uitvaartverzorging Jozef Ziekendag op 13 september 2016 (013) 513 1504 Cor van lersel-van Beurden Pastor Ad Verest secretariaat Ankie Wessels Beljaars Dankbetuiging Dankbetuiging Met een familiebericht in 'Moergestel-Nieuws' kunt u een geboorte, overlijden of huwelijk bekendmaken. Opgave of meer informatie via (013) 513 2268 of via e-mail: buro76@planet.nl Agenda 3 september 14.00-16.30: Zomerzin expositie: werk van Gerda Veldman-Ubbink 6 september 10.00: Creatieve groep in De Voorhof Kijk voor meer informatie over alle activi teiten op onze website: www.pkn-oisterwijk.nl Woensdag 7 september 19.00 u Kapel Park Stanislaus: Eucharistie viering. Zaterdag 3 september 19.00 u Kapel Park Stanislaus: Eucharistie viering op de vooravond van de 23 ste zon dag door het jaar samenzang Intenties: Cor van de Wiel e.v. Annie van de Wiel-van Korven en zoon Bas en overleden ouders van de Wiel-van Korven. N. (vw. de verj. en jgt.); Frans van Oirschot e.v. Nel Smits (vw. de verj.) Zondag 4 september 11.00 u Kerk St. Jans Onthoofding: Eucha ristieviering van de 23ste zondag door het jaar samenzang 12.30 u Doop van Pien, dochter van Chris en Evelien van de Ven 13.15 u Doop van Elske Timmermans een nieuwe parochiebrede aanpak van de Kerkbalans, zangcursus voor koren, nieuwe cursussen voor geloofsvorming voor volwas senen maar ook voor de schooljeugd (voor de hele nieuwe parochie). En ga zo maar door. Enfin: er is weer veel werk aan de winkel om ook in het nieuwe werkjaar om samen de geloofsgemeenschap op te bouwen en vrede en eenheid in ons leven gestalte te geven. Bent u geinteresseerd, neem dan contact op met een van de Buurtgenoten in uw buurt of met de coordinator: Piet Gelden, telefoon 513 1609 of mail: pgelden@home.nl. Motto van Buurtgenoten: kleine moeite, groot plezier! ten. De betreffende contactpersoon zocht buurtklussers, die mevrouw konden halen en brengen. In overleg met de familie hebben de buurtklussers een schema gemaakt om te regelen wie wanneer zou rijden. Naar volle tevredenheid kan mevrouw weer wekelijks haar spieren rekken en strekken. En vooral ook: daarna samen met de anderen een bakkie doen. Dat is nu juist het gezellige sociale con tact. 1 T/M 7 SEPTEMBER 2016 Zondag 4 september, ds. W. Klouwen uit Baarn, 10.15 uur De collectes zijn voor de Diaconie en voor de eigen kerk. Er is kindernevendienst en crèche. Jozef-icoon in het parochiecentrum Dat Dion en Jeanne Rijnen-Wittens afgelopen zondag hun 50-jarig huwelijksjubileum ge vierd hebben, zullen de meesten wel weten. Maar dat Dion ook een toegewijd iconen schilder is, is maar in een veel kleinere kring bekend. Maar juist bij gelegenheid van zijn gouden bruiloft heeft hij een prachtige icoon van de heilige Jozef gemaakt en aan de paro chie geschonken. Dit uit dankbaarheid voor wat de geloofsgemeenschap in Moergestel voor hen betekend heeft, zeker ook in het laatste jaar dat door ziekte getekend was. Zo snel mogelijk zal de prachtige icoon van Jozef - patroon van onze nieuwe parochie - een waardige plaats krijgen in het parochie centrum en een mooie pendant vormen met de vertrouwde icoon van Sint Jan de Doper in de hal. Dank en hulde aan het gouden paar! Vrijwilligersfeest 10 september Aanstaande 10 september staat ons vrijwilli gersfeest gepland. Er zijn al 80 aanmeldingen binnen gekomen! We starten deze dag om 15:00 uur bij ‘De Reuselhoeve’, Heizensche- dijk 1 te Moergestel. De eindtijd ligt rond 20:00 uur, ook weer bij De Reuselhoeve. Deze week worden de werkgroepen hier ook over geïnformeerd. Tot zaterdag 10 september! Woord van de pastor Na drie weken ‘radiostilte’ in het Moergestel Nieuws starten we het jaar weer op: de bouw vak is afgelopen, de meesten zijn weer aan het werk; alleen de scholen in het zuiden hebben nog een weekje alvorens het schooljaar weer op te starten. Ook de parochie start weer met het nieuwe werkjaar, dat veel activiteiten zal kennen. Dat zullen we alras merken aan bijvoorbeeld de ziekenviering (13 september) vanwege Nationale Ziekendag, de opstart voor de voorbereidingen op Eerste H. Com munie en het Vormsel, Open Monumenten dag (11 september), WieKentKunst (24-25 september),de gezamenlijke ziekenzalving in de kapel van Park Stanislaus (14 oktober), Op dinsdag 13 september vieren wij in Moer gestel de Ziekendag. We beginnen om 2 uur met een Eucharistieviering. Daarna gaan we er een gezellige middag van maken. U kunt zich opgeven bij de receptie van Park Stanislaus. Ik hoop op veel mensen. Vriendelijke groet, De Werkgroep Ziekenpastoraat “Gelukkig”, zullen velen zeggen, “de vakantietijd is voorbij”. De kinderen zijn weer thuis, de wekelijkse activi teiten beginnen weer en we kunnen weer naar de gym. Die wekelijkse gymles is voor velen een nood zakelijk iets, omdat daar speciale aandacht wordt gegeven aan spieren die je niet altijd gebruikt. Des te vervelender is het daarom als je niet meer naar die broodnodige gym kunt, omdat je bang wordt op de fiets vanwege je evenwichtsstoornissen. Eerst denk je dan: nou, dan maar niet meer. Maar dat gaat na verloop van tijd toch knagen. Daar zit je dan, week in week uit, zonder je wekelijkse uitje. Dat overkwam een van onze dorpsgenoten. Kinderen konden moeder niet halen en bren gen, omdat ze op die tijden naar hun werk moesten. Ze zochten contact met Buurtgeno- Woensdag 14 september 2016 organi seert Diabetesvereniging/regio Midden en NO Brabant, werkgebied Tilburg e.o. een thema-avond. U bent welkom om 20.00 tot 22.00 uur (zaal open vanaf 19.30 uur) In de MFA De Symfo nie, Eilenbergstraat 250, 5011 EC Tilburg. Meldt u aan via tilburg@dvn.nl Nadere infor matie Ria Rijnen Wie al wat langer diabetes heeft, kan te maken krijgen met complicaties. Klachten ontstaan meestal door verandering in de bloedvaten en zenuwbanen, die bij mensen met diabetes nu eenmaal extra kwetsbaar zijn. Een slechte regulatie van bloedglucosewaar- den en bloeddruk, kunnen hierdoor veel scha de aanrichten. Dit betekent dat er problemen aan het oog kunnen zijn zonder dat u er iets van merkt. Oogarts DR. M.V. van Hecke, van het ETZ (Elisabeth -TweeSteden Ziekenhuis) die als aandachtsgebied heeft; Netvliesafwijkingen bij diabetes. Zij zal uitleg geven, welke mogelijkheden er zijn om uw ogen tijdig te laten controleren. Zodat in een zo vroeg mogelijk stadium, pro blemen kunnen worden ontdekt om een even tuele behandeling tijdig te starten. Tijdens de lezing zal uitgebreid op deze aspec ten worden ingegaan. Agenda Donderdag 1 sept. 20.00 u: opstart werkgroep Eerste H. Communie Zaterdag 3 sept. 19. 15 u: TienerClub 412 in Oisterwijk 0900 332 22 22 ’MOERGESTEL-NIEUWS' - WOENSDAG 31 AUGUSTUS 2016 PAGINA 2 Zij overleed op 16 augustus 2016 in de leeftijd van 102 jaar. Kinderen, kleinkinderen en achterkleinkinderen Moergestel, augustus 2016 Mieke Rijnen-van Dijk, kinderen en kleinkinderen Wij danken u hartelijk voor uw blijken van belangstelling en medeleven bij het overlijden en afscheid van onze moeder, oma en grootoma Wij danken vooral ook de medewerk(st)ers en vrijwillig(st)ers van zorgcentrum Park Stanislaus, die haar ruim 22 jaar met zorg en toewijding hebben omringd. Ook Dr. Terwindt bedanken wij voor zijn goede zorgen in de afgelopen jaren. Tevens bedanken wij uitvaartverzorging Will Pellis voor de met toewijding verzorgde uitvaart. Wij danken iedereen voor de overweldigende blijken van medeleven die wij mochten ontvangen na het overlijden van mijn lieve en zorgzame man, ons pap en allerliefste opa Het heeft ons enorm gesteund. Onze moeder(oma Cor) is niet meer waar zij zo lang was Maar zal altijd blijven waar wij zijn En de mensen zeggen allicht: "Ge komt hier op 'nen dag overhene" De mensen zeggen 't zo licht Mer wa moet ik zonder jou beginnen... - Gerard van Maasakkers - Doktoren Moergestel: W. de Lenne, Raadhuisstraat 32B P, Terwindt, Raadhuisstraat 32 Kerk: St. Jons Onthoofding Parochiecentrum 013 5132774 mailadres: st.jansonthoofding@jozef-parochie.nl voor noodgevallen: 06 1029 4358. Zie ook: www.jozef-parochie.nl Misintenties 14 dagen voor afroepweekend opgeven parochie VRIJWARING VAN AANSPRAKELIJKHEID Moergestel-Nieuws’ kan op geen enkele wijze aansprakelijk gesteld worden voor publicatie van teksten en afbeeldingen. Deze worden geplaatst onder volledige verantwoording van de inzender(s) daarvan. Wij kunnen ook niet de bron van toegestuurde afbeeldingen achterha len. Die verantwoording ligt daarom te allen tijde bij de inzender(s). Vermelding van naam van de fotograaf wordt gaarne toegestaan. Rode Kruis afdeling Oisterwijk-Haaren: Dorpscoördinator Moergestel: Els Gelden, 513 1609; vakantiecoördinator Toos van der Sande, 513 3442 Bankrek.NL85RABO011.81.28.035; www.rodekruis.nl De Zonnebloem afd. Moergestel: secretaris Mevr. Patricia Mols, tel. 06-23110368 Charitas Oisterwijk www.charitasoisterwijk.nl Postbus 394, 5060 AJ Oisterwijk, tel. 06 20087292 Metgezel in Zingeving: Rouwverwerking Jan Daem, Tel. 528 6188 Thebe wijkverpleging Moergestel 24 uur per dag bereikbaar: Tel. 088-1176763; e-mail: buurtteam.moergestel@thebe.nl ..5131424 ..513 1204 P. Blessing-van Luijt, Raadhuisstraat 32 513 1204 Apotheek Moergestel, Kerkstraat 2 513 0757 ma - vrij: 08.00 - 18.00 uur Apotheek De Stroom, Raadhuisstr. 32 ....513 1008 ma - vrij: 08.00- 17.30 uur HUISARTSENPOST Parochiecentrum, telefoon 013 - 513 2774. Voor allerlei afspraken (doop, huwelijk, intenties, e.d.j. Ma., di., do. en vrij, geopend van 10-12 uur. Ook voor dringende zaken belt u 013 - 513 2774 of mail: st.jansonthoofding@jozef-parochie.nl Parochiële Werkgroep Ziekenpastoraat. Mevr. C. v/d Zanden, Nieuwenhoflaan 1, tel. 513 6081 Politie alarm: 1-1-2

Weekblad Moergestels Nieuws | 2016 | | pagina 2