Geslaagd Jungleconcert harmonie en Scouting Succes, ondanks bizarre pech en bar weer Regen... bliksem... hagel... f. Gedeputeerde Henri Swinkels geeft in Moergestel startschot Tour de Brabant I i n ik" 1 PAGINA 5 MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 29 JUNI 2016 Foto: Rick Denissen Het was net iets voorbij Deurae. De deelnemers aan de Tour de Brabant die in Moergestel waren gestart reden over een fietspad. Plots komt een jongen van een jaar of elf met zijn fietske uit een zandpad gereden. Hij remt geschrokken, zijn fietske schuift het fietspad op en Dennis Vughts uit Moergestel knalt er frontaal bovenop. Met een bult op een ellenboog, schaafwonden op een heup en een kapotte fiets moet hij opgeven. “Jammer want daarom doe je niet mee, maar kan gebeuren”, reageert de in 1994 geboren Dennis Vughts en zoals een sportman betaamt neemt hij zich voor om volgend jaar weer mee te doen aan de Tour de Brabant. De Lourdes wellfaregroep ontvangt de cheque van 655 euro uit handen van Mart de Swart. Foto: Paul Spapens. Deze foto werd vorige week donderdagnacht gemaakt in Moergestel. Wat de jeugdige Moergestelse wielrenner Dennis Vughts is overkomen is een van de bizarre pechgevallen die zich afspeelden op en rond de voor de eerste keer officieel verreden Tour de Brabant. Ondanks deze gebeurtenissen en daarbij ook nog eens barre weersomstan digheden spreekt de organisatie bij monde van voorzitter van Jan Vriens van een succes. Bij de aankomst in Moergestel zondagmorgen werden ze welkom geheten door burgemeester Hans Janssen en wielerlegende Rini Wagtmans. Hij reikte de medailles uit. Dat er weer een Tour de Brabant komt staat vast. De organisatie voelt zich onder meer gesterkt door het enthousiasme dat gedepu teerde Henri Swinkels aan de dag legde en de nieuwe mogelijkheden die zich aandienen om samen te werken met de provincie. Als zeer positief ervaren is ook het enthousiasme van de deelnemers en de vele vrijwilligers. Mogelijk komt er volgend jaar wel een iets andere opzet zodat nog meer renners mee gaan doen. De eerste keer tijdens de proefrit vorig jaar weren er 5 deelnemers, dit jaar 50 over heel Brabant met 6 startplaatsen. Gedeputeerde Henri Swin kels opperde dat een vertienvoudiging volgend jaar mooi zou zijn, met andere woorden: 500 deelnemers. Ook succes voor het goede doel Dat die tegen een stootje moeten kunnen bleek tijdens de eerste officiële editie door het barre weer. Gedurende vier uur moest men stortre gens trotseren. De deelnemers hebben veel kou geleden vertelden ze na de warme ont vangst bij II Cuore. Daar werd de eerste cheque overhandigd aan een goed doel. De Tour de Brabant is een combinatie van een indruk wekkende sportieve prestatie gekoppeld aan een goed doel. De teams rijden ter ondersteu ning van het verenigingsleven. Het team rond Oisterwijker Mart de Swart sponsorde de Well- fare Lourdesgroep uit Oisterwijk. De twee da mes Joke Hoekman en Joke van den Dries uit Oisterwijk mochten een cheque van 655 euro in ontvangst nemen. Ook de andere goede doelen incasseerden zulke mooie bedragen. Bij de start van de Tour de Brabant 2016: gedeputeerde Henri Swinkels (links') knipt het lint door, voorzitter Jan Vriens geeft de starttijd aan en wethouder Peter Smit luidt de startbel. Foto: Paul Spapens. uit Moergestel zou mee hebben gereden, maar liep vorige weke tijdens de gymles een blessure op. “Volgend jaar ga ik het weer proberen.” Henri Swinkels, provinciaal gedeputeerde met sport in zijn portefeuille was getuige van de start in Moergestel. “Een mooi initiatief, deze combinatie van fietsen voor een goed doel”, zei hij waarderend bij II Cuore aan de School straat in Moergestel. Bij dit fitnesscentrum gingen volgens Jan Vriens zaterdagmorgen om 10.00 uur 34 fietsers van start. Ze vormden samen zes teams. Op zes renners na haalden alle deelnemers zondagmorgen heelhuids de finish, behalve dan de jeugdige Dennis Vughts en de zeer ervaren ultrafietser Guus Moonen. jungleconcert het publiek en vooral de kin deren laten zien dat muziek maken leuk en mooi kan zijn. Vooral de bekende melodieën zoals Junglebook en de Indische Waterlelies van de Efteling vielen in de smaak. Grappig was het om te zien dat de dirigent even het dirigeerstokje aan twee zeer jeugdige talenten durfde te geven. Het orkest luisterde goed naar deze twee jonge kinderen als ze aan gaven dat het harder of zachter moest. De laatste twee nummers werden noodge dwongen door de regen binnen in het scou- tinggebouw gespeeld. Al met al was deze bij zondere samenwerking vooral voor de jeugd leuk, mooi, leerzaam en interessant. Geïnteresseerd om lid te worden kijk dan op de sites: www.scoutingmoergestel.nl en www.julianamoergestel.nl ...serieus spelen... Guus Moonen in ziekenauto Ook hij moest afstappen als gevolg van een bizar pechgeval. In Megen aan de Maas kreeg hij dusdanige verlammingsverschijnselen dat een ziekenauto werd opgeroepen. Door de hulpdiensten werd geconstateerd dat hij kern gezond was, maar dat hij vermoedelijk een allergische reactie had gehad van een steek van een insect. Terwijl de ouwe rot Guus Moonen zijn verhaal doet over wat hem is overkomen, kijkt de dertienjarige Max van Kempen van een afstandje toe. Hij draagt een arm in een mitella. De piepjonge ultrafietser Slagwerk kan op alle manieren en op allerlei voorwerpen leuk zijn... Muziekvereniging Prinses Juliana en Scouting St. Jan hebben afgelopen zondag weer eens laten zien dat Moergestel voor de jeugd veel te bieden heeft. In een bijzondere samenwerking hebben beide verenigingen de jeugd laten kennis maken met muziek (harmonie), trommels (slagwerk) en uitdagende bouwwerken en spelvormen (scouting). Op het terrein van de scouting konden de kin deren hun hart ophalen met pannenkoeken bakken en marshmallows roosteren die ze daarna zelf met smaak opaten. Ook was er een klimrek, hanenbalk en een A-frame gemaakt op de bekende wijze van scouting met touwen en balken waar de jeugd zich uit kon leven. Muziekvereniging Prinses Juliana liet de jeugd kennis maken met diverse instrumenten zoals trompet, klarinet, trombone, hoorn, dwarsfluit, saxofoon, bariton en diverse slagwerk instru menten. Ieder kind kreeg een toeterdiploma voor al deze instrumenten, waarbij vooral de slagwerkinstrumenten in trek waren. De slagwerkworkshop was druk bezocht en was een genot om te zien hoe de kinderen, op plastic emmers, die beleefden. Natuurlijk heeft de harmonie met een heus Serieus dirigeren...

Weekblad Moergestels Nieuws | 2016 | | pagina 5