J nieu Natuurlijk Moergestel stelt zich aan u voor! ws r I cj I al ruim 40 jaar weekblad van eigen bodem Jozef Informatie I brengt het nieuws en uw reclameboodschap bij de mensen thuis... leder mens is bijzonder en verdient een uniek afscheid Probeer het eens en vraag naar onze tarieven! Protestantse gemeente Oisterwijk 30 JUNI T/M 6 JULI 2016 Hanneke de Brouwer. Nationaal Eén muisklik is voldoende: buro76@planet.nl Pastor Ad Verest secretariaat Hanneke een goed beeld geeft van de gezond heid van haar cliënt. Wilt u informatie of reageren? Dat kan via: Zaterdag 2 juli 19.00 u Kapel Park Stanislaus: Eucharis tieviering op de vooravond van de 14de zondag door het jaar m.m.v. het gemengd koor ‘Cantate Domino’ Zondag 3 juli 11.00 u Kerk St. Jans Onthoofding: Eucha ristieviering van de 14de zondag door het jaar (samenzang) Woensdag 6 juli 19.00 u Kapel Park Stanislaus: Eucharistie viering. Parochiecentrum dicht tijdens de kermis Vanwege de kermis is zoals elk jaar het paro chiecentrum gesloten op maandag 3 en dins dag 4 juli. Inmiddels bestaat Natuurlijk Moergestel uit een negental leden die zich in de loop van de komende maanden graag individueel aan u voorstellen en u vertellen waarom zij bij Natuurlijk Moergestel zijn aangesloten. Monuta Tom van Dijk I parochie r Zondag 3 juli, ds. Hester Radstake uit Al- blasserdam, 10.15 uur Het is vandaag een doopdienst: Tijmen en Lieke worden gedoopt! De collectes zijn voor de Diaconie en voor het landelijk jeugdwerk. Er is kindernevendienst en crèche. Agenda 2 juli 14.00-16.30: Zomerzin - expositie: werk van Ad Verberk 5 juli 10.00: Creatieve groep in de huiskamer van de Voorhof Kijk voor meer informatie over alle activi teiten op onze website: www.pkn-oisterwijk.nl Hanneke De Brouwer van Kruid of zo is een van de leden van Natuurlijk Moergestel. Kruid of zo is een praktijk voor natuurge neeskunde. Hanneke gaat op een natuurlijke manier aan de slag met de gezondheidsklach ten van de mensen die haar praktijk bezoeken. Bij een eerste consult brengt Hanneke mid dels een vraaggesprek de klachten en de ge zondheidstoestand in beeld om zo zicht te krijgen op wat er precies aan de hand is en waar de klachten vandaan komen. Hierna volgt nog een onderzoek met haar Lecher- antenne, één van de meest belangrijke instru menten die Hanneke in haar praktijk ge bruikt. Met deze antenne worden allerlei energiemetingen bij het lichaam gedaan wat Naast cliëntbegeleiding geeft Hanneke ook veel educatie op het gebied van gezondheid en geeft ze ook lessen in de kruidengenees- kunde. En haar grote trots is natuurlijk haar zorgvuldig opgebouwde en onderhouden Kruidentuin. Hier organiseert ze regelmatig wandelingen met een korte workshop zoals bijvoorbeeld kruidenboter maken. Maak je sterk tegen MS Collectanten gezocht! Van 21 t/m 26 november organiseert het Nationaal MS Fonds de landelijke huis-aan-huiscollecte. Ieder jaar gaan er weer duizenden collectanten met een collectebus langs de deur om geld in te zamelen voor mensen met Multiple Sclerose (MS). Over de ziekte MS is nog veel onbe kend. Zo weten we nog niet waardoor MS veroorzaakt wordt en hoe we het kunnen ge nezen. De collecte is een van de belangrijkste bron nen van inkomsten voor het Nationaal MS Fonds. We ontvangen geen subsidies en zijn volkomen afhankelijk van donaties en giften. Door de collecte kunnen we ons werk blijven doen en investeren in innovatieve onderzoe ken om MS te genezen. Natuurlijk Moergestel is een samenwerkingsverband tussen professionals op het gebied van natuurlijke gezondheid in Moergestel. Het is onze passie om je te laten zien welke keuzemogelijkheden er zijn in Moergestel om te werken aan een natuurlijk gezond lichaam en geest. Wil jij je ook sterk maken tegen MS? Om de jaarlijkse collecte nog succesvoller te maken, zijn we op zoek naar nieuwe collec tanten en coördinatoren. Een avondje col lecteren kost maar 2 uur van je tijd. Hou je van regelen en organiseren en heb je ongeveer 10 uur over, dan kun je al aan de slag als col- lecte-coördinator. Kijk op de website www.mscollecte.nl voor meer informatie en meld je snel aan. Samen maken we ons sterk tegen MS! Maandag 4 juli 10.00 u Kerk St. Jans Onthoofding: Gilden- mis (van de gezamenlijke Moergestelse gil den) m.m.v. gemengd koor ‘Cantate Do mino’. Aansluitend koningsschieten. Intenties: voor de levenden en overleden leden van het gilde van St. Sebastiaan en St. Barbara, van het gilde van St. Catharina en het gilde van St. Joris. Donderdag 30 juni 19.00 uur is er weer een nieuwe uitzending, waarin deze week o.a.: Tour de Brabant; Beachevent CV de Springveren; Concert Harmonie met de Scouting; In Gèssel staat een huis afl. 11. Vrijdag 1 juli vanaf 19.00 uur en zaterdag 2 juli vanaf 12.00 uur kunt u de uitzending ook (nog eens) bekijken. Kijk ook eens op internet: www.moergesteltv.nl/iets gemist! MTV Radio Zondag 3 juli kunt u luisteren naar ZM van 10.00-12.00 uur. Presentatie: Corné Schoenmaker; techniek: Marcel Oerle- mans. Wat Hanneke het allerbelangrijkst vindt aan het werken met mensen is dat ze tijd neemt voor haar cliënten. Ze zoekt graag naar oor zaken van gezondheidsklachten in plaats van alleen werken aan symptoombestrijding. Hanneke lost graag de gezondheidsproblemen op met natuurlijke middelen, maar ook door aanpassing van de levensstijl van de cliënt. Denk bijvoorbeeld aan voeding en beweging. Het totale behandelplan is helemaal op de cliënt afgestemd. Maatwerk dus. Waarom bij Natuurlijk Moergestel? Het is ontzettend leuk om met de leden onder ling samen te werken in plaats van naast elkaar te werken. Het is boeiend om in eikaars keuken te kijken. En vooral is het erg inte ressant om eikaars bevindingen van bijvoor beeld cliëntencasussen te delen. Hanneke zou graag zien dat Natuurlijk Moer gestel laagdrempeliger wordt voor de mensen. Vooral zou Natuurlijk Moergestel zichtbaar der en beter te benaderen moeten worden. Woord van de pastor De kermis komt er weer aan. Ook dit evene ment volgt een jaarlijks ritme en biedt voor vele de gelegenheid tot zomers vertier. Voor sommige families is het ook een traditie om samen de kermis te vieren. Want alleen is ook maar alleen. Verbroedering doe je samen. Voor de drie gildes van Moergestel betekent de maandag gedurende kermis ook het jaar lijkse koningsschieten, voorafgegaan door een gildenmis. Voor anderen is de kermis ook het startschot van de vakantie, hoewel daarvan dit jaar met de late bouwvak en de zeer late schoolvakantie op de kermis zelf nog maar weinig te merken zal zijn. Voor ieder dus een rede om de Moergestelse kermis weer te verwelkomen! Kruid of Zo heeft op zondag 10 juli een open dag in verband met haar jubileum. De moeite waard om eens een kijkje te ko men nemen. Uiteindelijk is het doel van Hanneke om met Natuurlijk Moergestel het stukje taboe van natuurlijke gezondheidspraktijken bij de mensen weg te nemen. Helemaal mooi is het als Natuurlijk Moergestel een brug kan slaan naar de reguliere gezondheidszorg om op die manier samen de mensen nog optimaler te kunnen helpen met hun gezondheidsvragen. 0900 332 22 22 bnds PAGINA 2 'MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 29 JUNI 2016 'an Dijk wan Ingen p: Industrieweg 16, 5066 XJ Moergestel t: (013) 513 1316 I: www.moergesteltv.nl; e: info@moergesteltv.nl .513 1424 .5131204 De steun bij Iedere uitvaart. Weefcb/oc/ voor Moergestel VRIJWARING VAN AANSPRAKELIJKHEID Moergestel-Nieuws’ kan op geen enkele wijze aansprakelijk gesteld worden voor publicatie van teksten en afbeeldingen. Deze worden geplaatst onder volledige verantwoording van de inzender(s) daarvan. Wij kunnen ook niet de bron van toegestuurde afbeeldingen achterha len. Die verantwoording ligt daarom te allen tijde bij de inzender(s). Vermelding van naam van de fotograaf wordt gaarne toegestaan. r Margriet Kerk: St. Jons Onthoofding Porochiecentrum 013 5132774 mailadres: st.jansonthoofding@jozef-parochie.nl voor noodgevallen: 06 1029 4358. Zie ook: www.jozef-parochie.nl Misintenties 14 dagen voor ofroepweekend opgeven Wij zijn 24 uur per dag bereikbaar op (013) 822 65 27. Ook als u niet of elders verzekerd bent. Kijk voor meer informatie en een videopresentatie op www.monutatomvandijk.nl Doktoren Moergestel: W. de Lenne, Raadhuisstraat 32B P. Terwindt, Raadhuisstraat 32 P. Blessing-van Luijt, Raadhuisstraat 32 513 1204 Apotheek Moergestel, Kerkstraat 2 513 0757 ma - vrij: 08.00 - 18.00 uur Apotheek De Stroom, Raadhuisstr. 32 ....513 1008 ma - vrij: 08.00 - 17.30 uur HUISARTSENPOST Parochiecentrum, telefoon 013 - 513 2774. Voor allerlei afspraken (doop, huwelijk, intenties, e.d.). Ma., dl., do. en vrij, geopend van 10-12 uur. Ook voor dringende zaken belt u 013 - 513 2774 of mail: st.jansonthoofding@jozef-parochie.nl Parochiële Werkgroep Ziekenpastoraat. Mevr. C. v/d Zanden, Nieuwenhoflaan 1, tel. 513 6081 Politie alarm: 1-1-2 Rode Kruis afdeling Oisterwijk-Haaren: Dorpscoördinator Moergestel: Éls Gelden, 513 1609; vakantiecoördinator Toos van der Sande, 513 3442 Bankrek.NL85RABQ011.81.28,035; www.rodekruis.nl De Zonnebloem afd. Moergestel: secretaris Mevr, Patricia Mols, tel. 06-23110368 Charitas Oisterwijk www.charitasoisterwijk.nl Postbus 394, 5060 AJ Oisterwijk, tel. 06 20087292 Metgezel in Zingeving: Rouwverwerking Jan Daem, Tel. 528 6188 Thebe wijkverpleging Moergestel 24 uur per dag bereikbaar: Tel. 088-1176763; e-mail: buurtteam.moergestel@thebe.nl Tom

Weekblad Moergestels Nieuws | 2016 | | pagina 2