Automobiel en schadebedrijf Persoons ws Nieuw kleurrijk nummer De Kleine Meijerij BOVAG ZOEKERTJES’ SCHRIFTELIJK OPGEVEN! ZOEKERTJES al ruim 40 jaar weekblad van eigen bodem in MOERGESTEL BON Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl brengt het nieuws en uw reclameboodschap bij de mensen thuis... Probeer het eens en vraag naar onze tarieven! Eén muisklik is voldoende: buro76@planet.nl APK Verkoop van auto’s Reparatie van alle automerken Militairen ingezet bij de gemeentereiniging in Oisterwijk 1915. (coll. W. de Bakker) Verder nog een artikel van Henk Haen over de Udenhoutse dorpssmid Johannes Bartels die in 1925 een hoop heibel met de autoritei- De webtip voert ons mee naar de website www.kapelleninbrabant.nl met mooie foto’s en wetenswaardigheden over Brabantse kapel len waaronder ook die van huize Emmaus te Helvoirt. ten kreeg naar aanleiding van een defecte electriciteitsmeter in zijn smederij. Harry van de Ven verhaalt over zijn vader Bert van de Ven, een bakkerszoon uit Udenhout die geen veearts werd maar provincie-ambtenaar. Ook ontbrekende boekaankondigingen niet waaronder Van Stoom naar Stroom over de electriciteitscentrale van de Lederfabriek Oisterwijk, Unents Sprokkelse 13, Brabant en de Eerste Wereldoorlog en een boek over de Ondernemersfamilie Rats uit Udenhout. Industrieweg 24 5066 XJ Moergestel Tel. (013) 513 1404 [_Straat Zicht op de linderijke Lind in de jaren twintig (coll. Vlaminckx, heemcentrum De Kleine Meijerij) Frans Goris gaat in op de mysterieuze geschie denis van het Moergestelse kasteel van Aude- voorde. Hij neemt de lezer mee op zijn zoek tocht in oude archieven naar het ‘chateau avec le fort d’Audevoorde en Gestele’, een intrigerende zinsnede uit een boek van de Belgische genealoog De Veganio (17244-1794). Goris toont aan dat Moergestel dus naast het Hooghuis en Nieuwenhoff nog een derde ‘kasteel’ heeft gekend. Het goed Audevoorde werd al vermeld in 1415. Deel 1 van zijn uit gebreide studie staat in dit nummer. Deel 2 wordt in het volgende nummer gepubliceerd. In de reeks ’Beelden uit de mobilisatiejaren 1914-1948’ besteedt Anton van Dorp aandacht aan de Friese militairen die in de periode 1914-1918 in Oisterwijk ingekwartierd waren. Militairen die ook werden ingezet voor de gemeentereiniging zoals een van de opgeno men foto’s laat zien. Deze aflevering 2 van De Kleine Meijerij is verkrijgbaar bij Boekhandel Oisterwijk en het Heemcentrum van De Kleine Meijerij aan de Spoorlaan 70 te Oisterwijk. Heemkundekring De Kleine Meijerij heeft als werkgebied Berkel-Enschot, Biezenmortel, Esch, Haaren, Helvoirt, Heukelom, Moer gestel, Oisterwijk en Udenhout: www.dekleinemeijerij.nl Een bijzonder onderwerp behandelt boek wetenschapper Stef Uijens in zijn artikel over het Cartularium van de Tafel van de Heilige Geest te Oisterwijk. Hij is boekwetenschapper en laat zien wat er over dit handgeschreven zestiende-eeuwse document als boek te ver tellen is. Hij besteedt daarbij aandacht aan met materiaal waarvan het boek gemaakt werd, de opbouw in katernen, het schrift, de band en de binding. ’Zoekertjes’ UITSLUITEND schriftelijk opgeven en samen met het verschuldigde bedrag in de bus stoppen... Over Lindebomen, het Moergestels Kasteel en een cartularium Het nieuwe nummer van het heemkundetijdschrift De Kleine Meijerij (2016, nummer 2) begint met een artikel van bomenkenner Mart van den Oever over de lindebomen op de Lind en het Lindeind. Hij vertelt onder andere dat het maar een haar had gescheeld of het trouwlaantje was in 1924 geheel gekapt. X - 'MOERGESTEL-NIEUWS' - WOENSDAG 22 JUNI 2016 PAGINA 6 vi, Woonplaats Telefoon t/m 6 regels 3,50 t/m 10 regels 5,00 Za. 25 juni: Gessels Beach Event, beachsoccer op 't St. Jansplein, organisatie CV de Springve ren Zo. 26 juni: Jungle concert door muziekverenin- ging Prinses Juliana Scounting Moergestel van 10.30-13.00u. D’n Donk, Bosstraat 1A. Moerge stel. Thema er was eens Zo. 26 juni: Gessels Beach Event, beachvolley- bal op ’t St. Jansplein, organisatie CV De Springveren U kunt terecht voor fiets- en wandelkaarten tijdens openingstijden van den Boogaard ma t/m do. 9.00-23.00 tl.; vr. 9.00-20.30 u. Info: VW Agentschap Moergestel St. Jansplein 5 5066 AR Moergestel Tel. 013-5136009 E-mail: vw-agentschap@denboogaard.nl Het VW-agentschap /s verantwoordelijk voor de inhoud van deze Uit-agenda. Voor info: tel. 513 6009. UIT I I I I I I I I I I I I I I I I I I I Onderstaand gedeelte ook invullen. Naam .’-1 Noveen St. Clara! Belangrijk: vraag al leen positieve dingen. Bid 9 dagen het Wees-gegroet bij een brandende kaars, ook als u er geen zin in hebt'. Vraag 2 dingen die haast onmogelijk lijken om verhoord te wor den en iets wat u erg ter harte gaat. Laat de 9de dag de kaars geheel opbranden en publiceer dit bericht. U krijgt wat u vroeg. Van Spaandonk Onderwerkmakerij: voor alle schoenreparaties! Open: ma/ t/m vrij. 18.00-20.30 u., za. 9.00-15.00 u. Pr. Irene- straat 20, Moergestel, tel. 513 3489. Restauratie antieke meubels Charles van den Breekel, Scheepersdijk 70, Oister wijk, tel. 013-5284329 of 06-10 80 21 78. Sleutel bij laten maken? Dit kan al vanaf 3,95. U bent van harte welkom. BUITEN GEWOON BECX, De Sonman 35, Moer gestel. Gezocht zelfstandige schoonmaakster op invalbasis, ter vervanging van ziekte. Ca. 6 uur per week. Meer info: Hanneke Hommen 06-38425602. kosten, bij 'normale' grootte 3,50; anders 5,- p.stuk en worden alleen geplaatst bij CONTANTE betaling! Anoniem aangeboden Zoekertjes worden NIET geplaatst! VU-RIO, riolering ontstoppen en ver nieuwen. Frans van Vught, Berkel-Enschot, 013-5333864. Uw ’Zoekertjes’ kunt u uitsluitend schriftelijk tegen contante betaling inleveren op ons redactie-adres. Schrijf wel duidelijk a.u.b. of gebruik onderstaande bon! Achter elk woord een hokje openlaten; elke punt of komma is ook een hokje. Voor brieven onder nummer betaalt u 1,50 extra. U kunt uitsluitend contant betalen! De bon kunt u in een envelop met daarbij het te betalen bedrag in de bus stoppen op ons adres: Kloosterlaan 2a, 5066 AN Moergestel. I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I 1 I J

Weekblad Moergestels Nieuws | 2016 | | pagina 6