Automobiel en schadebedrijf Persoons 34e Wandelavondvierdaagse ook weer goed verlopen Motivatieprijs Durf te Zorgen Oisterwijk Open Dag de Biehal St Ambrosius BOVAG Kleine beestjes in en langs de Heiloop www.lnmh.nl Vereniging voor bijenteelt Oisterwijk De evaluatie vergadering is goed verlopen. We hebben weer een aantal aan dachtspunten ontvangen en deze zijn besproken en een aantal nemen we ter harte. Terugkijkend op de wandelavondvierdaagse van 2016 mogen we ook dit jaar weer zeggen dat deze geslaagd genoemd mag worden. Het was goed wan delweer, alleen op de woensdag was het spannend i.v.m. het naderende regen en onweer. Het was moeilijk te bepalen hoe erg het in Moergestel zou worden, maar om 18.30 uur was het droog en dat bleef het, voor de overige dagen hebben we veel geluk gehad. Er leven heel veel kleine beestjes op onze we reld en ze komen overal op aarde voor, ook in Nederland. In ons land leven ongeveer 650 soorten spinnen en ruim 20.000 soorten insec ten. Er zijn al meer dan 1 miljoen insecten soorten beschreven op de wereld en zelfs van daag de dag worden er telkens nog nieuwe insecten ontdekt, ook in Nederland. Insecten sterven ook uit of verdwijnen tijdelijk. Waar om? Kom en luister naar ons verhaal! Weet u (nog) niet zoveel over dit kleine spul? Geen nood want ook wij leren elke dag bij. En wilt u wel eens nader kennismaken dan bent u van harte welkom. www.ivnoisterwijk.nl Industrieweg 24 5066 XJ Moergestel Tel. (013) 513 1404 1 Wij zijn alle hulpverleners erg dankbaar, dus heel hartelijk dank hiervoor. Huize Nieuwen hof voor de opslag van de materialende men sen van de E.H.B.O., directie van De Vonder voor het gebruik van de speelplaats, de mensen van MTV en Moergestel Nieuws voor de beel den en de mooie foto’s, de Harmonie, die altijd weer klaar staat om de wandelaars op te halen, de gemeente voor de vergunning e.d., de politie, ook alle mensen die we vergeten zijn, maar ook voor hun hulp in welke vorm dan ook is de Stichting zeer dankbaar. APK Verkoop van auto’s Reparatie van alle automerken Winnaars Enkele weken geleden hebben de deelnemers aan dit project, allen zorg- en welzijnsinstel lingen, middels een stemronde de zes gewaar deerde projecten verkozen. De winnaars zijn: Beeldkracht met schilderen voor mensen met geheugenproblemen; De facebook weggeef- groep Oisterwijk spullen gratis met hun zegel- tjesactie en uitdelen van dagelijkse bruikbare spullen; Gerard Horvershuis met lunch en vrijwilligersvervoer; Mentorhulp met bemid deling voor minima en zorgbehoevenden; Stichting Rick met hun fietsen voor mensen met beperking en Metgezel in zingeving, met Rouwen is een werkwoord. Zes sociaal-maatschappelijke organisaties en projecten werden maandag 27 juni in het raadhuis van Oisterwijk beloond met een motivatieprijs. De winnaars werden eerder verkozen uit de deelnemers aan het project Durf te Zorgen Oister wijk. Dit jaar waren er 323 betalende wandelaars, die voor een medaille gingen, dat waren er wel wat minder dan in 2015 dit is voor Moergestel toch een flink aantal, deze aantallen zijn als volgt over de afstanden te verdelen 227 voor de 5 km. 74 voor de 10 km. en 22 voor de 15 km. We zijn blij dat het aantal 10 km. weer gestegen is. De organisatie is met deze aantallen heel blij, hieruit blijkt al 34 jaar dat een wandelavondvierdaagse in Moer gestel niet weg te denken valt. Over de routes hebben we vele positieve reacties ontvangen. Men vindt de Avondvierdaagse in Moergestel bijzonder omdat wij elk jaar andere routes hebben en naast de 5 en 10 km ook de 15 km route hebben. Tegen de wandelaars wil de organisatie zeggen denk er eens over na om volgend jaar in te schrijven voor de 10 of 15 km, het is namelijk veel rustiger lopen en de routes zijn veel mooier en voor de lopers voor de grote Nijmeegse en Apeldoornse vierdaagse is de 15 km een mooie training. hele kleine dingen die erger kunnen voorko men, dat is de werkelijke rijkdom van Oister wijk.’ Winnaars en wethouder samen; het projectiescherm toont (over de linkse gezichten heen) het project van een helaas verhinderde deelnemer die de prijs alsnog heeft ontvangen. De organisatie is weer op zoek naar mensen die mee willen helpen dit evenement te orga niseren. We hebben weer aanwas nodig omdat enkele bestuursleden gaan stoppen o.a. de voorzitter Sjef Ketelaars heeft te kennen gege ven vanwege z’n leeftijd en gezondheid de organisatie te moeten verlaten. Dus wie inte resse heeft kan zich bij de secretaris tel. 513 2207 of e-mail vierdaagse.moergestel@home.nl melden. Verder zijn we natuurlijk alle sponsors zeer dankbaar, want zonder uw hulp is dit eve nement moeilijk te organiseren. De wandelavondvierdaagse voor 2017 is ge pland van dinsdag 30 mei t/m vrijdag 2 juni 2017. Wij willen de scholen en de verenigingen vragen met deze data rekening te houden en geen activiteiten te organiseren. Wij wensen ieder een prettige vakantie en een fijne zomer. De Organisatie van de Wandelavondvierdaagse Op zaterdag 9 juli is de landelijke open dag van alle bijenhouders. Ook de Oisterwijkse Vereniging voor bijenteelt “St. Ambrosius” organiseert op zaterdag 9 juli 2016 een open dag van in “De BiehaF’te Oisterwijk. De Biehal is open van 12:00-17:00 uur. Er is een demonstratie honing slingeren en u kunt de honing proeven en ruiken. Er worden ko ninginnen gemerkt en u kunt meer over de bijen te weten komen. Ze kunnen u ook vertellen wat u kunt doen mocht U interesse hebben in bijen houden. “De BiehaF’is gelegen achter de Hermitage en het A.Z.C. te Oisterwijk aan de Nemelaer- weg (te bereiken via Gemullehoekenweg en Vennelaan/Scheibaan). Op genoemde dag wordt met pijlen de te volgen richting duidelijk aangegeven. De open dag is gratis en iedereen is van harte welkom. Er zijn 3 imkers aanwezig die U alle benodigde informatie kunnen verschaffen over de bijen en het belang van de bijen voor de bestuiving. Motivatieprijs Durf te Zorgen Oisterwijk stimuleert de infor mele zorgverlening en burenhulp binnen de gemeente Oisterwijk met publicaties van posi tieve voorbeelden uit de lokale samenleving. Durf te Zorgen Oisterwijk staat voor veilig, prettig, zorgzaam en leefbaar! Het project is ontstaan uit een idee van Oisterwijk Nieuws, het conceptplan werd door het Senioren Kennis Netwerk uitgewerkt tot een uitvoe ringsplan en wordt mede mogelijk gemaakt door de Gemeente Oisterwijk. Een deel van het benodigde budget werd gereserveerd voor wekelijkse publicaties in de Nieuwsklok. De uitgever van de Nieuwsklok heeft dit bedrag geschonken aan de deelnemende doelen. Dit bedrag werd omgezet in de Motivatieprijs Durf te Zorgen Oisterwijk. Een blijk van waar dering voor de deelnemende organisaties. Om elk jaar deze wandelavonden tot een succes te brengen is er veel hulp nodig, en die hebben we weer opnieuw gekregen van een aantal vrij willigers, sommige vrijwilligers ook al voor de 34e keer, zoals posten, brigadiers, inschrij vers, of andere functies. Zonder uw hulp is dit grote sportevenement met Moergestelse mensen niet te organiseren. De organisatie is hen daarom weer zeer erkentelijk en hoopt ook in 2017 weer op hun hulp te kunnen reke nen. IVN Oisterwijk organiseert in samenwerking met LNMH Haaren een (gratis) excursie voor iedereen die van “Kleine Beestjes” houdt. Plaats: Langs de Heiloop tegenover het dal van de Beerze. Parkeren op het parkeerterrein aan de Logtsebaan in Oisterwijk. Tijd: woensdagmiddag 13 juli om 14.00 uur. Kijk met ons naar de kleine kriebelbeestjes: ze komen waarschijnlijk ook in uw eigen tuin voor. Eind 2016 volgt een volgende ronde. Infor matie over deelname aan het project Durf te Zorgen Oisterwijk is verkrijgbaar via dtz@ois- terwijknieuws.nl Wethouder Peter Smit overhandigde namens de Nieuwsklok aan ieder een bedrag van hon derd euro en sprak daarbij enkele woorden: ‘Durf te Zorgen past in de ontwikkeling waarin de gemeente Oisterwijk samen met haar inwo ners staat, het besef dat de gemeente niet alles kan regelen en volgens mijn overtuiging juist de kennis en inzet van de inwoners gestimu leerd mag worden. Dat we als gemeente ope- ningen moeten bieden gezamenlijk tot oplos singen te komen voor maatschappelijke vraag stukken. Durf te Zorgen levert daar een bij drage aan. Het toont voorbeelden hoe iets kan en prikkelt anderen ook hun bijdrage te leve ren. Oisterwijk staat bekend als een gemeente met veel luxe, maar we kennen net als alle andere gemeenten dezelfde sociaal-maatschap pelijke problemen. De kennis en inzet van de inwoners voor juist die doelgroepen, met soms 1 A 1 -7-, J - PAGINA 5 ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 6 JULI 2016 Opgccxht 21 pmun 1918 100 euro WO vwo 100 'Uri> SBB-' - -

Weekblad Moergestels Nieuws | 2016 | | pagina 5