Mega Piraten Festijn naar Tilburg Oisterwijk het hart van Brabant Expositie Wilma Sips in Park Stanislaus En Moergestel-Nieuws mag gratis kaarten weggeven! w r M JVr. Foto (Paul Spapens) Met optredens van René Schuurmans, Jannes, Mr. Polska en Wolter Kroes Wilma Sips uit Hilvarenbeek, geboren te Tilburg in 1964, is altijd een hardwerkende vrouw geweest. Een groentezaak runnen en de zorg voor een gezin met drie kinderen. Dan blijft er weinig rust over. Tot september 2011. Wilma kreeg een hersen infarct. Het linkerdeel van haar hersenen kon niet meer functioneren. Wilma was eenzijdig, rechts, geheel verlamd. De aantasting van het spraakcentrum had als gevolg: afasie. Een maand in het ziekenhuis. Daarna naar de Hazelaar om te revalideren. Zelf was Wilma Maar vaak nemen we eerder afgestoten locaties later ook weer op in de karavaan. Uit het oog is niet uit het hart!” Haar bezoeken aan verschillende zorgateliers zorgden ervoor dat ze haar creatieve capaci- Programma Wolter Kroes, Thomas Berge, René Schuur mans, Vinzzent, Roy Donders, Ancora, Henk Bernard, Django Wagner, Gebroeders Ko, Koos Alberts, Marianne Weber, Jannes, John de Bever, Ferry de Lits, Stad en Land, Jaman, Sieneke, Gino Graus, Frans Duijts, Jan Keizer U bent van harte welkom om naar de werken van Wilma te komen kijken. De expositie is te bezichtigen van 3 augustus tot 14 september 2016. Openingstijden: maandag tot en met vrijdag van 10.00 tot 17.00 uur; zaterdag en zondag van 10.00 tot 16.00 uur. Anny Schilder, Belinda Kinnaer, Lesley Williams, Alex, Peter Beense, Frank van Etten, Bonnie St. Claire, Jacques Herb, Mr.Polska, Edwin van Hoevelaak, Ferry Goorden, Yosee en Helemaal Hollands. Aanvang is om 19.45 uur. Het terrein is geo pend vanaf 18.30 uur. Daarnaast zijn ze ook verkrijgbaar via www.megapiratenfestijn.nl en Paylogic.nl Het MPF draagt de titel ‘Europa’s grootste meezingfeest’ met trots. De opzet van het MPF is al jaren ongewijzigd. Een groot aantal beken de artiesten treedt op en presentator Willie Oosterhuis jut het publiek op tot volledige euforie. Willie is eigenwijs en presenteert gewoon in zijn Overijsselse dialect. En iedereen verstaat hem. De sfeer spat van het podium af! Maar de grootste artiest is het publiek zelf: zingen, in de polonaise lopen, hossen of gewoon lekker met een biertje in de hand alles bekijken vanaf een plekje bij de tap, alles kan en mag. Kaarten Fysieke kaarten (vanaf 22,50 euro) zijn in de voorverkoop te koop bij Blz. Boekhandel Buite laar in Goirle, de Bruna’s in Oisterwijk en Dongen, Kantoorvakhandel Peter Swaanen in Hilvarenbeek, Kantoorboekhandel Nog maals in Udenhout en alle vestigingen van Primera. teiten ontdekte. Schilderen en kunst van glas en keramiek maken. En dat alles slechts met haar linkerhand. Ondanks haar beperkingen werd Wilma weer een druk doende dame. Haar wil, doorzet tingsvermogen en positiviteit resulteren in steeds meer en mooier werk. Niet stilstaan bij wat niet kan, maar vasthouden aan wat wel kan, is haar motto. Op zondag 7 augustus 12.00 uur is er onder de wapperende vlag, een echte Brabantse kof fietafel (kosten 5,-). Kaarten zijn verkrijgbaar bij de VW of ter plaatse te voldoen op die dag. Het is tevens de bedoeling dat het record uit het Guinness book of records (1.350 deel nemers) wordt verbroken. Dus... schuif aan en geniet van het krentenbrood en andere Brabantse lekkernijen. Kijk voor meer informatie over het programma de komende weken op: www.oisterwijkpakt- jein.nl In Tiliander is er een tentoonstelling van kle ding, geïnspireerd op de Brabantse vlag. Ook is er in dat kader keramiek te zien, gemaakt door mensen met een verstandelijke beperking. Het is zeker het bezoeken waard. In Brabant gaat het cultureel, sociaal en maat schappelijk goed. Daar kun je trots op zijn en dit ook tonen. Dit in de Brabantse vlag inge pakte raadhuis is een middel om te laten zien dat Oisterwijk het Hart is van Brabant. als vrijwilligster daar werkzaam geweest en regelde het interne rolstoelvervoer. Van hulp verlenend naar hulpbehoevend was een zware opgave. Zeven weken na het herseninfarct zette zij haar eerste gebrekkige stapjes. Anderhalve maand later ging Wilma intern bij revalida tiecentrum Leijpark. Na vier maanden kon ze naar huis. De Brabantse vlag is na de Friese, de bekendste van Nederland en wappert - terecht - op steeds meer plaatsen. Het project is vooral tot stand kunnen komen dankzij de geweldige inzet van vele vrijwilligers en de positieve insteek van het gemeentebe stuur van Oisterwijk. Het ingepakte raadshuis is - aldus Paul Spapens - een monument voor de vrijwilligers! Het resultaat mag er zijn en is zeker een kiekje waard. Afgelopen zaterdag openden burgemeester Hans Janssen en Martin van Gruijthuijsen, vice-voorzitter van Provinciale Staten van deze provincie de manifestatie die in het teken staat van de Brabantse vlag. Onder grote belang stelling drapeerden zij de Brabantse vlag op een van de pilaren met de Brabantse leeuwtjes op het bordes van het ingepakte raadhuis. Vele vrijwilligers, onder wie een aantal asiel zoekers van het AZC, zagen hun inspanning beloond: een kleurrijk schouwspel, verzonnen door de Brabantse Hoeders onder voorzitter schap van Paul Spapens. Deze culturele mani festatie die nog enkele weken duurt, is vorm gegeven door de Stichting Oisterwijk SPOT die zich inzet voor de versterking van Oister wijk, Heukelom en Moergestel. Sjaak van Herk en Albert Nooren voerden de regie van het inpakken, een gigantische klus die net op tijd werd geklaard. De Mega Piratenfestijnen zijn geen feesten, het zijn vieringen. Vieringen van het piraten leven; vieringen voor de liefhebbers van deze zenders en vieringen van de (doorgaans) Ne derlandstalige muziek. Mensink: “We noemen het MPF ook wel het Meezingfeest van het jaar. En niet voor niets. Iedereen die een MPF heeft bezocht, weet waarover ik het heb. Iede reen zingt mee. Verbroedering en gezelligheid; dat blijft onze insteek en daar wordt niets aan veranderd.” Wilt u kans maken op een gratis toegangskaart voor het Mega Piraten Festijn? Stuur 'n mailtje naar buro76@planet,nl en onder de inzenders daarvan verloten we 'n aantal toegangskaarten. Winnaars krijgen van ons bericht. (Over de uitslag wordt niet gecorrespondeerd) Het Mega Piraten Festijn keert op zaterdag 24 september weer terug naar Til burg. Diverse grote namen uit de Nederlandstalige muziekwereld zijn er bij. Van Jannes tot Koos Alberts, van Mr. Polska tot Wolter Kroes, van René Schuur mans tot Thomas Berge. De presentatie is in handen van Willie Oosterhuis. Het festival vindt plaats aan het Laarveld West. De voorverkoop is inmiddels begonnen. Het Mega Piraten Festijn is Nederlands groot ste festivalkaravaan. In totaal strijkt de tour dit jaar in maar liefst negen plaatsen neer. Daarbij weer enkele nieuwe plekken, maar ook veel vertrouwde. “Het is ons doel om heel Nederland te bestrijken”, vertelt Eddie. “Door regelmatig van locatie te verwisselen, willen we voorkomen dat ons publiek verzadigd raakt. ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 3 AUGUSTUS 2016 PAGINA 5 sa

Weekblad Moergestels Nieuws | 2016 | | pagina 5