Inpakken raadhuis Oisterwijk ingewikkelde klus 1 I f 0 'Moergestel-Nieuws': Het best gelezen... Twee techneuten ontwikkelden de techniek voor het aanbrengen van de Brabantse vlag Albert Nooren (links) en Sjaak van Herk nemen de plannen nogeens door. Foto: Paul Spapens Thebe zoekt mensen met hart voor hun vak Medewerker Horeca MA/(oproepkracht) ANDERS! Gezocht: Gastvrije en Gemotiveerde Horecamedewerkers Den Boogaard, de gezelligste uitkamer van Moergestel, zoekt nieuwe horecamedewerkers Sjaak van Herk (1945) en Albert Nooren (1945) stralen een grote rust uit als ze uitleg geven over hoe zij de techniek hebben bedacht en ontwik keld om het historisch raadhuis van Oisterwijk in te kunnen pakken in de Brabantse vlag. Hun weldadige rust komt doordat ze veel vaker techni sche hoogstandjes hebben geleverd en omdat ze met de raadhuis-klus al lang bezig zijn. “Dit gaat lukken”, zeggen ze in koor, gezeten aan de huiskamertafel ten huize van Sjaak van Herk. Wat het inpakken van het raadhuis extra inge wikkeld maakt is dat het een rijksmonument ThebePark Stanislaus in Moergestel zoekt een enthousiaste verzorgende niveau 3-IG op afroepbasis Kijk voor meer informatie op de nieuwe eve nementenwebsite www.oisterwi jkpaktj ein.nl. café Mie Pieters is. Het gebouw mag geen haar worden gekrenkt. Hoe bevestig je dan honderden meters doek in de print van de Brabantse vlag? Albert Nooren en Sjaak van Herk hebben een even eenvoudige als slimme oplossing bedacht. Alle hoeken (en dat zijn er veel) worden van boven tot onder beschermd door vooraf op maat gezaagde houten balkjes. Vervolgens wordt door middel van ijzerdraad een con structie rond het hele gebouw gespannen. Aan deze ijzerdraad wordt het doek bevestigd met behulp van ringetjes. IMPROVISEREN Op deze manier worden de grote vlakken met de Brabantse vlag bedenkt. Speciale technieken worden er uit de kast gehaald om er bijvoor beeld voor te zorgen dat de (nood)deuren toch open kunnen. Een spectaculaire klus wordt het inpakken van het torentje waarvoor de twee vrijwilliger-techneuten een speciale con structie hebben bedacht. “We hebben alles goed doorgedacht en we hebben veel voorbe reid”, aldus Albert Nooren en Sjaak van Herk, “maar omdat dit nog nooit is gedaan, zullen we ook veel tijdens het inpakken moeten improviseren.” Het inpakken van het raadhuis is een evenement op zich en kan door het publiek van nabij worden gevolgd. Heukelom bij deze publiekstrekker betrokken. In Heukelom groeit en bloeit al een paar weken een in rode en witte bloemen uitgevoerde Brabantse vlag. Oisterwijker Sjaak van Herk en zijn plaatsge noot Albert Nooren zijn beiden gezegend met een gave die meestal als volgt wordt omschre ven: ze kunnen met hun handen maken wat ze met hun ogen zien. Ze leveren hun bijdrage aan het inpakken van het raadhuis als vrij williger. Dit hele project van de Stichting Oisterwijk 800 SPOT rust op de schouders van vrijwilligers. Binnen het wereldje van vrij willigers in Oisterwijk, Moergestel en Heukelom heeft het tweetal een grote staat van dienst. Bloemenvlag in Heukelom Met het inpakken van het Oisterwijkse raad huis wordt op zaterdag 23 juli begonnen. Een week later, op 30 juli, volgt de officiële opening. Het raadhuis is dan gedurende twee weken volledig ingepakt. Op zaterdag 23 juli begint tevens het Festival van de Brabantse Cultuur. Gedurende drie weken staat Oisterwijk als ‘Hart van Brabant’ volledig in het teken van de Brabantse vlag en de Brabantse cultuur. Voor zover mogelijk worden Moergestel en Waar ze hun kennis en kunde nu voor inzetten is het meest spraakmakende culturele project deze zomer in Brabant. Naar een idee van de Brabantse Hoeders wordt door de Stichting Oisterwijk 800 SPOT het historisch raadhuis op de al even historische Lind ingepakt in de Brabantse vlag. Het idee is geïnspireerd op wat de grote kunstenaar Christo onder andere heeft gedaan met de Rijksdag in Berlijn. In Brabant is nooit eerder een gebouw op deze manier ingepakt, laat staan in de Brabantse vlag. Gedurende de drie weken dat het raadhuis is ingepakt is er in Oisterwijk meer te doen omtrent de Brabantse lag, zoals exposities van een kledinglijn en keramiek geïnspireerd op de Brabantse vlag en de grootste Brabantse koffietafel. TOON PAGINA 4 ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 13 JULI 2016 A* Herken jij je hierin en lijkt het je leuk om in de horeca te werken? Stuur dan een mail naar info(a)tiliander.com met hierbij je CV en een motivatie. - Je bent 18 jaar of ouder - Je werkt graag in de horeca - Je hebt uitstekende sociale vaardigheden - Je hebt een gastvrije houding - Je bent op flexibele tijden inzetbaar - Ervaring is een pré De huizenmarkt is veranderd. Het werk van de makelaar verandert mee. U wilt op een andere manier op zoek naar een huis. Met ruim 10 jaar ervaring als makelaar snapt Toon dat. Daarom doet Toon het anders. Heel anders. Hoe dan? Vraag het Toon zelf. Bel hem of kijk op toonmakelaardij.nl Toon Makelaardij Oisterwijkseweg 17a 5066 XB Moergestel Als medewerker verleen je zorg aan verschillende doelgroepen en werk je verspreidt over diverse afdelingen en kleinschalige woonvoorzieningen. Jouw werkzaamheden dragen bij aan een prettig woon- en leefklimaat voor de cliënten. Wie zoeken wij? Als teamspeler die zelfstandig functioneert, vind jij het vanzelfsprekend om klantgericht te werken en je flexibel op te stellen. Je kunt je goed inleven in de situatie van de cliënt en hebt aandacht voor hun familie, relaties en mantelzorgers. Met jouw communicatieve vaardigheden zoek jij de samenwerking met collega's op en stem jij zorghandelingen af. Wat bieden wij? Je ontvangt een arbeidsovereenkomst voor de duur van een jaar op afroepbasis. Uiteraard bieden wij goede primaire en secundaire arbeids voorwaarden conform de CAO VVT. Afhankelijk van je ervaring is het salaris voor een verzorgende IG maximaal 2.524,46 bruto per maand op fulltime basis (FWG 35). Meer informatie over de organisatie en de functie vind je op www.werkenbijthebe.nl. Voor vragen kun je contact opnemen met Rianne Spijkers, manager, via 013-513 93 20. You Laag Heukelomseweg 13 5059 AN Heukelom tel. 013 533 1313 www.miepieters.nl info@miepieters.nl M 0654653449 E info(a>toonmakelaardij.nl W www.toonmakelaardij.nl Zo kent u café Mie Pieters misschien nog niet... In het groen tussen Tilburg, Oisterwijk, Moergestel en Berkel-Enschot ligt café Mie Pieters. Een geliefde pleisterplaats voor wandelaars en fietsers. Voor het nuttigen van een hapje, een drankje en voor een gezellig samenzijn. Een knus café, met een warm karakter, door het authentiek houten interieur en de historische (gerestaureerde) muurschilderingen. Uw kinderen kunnen zich prima vermaken op de speels aangelegde speelweide. Wij zijn alle dagen, behalve dinsdag, geopend van 10.00 uur tot zonsondergang.

Weekblad Moergestels Nieuws | 2016 | | pagina 4