Lonne bedenkt salade voor Cycle 4 Dreams Boekenhopper, ruil een spannend boek om de hoek Alzheimercafé Oisterwijk- Moergestel dinsdag 19 juli Oisterwijk Heartsafe nu officiële Reanimatiepartner van de Hartstichting Ut Gèssels Glas Het leek even op de mop van het konijn dat iedere week bij de bakker vroeg of hij worteltjestaart had. Zo vroeg Lonne van Nunen uit Moergestel iedere week bij Groentenspeciaalzaak Van der Schoot of zij ook appelsalade hadden. En zo kreeg Lonne van Groenteman Leon de opdracht om zelf een rauwkostsalade te bedenken, die ook kinderen heerlijk zouden vinden. COLUMN familieleden, vrienden, hulp en dienstverleners en andere belangstellenden. Lotgenoten kun nen heel veel voor elkaar betekenen, zij her kennen hetgeen de ander meemaakt, en wat dit voor hem of haar betekent. De ondersteu ning die mensen elkaar op zo’n avond geven is van zeer grote waarde. Onze medewerkers staan gedurende de avond voor iedereen klaar, en mocht u vragen hebben stel ze gerust. Graag heten we u allen van harte welkom! Vooraf aanmelden is niet nodig. Inloop v.a. 19.30 uur; programma van 20.00- 22.00 uur. Locatie: De Coppele, Prunusstraat 69 5061 AS Oisterwijk. Voor meer informatie: Jeanne Verberk 528 4571 E-mail j.verberk@ziggo.nl Iedere wijk in Oisterwijk is inmiddels voorzien van een boekhopper een dag-en-nacht toegankelijke ruilbibli- otheek. Kleine boekenkastjes makke lijk toegankelijk aan de straatkant met een steeds wisselende gevarieer de boekenverzameling. U mag de boeken gratis meenemen om te lezen. Het is de bedoeling dat u dan boeken terug zet anders is het kastje snel leeg. Dit mag ook een ander boek zijn dan degene die u eruit heeft gehaald. Graag zelfs, dan blijft de inhoud spannend en verrassend. Wil jij ook een Boekenhopper? Laat het ons weten via info@stich- tingoisterwijkcentraal.nl Door de samenwerking is er ook een boekhopper op het terrein van Land park Assisië. Je bent van harte wel kom op Landpark Assisië om boeken te ruilen in de snuffelhal, tweede- handswinkel en een kijkje te nemen op het park. radijs, paprika en nog veel meer. En dit afge maakt met een heerlijk sausje. Enthousiast van het recept werd de salade Het boekhopper-idee is ontstaan door een hulpvraag bij Stichting Oisterwijk Centraal. Iemand die veel boeken had staan en graag wilde delen. Deze vraag werd geplaatst op Facebook en er reageerden gelijk diverse men sen, er werd online gebrainstormd. De ideeën werden gewikt en gewogen op originaliteit en praktische haalbaarheid. Uiteindelijk werden er boekenkastjes gemaakt. dat het aantal gecertificeerde vrijwilligers groeit. In verband met de vergrijzing van de bevolking is het de wens van Oisterwijk Heart safe dat het aantal nieuwe vrijwilligers toe neemt. Dus kent u iemand in uw omgeving of familie die het belangrijk vindt zich in de te zetten om in geval van nood iemand te kunnen rea nimeren (dit kan ook een hartfalen in de eigen familie zijn natuurlijk), laat hem/haar zich dan aanmelden voor een van de cursussen. Dit kan via www.oisterwijkheartsafe.nl onder Vrijwilligers. gemaakt en voor het eerst werd deze geproefd tijdens het Communiefeest van Lonne. Maar daar bleef het niet bij! Groentenboer Leon, een fervent fietser, wilde met dit enthousiasme graag iets meer doen. De salade werd opgenomen in het dagelijkse versassortiment en hij noemde de salade: Cycle4Dreams Salade. Ook koppelde hij hier aan direct een goed doel. Cycle4dreams De helft van de opbrengst van alle verkochte salade tot september is bestemd voor Cycle4- Dreams. Als wielrenner heb je dromen zoals het fietsen van de Amstel Gold Race, het be klimmen van de Alpe d’Huez of het bedwingen van de Mont Ventoux.Naast je eigen dromen kun op de wielrenfiets ook dromen van ande ren verwezenlijken. Op zaterdag 17 september vindt Cycle4Dreams plaats: een sponsortocht met als doel zoveel mogelijk dromen van kin deren met een trauma waar te maken. Stichting Dream4Kids Stichting Dream4Kids organiseert droomda- gen voor kinderen tussen 6 en 12 jaar met een trauma. Denk aan rouwverwerking, vecht- scheiding, mishandeling, misbruik of verwaar lozing. Dream4Kids onderbreekt de negatieve spiraal waar deze kinderen zich in bevinden en vervult hun allergrootste droomwens. Op die manier krijgen ze weer moed en energie om in dromen te geloven. Kom proeven en steun! Wij nodigen u uit om de salade te komen proe ven en direct het goede doel te steunen! Groen- tespecialist Van der Schoot vindt u in het vers plein van De Poort. Dit kan tot en met sep tember. En in tegenstelling tot de worteltjes taart uit de mop; deze salade is echt lekker! Thema: Rol van de huisarts bij dementie Gast: Huisarts Dr. Blessing uit Moergestel Deze maand hebben we een van de huisartsen uit Moergestel uitgenodigd. We praten over de rol die de huisarts heeft wanneer dementie in beeld komt. Vaak is het nog niet duidelijk dat er sprake is van dementie, en komt de patiënt, de partner of de kinderen voor het eerst met vragen bij de huisarts. Wanneer een maal duidelijk is dat er sprake is van dementie, blijft de huisarts een belangrijke rol spelen. Uit recente publicatie blijkt dat de persoon met dementie steeds langer thuis blijft. Tijdens het interview komen al deze punten aan bod. Na de pauze gaat de huisarts in op vragen uit het publiek. Het Alzheimer Café is een ontmoetingsplaats voor mensen met dementie, jong en oud, voor Begin juli 2016 werd het convenant getekend tussen de Nederlandse Hartstichting en Stichting Oisterwijk Heartsafe waardoor deze een officiële Reanimatiepartner van de Nederlandse Hartstichting is geworden. In dit convenant hebben beide partijen vastgelegd dat de basiscursussen en herhalingstrainingen volgens de voorschriften van de Hartstichting verlopen. Foto: Marijke Broeken. Al vanaf de start in 2007, organiseert Oisterwijk Heartsafe deze cursussen en trainingen om hiermee de ruim 450 vrijwilligers die de stich ting momenteel telt, goed op te leiden en de opgedane kennis te laten behouden. Dit alles onder leiding van eigen gecertificeerde instruc teurs. Het convenant en partnerschap is een bekro ning en beloning voor deze instructeurs en de bijna tien jaren dat de stichting nu actief is als Oisterwijk Heartsafe. Oisterwijk Heartsafe verwacht door het nog grotere bereik van een overkoepelende website, Wekelijks houden wij, het bestuur van Moer gestelGlas, u op de hoogte van de voortgang van het grootste burgerinitiatief in onze ge meente. Het aanleggen van een glasvezelnet werk in Moergestels buitengebied en de Logt te Oisterwijk. Deze week deel 14 Pieter van Opbergen: JAMMER Je zult denken waar gaat dit nu weer over, maar dat zal ik uitleggen. Zoals jullie weten leggen wij in het gehele Moergestelse buitengebied glasvezel aan. Een dikke 100 kilometer graafwerk met Glasvezel voor alle woningen en bedrijven. Als je daar dan mee bezig bent komt regel matig de gedachte; is er een mogelijkheid dat we dit netwerk nu tevens voor het alge meen nut gebruiken of voor o.a. informatie voorziening t.b.v. alle Moergestelnaren waaronder een beveiliging van ons mooie dorp. En hoe langer je er over denkt hoe meer je er in gaat geloven dat het een unieke moge lijkheid is om te doen. Natuurlijk is een samenwerking met de gemeente dan van groots belang. Het kan alleen niet zo zijn dat de leden van een coöperatie (ongeveer 300) de lasten moeten betalen voor alle 5000 inwoners. Als voorzitter van het bestuur van MoergestelGlas ben ik in overleg met de gemeente gegaan en hebben wij de gemeen schap de unieke gelegenheid geboden om op 16 plaatsen in ons dorp (de invalswegen van Moergestel en het gebied De Logt cs) een glasvezel aansluiting te verkrijgen. Deze aansluiting is nu of in de toekomst geschikt voor alle mogelijke communicatie en vol doet ook nog eens aan eisen welke gesteld worden aan camerabewaking. Leuk idee toch. Met de stijgende criminaliteit wil de gemeente misschien in de toekomst wel de gemeentegrenzen gaan bewaken met came ra's maar deze aansluitingen kunnen ook nuttig zijn voor andere doeleinden. Op dit moment hoeft het investeringsbedrag hoeft niet meer te zijn dan 30.000 (namelijk 16 aansluitingen van 2.500). Mocht je ooit later de behoefte krijgen, dan moet men zelf het graaftracé nogmaals volgen en mis schien is de investering dan al snel over 300.000. Dit voorstel is bij de gemeente voorgelegd en ik ben ook nog een keer naar het gemeentehuis geweest om het pleidooi kracht bij te zetten. Jammer genoeg is er op dit moment niet voldoende animo voor het vastleggen van deze 16 aansluitingen en met name op basis van de privacy wetge ving. Uiteraard is daar begrip voor maar het is wel een investering in de toekomst. Maar ja, Toch jammer, want het kost maar 6,- per inwoner. MoergestelGlas brengt u door deze weke lijkse column een intójk op de vele hande lingen waar je niet bij stil staat als je aan iets dergelijks begint en wij hopen met jullie te eindigen met een foto van het eerste beeld over Glas in Moergestel. Het bestuur van MoergestelGlas Mariëlle Wolfs/Gea op 't Hoog/Joostvan de Schoot/Rik de Pina/Pieter van Opbergen sy Vormvrije kluskast In iedere wijk zijn voortrekkers ge vonden die een kastje aan de muur wensten te plaatsen. Aan de gevel van hun huis, in de tuin, iedereen mocht zelf weten wat hij zij zelf wilde. Zelfs de maat, het model, maakte niet uit, totaal vorm- vrij. Stichting Oisterwijk Centraal werkte samen met Landpark Assisië. De cliënten van Landpark Assisië maken meerdere van de Boekenhop- pers. De ene voortrekker zocht een kastje bij de stort, de ander timmerde, weer een ander schilderde en dan komt als laatste de kunstenaar, Wim Kouwelaar, die schrijft er vrolijke teksten op. Elke Boekenhopper krijgt daardoor zijn eigen smaak, kleur, karakter. De boekhopper hangt per slot van rekening wel bij de voor trekkers aan de voorgevel of in de voortuin. Lonne en groentenman Leon presenteren de eerste schaal salade Vol enthousiasme ging Lonne thuis aan de slag om te bedenken wat erin zou moeten. Uiteraard appel, maar ook sla, bleekselderij, x [4 ÏOENSMG i GEHftKTMG i PAGINA 3 ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 13 JULI 2016

Weekblad Moergestels Nieuws | 2016 | | pagina 3