Wat ’n ’Auditie’ van groep 8 van De Vonder! Y*N ALPHEN •d Nijmeegse Vierdaagse- lopers... ^■11 Vakantie Moergestel-Nieuws Oisterwijk Uw Gemeentemeuws op www.oisterwijk.nl En zo komt er een eind aan de eerste kinder - periode van weer heel veel Moergestelse kin- aan de opa’s en oma’s en andere genodigden en ’s avonds ten slotte kwamen de ouders kijken. Drie opvoeringen op één dag en het moest allemaal goed gaan! De woensdagen 10, 17 en 24 augustus zal ‘Moergestel-Nieuws’ niet verschijnen. Woensdag 31 augustus mag u ons weer verwachten. Houdt u hier alvast rekening mee? WOENSDAG 20 JULI 2016 41e JAARGANG Nr. 1859 En dat ging het ook! Wat hebben we genoten! Van de hele groep! Van de liedjes, van het spel, van de grollen en grappen, maar vooral ook van het enthousiasme van de kinderen. Dat spatte er werkelijk van af! Er was hard gewerkt, dat kon je aan alles merken en ieder een had er zin in. Wat hij of zij ook moest doen. acteren, dansen en zingen. Kortom: ze moes ten auditie doen! In de klas waren de kinderen daarin al groeps gewijs aan de slag gegaan onder leiding van meester Grard, en de juffen Joyce en Marsha. Elk groepje mocht zelf bedenken wat ze op ken! Er moest kleding komen, de techniek moest worden uitgewerkt en uiteraard waren er ook mensen nodig die zouden helpen bij Er werd geknutseld, overlegd, groepjes ge vormd en natuurlijk geoefend. Want het moest natuurlijk wel allemaal in orde zijn als de ouders en opa’s en oma’s kwamen kij- Jammer eigenlijk, dat het na ’n uur al afge lopen was, want het had nog veel langer mogen duren. Menig ouder en opa of oma pinkte ’n traantje weg toen de kinderen het de grime en de aankfeding. ’n Aantal ouders laatste liedje zongen, ’n Bekende kraker van Guus Meeuwis (Het is ’n nacht...) die men voor de gelegenheid had omgedoopt tot ‘Dit was groep 8’ Ook dit jaar zijn de Moergestelse deelnemers aan de Nijmeegse Vierdaagse weer uitgenodigd voor een gezellig terugkijken en het maken van de traditionele foto. Je bent van harte welkom in Feesterij ’t Stokske aan de Zandstraat la. Eigenaar Paul Engels ontvangt de wande laars graag op zaterdag 23 juli om 11.00 uur. Paul heeft de gastvrije ontvangst over genomen van Jan Timmermans Onder het genot van ’n kopje koffie kunnen de deelnemers de opgedane ervaringen uit wisselen. Ook wordt er voor Moergestel-Nieuws weer de gebruikelijke groepsfoto gemaakt die je achteraf digitaal krijgt toegestuurd. Van harte welkom dus: zaterdag 23 juli om 11.00 uur in Feesterij ’t Stokske! De achtstegroepers van ‘De Vonder’ namen vorige week afscheid van hun basis schooltijd. Traditiegetrouw doen de leerlingen dat met een heuse musical. En vanwege de hoeveelheid kinderen en toeschouwers had men zijn toevlucht genomen tot Den Boogaard. Liefst 63 kinderen (verdeeld over 3 groepen 8) kregen een rol in de musical, ‘n Musical waarin de zaken echter eens waren omge draaid. Want in plaats van de rollen te ver delen onder de kinderen, moesten ze laten zien wat ze in huis hadden voor wat betreft gingen voeren. Handvatten waren er natuur- te gaan bekijken, ’s Middags was het de beurt lijk wél. Zo moest ’n groepje een nieuwsuit zending maken voor tv, de andere groep moest weer voor een reclameblok zorgen; er moest ’n ballet gemaakt worden en wéér anderen moesten zorgen voor de rode draad tussen de stukjes door, enz. enz. En zo werd de invloed van de kinderen op de totale productie heel erg groot en, wat misschien nog het belangrijkste was, hun fantasieën werden geprikkeld! is er flink mee aan de slag geweest. Kortom: ’n hele klus voor de 63 kinderen en ’n grote groep enthousiaste begeleiders. Vorige week woensdag was het dan zover. Voor de middag al was er een eerste opvoering voor de kinderen van de andere groepen. Vaak hand-in-hand ging men naar Den Boo- deren. Begonnen in groep 1 (van wat ooit gaard om de uitvoering van de achtstegroepers kleuterschool heette) en het einde van de ba sisschool in groep 8. ‘Volwassen’ kinderen, zouden we kunnen zeggen. Voor hen allemaal begint een nieuwe, uitdagende periode: het voortgezet onderwijs. En ze gaan alle kanten op: naar Oisterwijk, Tilburg, Oirschot, Berkel- Enschot enz. enz. We wensen ze van harte alle succes toe, alle maal! Weekblad voor Moergestel BJfïOGAMNT^DH^ oe es HITO' Foto's: MTV, met bijzondere dank aan Corné Schoenmaker en Léon Verhoeven. Nu bij schadeherstel: 2 GRATIS TOEGANGSKAARTEN voor een thuiswedstrijd van Willem II Ga naar www.vanalphenautoschades.nl GRATIS: VERVANGEND VERVOER GRATIS: HAAL- EN BRENGSERVICE Wij zijn aangesloten bij Aegon, NH1816, Schadegarant en vertrouwensreparateur voor Interpolis/Centraal Beheer Achmea gemeente - - Uitgave en redactie: Buro ‘16, Kloosterlaan 2a, 5066 AN Moergestel Tel. (013) 513 2268 - e-mail: buro76@planet.nl Inleveren kopij via e-mail: tot uiterli/k zondag 18.00 uur; advertenties: tof uiterlifk maandag 12.00 uur 1 |K/ Kraaivenstraat 24, 5048 AB Tilburg Tel. (013) 542 17 55 info@msvanalphen.nl Nieuw: maak online een herstelafspraak of vraag online een geschat schadebedrag op! SWCHM 1

Weekblad Moergestels Nieuws | 2016 | | pagina 1