(g^OEF! Kampina verwelkomt schaapskudde Uitbreiding wandelroute netwerk in Moergestel Het nieuws in en om eigen dorp vind je wekelijks bij ons: 'Moergestel-Nieuws'! Aquarellisten exposeren in Oude Kerkje in Middelbeers Vido (vrouwen in de overgang) Open dagen Lodewijkskerkje Oisterwijk Gerard Horvers Huis Zomerexcursie IVN Oisterwijk en LNMH Haaren naar de Huisvennen op de Kampina 06 - 52 35 18 00 r I uw kapster aan huis Deelnemende kunstenaars zijn: Hannie Rieu- www.lnmh.nl De IWS is een vereniging van professionele kunstenaars die een hartstocht hebben voor de aquarel, die prachtige vloeiende schildering waarin één penseelstreek het verschil maakt tussen begeestering of ontgoocheling. Het Oude Kerkje is op zaterdag open van 13 tot 17 uur, op zondag van 11 tot 17 uur. De entree is 2,- (t.b.v. instandhouding van het monument), kinderen gratis. Het adres is Willibrordstraat 25,5091 CC Mid- delbeers. Meer info is te vinden op www.oudekerkje.nl Ook vindt u ons op www.facebook.com/oude- kerkje werts, Carla de Korte, Martine Kuijsten, Will Kellermann, Marie-Helene Stokkink, Mia Koeneman, Jan Min Margo van Vegchel, Mar jan Nagtegaal, Joanna Lodewijks-Pijlman en Annette Willems. Speciaal Boris van Schapenhouderij Rob Adriaans gaat de kudde hoeden samen met zijn honden Tess en Scooby. “Als kind kwam ik al veel in de Wil je meer weten over de activiteiten van de Mannenwandelgroep Moergestel, ga dan naar Google en kijk op Mannenwandelgroepmoer- gestel of neem contact op met de contactper soon Piet Gelden (tel 513 1609 of mail: pgel- den@home.nl). En zo’n kudde in het landschap is ook nog eens mooi om te zien.” De kudde graast vooral op het centrale heidegebied van de Kampina. Richting knp 16 via de Kloosterlaan, ’t Vun- derke, Industrieweg en Stokeind naar de Wa- terhoefstraat (verder naar het kapelletje of ’t Stokske). Door deze uitbreiding zijn er dus meer mogelijkheden gekomen om wandelend zowel Moergestel te verlaten, maar natuurlijk ook om binnen te komen. Al deze en alle ande re knooppuntwandelroutes zijn terug te vinden op http://www.visitbrabant.nl/nl/routes/wandelen. ROEF! HONKBAL- EN SOFTBAL Hieronder een overzicht van de wedstrijden die voor komend weekend op het programma staan. Kijk op svroef.nl voor het actuele schema en nog meer nieuws over HSB Roef! Zaterdag 25 juni 10.30 uur: Roef! Pup. HB - Royals Pup HB 10.30 uur: Roef! Beeball - All In Beeball 12.30 uur: Ducks Asp. HB - Roef! Asp. HB 13.00 uur: Roef! U17 - Gryphinals U17 13.30 uur: All In Jun. HB - Roef! Jun. HB 14.00 uur: Amsterdam Pirates Dames 1 - Roef! Dames 1 14.30 uur: Roefl U17 - Gryphinals U17 16.10 uur: Amsterdam Pirates Dames 1 - Roef. Dames 1 18.00 uur: Roef. Dames 2 - Alphians Ds 1 Zondag 26 juni 10.00 uur: Roef Pup SB - Ducks Pup SB 10.30 uur: Roef Dames 3 - Starlights Ds 1 10.30 uur: All In Heren 2 - Roef Heren 14.00 uur: Roef Heren 1 - Cheetahs Heren 1 14.30 uur: Roef Asp. SB - Nuenen Asp. SB 16.15 uur: Nuenen Asp. SB - Roef. Asp SB Dinsdag 28 juni 19.00 uur: Roef. Asp. SB - Ducks Asp. SB 19.00 uur: Roef. Dames 3 - Nuenen Dames 2 06-52351800 Aquarelleren is een van de moeilijkste schil dertechnieken. Het vereist concentratie, een vaste hand en heel veel oefening. Plus een kunstzinnig talent natuurlijk. Hoe prachtig en divers deze techniek kan zijn tonen de Kunstenaars van IWS Holland in het Oude kerkje in Middelbeers. Beslist de moeite waard! De vrijwilligers van het Gerard Horvers Huis zetten zich uit volle overtuiging in voor de ouderen. Ze zijn gastvrouw of gastheer in onze huiskamer, of verzorgen eens in de veertien dagen een lunch om ouderen met elkaar in contact te brengen. Voor onze gasten zijn de vrijwilligers onmisbaar. Om te garanderen dat onze gasten ook in de toekomst kunnen rekenen op een hartelijk ontvangst zoeken wij dringend versterking van ons team met nieuwe gastvrouwen en gast heren, en met vrijwilligers die coördinerende taken op zich willen nemen. Meer informatie over het Gerard Horvers Huis en de vacatures vindt u op onze website: www.gerardhorvershuis.nl. Belangstellenden kunnen voor het maken van een afspraak con tact opnemen met de coördinator van het Gerard Horvers Huis: gsm 06 22382085 e- mail joke@caspanni.nl Op dinsdag 28 juni verzorgen wij van 12.00 tot 14.00 uur voor de ouderen uit onze gemeen te weer een lunch in het Gerard Horvers Huis. Voor een geringe bijdrage in de kosten krijgen ouderen: soep, broodjes en beleg, vers fruit en koffie of thee. Let op: aanmelden voor de lunch is wel noodzakelijk. Dit kan voortaan via het telefoonnummer 06 23469293. Natuurgidsen van IVN-Oisterwijk wandelen op zondag 26 juni naar de Huisvennen op de Kampina. Iedereen die mee wil wandelen door dit mooie natuurgebied is van harte welkom. De gidsen vertellen u graag meer over dit gebied tijdens de wandeling. U zult zeker genieten van de mooie uitzichten, de rust, de vennen en alles wat daar leeft en groeit. De wandeling duurt twee uur en deelname is gra tis. Vertrek om 9.30 uur vanaf de parkeerplaats ‘de Roond’ (bij het verzetsmonument) tussen Haaren en Boxtel. www.ivnoisterwijk.nl Helaas was het tot voor kort vanaf dit knoop punt (nummer 78) slechts mogelijk in twee richtingen te wandelen te weten via het Pas- toorspaadje en het Torenpad. De Mannen wandelgroep Moergestel heeft er onlangs voor gezorgd dat er nu in vier richtingen kan worden gestart. Dit zijn de vier mogelijkheden vanaf knoop punt (knp) 78 op het Sint Jansplein: 1. richting knp 79 via de Postelstraat, Simonnepaadje en Raadhuisstraat (verder langs de Reusel in twee richtingen), 2. Richting knp 01, via Pastoors- paadje, Bosstraat, Scheerman (verder naar De Hild of naar de Molen), 3. Richting knp 15 via het Torenpad, Korenstraat, klein bunga lowpark naar de Tilburgseweg (verder naar de Kerkeindsche Heide of de Pierenberg), 4. De Nederlandse afdeling van de International Watercolour Society (bekend als IWS) exposeert op 25 en 26 juni 2016 in het Oude Kerkje in Middelbeers. Op 29 juni houden wij inloop tussen 20.00 en 21.00 uur. Iedereen die vragen heeft of wil praten over de overgang is van harte welkom. Ook kunt u onze website bekijken www.vido- tilburg.nl Voor informatie 06-47752137 of per mail info@vidotilburg.nl. Ons adres is MFA Het Spoor Schaepmanstraat 36, Tilburg. Tijdens de zomerse zaterdagmidda gen (14.00 - 16.30 uur) is het Lodewijkskerkje, Kerkstraat 64 te Oisterwijk - open voor iedereen die een kijkje wil nemen. Dit is gecombi neerd met een expositie van werk van Brabantse kunstenaars. Of ben je nieuwsgierig naar de historie van de kerk, het stiltecentrum of de achterliggende begraafplaats, loop gerust binnen. Er is iemand die vragen kan beantwoorden. Zaterdagmiddag: 2, 9, 16 en 23 juli - Ad Verberk - Stillevens Surrealisme Zaterdagmiddag: 30 juli, 6,13 en 20 augustus - Ine van den Heuvel - “De Raakbare Mens” Zaterdagmiddag: 29 augustus, 3,10 september en zondagmiddag 11 september - Gerda Veld- man-Ubbink - “Het Atelier Binnenstebuiten” Voor meer informatie kan verwezen worden naar de website: www.lodewijkskerkje.nl Stichting Lodewijkskerkje wil een laagdrem pelige podium bieden voor kunst en cultuur, waarbij het monument voor de toekomst behouden kan blijven. Kampina. Het is voor mij dus extra speciaal dat ik hier de schaapskudde mag leiden. Ik heb er veel zin in.” Boris trekt doordeweeks over de heide en in het weekend graast de kudde op een locatie die afgezet is met net ten. Boris is van plan zijn belevenissen delen op facebookpagina ‘Schaapskudde de Kampina’. “Zo kan iedereen zien waar we mee bezig zijn. Maar ook in het veld zelf zijn bezoekers van harte welkom. Zorg er wel voor dat de hond is aangelijnd, want schapen schrikken er anders van,” waar schuwt schaapsherder Boris. Boxtel - Kampina heeft er nieuwe bewoners bij: de schaapskudde. Ruim 150 schapen helpen Natuurmonumenten om de prachtige paarse heide te behouden waar Kampina zo bekend van is, maar die bedreigd wordt door toenemende vergrassing. Bezoekers kunnen via Facebook de belevenissen van schaapsherder Boris volgen. “De schaapskudde is erg belangrijk voor ons,” vertelt Luc Roosen, boswachter van Natuur monumenten. Als aanvulling op de bestaande begrazing door paarden en runderen grazen ze in het zomerseizoen het pijpenstrootje en jonge boompjes weg. Hiermee proberen we te bereiken dat de vergrassing wordt terugge drongen en de heide weer meer kans krijgt. Het wandelroutenetwerk is in Brabant de meest praktische wijze van zoeken van mooie wandelroutes. Ook Moergestel heeft een uitgebreid netwerk van gemarkeerde wandelpaden (120 kilometer), waarbij je van knooppunt naar knooppunt wandelt. Het Informatiebord hiervoor van Wandelnetwerk Hilver/de Leije staat op het Sint Jansplein. ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 22 JUNI 2016 PAGINA 7

Weekblad Moergestels Nieuws | 2016 | | pagina 7