Brabantse Health Deal: gezondheid centraal bij ruimtelijke inrichting Zwemdiploma’s nog net gehaald voor de zomervakantie! Cursus over barmhartigheid Vluchtelingen helpen bij inpakken raadhuis Oisterwijk in Brabantse vlag OERA,IK BEN GESLAAGD! HOERA, IK BEN G AAGD! U leest het wekelijks in 'Moergestel-Nieuws'! Sport, muziek, cultuur... HOERA, IK BEN OËLAAGD! f Zaterdag ging veelbesproken kunstproject van start Met een familiebericht in Het A diploma is gehaald door Lois - Lisa - Sanne Luwe - Stan - Luuk 'Moergestel-Nieuws' kunt u een geboorte, overlijden of huwelijk bekendmaken of iemand verrassend feliciteren... Opgave of meer informatie via (013) 513 2268 of: buro76@planet.nl Het B diploma is gehaald door Fiene - Sem -Jasmijn - Romi Allemaal van harte gefeliciteerd en heel veel zwemplezier! Het inpakken van het raadhuis in de Brabantse vlag wordt uitgevoerd onder auspiciën van de Stichting Oisterwijk 800 SPOT Er is 2,5 jaar krijgt in een klein groepje (4/5 kinderen) waar bij uw kind centraal staat? Neem dan contact op met Eveline 06-25343369 of Marielle 06- 25417687. Er zijn nog plaatsen om te starten na de zomervakantie. 3 oktober: Op zoek naar een spiritualiteit van barmhar tigheid o.a. de drieslag ‘zien - bewogen worden - in beweging komen’ en liederen over barmhartige liefde. 17 oktober: De twee gestalten van barmhartigheid o.a. over ontmoeting en dienstbaarheid in het Evangelie en over allerlei lijstjes van werken van barmhartigheid. Meer weten over de Brabantse Health Deal? Bekijk het filmpje of de website van de Pro vincie Brabant. De vijftien partijen die de Brabantse Health Deal ondertekenen zijn: Gemeente Breda, Ge- De kosten bedragen 7,50 per bijeenkomst; gelieve deze op de eerste avond voor de gehele cursus te voldoen. Er zijn minimaal 15 deel nemers nodig om de avonden tot een succes te maken. Er is voor deze cursus geen bijzondere voor kennis vereist. De bijeenkomsten vinden plaats in de Le- venskerk, Le Sage ten Broekstraat 2 te Ois terwijk. 15 Brabantse organisaties ondertekenen Vandaag ondertekenden bestuurders van 15 Brabantse organisaties, waaronder de drie Brabantse GGD’en, op het provinciehuis de samenwerkingsovereenkomst ‘Brabantse Health Deal’. Deze deal zet gezondheid en welzijn centraal bij gebiedsontwikkeling van de toekomst. Een ontwikkeling, die gehoor geeft aan de oproep van GGD’en om gezondheid structureel een plek te geven bij het inrichten van de omgeving (omgevingswet). Dat vergt een goede én structurele samenwerking tussen de (nu nog vaak sectorale) domeinen milieu, ruimte, sociaal, gezondheid en economie. Voor het inpakken van het historisch raadhuis op de Lind in Oisterwijk is een bouwploeg samengesteld. Net als iedereen die aan dit kunstproject meewerkt zijn zij vrijwilligers. Sinds zaterdag bij de start van het inpakken krijgen ze hulp van tien vluchtelingen uit lan den als Soedan en Eritrea. Het is niet uitge- De vijftien deelnemende organisaties spraken met elkaar een opstarttraject van twee jaar af. En investeren in deze periode samen om vier ‘sporen’ verder uit te werken. meente Eindhoven, Gemeente Helmond, Ge meente ’s-Hertogenbosch, Gemeente Tilburg, GGD Brabant-Zuidoost, GGD Hart voor Brabant, GGD West-Brabant, Waterschap Aa en Maas, Waterschap De Dommel, Waterschap Brabantse Delta, Universiteit Utrecht, Univer- siteit van Tilburg/Telos, RIVM en Provincie Noord Brabant. Op 16 juli heeft weer een aantal kinderen laten zien dat zij goed vooruit zijn gegaan tijdens de zwemlessen. Zij hebben hun diploma gehaald. Na vele lessen in het zwembadje in Moergestel mochten ze laten zien dat ze in het zwembad van de Hispohal in Hilvarenbeek alle tech nieken goed beheersen. Wilt u ook dat uw kind in Moergestel zwemles Het inpakken is een technisch ingewikkeld karwei. Eerst wordt als het ware een korset rond het bouwwerk aangebracht. Daar wordt stof in de print van de Brabantse vlag aan bevestigd. Voor het publiek is het interessant de verrichtingen te volgen. Ter gelegenheid van dit inpakken in de Brabantse vlag wordt vanaf 23 juli gedurende drie weken in Oister wijk het Festival van de Brabantse Cultuur gehouden. Een van de onderdelen daarvan is de grootste Brabantse koffietafel op 7 augus tus. Voor meer informatie kijk op www.oisterwijk- paktjein.nl Begrippen als ‘barmhartigheid’ en ‘compassie’ krijgen in de huidige tijd weer veel positieve aandacht in verband met alle domeinen van het leven, zowel in persoonlijke ontmoetingen als in zakelijke relaties. 14 november: Barmhartigheid - een holistisch concept o.a. de vier satellietwoorden van barmhartig heid in de Bijbel en personen als iconen van barmhartigheid. Inleider is Harrie van Geene. Als frater van Tilburg levenslang betrokken bij de beweging van barmhartigheid in Nederland en daarbui ten. Actief als theoloog en exegeet werkzaam in onderwijs en vorming, besturen en religieus leven. Gezonde mensen in een gezonde omgeving Zorgen voor gezonde mensen in een gezonde, economisch vitale omgeving van de toekomst. Dat is de ambitie van de Brabantse Health Deal. Vragen die daarbij komen kijken zijn bijvoorbeeld: Hoe creëer je een gezonde leef omgeving? En hou je die vast, Hoe maak je de stad of regio aantrekkelijk? Hoe zorg je voor een goed vestigingsklimaat en economi sche concurrentiepositie? Dat kan alleen samen! De kracht van een vitale en gezonde stad of regio van de toekomst ligt besloten in samenwerking. De Brabantse Health Deal wil de werelden van gezondheid en ruimtelijke inrichting structureel aan elkaar verbinden met toepassing van (wetenschappelijke) kennis en innovatie. 31 oktober: De vele mogelijke oases van barmhartigheid o.a. persoonlijke verhalen van een barmhartige levenshouding. Aanmelden en kosten U kunt zich tot uiterlijk 19 september 2016 opgeven voor de cursus. Bij voorkeur per email bij Marian van Mierlo: marianvmierlo@home.nl Bij het inpakken van het raadhuis van Oisterwijk in de Brabantse vlag wordt assistentie verleend door vluchtelingen. Het zijn bewoners van het AZC van Oisterwijk. Het inpakken is zaterdag 23 juli om 10.00 uur gestart. Komende zaterdag moet het karwei zijn geklaard en vindt de opening plaats. Het historisch raadhuis van Oisterwijk blijft ingepakt tot 15 augustus. sloten dat zij ook de volgende dagen hun schouders zetten onder dit niet alledaagse werk. Barmhartigheid heeft voor velen te maken met de zin van het leven. Er bestaat het ver moeden dat er geen harmonie in je persoonlijk leven mogelijk is zonder barmhartigheid voor jezelf en voor anderen; en dat we niet komen tot een leefbare samenleving als we compassie daarin geen duidelijke plaats geven. In vier bijeenkomsten vanaf 3 oktober gaan we samen in op de betekenis van barmhartig heid in het leven, met ruimte voor eigen inbreng en interactie. aan voorbereidingen aan vooraf gegaan. Het in de Brabantse vlag ingepakt raadhuis is een onderdeel van een groter project van de Bra bantse Hoeders. Omdat de Brabantse vlag symbool is van alles en iedereen in Brabant, nodige de Stichting Oisterwijk 800 SPOT de vluchtelingen uit. Zij bleken graag bereid hun steentje bij te dragen aan dit Brabantse kunst project. Het mini-A diploma is gehaald door Floris - Flore - Ise PAGINA 7 ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 27 JULI 2016 W TH X -

Weekblad Moergestels Nieuws | 2016 | | pagina 7