moorman Inbrekers gaan niet met vakantie Geslaagd Ben jij degene die luistert, ook als er wordt gefluisterd? 3D-aangifteloket nu ook op bureau Tilburg-Zuid Nieuwe website voor evenementen in gemeente Oisterwijk Landelijke Open Imkerijdagen 9 en 10 juli Ut Gèssels Glas tl. Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl AUTOMOBIELBEDRIJF Onderhoud en reparatie van alle merken. Verkoop van nieuwe en gebruikte auto’s ‘Oisterwijk pakt je in’ voor de eerste keer in de lucht met ‘ingepakt raadhuis' PAGINA 3 MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 6 JULI 2016 Door de betrokken partijen wordt het inpakken snnB HHHnRMBMMHMKBEI «■HHHIHNHnnH HSraMHBHBHWBHEBBHHi Terneuzen. Totaal zijn er nu dus zes. COLUMN Je zou het niet zeggen, maar het is echt waar, Mabel ziet Sarah. Gefeliciteerd met je 50ste verjaardag Vriendinneke! De nieuwe website wordt voor de eerste keer ingezet rond het ingepakt raadhuis, maar zal in de toekomst dienen als platform voor alle andere activiteiten in de drie kernen. Het adres van de website is www.oisterwijkpaktjein.nl - rol een kaars uit bijenwas en andere activiteiten Adres: Franse Baan, boomgaard EAbeille van Parck de Rosep. Route: Volg de Oirschotsebaan vanuit Oisterwijk; vlak voor het pannenkoe kenhuis rechtsaf de Franse Baan op; het terrein is 200 meter verderop aan uw linkerhand. Dienstverlening We werken aan de kwaliteit van onze dienst verlening. Met de 3D-aangifteloketten bieden we een extra service aan burgers om aangifte te doen buiten kantooruren, ook als het bureau onbemand is. Nieuwe vrijwilligers zijn hard nodig want de behoefte aan een anoniem luisterend oor is groot. Uit het recent gepubliceerde jaarverslag van Sensoor blijkt dat de vrijwilligers in 2015 ruim 257.000 gesprekken hebben gevoerd. Met name eenzaamheid, psychische problemen en relatieproblemen werden veel besproken. Hoe voorkomt u dat u slachtoffer wordt? De politie probeert zoveel mogelijk wonin ginbraken op te lossen. Maar voorkomen is beter dan genezen. Gelukkig kunt u daar zelf ook veel aan doen. Immers, de gelegenheid maakt de dief! Op de website van het politiekeurmerk Veilig Wonen vindt u een aantal tips om veilig op vakantie te gaan. Zo is er een burenkaart, een variant op de voormalige vakantiekaart van de politie. Deze burenkaart kunt u downloaden en printen. Vul hem samen met uw buren in. De kaart dient ook als geheugensteuntje voor hoe zij uw woning een bewoonde in druk kun nen geven tijdens uw vakantie. Wekelijks houden wij, het bestuur van Moer gestelGlas, u op de hoogte van de voortgang van het grootste burgerinitiatief in onze ge meente. Het aanleggen van een glasvezelnet werk in Moergestels buitengebied en de Logt te Oisterwijk. Last of overlast Wij hopen dat de inwoners van Haaren de weg naar Oisterwijk weten te vinden. Het is een mooi fietstochtje ernaar toe! De plek is niet ingegeven door politieke motie ven maar louter doordat een van onze leden daar haar bijenstand heeft! Het is weer vakantietijd. Maar let op, want inbrekers gaan niet met vakantie. Als u lekker weg bent, is het voor hen juist een toptijd. Neem dus uw voor zorgsmaatregelen. De politiewebsite www.politie.nl helpt u hierbij. En na tuurlijk vraagt u ook uw buren om een oogje in het zeil te houden tijdens de vakantie. Aan het Kempenhorst College te Oirschot slaagden uit Moergestel: Vmbo BBL techniek breed: Jasper Swinkels Vmbo KBL Administratie: Ilse Schoenmakers Van harte gefeliciteerd! DE SONMAN 22 - Tel. 013 - 513 1611 www.ambm.nl ZATERDAG NA 12.00 UUR GESLOTEN! De politiewebsite www.politie.nl geeft tips over het voorkomen van woninginbraak en filmpjes over manieren van inbreken en wat u daartegen kunt doen. De politiewebsite laat u ook zien waar er de afgelopen drie maanden in uw omgeving is ingebroken (in het menu Misdaad in kaart). Sensoor biedt al meer dan 57 jaar ondersteu ning door middel van een anoniem gesprek op afstand. Inmiddels gebeurt dit via telefoon, chat en e-mail vanuit 26 locaties in het hele land. In 2015 wonnen de vrijwilligers van Sensoor de Meer dan Handen award, samen met 113Online. Dit is een prachtige erkenning voor het werk dat zij dag en nacht doen. Zes 3D-aangifteloketten Er zijn op nog vijf plaatsen in Zeeland en West-Brabant 3D-aangifteloketten: Sprang- Capelle, Etten-Leur, Roosendaal, Breda en Sensoor zoekt luistertalent voor haar telefonische en online hulpdiensten. De vrijwilligers van Sensoor bieden dag en nacht een luisterend oor aan mensen die hun verhaal niet in hun eigen omgeving kwijt willen of kunnen. Ze luisteren naar verdriet en proble men, geven steun en denken mee. Er start er een nieuwe Sensoortraining in Tilburg om nieuwe vrijwilligers op te leiden. van het raadhuis als een sterk voorbeeld gezien van de organisatiekracht in de Oisterwijkse samenleving. Het evenement wordt gezien als een unieke kans om de gemeente Oisterwijk op de kaart te zetten. Een website gekoppeld aan de inzet van social media draagt er aan bij, zo is de verwachting, dat meer mensen deze zomer een bezoek brengen aan Oisterwijk, Moergestel en Heukelom. Wat doet de politie? De politie geeft voorlichting en waarschuwt wijkbewoners die hun ramen of deuren niet goed afsluiten. Maar vooral zet de politie krach tig in op het arresteren van inbrekers. Liefst op heterdaad. Daarvoor werkt zij veel samen met burgers en zet onder meer Burgernet in. Ook geeft de politie nazorg aan slachtoffers van woninginbraak: die worden binnen twee Hoe werkt het? Via 0900-8844 maakt de aangever een afspraak om 3D-aangifte tussen 08.00 en 22.00 uur te doen. Als het 3D-aangifteloket beschikbaar is, kan men ook binnenlopen zonder afspraak om aangifte te doen. Het 3D-aangifteloket is een driedimensionaal beeldscherm waarmee de aangever persoonlijk contact heeft met een politiemedewerker die vanaf een andere locatie de aangifte opneemt. De politiemedewerker zit in Roosendaal en bedient vanaf daar alle zes 3D-aangifteloketten. De medewerker opent De échte aandacht voor de ander maakt een Sensoorgesprek bijzonder. Vrijwilligers kun nen de ander ondersteunen, meedenken, pijn erkennen en verzachten. Vrijwilliger Diede vertelt: ‘Tn de gesprekken ga ik om de ander geven. Ik weet niet wie of waar diegene is. Waar het om draait is het pure contact. De aandacht. Het mens-zijn.” Tilburg: Vanaf 20 juni is het op het Ringbaan-Zuid mogelijk om ook 3D-aangifte te doen. Vanaf 12.00 uur neemt de politie het nieuwe loket in gebruik. 3D- aangifte is sinds 2014 mogelijk op meerdere plaatsen in Zeeland en West-Bra- bant. weken na hun aangifte teruggebeld om ze te informeren over de voortgang van hun zaak. En uiteraard spoort de politie inbrekers op die niet op heterdaad worden gepakt. 112 bellen helpt! 112 is niet alleen voor gevallen van leven en dood, maar ook om boeven op heterdaad te arresteren. Ziet u iets verdachts in uw omge ving? Een vreemde auto, vreemde personen of een andere situatie die u niet vertrouwt? Noteer dan zoveel mogelijk details (kentekens en signalementen) en bel direct de politie op 112. Dan komt de politie met grote spoed naar de plek des onheils en is de kans groter dat agenten de verdachte direct kunnen aanhou den. Pas op voor insluipers In de zomer is het vaak warm. Open ramen en deuren zorgen dan voor verkoeling. Een inbreker weet dat ook. Hij ziet zijn kans, sluipt uw huis binnen en slaat toe. Pas daarvoor op! Afgelopen maandag ging een nieuwe website de lucht in onder de naam ‘Oisterwijk pakt je in’. Op deze website (ook op Facebook) komen evenementen die in Oisterwijk, Moergestel en Heukelom worden georganiseerd. De directe aanleiding is het in de Brabantse vlag ingepakt raadhuis aan de Lind in Oisterwijk. Dit evenement begint op 23 juli. Door middel van de website hopen de initiatiefnemers meer bezoekers naar de gemeente te trekken. Het initiatief is genomen door de gemeente Oisterwijk, de Oisterwijkse VW, het Oister wijkse Centrum Management en de Stichting Oisterwijk 800 SPOT. Deze stichting is de gangmaker achter het in de Brabantse vlag ingepakt historisch raadhuis van Oisterwijk en andere spraakmakende activiteiten die daar verband mee houden zoals de grootste Brabantse koffietafel en de ‘Oisterwijkdag’. Op deze dag (7 augustus) worden bewoners van Oisterwijk-, Moergestel- en Heukelomstra- ten in Nederland en Vlaanderen naar Oister wijk uitgenodigd. Dit jaar zijn er in Oisterwijk twee open imkerijdagen en wel op zaterdag 9 juli van de bijenhoudersvereniging Oisterwijk en op 10 juli van de Haarense bijen- houdersvereniging St. Ambrosius. 10 juli, Franse baan Oisterwijk van 11.00 uur tot 15.00 uur Wat is er te doen? - bekijk de bijen in een observatiekast - zoek de koningin - proef honing uit de raat - leer wat u kunt doen om te zorgen dat het de bijen goed gaat. - verkoop honing, thee en honinggebak - zakjes bloemenzaad voor de bijen verkrijg baar Voor de kinderen - fotoshoot in imkerpak - puzzelspeurtocht over het terrein Vrijwilliger bij Sensoor Iedereen die vrijwilliger wil worden volgt de Sensoortraining, welke zich richt op het ont wikkelen van luister- en gespreksvaardigheden. Na deze training worden vrijwilligers profes sioneel begeleid en ondersteund. Voor meer informatie over het vrijwilligerswerk kunnen geïnteresseerden terecht op de website www.sensoor.nl/vrijwilligerswerk Afgelopen week is er in het buitengebied veel gegraven. Helaas is dit niet geheel zon der hinder. Ineens zijn vele inritten open gebroken en staat de drukke Broekzijde vol met machines en mensen met oranje hesjes. Ik heb zelf ervaren dat het niet al te makke lijk met de mensen is te communiceren. Het merendeel komt volgens mij uit Hongarije. Met wat geduld kunt u uw wensen of vragen kenbaar maken. Ze zijn zeer beleefd maar het kost wel wat moeite om ze te verstaan. Ze werken hard door en voeren hun werk goed uit. Er kan natuurlijk ook wat mis gaan. Zo kan er een raketje door ingegraven gesteente van koers veranderen waardoor er ineens te diep wordt geschoten. Het gevolg is dat men dan een waterleiding o.i.d. raakt. Erg vervelend op dat moment maar gelukkig wordt dit dan weer door het des betreffende nutsbedrijf opgelost. Overal waar ik kijk zie ik oranje buisjes tegen de woongevel uitsteken met een aantal meter glasvezelkabel. Nog een drietal weken en het grootste deel van onze leden hebben dezelfde buisvoorziening. Hierna brengt na de vakantie een andere ploeg de buisvoor ziening naar binnen en wordt de glasvezel- modem geïnstalleerd. Ook ik ben - net zoals Pieter vorige week - enorm trots op het feit dat wij dit op eigen kracht in het buitenge bied hebben gerealiseerd. Het kost even wat moeite maar het resultaat mag er wezen! Volgende week leest u over de voortgang. MoergestelGlas brengt u door deze weke lijkse column een intöjk op de vele hande lingen waar je niet bij stil staat als je aan iets dergelijks begint en wij hopen met jullie te eindigen met een foto van het eerste beeld over Glas in Moergestel. Het bestuur van MoergestelGlas Mariëlle Wolfs/Gea op 't Hoog/joost van de Schoot/Rik de Pina/Pieter van Opbergen voor de aangever de deur, zet het scherm aan en maakt de aangifte op. Met een camera kan ook een legitimatiebewijs worden gescand. De aangifte wordt later thuis gestuurd. Locaties Met de zes 3D-aangifteloketten in de bureaus biedt de politie een brede mogelijkheid om aangifte te doen. Andere manieren zijn via internet, telefoon en aan het bureau of thuis. 3D-aangifte is een extra kanaal. De 3D-aan- gifteloketten zijn geplaatst in; Breda, Chasséveld 3 Terneuzen op Rosegracht 15 Etten-Leur op het Stationsplein 37 Roosendaal op de Nieuwstraat 6 Sprang-Capelle op de Tilburgseweg 23b Tilburg op Ringbaan-Zuid 498a.

Weekblad Moergestels Nieuws | 2016 | | pagina 3