moorman brabantyifrt fff Gèssels Oktoberfest Spoel bij thuiskomst de kraan eerst 1 minuut door Ut Gèssels Glas Oisterwijk Express wordt Parel Express AUTOMOBIELBEDRIJF Met een familiebericht in 'Moergestel-Nieuws' kunt u een geboorte, overlijden of huwelijk bekendmaken. Opgave of meer informatie via (013) 513 2268 of via e-mail: buro76@planet.nl In Memoriam Cees de Bresser De komende drie weken zal Moergestel-Nieuws niet verschijnen. Woensdag 31 augustus zijn we er weer! Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl Advies voor vakantiegangers: Onderhoud en reparatie van alle merken. Verkoop van nieuwe en gebruikte auto’s C. V. De Pierewaaiers presenteert De Parel Express verbindt mensen in en met Oisterwijk ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 3 AUGUSTUS 2016 PAGINA 3 COLUMN Hein Verhoeven (links) geeft sleutel aan Harrie Marsé (rechts)... (Foto: Oisterwijknieuws.nl) Parel Express Bij een nieuwe start en nieuwe activiteiten hoort ook een nieuwe naam: De Parel Express. Deze naam verwijst naar de recreatieve slogan: Oisterwijk, Parel in het Groen. Na de zomer periode krijgt de trein een nieuwe uitstraling, die past bij de doelstellingen van de Parel Express. Ook zal er dan meer bekend worden gemaakt over de toekomstige nieuwe invulling van de trein en haar motto: “Verbindt mensen in en met Oisterwijk”. Meer informatie is beschikbaar op de website van de Stichting: www.OnsOisterwijk.nl Op deze website treft u ook informatie over deelname middels lidmaatschap van de Stich ting, als vrijwilliger, sponsor of begunstiger. Wat is hier nu zo speciaal aan? Het Gèssels Oktoberfest (GOF) wordt de groot ste live biercantus in Moergestel ooit. Toch in Waar? Wanneer? Hoe laat? Afkorting? Voorkom dat het water vernevelt tijdens het doorspoelen Als de temperatuur in huis oploopt tot boven DE SONMAN 22 - Tel. 013 - 513 1611 www.ambm.nl ZATERDAG NA 12.00 UUR GESLOTENI Café De Brouwer 22 oktober 2016 20.30 uur GOF Om tijdens de cantus niet te moeten hannesen met muntjes en andere betaalmiddelen, gaan alle deelnemers tijdens de cantus ‘all-in’. De kaartverkoop start op 1 september en de entree prijs maken we op 31 augustus bekend in de eerste nazomerse Moergestel Nieuws. ieder geval sinds ‘niet normaal hoelang gele den’. We gaan vanachter en vanop onze lange tafels meezingen, meeschreeuwen en meeblè ren met de jongens van Double Wood. Deze cantusband bij uitstek verzorgt tweeënhalf uur lang de muziek die we allemaal kennen. Tussen het zingen door, wordt er gedronken. Simpel toch? Of je zingt, of je drinkt. Brabant Water adviseert vakantiegangers bij thuiskomst de kranen 1 minuut door te spoelen voor vers en betrouwbaar drinkwater. Kraanwater is een versproduct Veel Brabanders gaan binnenkort weer op vakantie. Tijdens hun afwezigheid staat het water in de leidingen in huis soms wekenlang stil. Hierdoor is het water niet meer vers. Ook kunnen leidingen en kranen in huis metalen afgeven aan langdurig stilstaand water. Deze vormen geen risico voor de gezondheid, maar kunnen de smaak en geur van het water wel negatief beïnvloeden. Daarom adviseert Brabant Water iedereen om direct na thuis komst de kranen minstens één minuut door te spoelen. Dit advies geldt ook voor de douchekop, gevelkraan en de tuinslang. de 25 graden, groeit de kans op aanwezigheid van de legionellabacterie, die de veteranen ziekte kan veroorzaken. Het drinken van water vormt hierbij geen risico, maar besmetting kan wel plaatsvinden door het inademen van waternevel met de bacterie. Via de douche bij voorbeeld. Daarom is het belangrijk te voor komen dat het water vernevelt tijdens het doorspoelen. Het advies van Brabant Water: houd de sproeikop van de douche onder water in een emmer of haal het sproeistuk van de kraan. De ontstaansgeschiedenis Er was eens, 33 jaar lang, in Moergestel, een Blaoskapellenfestival. Jarenlang kwamen men sen met veel plezier toeteren, rammelen, luis teren en feesten in onze dorpscafés. Die tijd is helaas voorbij. Aan de ene kant een gemis, aan de andere kant een kans voor iets nieuws. Na lang vergaderen is uiteindelijk dan toch besloten en beslist om te kiezen voor misschien wel de meest verrassende oplossing voor ons zwarte gat in de maand oktober: een Oktober fest. Natuurlijk wel op z’n Pierewaaiers. 800-jarige stadse verjaardag en in 2015 bij de viering van 150 jaar spoor in Oisterwijk werd gerealiseerd en vanuit heel Brabant veel belang stelling trok. Het exploiteren van deze toeris- tentrein past dan ook prima bij de doelstel lingen van de stichting. Ingrediënten Lange tafels; dirndls; lederhosen; bier; mu ziek; lekkere Duitse hapjes; kleurstof (de lach van het publiek); bindmiddel (E55, C.V. De Pierewaaiers). Noteer alvast: zaterdag 22 oktober 2016: GOF! Ein Prosit. Meer info? Zoek C.V. De Pierewaaiers even op via Facebook of vraag het aan Lenneke Ketelaars, Frans van der Donk, Johan Burgers of Stephan van der Aa. De GOF-commissie. Veilig en bewust watergebruik tijdens de zomer Brabant Water geeft via hun website www.brab- antwater.nl/zomertips en de sociale media meer tips over veilig en bewust watergebruik tijdens de zomerperiode. Wekelijks houden wij, het bestuur van Moer gestelGlas, u op de hoogte van de voortgang van het grootste burgerinitiatief in onze ge meente. Het aanleggen van een glasvezelnet werk in Moergestels buitengebied en de Logt te Oisterwijk. Deze week een bijdrage van Rik de Pina over de POP voorbereiding. De graafteams zijn inmiddels uit de straten en de glasvezel zit in de grond. Op het oog zijn de meeste voorbereidingen getroffen dus; waar blijft het internet nou? Je zou denken de kabel naar binnen en Idaar, maar op de achtergrond komt er toch iets meer bij kijken. Zo is vorige week de POP geplaatst. Dat is het huisje vol apparatuur waar alle glasvezels uit Moergestel bij elkaar komen. En deze POP moet dan op een zogenoemde "Blackhaul” op het grote snelle internet aangesloten worden. Dit gebeurt pas 4 en 5 augustus. Pas wanneer in de POP de apparatuur actief is en een stroomvoorziening is binnengebracht kan er daadwerkelijk een signaal naar onze woningen gebracht worden. Het was de bedoeling om een aantal huizen net voor de bouwvakantie aan te sluiten maar omdat er nu nog geen stroomvoorziening is, gaan we dat niet meer halen. MoergestelGlas brengt u door deze weke lijkse column een inldjk op de vele hande lingen waar je niet bij stil staat als je aan iets dergelijks begint en wij hopen met jullie te eindigen met een foto van het eerste beeld over Glas in Moergestel. Het bestuur van MoergestelGlas Mariëlle Wolfs/Gea op 't Hoog/Joost van de Schoot/Rik de Pina/Pieter van Opbergen Op 27 juli jl. bereikte ons het droevige bericht dat in de morgen van 26 juli Cees de Bresser is overleden. Cees was in zijn hoedanigheid als penning meester van de “Stichting Reuze(n) Vrien den” een zeer gewaardeerd lid van de Reu zenfamilie. Voor velen van ons was hij echter bekender als saxofoonspeler van onze vaste begelei dingsband FC NOTT. Cees was een man die meestal op de ach tergrond aanwezig was. Maar die achter grond is meestal belangrijker dan de voor grond. Zo zorgde Cees bij de laatste Reuzen optocht we in zijn ééntje voor dat via diverse subsidies voldoende geld in het laatje kwam. Cees was ook de eerste die in zijn werkgroep voor de optocht zijn zaakjes op orde had. En zoals altijd bij hem: alles tot in de puntjes verzorgd. Voeg daarbij zijn droge humor en zijn mooie verhalen en het plaatje is compleet. Cees, wat gaan wij jou missen. Jouw rustige uitstraling jouw ondersteuning bij financiële zaken, jouw muzikale talent en jouw vaak rake opmerkingen, waar je naderhand nog eens een keer goed over na kon denken. Wij wensen Elly en de familie heel veel sterkte met het verlies van Cees. Wij staan ook voor jullie klaar in moeilijke tijden. Cees, bedankt jonguh voor wat je was. Houdoe war! Namens alle leden van de Stichting Reuzengilde Bestuur Stichting Reuze(n) Vrienden www.OnsOisterwijk.nl De Oisterwijkse toeristentrein Oisterwijk Express gaat verder onder de naam Parel Express en komt in beheer van Stichting Ons Oisterwijk. Onlangs volgde de feestelijke sleuteloverdracht. Het huidige bestuur van de Stichting Toeris tentrein Oisterwijk, die met hart en ziel de trein hebben opgezet en afgelopen jaren hebben geëxploiteerd, kunnen de activiteiten niet lan ger combineren met de drukke werkzaamhe den in de eigen onderneming. Voor de stichting Ons Oisterwijk is een enthousiaste club vrij willigers gevonden die de toeristentrein voor Oisterwijk kunnen behouden, het eigendom van de trein over willen nemen en de exploitatie verzorgen. Vanuit dat belang en met die visie wil de stichting de trein breed gaan inzetten voor diverse doelgroepen en activiteiten. Ons Oisterwijk Stichting Ons Oisterwijk heeft tot doel het initiëren, organiseren en exploiteren van acti viteiten binnen de gemeente Oisterwijk, die het welzijn van inwoners, recreanten, bezoe kers, ondernemers en hun medewerkers een positieve impuls geven. De stichting bestaat uit vrijwilligers en kent geen winstoogmerk. Alle opbrengsten van de stichting komen ten goede aan haar doelstelling. Stichting Ons Oisterwijk is onder meer bekend van de his torische stoomtreinrit door Noord-Brabant, die in september 2012 bij de viering van de

Weekblad Moergestels Nieuws | 2016 | | pagina 3