Rob Schuit in kano naar dochter in Moergestel VAN ALPHEN AUTOSCHADES Nijmeegse Vierdaagse- lopers... Vakantie Moergestel-Nieuws Oisterwijk Uw Gemeenten ieuws op www.oisterwijk.nl De woensdagen 10, 17 en 24 augustus zal ‘Moergestel-Nieuws’ niet verschijnen. Woensdag 31 augustus mag u ons weer verwachten. Houdt u hier alvast rekening mee? WOENSDAG 13 JULI 2016 41e JAARGANG Nr. 1858 Ruim 100 kilometer peddelen ‘omdat hij het leuk vindt...’ nieuws Weekblad voor Moergestel o \l Nu bij schadeherstel: 2 GRATIS TOEGANGSKAARTEN voor een thuiswedstrijd van Willem II niette Hair Beauty Salon Schoolstraat 2a 5066EE Moergestel gemeente O 013-8228022 www.silhouette.co.nl Halflang haar€20,- lang haar €40,- Uitgave en redactie: Buro '76, Kloosterlaan 2a, 5066 AN Moergestel Tel. (013) 513 2268 - e-mail: buro76@planet.nl Inleveren kopij via e-mail: tot uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties: tof uiterlijk maandag 12.00 uur Ook dit jaar zijn de Moergestelse deelnemers aan de Nijmeegse Vier daagse weer uitgenodigd voor een gezellig terugkijken en het maken van de traditionele foto. Je bent van harte welkom in Feesterij ’t Stokske aan de Zandstraat la. Eigenaar Paul Engels ontvangt de wande laars graag op zaterdag 23 juli om 11.00 uur. Paul heeft de gastvrije ontvangst over genomen van Jan Timmermans Onder het genot van ’n kopje koffie kunnen de deelnemers de opgedane ervaringen uit wisselen. Ook wordt er voor Moergestel-Nieuws weer de gebruikelijke groepsfoto gemaakt die je achteraf digitaal krijgt toegestuurd. Van harte welkom dus: zaterdag 23 juli om 11.00 uur in Feesterij ’t Stokske! DOCHTER PAULINE Sinds januari riep hij wel eens ‘ik kom naar Moergestel varen.’ In eerste instantie dachten zijn vrouw en dochter (Pauline, die vanaf december in Moergestel woont, red.) dat het een grap was. Maar dan hebben ze zijn door zettingsvermogen toch onderschat. Weken lang heeft hij lange tochten gemaakt om op ontdekking te gaan voor verschillende routes. Hij heeft contact gezocht met diverse roei en kanoverenigingen in verband met stro- heeft hij zelf een karretje gemaakt van alu minium en karton dat blijft drijven mocht het in het water vallen. FEESTELIJKE AANKOMST Zondagochtend rond 10.30 uur vertrok Rob weer in Esch om vervolgens koers te zetten naar Moergestel: het einddoel. Rond 14.00 uur kwam hij daar aan en werd hij feestelijk ontvangen door familie en mensen die vanaf ’n afstandje zagen wat er allemaal aan de hand was. Na een uitstekende verzorging en een goede nacht slapen (de tentovernachtingen waren toch zwaar in combinatie met zijn inspan ningen de hele dag) kon Rob maandag weer huiswaarts keren. In het goede gezelschap van zijn vrouw énin de auto! Maar zijn doel heeft hij bereikt: een bezoek mét de kano aan zijn dochter in Moergestel! Petje af! ongeveer 32 kilometer gepeddeld. Zijn eerste overnachting in zijn (eveneens meegenomen) tentje was in Lexmond. De tweede dag was een tocht van plm. 30 kilometer. De nacht bracht hij door op een camping in Veen. Het ging allemaal voor spoedig, hoewel hij toch twee sluizen door moest en de Maas over moest steken. Er was gelukkig weinig scheepvaart dus de tocht ging voorspoedig. De derde nacht heeft hij geslapen in Bokhoven. De tocht was die dag niet zo lang; ongeveer 18 kilometer. Zaterdag peddelde hij vanaf Bokhoven naar Esch, ’n afstand van ruim 25 kilometer. EERSTE DAG 32 KILOMETER Woensdag 6 juli was het zover. Om 10.30 uur liet hij zijn kano het water afzakken van De Vecht in Maarssen. De eerste dag heeft hij mingen en standen van het water. Op de fiets Pauline en haar vader proosten op een voorspoedig verlopen kanotocht! verkende hij de routes om te zien waar hij met zijn kano het water uit moest. En bekeek hij de diverse tijden van de sluizen. 9..^i£koueits W f dg Har Bciut-, SlMi jt - Jtc Klgurbehandeling met top of the line haarverf en producten enkel uitgevoerd door topstyliste Angela Frenkó, voor als goed niet goed genoeg is! Vanuit het Utrechtse Maarssen naar het Brabantse Moergestel. Zo’n 100 kilometer. Stelt niks voor met de auto, zo gebeurd, maar... Rob Schuit deed het met de kano en de peddels waren het stuur! De op 3 juli 1952 geboren Utrechter is best Hij dacht óveral over na. Hij heeft bijvoor wel avontuurlijk en sportief ingesteld. Het beeld een karretje voor de kano maar dat avontuurlijke heeft hij altijd al gehad. Zijn bleek gevaarlijk. Het materiaal zal gelijk zin eerste vijf huwelijksjaren bijvoorbeeld, bracht ken als het in het water zou vallen. Daarom hij met zijn vrouw door in Nieuw Zeeland. Sportief is hij ook en neemt zowel deel aan marathons als triatlons. En dat allemaal naast zijn beroep van plaatwerker. Tot afgelopen januari. Toen is hij met vervroegd pensioen gegaan. Voor zijn hobby heeft hij twee jaar geleden een kano gekocht. Hij maakt graag mooie dagtochten alleen. Als hij samen met zijn vrouw gaat kamperen gaat ook meestal de kano mee. Zo ook begin dit jaar in de buurt van Meerkerk. Kraaivenstraat 24, 5048 AB Tilburg Tel. (013) 542 17 55 info@msvanalphen.nl Nieuw: maak online een herstelafspraak of vraag online een geschat schadebedrag op! Ga naar www.vanalphenautoschades.nl GRATIS: VERVANGEND VERVOER GRATIS: HAAL- EN BRENGSERVICE Wij zijn aangesloten bij Aegon, NH1816, Schadegarant en vertrouwensreparateur voor Interpolis/Centraal Beheer Achmea

Weekblad Moergestels Nieuws | 2016 | | pagina 1