QoEF! fflloe 17 atuurCijk oergestel Roef! speelsters ongeslagen Europees Kampioen in Tsjechië met Softbal I Seniorenorkest De Meierij op kiosk in Oisterwijk Rondleiding Joodse begraafplaats Op zoek naar het ree /a am Werken aan een gezond lichaam en geest? Kijk op www.natuurlijkmoergestel.nl voor meer informatie en professionals Voor al uw druk- en printwerk. www.drukkerij-cyaan.nl Br/tt Remmers roe Oranjestraat IA Middelbeers Tel. 013-5142182 info@drukkerijcyaan.nl I Kijk voor de diverse mogelijkheden op onze website o.a. wereldwijd bekende nummers uit musicals en veelgehoorde marsmuziek zijn opgenomen naast andersoortige composities. Alles bijeen genomen een aansprekende muziekmix, die het beluisteren ervan een goed gevoel zal geven. Seniorenorkest De Meierij, met muzikanten uit Oisterwijk in zijn gelederen, vierde onlangs zijn 20-jarig bestaan. acties zorgvuldig verwerkt en keken beide teams na de eerste inning tegen een 0-0 stand. In de tweede helft van de vierde inning werden er door de talentvolle Nederlandse speelsters nog twee runs toegevoegd aan het totaal: 8-0 in het voordeel van Team Kingdom. In de vijfde inning waren drie nullen voldoende om de titel in de wacht te slepen. ROEF! HONKBAL- EN SOFTBAL Hieronder een overzicht van de wedstrijden die voor komend weekend op het programma staan. Kijk op svroef.nl voor het actuele schema en nog meer nieuws over HSB Roefl Zaterdag 23 juli 13.30 uur: All In HB Jun. - Roef! HB Jun. Zondag 31 juli 14.00 uur: Roefl Honkbal 1 - Maastricht Honk bal 1 14.00 uur: Roef. Honkbal 1 - Cheetahs Honk bal 1 Met een overtuigende 8-0 zege op titelverde diger Rusland heeft Team Kingdom of the Netherlands de Europese titel gewonnen op het EK Fastpitch Softbal onder de 22 jaar in Tsjechië. De speelsters van Roefl, Wies, Eva en Britt hebben met hun team de genadeklap gegeven in de tweede inning toen een 6-0 voor sprong werd genomen. Zaterdagavond 23 juli vanaf 19.00 uur Om zijn speciale band met de gemeente Oisterwijk te benadrukken geeft Regio naal Seniorenorkest De Meierij op zaterdagavond 23 juli a.s. een gratis zomer- concert op de Lind in Oisterwijk met de kiosk aldaar als concertpodium. De muziekuitvoering begint om 19.00 uur en is te beluisteren vanaf zitplaatsen op het gazon voor de kiosk. Vooral bij goed weer zal dit “openlucht concert” een plezierige beleving zijn voor liefhebbers van harmoniemuziek zoals die door het orkest met grote bezetting ten gehore wordt gebracht. Het orkest pre senteert een gevarieerd programma waarin waarvan ruim de helft bestemd is voor het onderhoud en de restauratie. U dient zich van te voren op te geven via nummer 528 8352. U bent van harte welkom. Op zondag 24 juli 2016 is er om 11.30 uur een rondleiding over de Joodse Begraafplaats in Oisterwijk. De Israëlitische begraafplaats is één van de oudste en meest gaaf bewaarde Joodse begraafplaatsen in Brabant (1748) Het is een Rijksmonument. De begraafplaats is de afgelopen vier jaar prachtig gerestaureerd. Kees Weimers, stadsgids van Heemkundekring de Kleine Meijerij vertelt over de geschiedenis van de Joden in Oisterwijk. In het metaheer- huisje wordt stilgestaan bij de gebruiken bij een begrafenis. Vele oude graven “vertellen” over Joden die in Oisterwijk en Brabant hebben geleefd. Er zijn bijzondere regels. Mannen dienen tijdens de rondleiding een hoofddeksel te dragen. In verband het de gesteldheid van het terrein is goed schoeisel aan te bevelen. Kosten 5,- pp Op zaterdag 23 juli organiseert Natuurmonumenten een begeleide vroege ochtendwandeling op de Kampina met als thema ‘Op zoek naar het ree’. Vertrekpunt; Kampina, bij de Leugenbenkskes (kruising Franse Baan/Rosepdreef). Deze wan deling start om 06.00 uur en eindigt zo rond 08.00 uur. Aanmelden via de website van Natuurmonumenten www.natuurmonumenten.nl/agenda Wandelen in de ochtendgloren Reeën zijn zoogdieren, die graag in de och tendgloren en in de schemering op zoek gaan naar voedsel. In principe zouden ze ook over dag op zoek kunnen gaan, maar dan is het vaak te druk in het gebied waar ze voedsel gaan zoeken. Daarom nemen de excursieleiders je mee op dit wat vroege tijdstip. Tijdens deze wandeling over de Kampina gaan zij met je op zoek naar reeën en andere dieren in de och tend. Ochtend bos In het ochtend bos, wat al lekker spannend is, kun je de reeën vaak zien bij de bosranden. En als je dan heel voorzichtig bent, heb je kans dat ze blijven staan. Meld je dus aan en kom mee op speurtocht naar de reeën in dit natuurgebied. Wie weet sta jij die ochtend onverwacht oog in oog met deze schuwe bos bewoner!! Nieuwsgierig geworden of wil je meer infor matie? Vraag aanvullende informatie bij de balie in het bezoekerscentrum Oisterwijk; 523 18 00. Meer activiteiten? Kijk op www.natuurmo- numenten.nl/agenda Voor de derde keer op rij stonden de Russische softbalsters in de finale. Maar nadat in de twee eerdere edities nog de Europese titel werd ver overd, moest Rusland ditmaal het onderspit delven tegen het op het EK U22 debuterende Nederland. De eerste inning verliep nog zonder schade voor zowel de Russinnen als Team Kingdom. Met goed veldwerk werden alle ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 20 JULI 2016 PAGINA 7 JT BSMBH ■■■■■Ki DRUKKERIJ

Weekblad Moergestels Nieuws | 2016 | | pagina 7