Brief van Theo Raaijmak Ruim 5000 euro voor sponsorloop De Vonder! Muzikaal cultureel hoogstandje in Den Boogaard A PAGINA 5 ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 20 JULI 2016 slagwerk maar liefst 13 kinderen. Het concertprogramma zat leuk in elkaar en het publiek genoot van de opzet en het serieuze van de kinderen tijdens het concert. Iedereen ging staan bij binnenkomst van de drie diri genten die nodig waren om het orkest van totaal 81 man te leiden, zeker omdat de 45 kinderen nog nooit een concert gegeven had den. Alles werd op een leuke speelse manier aan elkaar gepraat door Petra Bekkers. Het afsluitende klapstuk Spanish ouverture werd beloond met een staande ovatie. Alle ouders, opa’s, oma’s, vrienden en kennissen hebben genoten van de sfeer en enthousiasme van de beginnende muzikantjes. Ook het opleidings- orkest heeft aan het publiek laten zien dat samen muziek maken leuk, mooi en gezellig kan zijn. drag. Om Pleun nog even extra in het zonnetje te zetten zijn Harald de Rooij en Eric Debaut namens Unicef naar de bekendmaking toege komen om de cheque in ontvangst te nemen. In totaal hebben de leerlingen het ongelooflijke bedrag van maar liefst 5139,80 ingezameld. Dit bedrag is in twee gelijke delen over de twee goede doelen verdeeld. ‘Dit hadden we nooit durven dromen en hope lijk zorgt dit er voor dat het vaker georganiseerd wordt. Een absolute top prestatie.’, aldus Pleun Uylenbroek en Simon de Koning. Hier is hij gebleven tot op heden, Mauricio zit in zijn laatste jaar van de middelbare school en werkt erg hard. Ook zijn leven bij Amanecer is niet altijd goed gegaan, hij heeft verslavingen gehad en heeft veel gestolen vanaf zijn tiende. Muziekvereniging Prinses Juliana heeft weer van zich laten spreken door een uniek project aan te gaan met de basisschool De Vonder. In samenwerking met de school heeft Muziekvereniging Prinses Juliana in 6 weken tijd maar liefst 45 kinderen zodanig enthousiast weten te krijgen om als afsluiting van dit project een heus concert met het het eigen opleidingsorkest te geven voor een tot de nok gevulde Den Boogaard op dinsdag 12 juli. Beste familie, vrienden en bekenden, Ja, deze keer een brief vanuit Nederland! Ik ben voor enkele maanden op vakantie thuis, een beetje bijkomen van het drukke leven in Cochabamba! Ik ben vooral druk geweest tot nu toe met de staaroperaties aan alle twee mijn ogen. De operaties zijn achter de rug, nu is het nog even wachten tot ik een nieuwe bril heb.Ik zie in elk geval, zonder bril, al wel veel meer dan voorheen; alleen lezen is nog een probleem. Uiteraard valt er ook veel te genieten hier en dat doe ik dan ook met volle teugen! De brief van deze keer bestaat voor een groot deel uit verhalen van een groepje studenten Heel veel dank aan hen voor hun verhalen en in drukken! En ook voor de financiële steun die we van hen mochten ontvangen! Veel dank ook aan jullie allemaal voor alles wat jullie voor ons doen en voor alle e-mails, berichten via facebook, etc. We zijn altijd enorm blij dat jullie ons bijstaan in het werk dat we in Cochabamba proberen te doen voor zoveel kinderen en jongeren van de straat! We hopen ook in de toekomst op jullie allemaal te mogen rekenen, want de hulp aan al die jonge mensen is nog steeds hard nodig! Veel dank, hartelijke groeten en de allerbeste wensen! Theo Raaijmakers, Cochabamba, Bolivia theojgmrl 4 @gmail. com Wat ik het bijzonderst vind zijn de mensen in Bolivia die hun leven geven voor een ander. Dan heb ik het over Theo en anderen. Wat zij daar voor bijzonder werk verrichten, vind ik heel indrukwekkend. Zij verdienen hiervoor een hele grote pluim, maar daar schieten woor den voor te kort. Ik heb heel erg veel van hen geleerd en daar ben ik ze erg dankbaar voor. Ze zijn een voorbeeld voor mij geworden, maar ik denk niet alleen voor mij. Ze mogen heel erg trots op zichzelf zijn. Om te beginnen met Theo, een hele bijzondere man. Zijn verge vingsgezindheid gaat grenzeloos door, of hij iemand nou een tweede of honderdste kans geeft. Hij blijft iedereen eerlijk behandelen en dat vind ik heel bewonderenswaardig. Hij was verslaafd aan het roken van marihuana. Iets wat echt binnenkwam bij mij is de uit spraak: ‘In deze periode van mijn leven wilde ik lOOOx liever sterven dan wéér doorgaan’. Het raakt mij, dat iemand op zo’n jonge leeftijd deze gedachtes kan hebben. Op zijn vijftiende heeft hij zijn problemen door onder andere Pater Theo en Sixto’s (werknemer opvangte huis) hulp, achter zich gelaten. Theo heeft samen met Sixto hem het gevoel gegeven dat hij er toe doet. Dit vind ik het mooie, dat onder andere Theo in deze stad doet, hij laat kinderen weten dat ze er toe doen en dat er wel degelijk iemand om hen geeft. Bijvoorbeeld het jongetje, dat we tegenkwamen in de nachtopvang. Hij was jonger dan ik, 15 jaar, en drugsverslaafd. Ik vond het vóór de reis heel moeilijk om me te kunnen voorstellen hoe bijvoorbeeld zijn leven zou zijn. Maar ik ben me wel bewust geworden, dat ik het zoveel slechter had kunnen hebben. Dit idee heeft me aan het denken gezet. Het geeft me dan ook voldoening om de mensen, die wel hulp nodig hebben, te kunnen helpen. Bijvoorbeeld dus de jongen in de nachtopvang. De volgende ochtend kwamen we hem op straat weer tegen, onder hele slechte omstandigheden. Zo werd er veel lijm gesnoven. Hij heeft al een aantal keren in Theo’s huis gezeten, maar is telkens weggelopen. Aan het einde zei hij tegen Theo dat hij het weer een keer wilde proberen. En natuurlijk zei Theo ‘ja’. Hij zou iedereen een nieuwe kans kunnen geven, wat ik erg indruk wekkend vind. Ongeacht de kansen, die iemand al heeft gehad, zal hij ‘ja’ blijven zeg gen. Dat zoiets unieks tot stand kan komen is erg te prijzen voor de organiserende Muziekvereni ging Prinses Juliana. Om 8 weken lang elke vrijdagmorgen te zorgen dat er voldoende mu ziekinstrumenten zijn, voldoende begeleiders van de harmonie aanwezig zijn en alles door ‘n dirigent wordt begeleid is een enorme klus. Dat het allemaal ook mogelijk werd gemaakt onder schooltijd maakt dat dit project uniek is. Om een beeld te vormen van het succes zijn hier de cijfers van de deelnemende kin deren op de diverse instrumenten: dwarsfluit 6 kinderen, saxofoon 10 kinderen, klarinet 5 kinderen, trompet 5 kinderen, trombone 4 kinderen, hoorn 1 kind, bariton 1 kind en Als beloning voor de muziekvereniging hebben zich vanuit deze 45 kinderen nu al 12 kinderen zich opgegeven om via 8 proef muzieklessen, tegen een zeer schappelijk bedrag van 60,-, zich op te geven bij deze actieve muziekver eniging Prinses Juliana. Dit aanbod geldt ech ter voor elk kind tot 16 jaar die erover denkt om een instrument te gaan spelen in het har monieorkest. Het afsluitende concert van de schoolkinderen samen met het opleidingsor kest was dan ook een regelrecht succes en een felicitatie waard aan Muziekvereniging Prinses Juliana! In 12 dagen tijd hebben we zoveel gedaan maar een aantal dingen sprongen er bij mij bovenuit. Het meest indruk wekkende vond ik, toen we met pater Theo op straat gingen lopen en langs twee groepen straatkinderen kwamen. We zagen de verwondingen van een van de jongens daar en het zag er schokkend uit. Sneeën over zijn hele buik en armen, omdat hij dan de mentale pijn vergat. Daarbij snuiven ze ook nog lijm. En wat me nog erger verbaasde was, dat ze autoruiten wasten en zichzelf pros titueerden voor minder dan 1 euro per keer. 1 euro ja, je hoort het goed. De hutjes, waarin Na de sponsorloop van 22 april is vandaag officieel het totaalbedrag bekend gemaakt wat de leerlingen van Basisschool De Vonder heb ben ingezameld. Het eerste initiatief kwam van Pleun Uylenbroek, een leerling uit groep acht, die graag voor Unicef geld in wilde zame len. Het tweede initiatief kwam van Simon de Koning, broer van Wouter de Koning sta giair op Basisschool De Vonder, die graag geld in wilde zamelen voor de Alpe d’HuZes. Deze kans hebben we dan ook met beide handen aangegrepen en dit heeft geleid tot een gezellige sportieve dag en natuurlijk een mooi geldbe- van het Jacob-Roelandslyceum uit Boxtel, dat in april op bezoek is geweest in Bolivia. Ze zijn ook bij enkele van onze projecten langs geweest. Hieronder geven enkele van hen hun indrukken weer: Vanavond gingen we naar Casa Ana Maria, een opvangtehuis en de nachtopvang van pater Theo. Voor mij persoonlijk was dit de meest indrukwekkende ervaring tot nu toe. Ik was uitgekozen tot het voeren van een gesprek samen met Noor en Marco met twee jongens, die in het opvangtehuis leven. De jongens waren eerst een beetje onwennig, Mauricio en Juan zijn 19 en 20 jaar oud en moesten nu een gesprek voeren met twee meisjes van 13 en 16 jaar oud. Ik snapte, dat dit raar en lastig zou zijn, maar na veel vragen of ze er wel oké mee waren zijn we begonnen. Het gesprek ging vooral over hoe de jongens in het opvangtehuis en bij Amanecer terecht zijn gekomen. Allereerst begon Mauricio over zijn verleden te praten en dit raakte mij wel heel erg. Hij komt uit een gezin, dat eerst erg vredig en gelukkig was, maar dit veranderde snel. Zijn ouders kregen vaak ruzie, waarbij fysiek geweld geen uitzondering was. Op een gegeven moment ging de situatie niet meer en hebben de ouders elkaar verlaten. Hierbij lieten ze ook Mauricio achter. Ik vind persoonlijk het allerraarste dat de moeder twee broertjes van Mauricio wel mee heeft genomen. Mauricio is terecht gekomen bij zijn oma, die voor hem heeft gezorgd tot haar einde. Nadat zijn oma is overleden, is hij terecht gekomen bij een opvangtehuis van Amanecer. ze sliepen waren ook erg mager; met veel man nen en vrouwen in twee kleine hutjes van mis schien nog geen 2 m2. En met 14 personen met 1 pan koken en van 5 bordjes eten.

Weekblad Moergestels Nieuws | 2016 | | pagina 5