2016 RUUD PANIS Koningschieten Gilde St. Sebastiaan en Barbara Quicpel dSjl YANALPHEN 7 juli eerste trekking Superloterij Expositie Louis in Spoleto - Italië Oisterwijk Om er in te komen nog een paar tips! BRILLEN LENZEN FOCWA I Uw Gemeentenieuws op www.oisterwijk.nl Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl De Persoonlijke Signatuur van Exclusieve Modebrillen Dorpsgenoot Louis VanDenMeijdenberg (1949) exposeert nog tot eind augustus in Galleria Di Druso te Spoleto (Umbrië, Italië). Vrijdag 7 oktober 2016; de avond voor alle Moergestelnaren (en ondersteu ners uit andere plaatsen) om te laten zien wie het meeste weet, het slimste is, het best opdrachten kan oplossen. Tips Het liked niet altijd zoals het lijkt! Een goed gehoor kan altijd van pas komen! WOENSDAG 29 JUNI 2016 41e JAARGANG Nr. 1856 De Lind 35a - Oisterwijk 013 - 528 4899 Informatie Via Moergestel Nieuws, Moergestel TV en de media zoals Face-book, Twitter en onze Website www.quispelmoergestel.nl blijven we iedereen op de hoogte houden van de planning en organisatie rondom Quispel 2016. Onze kandidaat-koningen zijn al weken lang bijna elke avond aan het oefenen op de schiet- weide bij collega Gildebroeder J an Wolfs van het Gilde St. Joris. Dit is pas Gildebroeder- schap. Afgelopen zaterdag 25 juni is de leu- genvogel geplaatst. De leugenvogel is een kopie van de koningsvogel en deze wordt in het bijzijn van de twee andere hoofdmannen van de Moergestelse Gilden een week voor het koningschieten op de boom geplaatst. Tevens wordt de boom op slot gedaan door middel van een ketting met hangslot. De sleutel wordt overhandigd aan de hoofdman van het koningschietende Gilde, en vervol gens mogen alle Gildebroeders net zolang op de leugenvogel schieten totdat hij er af is. Zodra de leugenvogel er af is mag er volgens de traditie niet meer op de boom geschoten worden, en de boom blijft op slot tot het Koningschieten op maandag. De dag begint om 10.00 uur met een heilige mis waarbij ook de twee andere Gilden aan wezig zullen zijn. Na de mis worden wij door beide Gilden begeleid naar het schietterrein bij Feesterij ‘t Stokske, waar het koningschie ten zo rond 11.30 uur kan beginnen. Helaas is het voor onze uittredende Koning Gert van Elderen niet mogelijk om zijn Koning schap te verdedigen, daar hij als militair zijn plicht moet vervullen in het midden-oosten. Het Koningszilver zal als eerbetoon vooraf aan het koningschieten door zijn vader Jan van Elderen aan de boom worden gehangen. Ik nodig hierbij dan ook iedereen uit om deze mooie traditie bij te wonen en er met zijn allen een mooie dag van te maken. Jan van Rooij Hoofdman Gilde St. Sebastiaan en Barbara vol fresco’s, is een unieke locatie om te expo seren. Het is een jongensdroom van een jonge schilder, inmiddels oud genoeg om uit te komen”. Ondertussen hangen werken van Louis in Genua, Sicilië en Alicante aan de muren van gelijkgezinden liefhebbers. Als je niet in de gelegenheid bent om deze zomer Spoleto te bezoeken kijk dan alvast eens op de website: www.louisvdm.nl en 11 november 2016 en vinden plaats onder toezicht van een notaris. Moergestel TV zendt de trekkingen vanaf 19.00 uur live uit. De uitslag wordt vervolgens via diverse media bekendgemaakt; alle prijswinnaars ontvangen overigens automatisch bericht, want de loten staan op naam geregistreerd. Maar het is uiteraard veel leuker om de spannende tv- uitzendingen niet te missen! Kijk op www.camavalmoergestel.nl voor meer informatie, voor aanmeldformulieren, voor het deelnemersreglement et cetera. Doe ook mee met het SMC, steun het goede doel en maak kans op prachtige Superprijzen ter waarde van minimaal 100,-! Naast zijn werkzaamheden als fotograaf en directeur van PLM Photo en zijn betrokken heid binnen het sociale leven van Moergestel, heeft Louis een aantal jaren geleden een nieu we wending gegeven aan zijn artistieke car rière. Geïnspireerd door de natuur en het platteland van o.a. de Hild en het Broek, is hij zich toe gaan leggen op de schilderkunst. Met zijn kennis en ervaring vanuit de foto grafie en talloze experimenten met diverse verfmaterialen en ondergronden, heeft hij een eigen stijl weten te ontwikkelen. Door afwisselend gebruik te maken van zowel acrylverf als epoxy, een doorzichtige kunst hars, ontstaan er ruimtelijke lagen die zijn schilderijen ‘n open, kleurrijk karakter geven. Toen Louis in het voorjaar een uitnodiging kreeg om te exposeren met Annette Schwartz- mans en Marianne de Jong in het historische Spoleto-Italië twijfelde hij geen moment. "Deze oude stad gelegen in een heuvelachtig landschap, met zijn romaanse dom en kerken GRATIS: VERVANGEND VERVOER GRATIS: HAAL- EN BRENGSERVICE Regerend koning Gert van Elderen die, vanwege militaire verpichtingen, zijn koningstitel niet kan verdedigen. Aanstaande kermismaandag 4 juli is het weer zover. Dan gaat het Gilde St. Sebastiaan en Barbara weer koningschieten. Dit is een 4 jaarlijks terugkerende traditie, en het belooft ook nu weer een spannende strijd te worden. U kunt nog meedoen! De ondergrens aan lotenverkoop is inmiddels ruimschoots gepasseerd. Hetgeen betekent dat we in de komende maanden een spectaculaire loterij gaan draaien én dat we voor de komende jaren het gat in de begroting van het openbaar Car naval hebben gedicht. Het Samenwerkend Moergestels Carnaval (SMC) is dan ook verheugd en dankt nu alvast alle deelnemers en wenst hun bovendien veel succes! Tot en met woensdag 6 juli is het nog mogelijk om een of meerdere loten te kopen. Betaling dient dan wel a contant te gebeuren, de ter mijn voor automatische incasso is immers reeds verstreken. U kunt daarvoor steeds terecht bij Eric Boogaers (Oirschotseweg 35 A) en bij Erik van Dam (Van Dam Partners, Rootven 41). Of bellen met Toon Moorman op 06 2080 2389 om een afspraak te maken. De trekkingen zijn op 7 juli, 21 juli, 15 sep tember, 29 september, 13 oktober, 27 oktober nieuws Weekblad voor Moergestel MNTBSHBJF e es Nu bij schadeherstel: 2 GRATIS TOEGANGSKAARTEN voor een thuiswedstrijd van Willem II Zomervakantie! Ver weg, in eigen land of met de kinderen aan het zwembad. Maar dan wel graag de hele vakantie zonder omkijken gladde benen, bikinilijn en alle overige plaatsen waar haargroei niet gewenst is. Maak dus snel een afspraak om zonder verder om- 'dKr J kijken 6 weken haar- vrij te zijn. Schoolstraat 2a 5066EE Moergestel O gemeente Uitgave en redactie: Buro '76, Kloosterlaan 2a, 5066 AN Moergestel Tel. (013) 513 2268 - e-mail: buro76@planet.nl Inleveren kopij via e-mail: tot uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties: tof uiferlijk maandag 12.00 uur ■■■■■-- - Varurf: A Silhouette Hair Beauty Salon 013-8228022 www.silhouette.co.nl Kraaivenstraat 24, 5048 AB Tilburg Tel. (013) 542 17 55 info@msvanalphen.nl Nieuw: maak online een herstelafspraak of vraag online een geschat schadebedrag op! Ga naar www.vanalphenautoschades.nl Wij zijn aangesloten bij Aegon, NH1816, Schodegarant en vertrouwensreparateur voor Interpolis/Centraal Beheer Achmea

Weekblad Moergestels Nieuws | 2016 | | pagina 1