Gezien in Gèèsel: een stokoude fiets (2) Zomerse musical druk bezocht Moergestelstraat in Almere en Moergestelpad in Arnhem Volgend)jaaï^^l[pf/geen carnavalsoptocht? Doe mee met De kas van het Samenwerkend Moergestels Carnaval (SMC) is leeg en moet worden gespekt om bijv, het prijzengeld voor de optocht te kunnen uitkeren. U steunt het openbaar Carnaval door mee te spelen met de SMC Superioterij en bovendien kans te maken op fantastische Superwijzen! Inleveren aanmeldformulieren: Formulier laten ophalen? Bel 06 20802389 'Moergestel-Nieuws': wekelijks op de hoogte... Erik van Dam, Rootven 41 Eric Boogaers, Oirschotseweg 35 A superloterij@carnavalmoergestel.nl De bedoeling is dat de deelnemers aan deze dag de gemeente waarmee ze indirect een band hebben beter leren kennen. De stichting hoopt dat bijvoorbeeld de bewoners van naar Moer gestel genoemde straten Moergestel daadwer kelijk zullen bezoeken. De stichting hoopt tevens dat deze gelegenheid in Moergestel zal Kom ook zingen! Vind jij zingen ook leuk en wil jij de volgende keer ook meedoen? Neem dan contact op met Esmé Theeuwes (theeuwes_ewi@hotmail.com). De 80-jarige Joke Jonkers-Beerens stond medio mei in Moergestel-Nieuws met haar 45 jaar oude damesrijwiel dat ze elke zaterdag poetst. “Mijn fiets is nog ouder”, laat Rinus (Rien) van Remunt weten. Hij fietst nog dagelijks op een fiets die eind jaren ’50 bij Jan Vogels werd gekocht. “Kijk eens”, wijst hij naar de fietsenmakerssticker op het achterspat- bord, “Vogels had toen nog telefoonnum mer 435 en dat is écht al heel erg lang geleden.” Zomerkamp! De was de naam van de musical die jeugdkoor De Muzieknoten afgelopen zaterdag heeft opgevoerd in De Vonder. Ruim voor aanvang stonden al zo’n honderd mensen te wachten. Heeft u ook een oude fiets? Laat het ons weten. Foto: Paul Spapens worden aangegrepen voor een gastvrij onthaal van de Moergestelstraat-bewoners. De VW van Oisterwijk biedt alle gasten een goodybag aan. Oisterwijk nodigt bewoners uit van Moergestel-, Oisterwijk- en Heukelomstraten in Nederland en Vlaanderen Op 7 augustus worden de bewoners uitgenodigd van alle straten in Nederland en Vlaanderen die zijn genoemd naar Moergestel, Oisterwijk en Heukelom. Almere heeft bijvoorbeeld een Moergestelstraat en in Arnhem ligt een Moer gestelpad. De bewoners van deze en andere straten kunnen door middel van een wandel- en fietsroute Moergestel bezoeken. Rien van Remunt werd in 1937 in Haaren geboren. Hij was ‘een törf hoog’ toen hij als ‘middelste uit het nest’ met zijn ouders naar Moergestel verhuisde. Hij werkte onder meer 35 jaar bij Avang. Zijn vader Piet, in 1903 geboren en in 1979 overleden, kocht een fiets van het merk Arizona bij Jan Vogels. Voor diens zoon is ontvangen, Het Gelderse dorp Heukelum het een erfstuk. De fiets ziet er nog puik „„„v. .-i - maar kan een pOetsbeurt goed gebrui ken. Wat dat betreft zou Rien van Remunt eens in de leer moeten gaan bij de kranige fietspoetster Joke Jonkers-Beerens. Ook de inwoners van de Gelderse dorpen Heukelum en Oosterwijk ontvangen per post een uitnodiging voor deze dag. Twee uitnodi gingen gaan naar Duitsland. Zowel Bremerha ven als Sprendlingen kennen een Oisterwijk- straat. In totaal worden binnenkort meer dan vierduizend brieven verstuurd met de uitno diging. De bewoners en de inwoners die op 7 augustus naar dégemèentè'Oisterwijk komen worden met open armen ontvangen. Ze krijgen drie speciaal voor deze gelegenheid uitgezette wandelroutes door Moergestel, Oisterwijk en Heukelom en een fietsroute door deze drie dorpen. Brabantse vlaggen in Oisterwijk. De uitnodiging om op die dag naar de gemeen te Oisterwijk te komen wordt gedaan door de Stichting Oisterwijk 800 SPOT. De stichting doet de niet alledaagse uitnodiging in het kader van het in de Brabantse vlag ingepakt raadhuis van Oisterwijk. Deze activiteit en tal van andere activiteiten zijn bedacht en worden uitgevoerd door de vrijwilligers van de Stichting Oisterwijk 800 SPOT. Op zaterdag 23 juli opent commissaris van de koning Wim van de Donk het in de Brabantse vlag ingepakt raadhuis op de Lind in Oisterwijk. Dat is tevens het begin van een drie weken durende manifestatie onder de naam Festival van de Brabantse cultuur. De ‘Oisterwijkdag’ maakt daar deel van uit. Prachtige solo’s en gezellige, herkenbare liedjes werden afgewisseld met verhalen over zaken die op zomerkamp gebeuren, zoals (angst voor) zwemmen, afwassen, jongens en natuurlijk zingen bij het kampvuur. De meiden genoten enorm van het enthousiaste publiek en de staande ovatie na afloop maakte het optreden helemaal af! Ter afsluiting van het seizoen, hebben de mei den na afloop een uitstapje gemaakt naar JumpXL in Oisterwijk. In samenwerking met de gemeente Oisterwijk heeft de Stichting Oisterwijk 800 SPOT veel werk gemaakt van het opsporen van straten die zijn genoemd naar Oisterwijk, Moergestel en Heukelom. Zo heeft Eindhoven een Heu- kelomstraat en Den Bosch een Oisterwijkstraat. Bij het selecteren zijn de namen breed geïn terpreteerd zodat ook de bewoners van de Van Heukelomlaan in Utrecht een uitnodiging maakt deeluit van de gemeente Lingewaal ëïi de Gelderse buurtschap Oosterwijk van de gemeente Bronckhorst. I ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 22 JUNI 2016 PAGINA 5

Weekblad Moergestels Nieuws | 2016 | | pagina 5